Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Bozek válasza Degeczi (#8647) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, vannak, akiket érdekelnek a régi VB-k összefoglalói például. De van Játék határok nélkül is hétvégente. Cimbora is van, hétköznap reggelente. Hétfőtől meg napi 2 epizóddal indít a Szomszédok. :)

(#8652) Watt25 válasza Degeczi (#8647) üzenetére


Watt25
veterán

Én most végignéztem a teljes EPG-t és nem is emlékszem, hogy láttam volna benne sportot.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8653) Bozek válasza Watt25 (#8652) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig van. :)

Szombaton például 11:30-től Mundial 1982 (VB összefoglaló), 19:45-től Sport 1983 3/1. De annak lehet venni a Játék határok nélkül-t is. Viszont tény, hogy jövő héten már nem igen lesz, de 1978-tól lenyomatták naponta az éves összefoglalókat.

(#8654) Degeczi válasza Watt25 (#8652) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát én tényleg szinte csak focimeccseket kaptam el...
rosszkor kapcsoltam oda (mostanában nem keltem korán, az igaz)

(#8655) spiritex válasza M_AND_Ms (#8649) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, sok jó dolgot láttam én is! Cimbora, '67-es Táncdalfesztivál (egy élmény volt! 30 fős zsűri!!!, kb. 10 perc volt a bemutatásuk :DDD ), de tényleg én is belefutottam ősrégi focimeccsekbe, amiket egyből elkapcsoltam... Érdemes előre megnézni a műsortervet a neten vagy a mindigtv program guide-jában.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8656) hzcs


hzcs
senior tag

Aki otthon van az antenna-témában, légyszi segítsen, már az idegbaj kerülget.
A probléma az, hogy néha (tényleg csak nagyon ritkán) bekockásodik a kép. MindigTVExtra alap csomagom van, tehát az ingyenesek+pár fizetős adó. A soproni toronyra néz az antenna.
Eddig a jelerősség 40-50% között volt, 40 a fizetős adóké, 50 az ingyeneseké (M1-en és TV2-n szoktam nézni a jelerősséget). Ekkor kockásodott néha.
Azóta megnéztem a csatlakozásokat, a playen elérhető antenna tájoló szoftverrel beállítottam az antennát is, így a jelerősség felment M1 esetén 65, TV2 esetén 48-50 %-ra. A jelerősséget TV-n nézem, dekóder nincs, illetve a tv-be beépített.

Képek:
az antenna
a csatlakozás
a tv-n lévő eszköz

Az antenna kábele egy konnektor aljzatban végződik, és egy dugvillával csatlakozik a harmadik képen lévő (szerintem) közösítőhöz. (VHF és UHF feliratok vannak rajta)

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám a jelerősséget (minőséget) a lehető legjobbra kihozni? Ezek a kábelek nem szigeteltek, próbáltam UTP-re cserélni, még rosszabb az eredmény.

Amit észrevettem: ha nem dugom be a konnektoraljzatba a dugvillát, vannak olyan pozíciók, amikor 0, de van 40-45%-os helyzetek is, pedig az a kábel csak fél méter.
Meg lehet oldani, hogy valahogy koax-szal hozom le az antenna jelét? Ha igen, hogy kössem be az antennába? Mert ott 2 csatlakozás van, a koax meg csak 1 eres középen.

Remélem nem lett túl hosszú, és érthető.
Minden segítséget köszönök!

(#8657) StSanya válasza hzcs (#8656) üzenetére


StSanya
őstag

Hány km-re vagy a soproni adótól?

Ugyan én nem vagyok szerelő, csak egy lelkes amatőr, de ha fontos a minőség, a helyedben vennék egy normális antennát, ami eleve F csatlakozós, s normális, lehetőleg tripla szigeteléses koax kábellel csatlakoznék a TV-hez...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8658) darvinya válasza hzcs (#8656) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom te mennyire gondoltál költeni, azaz beruházni.
Mert ami van rendszer nem jó digitális vételre.

Nem tudom milyen messze vagy Soprontól, mert e szerint kell új antenna.
Amihez már könnyen köthető coax, ami aszimmetrikus.
Azaz a belső ér a fő vezető, és a külső harisnya árnyékoló/testelő.
Bekőtésnél mindkettő kell.
Nemrég mutattam képben miként kell ilyet szerelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8659) Kernel válasza hzcs (#8656) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jófajta koax kábelt mindenképp kell vásárolni, a szimmetrizáló trafót pedig fent, az antennánál kell beiktatni, például egy ilyet: [link] Utána jöhet le koaxon.

