Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) Armagedown


Armagedown
őstag

Amúgy ha érdekel valakit, a nyíregyházi Kölcsey Tv áttért HDre, azon belül is 1920x1080ban nyomják, magasabb felbontással mint a közszolgálati csatornák, felvettem egy kis részletet az adásból hogy ti is lássátok :
[link]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8802) Watt25 válasza Armagedown (#8801) üzenetére


Watt25
veterán

Hát igen, ez az előnye, hogy törvényben tiltják a multiplexelést a helyi tévéknek. Még ha akarnának sem tudnak osztozni mással a sávszélességen, akkor meg minek spóroljanak rajta? :) (A videó még csak most jön, még nem láttam.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8803) Bozek válasza Watt25 (#8800) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ennyire ne erőlködjetek már, hogy az összes szobaantenna sz@r. Hülyeség, amit mondtok. Mint már sokszor említettem, én egy Thomson ANT1410-es szobaantennával fogtam sokáig a MindigTV adását, csak sajnos a telefon zavarta, ezért inkább kiraktam egy másikat az erkélyre. Ha a 10 cm-es botantenna fogja a jelet, akkor elég lehet egy szobaantenna is.

(#8804) Armagedown válasza Bozek (#8803) üzenetére


Armagedown
őstag

Miért lenne jó egy olyan antenna amit a mobiltelefon zavar ?
Én pedig egy tv tuner botantennájával be tudtam fogni a fehérgyarmati adótol 60 kmre az adás, igaz ehhez fixen kell tartani kézben, ami nem praktikus, mégsem lehet elmondani róla hogy alkalmas lenne a vételre

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8805) Bozek válasza Armagedown (#8804) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még nem sz@r. Ha nem használ a konyhába mobiltelefont, akkor nincs gond vele. Egyébként se annyira nagy probléma, csak ha hívás van és elvileg csak 2G-n. A 3G más frekvencia (feltéve, ha nem Vodás), úgyhogy elvileg az nem zavar be.

(#8806) Watt25 válasza Bozek (#8803) üzenetére


Watt25
veterán

Te meg azt ne erőltesd, hogy létezik olyan szobaantenna, ami minden körülmény között jó. Mert itt erről van szó. Az emberek tuti megoldást várnak, márpedig egy szobaantenna nem az. Lehet vele próbálkozni, eredményeket elérni, ezt nem vitatja senki. De mindig csak félmegoldás marad.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8807) frovery válasza Bozek (#8803) üzenetére


frovery
senior tag

Ha bezavar a mobiltelefon, akkor az már sz@r, használhatatlan a stabil vételre! Nem?
Vagy csak szerintem? :W

Természetesen van sok-sok kivétel de az elenyésző és szerencse kérdése. :Y

[ Szerkesztve ]

(#8808) spiritex válasza frovery (#8807) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem pl. olyan Philips szobaantennám van, amiben már van mobil-szűrő, így a korábbaikkal ellentétben már nem zavarja, ha telefonálok.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8809) regvoltrossz válasza Watt25 (#8802) üzenetére


regvoltrossz
tag

Engem azért mindenesetre nagyon zavar az, hogy nem multiplexek ezek az adók. Nyiregyházán nem ismerem a helyi sajátosságokat, de Szegeden több helyi tévéstúdió és tévés szakember is van, és még akkor szót sem ejtettünk az MTV egykori szegedi körzetijéről amely jelenleg teljesen kihasználatlan. A helyi kábeltévékben is csak 2-3-nak van hely. Itt pl. igencsak jót tett volna ha többen kapnak lehetőséget és beindul ennek következtében egy kis verseny pl. a helyi hírszolgáltatás terén, mert a mostani szegedi vtv hírműsora jelenleg ellenfél híján gyk. semmiről nem szól. Régebben volt olyan hogy a helyi frekin (analógon) többen osztoztak. Akkor meg az volt mindig a vita tárgya, hogy ki melyik idősávban sugározzon.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#8810) azbest válasza regvoltrossz (#8809) üzenetére


azbest
félisten

Kábelen azért ott van a VTV Szeged mellett a Telin és a pArt is. Épp tegnap hangoltam be, mert netcsomaghoz van analóg kábeltévé is. Az biztos, hogy a gyengébb modulációval is elférne a 3 csatorna a helyi dvb-t muxon, ha nem lenne jogilag korlátozva. Arra tippeltem korábban, hogy azért korlátozták a helyi muxokat, nehogy konkurenciát teremthessenek a mindigtv-nek. Ha bármit feltehetnének rá, akkor simán versenyezhetnének az alapcsomaggal.

