Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) frovery válasza wagi (#8949) üzenetére


frovery
senior tag

Nem!
Megy 12 hónapig tovább az HBO. Ezen a platformon külön csomag előfizetése nélkül is van lehetőség csak az HBO-ra előfizetni.

(#8952) jFox válasza frovery (#8948) üzenetére


jFox
őstag

Nekem csak sima 1x árnyékolt kiax van. Az ami az analóghoz volt. De nem is volt vele gond a feki cserékig.
Teszek egy próbát a lepkével és jelzem mire jutottam.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8953) frovery válasza jFox (#8952) üzenetére


frovery
senior tag

Hidd el, cseréld le azt a koaxot. Rengetegen mondták már nekem, hogy eddig jó volt. Kicseréltem a koaxot egy jobb fajtára, + a csatlakozókat és lőn világosság.
Most őszintén, 100-150Ft/m egy nagyon jó minőségű koax. Csatlakozó 100-250Ft között van. Megér annyi kínlódást, mint kicserélni 1-2 ezer Ft-ból a cuccost?
Tapasztalatból írom és mások is, amiben nyugodtan lehet hinni. Ez nem rábeszélés, mert ebből nekem sem származik hasznom, csak jót akarok. :R

[ Szerkesztve ]

(#8954) kenand


kenand
veterán

Sziasztok!

Bocsánat ha amatőr a kérdés...
Az olyan set top boxok amiknek RF kimente van (Pl Pelso THD 2500, vagy Wayteq 9500CX) minden csatornát rákevernek az RF kimenetre? Vagy csak azt amire éppen a készülék állítva van.
Pl szeretném egy ilyen st top box RF kimenetét analóg módon 2 TV-hez is eljuttatni. Minden csatornát tudok fogni a TV-ken, vagy csak azt amin a set top box áll?

(#8955) Kernel válasza kenand (#8954) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindkét TV-n ugyanazt látod, amire a box van állítva.

Ugyanolyan modulátort tartalmaz, mint a VHS-magnók. Van egy kimeneti frekvencia (UHF, változtatható), azt kell beállítani a TV-n.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8956) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Kicsit tudatlan vagyok a témában, ezért a segítségeteket kérném. Hülye kérdésekért elnézést. :D

Van egy Samsung UE32F5300-as tv-m, amin egy beltéri digitális antennával nézem most az adást. Szépen bejön minden ingyenes adás.
1, Ha előfizetek a Családi csomagra, akkor az összes adó szépen be fog jönni, vagy valamelyik más frekvencián?!? működik, ezért előfordulhat, hogy nem tudom majd nézni?
2, Van a tv-n CI slot, szóval elvileg nem dekóderrel, hanem CA modullal kéne megvennem. Ez a tv kompatibilis az általuk adott CA modullal?
3, A csomag leírásban úgy láttam, hogy a modul ára (7999 Ft) benne van a vételárban. Ezek szerint ha lejár a hűség és lemondom a szolgáltatást, akkor a modult megtarthatom? :B Ugyanez gondolom érvényes a dekóderes változatra is
4, Ha veszek egy CA modulos csomagot ehhez a tv-hez és egy dekóderes csomagot egy régebbihez, akkor a kettőnek lesz bármi köze egymáshoz? Pl ugyanaz az adás mehet egyszerre, ilyesmik. (Asszem, ez a leghülyébb kérdés. :D )

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#8957) frovery válasza Ryder1 (#8956) üzenetére


frovery
senior tag

1. Kerestesd le most az összes MUX-ot, ami a vételkörzetedben jönnie kell. Ha most is jön normális jelszintekkel, akkor nem lesz gondod. Persze most csak a kódolt felirat lesz látható de a jelszintek attól még jönnek.

2. Igen, kompatibilis.

3.Igen megtarthatod, mivel kifizetted az árát. Van amikor még ennél kedvezőbb árért is odaadják. Attól függ milyen ügyfélszolgálatost fogsz ki. Apámnak 5990Ft-ért ki is postázták. 3 napon belül meg is jött.