Jelenleg nálad lent van a szimmetrizáló (balun), a box bemeneténél, de ez mára elavult megoldás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8660) Kernel válasza Kernel (#8659) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagyis a TV bemeneténél, csak siettem az előbb, de a lényeg ugyanaz. Láttam már olyat egyébként, hogy ez a szalagkábeles megoldás + balun simán működött valakinél, sőt a padlásantenna is ilyen volt, vagy még rosszabb.

De ott volt is térerő bőven.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8661) Ted_Beneky válasza hzcs (#8656) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én még csak amatőr sem vagyok, csak lelkes, de azt tudom hogy az általad hiányol másik "ere" a koaxnak az árnyékolása. Nyilván a rozsdás csatlakozó sem kedvez a jelátvitelnek. A háromszorosan árnyékolt koax kábelt javasolják F csatlakozókkal.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#8662) hzcs


hzcs
senior tag

Köszi mindegyiteknek!

Akkor a válaszok:
Kb 55km-re vagyok Soprontól. Az antennát ha nem muszáj, nem cserélném, így is van már 3 :D (igaz a másik kettő az kb 20 éve hegesztett, analógnak azok is jók voltak, de a 3 közül ezzel a legjobb a jel).
Azért furcsállom azt a kijelentést, hogy nem jó digitális vételre a rendszer, mert amiket nézegettem antennákat, ugyanígy néztek ki, és azokat ajánlották digitálisra.
Eddig ez a szimmetrizálós megoldás tetszik a legjobban. Ezt így kérjem, hogy szimmetrizáló? Ezt csak simán összekötöm 2 darab dróttal minél közelebb az antennához, és a másik felére meg kössek egy koaxot? Úgy számoltam, olyan 14-15 méter kábel kell a tévétől az antennáig.
Szimmetrizálót lehet kapni villanyszerelési boltban? Vagy ilyet hol lehet kapni? (Legmesszebb Győrbe tudok érte elmenni).
Az megoldható, hogy az antennától egy fali aljzatig húzom, onnan meg még 1 koax kábellel kötöm össze a tévével? Mennyivel romlik így a jel?

(#8663) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

BUÉK!
Ma kb 16 óra 47-50 perckor pár percig csupa darabos volt az M1 képe.
Mikorra várható,hogy túlesnek ezeken a gyerekbetegségeken?

[ Szerkesztve ]

(#8664) hzcs válasza Kernel (#8660) üzenetére


hzcs
senior tag

Nekem még az is furcsa, hogy ha a tévénél lévő kb fél méteres darabot mozgatom, akkor változik a jelerősség. Ebből gondolom, hogy a szigetelése elég gyenge lehet, mert még így is felveszi a digitális jeleket, hogy nincs antennához csatlakoztatva (csak ez a fél méter drót az antenna). Ez a koax-szal gondolom megszűnik.

(#8665) StSanya válasza hzcs (#8662) üzenetére


StSanya
őstag

Milyen antennákat nézegettél még? Be tudnád linkelni? Mert szerintem csak neked tűnik ugyanolyannak... :N

Ez ugyanis sajnos egy elavult, analóg adás vételére való antenna...

Nem neked néztem meg, s linkeltem a távolságokat kb. két hónapja? :F

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8666) frovery válasza hzcs (#8662) üzenetére


frovery
senior tag

Mindenképpen antennát is vegyél! Ez egy nagyon régi, sáv antenna. Nem tudja teljes nyereséggel venni az egész UHF sávot.
Ha ezzel nagyjából jó neked, ráadásul tetőn belülről, akkor egy sima lepke is jó lehet.
Lepke amiben szimmetrizáló is van!
Ha esetleg utólag kellhet erősítő, akkor Ez a szimmetrizálót kiszedve, simán berakható. Ekkor az erősítőnek tápot kell adni, amit a vevő set top box ki tud adni, csak a menüjében be kell kapcsolni.

És természetes amit már előttem is megírtak, jó minőségű 3×-os árnyékolású koax kábel.

[ Szerkesztve ]

(#8667) hzcs válasza StSanya (#8665) üzenetére


hzcs
senior tag

Pl EZT.
Most így utólag nézve, a keresztrudak távolsága nem egyezik :)
Látom, hogy 30km-re írják, én meg kb 50-re vagyok légvonalban, de ha ezzel a gagyi analóggal megy, akkor talán ezekkel is megy.