[ Szerkesztve ]

(#8811) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem itthon szobaantennám van, a belső ablakpárkányra rakva. Ha ott állok mellette, és telefonálok, az adás akkor is stabil. A vételem is annyira az, hogy bármelyik csatornára kapcsolok, a jelszint 100%, a jelminőség 90%. S ezek az értékek mindenféle időjárási körülmények között mindig ekkorák maradnak. Nem mennek sem föl, sem le. Így aztán nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy a szobaantennák nem jók.

(#8812) Watt25 válasza #93794560 (#8811) üzenetére


Watt25
veterán

Jó oké, a szóhasználatom abból jött, amit ő írt.
Ami a lényeg, hogy szerintem nincsen megbízható válasz arra, hogy milyen szobaantennát ajánlotok. Lehet, hogy van, akinek nincsen vele gondja, de nagyon sokan szívnak vele.
Saját példám: A lakásban, második emeleten képtelen voltam szobaantennával befogni bármit is, a tetőre kimenve (4 emeletes panel) a botantenna is elég volt a stabil vételhez. Ebből én azt sejtem, hogy mondjuk a negyedik emeleten egész jól el lehet lenni egy szobaantennával is, de mint írtam, ugyanott a második emeleten semmi sincsen!
Hogy adhat bárki jó szívvel tanácsot akkor, ha annyi derül ki egy hozzászólásból, hogy vett egy tévét és legalább is a botantennával csak minimálisan sikerült bármit is befogni. Mondanád azt, hogy oké, akkor vegyél egy olyan szobaantennát, ami neked van és az megoldja a problémát? Teljesen esetleges a dolog. Lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy nem. De ha a bunkó antennaárus nem veszi vissza a mégsem használható szobaantennáját, akkor Te visszavásárolod tőle? (Hiszen Te ajánlottad.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8813) regvoltrossz válasza azbest (#8810) üzenetére


regvoltrossz
tag

Igen, a TiszaP'art Tv műsorait, főleg a kulturális hiradójukat rendszeresen szoktam is nézni. Régen ezen is több műsor volt, de mai napig 100%-ban saját gyártású mind! Egy ismitől kérdeztem úgy fél éve, hogy mi van velük, miért rövidebb a műsoridő manapság? Valami olyan választ kaptam, hogy a valóban nonprofit tv-ket és rádiókat gyk. kinyírják az új szabályozások, többek közt anyagi támogatásuk is igencsak megcsappant, ráadásul az egyetemnek is van része a csatornában és tudjuk jól, hogy azok is kevesebb pénzből gazdálkodnak manapság. Szerintem megérdemeltek volna egy csatornahelyet, mert tényleg igényes műsoraik vannak, másrészt a nagyobb nézőszám miatt esetleg a hirdetési bevételük növekedése kompenzálhatta volna a kieső bevételeiket..

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#8814) doc válasza Watt25 (#8812) üzenetére


doc
nagyúr

ismerosi korbol nem tud kolcsonkerni egy szobaantennat egy proba erejeig? Az mar azert eleg jo tampont lenne.

(#8815) bl4ze


bl4ze
veterán

sziasztok, jelenleg T(ré)Home digitális előfizetést használok Panasonic tv-n a conax kártyát használva, set top boxot kiiktatva.

kérdésem: lehet mindig tv-t használni STB nélkül csak a CONAX modulba dugott kártyával ?
mert erősen gondolkodom a szolgáltatás lemondásán és mindig tv-re áttérni a HD tartalmak miatt stb...

köszi előre is :R

.:. bl4ze .:.

(#8816) regvoltrossz válasza bl4ze (#8815) üzenetére


regvoltrossz
tag

Természetesen, sőt akár az előfizetői kártyát is megveheted Conax modullal, de az eddig használt is jó, mert nincs párosítva és egyéb marhaságok. :)

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#8817) doc válasza bl4ze (#8815) üzenetére


doc
nagyúr

a t-home-nal nincs HD csomag?
csak mert nalunk van "csaladi HD", pont ezert gondolkodtam azon hogy lehet hogy mindigtv helyett at lehetne terni ra :D
De lehet hogy az csak iptv-n mukodik?

Szoval en is MindigTV-t hasznalok (alapcsomaggal) a TV-be dugott modullal/kartyaval, STB nelkul.

(#8818) bl4ze válasza regvoltrossz (#8816) üzenetére


bl4ze
veterán

a Conax CI modul már van, azzal használom a T(ré)Home kártyát.

Melyil MindigTV csomag ajánlott amiben sok HD csatorna van, mi a "best buy" ha van ilyen ? :)

.:. bl4ze .:.

(#8819) bl4ze válasza doc (#8817) üzenetére


bl4ze
veterán

Van, de a buzi T(ré)home CSAK(!) set top box-szal hajlandó adni a HD-t, nélküle nem.
Feleslegesen pedig nem fizetnék bérleti díjat egy olyan kütyüre HD STB ami be sem lenne kapcsolva...

.:. bl4ze .:.