4. Apámnak is a meglévő beltéris előfizetésre lett kérve fél évre utólag egy modul a társkártyával. Minden gond nélkül megoldható + havi 300Ft az előfizetési díja. Természetesen külön csatornákat nézhetsz a két tv-n.

(#8958) Ryder1 válasza frovery (#8957) üzenetére


Ryder1
senior tag

Köszi szépen! :)

Webshopból gondoltam megrendelni, szóval az ár szerintem nem fog változni. :DD

(#8959) BTO válasza jFox (#8952) üzenetére


BTO
őstag

kábelhálózatokon is szar az 1x árnyékolásu kábelen a digitális adás mert nem minden stream jön,kábelcserével orvosolható,főleg a volt NDK -s 5cy kábelek döglenek meg az 1-k percröl a másikra,mert idővel elporlad az a folia árnyékolás és már nem is 75ohm a kábel impedanciája.
a harisnyát hátra kell hajtogatni és ugy rátekerni a tekerős F csatlakozót és nem a külső müanyagra,mert a harisnya az árnyékolás és annak is jó kontakt kell.

semmi sem tökéletes

(#8960) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hy.olyan kérdésem lenne hogy.van 2 kártya már előfizuban. 1 gépben 1 tvben. kellene még 11, mert amíg a homesyssal felveszek, addig más kódolt adátst néznék valami másik programmal ami használható is( nem megy a prog dvb nél a kártya ,dvb viewer sem az igaz, se az a másik...) lényeg hogy úgy gondolom hogy mivel a homesys olvassa a kártyát, ezért más program ha próbálja olvasni ezt a krátyát, az már nem menne... vagy egyszerre 2 program is tud olvasni 1 kártyát 1 olvasóban akadás szaggatás laggolás gond nélkül?

(#8961) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Van arra valamiféle mód, h a magyar határtól 50km-re fogni lehessen a magyar ingyenesen hozzáférhető 7 csatornát?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8962) LógaGéza válasza runner 125 (#8961) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Nem a határtól való távolság a lényeg, hanem a legközelebbi toronytól. Próbaképp (csak a kedvedért :DD ) a padlásunkon, tetőtérben lévő Triax Digi 343-as antennénkat a legközelebbi, légvonalban 15km-re lévő Komádi toronyról átforgattam a több mint 30km-re lévő békéscsabai toronyra. Az eredmény az lett, hogy 90%-ról 80%-ra esett a jelszint.
Ez nem is a legerősebb antenna, és tetőtérben is van, ergo ez szerintem teljesen korrekt eredmény. Egy jó antennával, tetőn kivül, akár erősitővel biztos vagyok benne, hogy elég jó jelet tudsz szerezni :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8963) frovery válasza runner 125 (#8961) üzenetére


frovery
senior tag

Simán!
Egy jó nyereségű, irányított antennával, esetlegesen erősítővel lehet próbálkozni.
Nem olcsó de iszonyatosan jó antenna: Iskra
Esetlegesen erősítő de nem biztos, hogy kell: Iskra erősítő panel

És persze jó minőségű koax, 3×-os árnyékolású.

Mindenképpen magas árbócra tedd ki.

(#8964) Watt25 válasza LógaGéza (#8962) üzenetére


Watt25
veterán

Annyival azért romlik a helyzet, hogy tudtommal valamennyire irányítják az antennák szórását, tehát, az, hogy országon belül simán lehet 50km-ről fogni egy adót, még a határ túloldala felöl, nehezebben lehet.
Persze próbálkozni lehet.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8965) TaylorPro


TaylorPro
addikt

(#8966) azbest válasza TaylorPro (#8965) üzenetére


azbest
félisten

Wow, ígéretesen hangzik. :R Ha még azt is tudná, hogy más androidos telefonon vagy tableten is lehessen wifivel nézni a vele fogható adást, akkor nagy sikere lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#8967) Bozek válasza TaylorPro (#8965) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jobb, mint egy SmartTV. :)

(#8968) doc válasza azbest (#8966) üzenetére


doc
nagyúr

ilyet a Samsung TV-m tud, bar ha jol emlekszem csak az iOS appal, az Androidos nem tudja