De, nekem linkeltél kb 1 hónapja távolságokat :)

Akkor amit most tehetek (olcsón) az az, hogy veszek koax kábelt, mivel úgyis kell másik antennához is, meg egy ilyen szimmetrizálót, és meglátom, hogy mi az eredmény, ha nem kielégítő, akkor úgyis kell venni egy másik antennát.
Vagy úgysem tudom elkerülni az antenna vételt?

szerk: ez a lepke nem is drága, ez is menne akkor tetőn belülről, és tuti jobb lenne a mostaninál?
Még azt elfelejtettem írni, hogy nem tudom, hogy a tévének van-e 5 voltos kimenete, nem tudom, hogy ezeknek az antennáknak kell-e

[ Szerkesztve ]

(#8668) spiritex


spiritex
veterán

Mi a véleményetek erről a praktikus kis erősítőről? TRIAX Micro UHF
A boltot egyébként nagyon ajánlom, nagyon gyorsan és kedvező áron megérkezett a Tecatel Mandarine-om!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8669) Kernel válasza hzcs (#8662) üzenetére


Kernel
nagyúr

A szimmetrizálót közvetlenül, csavarokkal kell rögzíteni a dipól csatlakozási pontjaihoz. Antennás szaküzletben, esetleg elektronikai üzletben is előfordul, de utóbbi bizonytalanabb.

Ha nem elég a passzív balun, lehet próbálkozni helyette erősítővel is, például:[link] Megtáplálható a TV-ról is, ha ki tud adni 5V antennatápot.

Maga az antenna alkalmas digitálisan modulált jel vételére is, mellékes a moduláció fajtája. Lényeg, hogy UHF-antenna legyen. Azon belül is lehet persze méretezni, valamilyen frekvenciára, de attól még vesz mást is, ez a gyakorlatban derül ki.

Szalagkábelnél pedig természetes, hogy kézzel közelítve változások történnek. Hiába van jól kitalálva a szimmetrikus jelátvitel (ilyen a csavart érpár is), vagyis a párhuzamosan futó vezetékekben a külső elektromágneses tér azonos fázisban indukál zavarjeleket, ami végül kioltja egymást, de ilyen nagy frekvencián attól még érzékeny lehet. Sokan nem tudják azt sem, hogy szalagkábelt "hivatalosan" csak úgy lehetne vezetni, hogy műanyag távtartókkal, faltól, mindentől 10-20 cm távolságra. Mondani sem kell, hogy ezzel szemben mi a gyakorlat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8670) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Lehet,hogy hülye a kérdés:
elképzelhető az,hogy van egy lassú pendrive-om(USB 2.0-ás),és mondjuk olyan jó minőségben adnak egy HD műsort,hogy a pendrive az írási sebességének a lassúsága miatt rosszul rögzíti a műsort?

(#8671) Kernel válasza Kezdő vagyok (#8670) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem a legolcsóbb Maxell pendrive is simán vette a sebességet, olyan viszont előfordult még régebben, amikor gyengébb volt nálunk a jelszint, hogy a felvétel elindításakor szétesett a kép.

Ennek oka a pendrive áramimpulzusainak zavarkisugárzása volt a szobaantennára, ami viszont a pendrive alufóliába történő burkolásával tökéletesen kiküszöbölhető volt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8672) darvinya válasza Kernel (#8669) üzenetére


darvinya
titán

Sokan nem tudják azt sem, hogy szalagkábelt "hivatalosan" csak úgy lehetne vezetni, hogy műanyag távtartókkal, faltól, mindentől 10-20 cm távolságra. Mondani sem kell, hogy ezzel szemben mi a gyakorlat.

Falhoz szögelés. :D

Én nem ajánlom azok az antennákkal való foglalkozás.
Több pénzbe fog kerülni, mert laikus.
Balunt nem fog kapni az UHF vevő részhez az antennánál, mert a régiek távolabb vannak a csavarok, vagy nem fér oda.

Egy új nagy nyereségű antennát csak be kell kötni coax -al és kész a hálózat.
Míg egy-két darab balun és erősítő próbálkozásnak és coax, többe kerül kerül mint a új antenna és a coax.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8673) hzcs


hzcs
senior tag

Tehát akkor az a lepke, amit linkeltek pár hozzászólással feljebb, az kell nekem? Vagy valami mást ajánlotok? 10-15 ezreket nem akarnék kiadni antennára, ezért gondoltam első lépésként a "sima" szimmetrizálóra. Igen, szerintem az én esetemben távolabb vannak a lábak, mint a linkeltnél. Holnap lemérem, és veszek koax kábelt, az úgyis mindenképpen kell.
Biztosan hülye kérdés, de azért megkérdezem :D BNC-hez való (kamerákhoz is) RG48-as kábel ugye ehhez nem jó?

(#8674) gali77 válasza hzcs (#8667) üzenetére


gali77
csendes tag

Annak amit linkeltél elégnek kell lennie, de jó a lepke is. A lényeg, a szalagkábel eltüntetése, koax bekötése. Az mehet közvetlenül (Fcsatlakozóval) az antenna dipóljára. Meg a tv felé is egy Fcsati és kész. A régi antennádhoz (ha marad) vegyél egy balun trafót (UHF), akkor abba kell csatlakoztatni a koaxot.

[ Szerkesztve ]

(#8675) hzcs válasza gali77 (#8674) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszönöm!

Ha találok szimmetrizálót, azt hiszem azzal kezdek, na meg a koaxszal.
De a tévé felé miért kell f csatlakozó, majd átalakító? Nem mehet rá egyből a tv-vel kompatibilis csatlakozó?

(#8676) darvinya válasza hzcs (#8675) üzenetére


darvinya
titán

Nem akarok nagyon bele vauzni.

De szerintem ezzel [link] és coax-szal, közvetlenül tv dugóval többet érsz.
Mint neki áll bohóckodni ilyen olyan eszköz beszerzésen, ami szállítással 2-4eFt és a szerelés több lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8677) azbest válasza hzcs (#8675) üzenetére


azbest
félisten

De lehet kapni olyan dugót is, ami a koax végére ugyanúgy szerelhető, ahogyan a szimmetrizálóra is felfogatod.

(#8678) spiritex


spiritex
veterán

Az lenne a gondom, hogy ha ez a kép alapján csinálom az RG6-ra való F csatlakozó felszerelését a 3x árnyékolt RG6-os koax kábelemre, akkor EGYRÉSZT rátekerésnél levág pár árnyékolás eret, MÁSRÉSZT, ha a végén megpróbálom lehúzni, akkor kisebb erőfeszítéssel le tudom húzni a kábelről. Ezek természetes dolgok, vagy egyiknek sem kéne így történnie? Mit csinálok rosszul? Köszönöm előre is a segítséget!
A külső fém fólia árnyékolást gondolom a legkülső fehér műanyaggal együtt le kell vágni, vagy nem? Lehet, hogy ez a probléma? Mert körbevágom sniczerrel (más céleszközöm nincsen) és az elvágja a fehéren belüli fémfóliát is...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8679) cigam válasza spiritex (#8678) üzenetére


cigam
félisten

Tuti jó F csatit vettél hozzá?Mert van amelyik csavaros, és van amelyik krimpelhető.

Nem, nem normális, hogy csak úgy le tudod húzni. Az lehet, hiba, hogy teljesen meghámozod.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8680) spiritex válasza cigam (#8679) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, RG6-ost, ilyet, gondolom ez a csavaros, mert rá kell csavarni a harisnyára: [link]

Szerk.:
Bár most körülnéztem itthon és azt sem értem, hogy ha a csavaros része felől belenézem nem egyforma nagy a luk benne, van amelyikben kb. 3 mm széles és van, amelyikben meg 5 mm. Ez mitől függ, melyik a jó?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8681) azbest válasza spiritex (#8680) üzenetére


azbest
félisten

A kábelek és az f csatlakozók kábel felöli csavaros része is több méretben létezik.Lehet pont valamilyen vékonyabb koax-hoz sikerült vastagabb dugót találni.

A műanyag burkolatra hajtod vissza a harisnyát vagy onnan is levágtad ahová visszahajtod?

[ Szerkesztve ]

(#8682) spiritex válasza azbest (#8681) üzenetére


spiritex
veterán

Tehát ehhez a kábelhez, ilyen csatlakozót vettem, és nem, onnan nem vágom le a burkolatot, ahova visszahajtom, de most úgy csináltam, hogy egy függőleges vágást ejtettem a burkolaton és körbehúztam azt, így megmaradt az alatta levő fém fólia, amit a harisnya alá tudtam visszahajtani szintén és úgy néz ki így most jó.