(#8969) donjohnson válasza doc (#8968) üzenetére


donjohnson
addikt

de tudja az is, csak szerintem nem jó appot használsz: samsung smartview

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8970) doc válasza donjohnson (#8969) üzenetére


doc
nagyúr

mivel nem Samsung telefonom van :DDD
ez amugy kocsogseg, hogy a Samu TV csomo feature (pl. screen mirroring) csak a sajat telefonjaikkal mukodik :(

(#8971) darvinya válasza doc (#8970) üzenetére


darvinya
titán

Mint minden másik gyártó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8972) doc válasza darvinya (#8971) üzenetére


doc
nagyúr

es akkor miert mukodik egy nyomoronc iPoddal? :F
na mindegy, ez itt mar nagyon off :B

(#8973) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok! Egy olcsó DVB-T támogatású set top boxot keresek. A fő szempont, hogy működjön vele rendesen a timeshift és legyen DVR funkciója is. A legjobb az lenne, ha mind2 menne párhuzamosan. Tehát miközben nézek egy filmet időeltolással, mehessen egy felvétel a háttérben. Hozzászoktam ezekhez a funkciókhoz a UPC-nél. Melyik márkák számítanak megbízhatónak?[link] ez tudná azt amit leírtam? Előre is köszi!

Falcon

(#8974) norbikaa


norbikaa
csendes tag

Sziasztok!

Már biztos volt, aki ilyen problémával kereste fel a fórumot, mint én, de egyszerűen meguntam a visszaolvasást, így ha más nem, ki leszek oktatva :U

Szóval a helyzet:
1 antenna 1 tv és egy tápfeladó
Pontosan ilyen:

Eddig nagyon jó minden, de közben beszerzésre került még egy tv.

Próbáltam egy mezei 2 way splitter-t felrakni, de akkor egyik tv-n sincs jel.

Olvasgattam és ha jól értelmezem az a baj, hogy a tápfeladóból nem megy fel az áram az antenna erősítőjébe.

Milyen elosztót kell beszereznem, ahhoz, hogy mindkét tv-n tudjak Mindig tv-t nézni?

Néztem, hogy valószínűleg Power Pass-os kell, de abból milyen, mert van, ami csak egyik ágon olyan, van ami mindkettőn?

Kérem nézzétek el, hogy nagyon amatőr vagyok, tudásom eddig terjedt ki.

(#8975) Kernel válasza norbikaa (#8974) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennek minimum kétféle módja is van. Mint másik fórumon is szóba került egyszer, van egy laikusabb megközelítés, amikor koax. elosztókkal próbálkoznak (szerencsétlenkednek?), a dugó után.

A jobbik megoldás azonban a kábel elvágása a tápfeladó és az antenna között (ezt már a helyszín határozza meg, hogy a padláson vagy a szobában ágazzon kétfelé) és egy DC-leválasztós splitter beiktatása, ami csak egyik irányba engedi át a tápot. Vagy egy normál splitter, egyik irányba kiegészítve egy DC-leválasztóval.

Utóbbi esetben az már mindegy, hogy a DC-leválasztó a splitter egyik ágára csatlakozik, vagy a másik TV bemeneténél helyezkedik el.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8976) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nyáron amikor át kellett állni akkor vettünk új tv-t az egyik helységbe és egy aránylag jó nyereségű antennát. Be is jött minden csatorna, nem is volt gond egészen addig amíg egy hete le nem esett az első "nagyobb" hó ami meg is maradt a tetőn stb. Azóta nem jön be se az RTL se a TV2. Másik helységbe régi tv+box+lepke antennálval minden csatorna probléma nélkül fogható! Mi lehet a baj?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8977) frovery válasza Stylewars_kp (#8976) üzenetére


frovery
senior tag

Gondolom gyenge a jel, kicsi az antenna nyeresége.
Ha pontosan leírnád, milyen antenna, milyen vevő, akkor könnyebb lenne a segítség is.

(#8978) norbikaa válasza Kernel (#8975) üzenetére


norbikaa
csendes tag

Hát igen, Én is szerencsétlenkedtem vele :B
Bár az Én a padláson vágtam el a koaxot és arra próbáltam felrakni egy mezei splittert :)
Természetesen nem működött...

Ez a splitter megfelel a célom megvalósításához? (link)
Vagy inkább ez? (link)

Ha a webshop esetleg később megszűnne, leírom a két splitter típusát is:
1. link: 2 splitter E-1556
2. link: 1556B-E 2 utas splitter

Még találtam olyat is, ami két utas, de egyik kimenet helyett TAP felirat látható. Mivel egy hárombetűs dologról van szó, google nem nagyon segített, szóval az miben különbözik a fent említett két elosztótól?

Mellékelek egy paintos rajzot is, hogy hogyan képzeltem el a dolgot:

(#8979) Kernel válasza norbikaa (#8978) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az első kell hozzá, ahogy a rajzon is van.

A második megfelel egy átlagos splitternek, mivel általában mindegyik vezet, minden irányba, attól még, hogy nincs ráírva. Ezért is okozott nálad zárlatot, mert a másik TV bemenete lezárta a tápot. Ilyenkor, ha kihúzod a másikat, a zárlat is megszűnik, normális esetben. Ha a csatlakozóknál sem ér össze semmi.

A TAP nem splitter, hanem leágazó, a jelet leosztja, vagyis a szintet csökkenti.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8980) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Két tv-hez szeretnék csomagot rendelni. Egyikhez CA modullal (9 989 Ft), másikhoz settop box-szal (8 999 Ft kedvezményesen).
Havidíj ugye 1990 Ft egy kártyához, az oldal szerint a második kártya pedig 299 Ft. Jól értelmezem, hogy ilyen összeállításban is csak havi 2289 Ft-ot kéne fizetnem? :)

(#8981) Watt25 válasza Ryder1 (#8980) üzenetére


Watt25
veterán

Nagyjából. Hűségidőtől függően 3-6 hónapig. Utána összesen 600Ft-tal emelkedik a havidíj.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8982) spiritex válasza Kernel (#8979) üzenetére


spiritex
veterán

"A második megfelel egy átlagos splitternek, mivel általában mindegyik vezet, minden irányba, attól még, hogy nincs ráírva"

Akkor miért győzködött engem váltig az egyetlen szegedi antennabolt eladója, hogy visszafelé nem fog folyni áram a másik tv felé?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8983) BTO válasza spiritex (#8982) üzenetére


BTO
őstag

a 150 ft árfekvésü gagyi kinai osztók azok kimérhetők zárlatra minden ág felé,a magasabb árfekvésü osztók azok szakadást mutatnak minden irányb,és vannak az olyan osztók amik az 1.k ágon áteresztik a tápot,és a másikra nem.
a bolti eladó az lehet csak eladó és nem szakember max csak szagember. :DD

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#8984) Kernel válasza spiritex (#8982) üzenetére


Kernel
nagyúr

A legolcsóbb gagyi valóban átvezeti az áramot, de nem szabad megvenni, mert a menetről leesik az anya, belső érintkezője elhajlik, nem érintkezik, így gyakorlatilag használhatatlan:

De nekem van egy ilyen, ez is DC átvezető, minőségre nem látok vele problémát:

http://www.ebay.com/itm/370420188975?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8985) Stylewars_kp válasza frovery (#8977) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia!

Philips lepke antenna és a legolcsób Alcor vevő, kiválóan veszi a Szentesi adót Kaszaperről. Másik helységben pedig egy új LG 82 cm-s led tv és egy DIPOL TRICA DVB-T (48dBi) TRIPLEX antenna.

(#8986) danee91


danee91
senior tag

M1 eredeti 5.1 hang:

[link]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8987) Vekko válasza danee91 (#8986) üzenetére


Vekko
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogyha van a házban UPC analóg tv előfizetés, viszont CI+ képes tv is van, akkor én használhatom a MinDig TV ingyenes vagy fizetős digitális adásait? Ha igen, milyen módon?