Viszont még egy kérdésem lenne: a rézvezetéket hordozó gáz habnak (talán így hívják), át kell jönnie a csavaros rész felőli nyíláson vagy mindegy, hogy átjön vagy megakad előtte? Mert a Mandarine-hoz kapott F csatlakozónál pl. olyan kicsi ez a nyílás (kb. 2-3 mm), hogy megakad előtte ez a fehér belső gáz hab hordozó.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8683) Kernel válasza spiritex (#8682) üzenetére


Kernel
nagyúr

A habosított belső szigetelésnek nem kell átmennie az F-csatlakozón, hiszen ott már beleütközne az aljzat végébe, összecsavarás közben. Így kinyomná önmagát.

A hosszanti hasítás is egy módszer, esetleg az is elegendő lehet, ha körbevágás után meghajtogatod azon a részen, amitől meghasad a köpeny, utána lehúzható. Már amelyik, mert van olyan is, ami ilyenkor viszi magával a gyenge fóliát is.

Mindig olyan átmérőjű csatlakozót kell választani, ami illik hozzá, de saját használatra az sem vészes, ha nem szorít atombiztosan, úgysem cibálja az ember. Ezen már nem fog múlni a képminőség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8684) wwenigma válasza spiritex (#8682) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8685) spiritex válasza wwenigma (#8684) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, de...

(#8683) Kernel
Köszi a választ, akkor ez így jó, ahogy van! A megőrzött külső fólia réteggel együtt már fogja rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8686) wwenigma válasza spiritex (#8685) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ottvannak a képek, videók, ilyenek. Azon felül már csak a fentebb emlitett csavaros/roppantós csatlakozó lehet kérdés. De mint irtad, ha normalisan megcsinalod akkor ottmarad.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8687) spiritex


spiritex
veterán

Lenne egy újabb kérdésem: ha az ember ilyen szatellithez való elosztót használ 1db antenna - 2db TV felállásban MinDig TV-hez az lehet-e gond? Elvileg nem, mert szélesebb a frekvencia tartománya, de gyakorlatilag is így van?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8688) Kernel válasza spiritex (#8687) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az valami kamu lehet, SAT-célokra 2400 vagy 2500 MHz sávszélességű splittert szoktak használni. Itt látható ugyanaz a típus, SAT-felirat nélkül: [link]

1 GHz a normál CATV splitter. Minőségi különbségek persze lehetnek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8689) spiritex válasza Kernel (#8688) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, de a kérdés ettől még ugyanaz, MinDig TV-re lehet bármilyen sávszélességű splitter-t használni? SAT-ost, CAT-ost is?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8690) Degeczi válasza spiritex (#8689) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h lehet: csak az számít, h az antennajel frekvenciája beleférjen a splitter üzemi tartományába (ez biztosan teljesül), és maradjon a stabil vételhez elég erős jel a szétosztás (ami veszteséggel jár) után is

(#8691) hzcs


hzcs
senior tag

Akkor eldöntöttük, hogy mégis lesz új antenna, és nem szórakozunk a szimmetrizálóval, mert vagy bejön, vagy nem.
Amiket néztem:
TRICA antenna
SYNAPS antenna.
Ezek közül melyiket ajánljátok? Majdnem egy árban van, itt van minőségbeli különbség? Mennyire számít antennáknál a márka? Tetőn belül lesz, tehát szélnek, esőnek, hónak, jégnek nincs kitéve.
És akkor ehhez ilyen RG6 kábel kell, én esetemben 15 méter, 2 darab ilyen F csatlakozó (nem baj ha szerszámmal szerelhető, azt tudok szerezni), és 1 darab ilyen átalakító? Néztem szerelhető koax dugót, de a tévénél olyan kicsi a hely a dugónak, hogy a kézzel szerelhető dugó ott már vastag. Most ami van műanyagos, az is félig le van reszelve oldalt, hogy beférjen.

szerk: esetleg ha valahol máshol olcsóbbak, postával együtt, szívesen veszem. (Néztem amit linkeltetek 5 ezer forintos trica antennát, de ott a kábel és a szállítás drágább)

szerk2: most nézem, az van, hogy szállítási és utánvételi díj nélkül, most akkor kell érte fizetni, vagy nem? Vagy ha rendelek hozzá mást (kábelt, csatlakozót, még ha drágább is), akkor is ingyen kihozzák?

[ Szerkesztve ]

(#8692) spiritex válasza hzcs (#8691) üzenetére


spiritex
veterán

Ez sem jó?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8693) hzcs válasza spiritex (#8692) üzenetére


hzcs
senior tag

De ez is jó lenne, viszont azért döntöttem az egyenesnél, mert a kábel alulról jönne, és ha derékszögű a csatlakozó, akkor feszül. Ha meg valami később elcseszek és megrántom, inkább csússzon ki lefelé, mint hogy feszüljön meg oldalra.