[ Szerkesztve ]

(#8988) danee91 válasza Vekko (#8987) üzenetére


danee91
senior tag

1 megfelelő antenna, és megfelelő koax kábel a tv-ig, csatlakozókkal, ennyi az egész, mert valószínűleg a tévé tartalmaz beépített DVB-T tunert, ami MindigTV vételéhez kell. Fizetős MindigTV adókhoz viszont a mindigtvextra.hu oldalról rendelhető a megfelelő Cl+ba illeszthető kártyaolvasó, és adnak hozzá megfelelő kártyát is.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8989) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Már kapható!
Ha valaki vesz írjon róla! :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#8990) darvinya válasza TaylorPro (#8989) üzenetére


darvinya
titán

Én lehet beruházok egy ilyenre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8991) TaylorPro válasza darvinya (#8990) üzenetére


TaylorPro
addikt

Majd írj róla mindenképpen! :)

Pixel 8 Hazel

(#8992) jFox válasza frovery (#8953) üzenetére


jFox
őstag

Tegnap kicserélte az antennát a jó öreg nagy lepkére. Igaz a fél ablakot betakarja de azóta hibátlan a kép. Nem hittem volna, hogy antenna gond lesz. :B
A koax csere azér macerás, mert amikor kicseréltük az ablakokat be lett építve a falba. De lehet, hogy majd nyáron rászánom magam és kicserélem.
Köszönöm a tanácsokat és a segítséget. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8993) spiritex válasza Kernel (#8984) üzenetére


spiritex
veterán

A TVC, amit linkeltél hogy-hogy nem vezeti az áramot visszafelé, a másik tv felé?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8994) Kernel válasza spiritex (#8993) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp azt írtam, hogy DC-átvezető, vagyis minden irányba vezet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8995) spiritex válasza Kernel (#8994) üzenetére


spiritex
veterán

Ja értem, tehát ehhez is kell egy leválasztó a másik ágra, mert önmagában zárlatot okoz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8996) Stylewars_kp válasza frovery (#8977) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kezd javulni a vételi lehetőség, hogy elkezdtett leolvadni a hó a tetőről! De még nem az igazi.

(#8997) Bozek válasza Stylewars_kp (#8996) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos, hogy jó irányba van állítva az az antenna?

(#8998) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. olyan kérdésem lenne hogy olyan a helyzetem hogy 4 emelet, az ablak nem utcára nyílik. a ház 5 emeletes
a mindigtv szerint tetőantenna kéne ugye mert csak visszavert jelet fogok ami 1 ponton nagyon jó. 95%ban...( én mondok ennyit)

na de a vicc, hogy a ház szélénél tökéletes a vétel a mindig tv szerint xD
ti milyen tetőantennát ajánlanátok ami tutira jól veszi minden idöben az adást, és költségkímélő ? :) elvileg a ház szélén már jó a vétel... de linkelek képet

[ Szerkesztve ]

(#8999) Watt25 válasza bb.bocs (#8998) üzenetére


Watt25
veterán

Azért az a térkép nem 100%-os, de főleg nem veszi figyelembe az épületeket, csak a domborzatot. Szóval, azért ilyen pontosan nem lehet azt mondani, hogy a ház egyik szélén már jó a szobaantenna, a másikon meg nem.
Megnéztem a Street View-n a környékedet, a házad tetején szerintem alig van takarásban a Széchenyi torony, úgyhogy kb. tökmindegy, hogy milyen tetőtéri antennát veszel, nagy valószínűséggel bármi jó lesz. (Esetleg valóban érdemes a ház keleti végébe elvinni az antennát, hogy a háztól nyugatabbra lévő picit magasabb épület kevésbé takarjon.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9000) bb.bocs válasza Watt25 (#8999) üzenetére


bb.bocs
őstag

annyi a baj ,hogy ez 1 nagy ház,de több cím,több házra van osztva...szóval oda átvinni macerásabb külön másik háztól engedély...akkor elég egy mezei?vlmit tudtok tudtok linkelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.