(#8694) spiritex válasza hzcs (#8691) üzenetére


spiritex
veterán

"...most nézem, az van, hogy szállítási és utánvételi díj nélkül..."

Ezt nem látom hol olvasod, de csak személyes átvételnél vagy házhozszállítás esetén 30.000 ft feletti rendelésnél ingyenes a szállítás.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8695) hzcs válasza spiritex (#8694) üzenetére


hzcs
senior tag

Sorry, nem voltam egyértelmű. Írtam, hogy van az 5 ezer forintos trica antenna, de szállítással meg a drágább kábellel drágábbra jönnék ki, mint az antennabolt superwebáruházzal.
ERRE értettem, bocsi :)
De most már tényleg nem tudom, hogy ingyen szállítás van-e, mert azt írja igen, de a feltételeknél meg 2013 van. Na majd holnap telefonon jól megkérdezem :D

(#8696) frovery válasza spiritex (#8680) üzenetére


frovery
senior tag

Sokféle mfurat méretű koax csatlakozó van, mivel sokféle külső átmérőjű koax is van. A mostani 3×-os árnyékolású koax kábelek külső átmérője 7.2mm. Ehhez kell venni olyan furatú F csatlakozót. Profibb boltokban ki is írják, hogy mik a méretek.Pl:Bétacom
Én krimpelhetőhasználok, persze fogóval. De van a profibb préselős is.
Viszont van egy szerszám nélküli új csatlakozó is:Cabelcon
Személy szerint nem használtam még de ki fogom próbálni.

(#8697) frovery válasza spiritex (#8689) üzenetére


frovery
senior tag

Lehet használni ilyen splittert de arra figyelj, hogy 3-5dB csökkenés lehet ezekkel az osztókkal.+Ha erősítőd is van,akkor olyan splitter kell, amelyiknek az egyik ága DC csatolt, ami átengedi az erősítőhöz menő tápot.

(#8698) frovery válasza hzcs (#8695) üzenetére


frovery
senior tag

Olvasd el alaposan a feltételeket az ingyen szállításnak!
Idézem:
Figyelem! Röviden a lényege az ingyenes szállításnak az alábbiakban található!

Egy igen népszerű termékünket a TRICA antennát szállítási és utánvételi költség nélkül továbbítjuk azoknak a Tisztelt Ügyfeleinknek, akik megrendelésüket előreutalással, vagy kártyás fizetéssel egyenlítik ki. 2012. július 1-től a bankok már aznap is továbbíthatják az előreutalást megfelelő időben leadott megbízás esetén, így az antennát és a többi rendelését jó esetben már másnap kézbe is veheti. Folyamatosan figyelemmel követjük az ilyen irányú megrendeléseket.

...és ráadásul, amennyiben hozzá még más kiegészítő termékeket vásárol (más típusú antenna, kábel, csatlakozó, erősítő, árboctartó stb.) úgy azok szállítása is díjmentes! Minden egy helyen megvásárolható, nem kell egyik boltból a másikba szaladgálnia, házhoz szállítjuk. Gyakorlatilag a lakásából csak a megrendelt termékek átvételéért kell kifáradnia, amikor a futár az áruval jelentkezik Önnél.

(#8699) hzcs válasza frovery (#8698) üzenetére


hzcs
senior tag

Elolvastam, de nem látok benne semmi buktatót. A lényeg, hogy trica antennát kell venni, és a többi cucc (kábel, csatik) is ingyen jön. Mást nem kell tenni, nem? Fizetni meg amúgy is előreutalni szoktam, nem szeretem az utánvétet.
Vagy van amit nem vettem észre?

(#8700) spiritex válasza frovery (#8696) üzenetére


spiritex
veterán

"A mostani 3×-os árnyékolású koax kábelek külső átmérője 7.2mm"

Értem, és köszi, de nekem itthon kb. 3 féle F csatlakozóm is van, mindegyiknek 7,2 mm a külső átmérője, de a belső kisebb luk, ami a középső gázhabburkolatnak és az abban levő rézvezetéknek van, mindháromban más méretű és kb. 3-5 mm közöttiek.

"amelyiknek az egyik ága DC csatolt"
Tudnál ilyen splitter-t linkelni?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.