(#8820) regvoltrossz válasza bl4ze (#8818) üzenetére


regvoltrossz
tag

Csak a három közszolgálati (M1,M2,Duna) ad Hd-ban. Ezekhez előfizetés se kell.A többi csatorna műsora mind sd-ben jön.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#8821) club1 válasza bl4ze (#8818) üzenetére


club1
veterán

Sok HD földfelszíni digitális sugárzásban? A 3 magyar közszolgálatit nyomják HD-ban ingyen a Mindigtv-n, ezen kívül ne keress itt hd-t.

(#8822) Bozek válasza Watt25 (#8812) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha a botantennával már fog valamit, akkor hidd el, hogy a szobaantenna is elég lesz oda. Nálam a botantenna, amit előtte rendeltem, kb. egyszer behozta a csatornalistát, de semmi többet. A Thomson ANT1410-essel meg simán jött minden. Még az osztrák adókat (ServusTV, Pulse, ORF Sport+, stb.) is fogta, pedig nem is arra nézett. Bár ezeket a tetőantenna is veszi most.

(#8823) bl4ze válasza club1 (#8821) üzenetére


bl4ze
veterán

ah, oké. köszönöm!

nézegettem az akciós családi extra csomagokat.

létezik olyan, hogy 1 hónapos próba vagy bármi lehetőség ? kipróbálásra CONAX modul nélkül csak kártya.
ilyet tudtok, van ilyen ?

.:. bl4ze .:.

(#8824) doc válasza bl4ze (#8823) üzenetére


doc
nagyúr

elore feltoltott kartyakat (1 evre pl.) lehet venni, esetleg korulnezhetsz, hatha van valahol 1-2 honapos "maradek"
amugy miert akarsz ilyet? az ingyenes musorokhoz (pl. mindharom HD csatorna, rtlk klub/tv2) nem kell kartya, es eleg sok csatorna van az rtl klub-bal egy MUXon (vagyis ha az jon, akkor a tobbi is)

Ha meg elofizetsz az alapcsomagra, akkor egy hetig minden csatornat nezhetsz

(#8825) bl4ze válasza doc (#8824) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem csak az ingyenes csatornákat néznénk, szóval a Családi csomag lenne jó.

1-2 hónapos "maradék" kártyát hol érdemes vadászni? Kipróbálnám mielőtt felondom a T(ré)-t.

A szolgáltatás elérhetőséget DBV-T nézni kell? 2030 ÉRD

.:. bl4ze .:.

(#8826) Watt25 válasza bl4ze (#8825) üzenetére


Watt25
veterán

Persze nézni kell az elérhetőséget.
Mellesleg én is érdi vagyok, tudok kölcsönadni USB-s tuner-t, amivel kipróbálhatod a vételi lehetőségeket.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8827) doc válasza bl4ze (#8825) üzenetére


doc
nagyúr

ird be a mindigtv weboldalan a cimedet, megmondja hogy hogyan tudod venni oket (nalam pl. "kulteri antenna"-t mond, a padlasterben levo kicsi tetoantennaval TV-re dugva tokeletesen mukodik, igaz mikor meg nem a TV-n, hanem USB-s DVB-T tunerrel probaltam, ott szakadazott kicsit)

(#8828) bl4ze válasza doc (#8827) üzenetére


bl4ze
veterán

ezt hozza utca, házszámra : A kiválasztott hely vételi lehetőségei: kültéri antennás vétel

szóval akkor lehet felejtős a DVB-T conax-szal nálunk ? antennám nincsen és nem is tervezem....

Watt25: küldtem egy emailt :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#8829) doc válasza bl4ze (#8828) üzenetére


doc
nagyúr

hat antenna nelkul eleg nehezen fogsz adorol levegoben sugarzott musort nezni :DDD
esetleg ha felviszed a TV-t az adotoronyba...

(#8830) Kernel válasza bl4ze (#8828) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a helyzet, hogy kártya nélkül tulajdonképpen minden műsort be tudsz fogni, attól az "apróságtól" eltekintve, hogy a kódoltak kódoltként jelennek meg.

A lényeget azonban látod: fogható, nem fogható, milyen szinten, vagyis gyorsteszt céljára megfelelő. Kétségtelen, később kiderülhet még olyan is, hogy például a B-multiplex, kevés jel miatt túl gyakran kockásodik, de ezért is említettem a szint kérdését, amit meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8831) bl4ze válasza doc (#8829) üzenetére


bl4ze
veterán

Persze, jogos. :)

Hétvégén próba, Watt-nak van előfizetése kártyával ki tudjuk próbálni valamilyen antennás megoldással.

Beltéri antennából mi a "legbikább" - legjobb ?

.:. bl4ze .:.

(#8832) KZP válasza Kernel (#8830) üzenetére


KZP
őstag

Akkor a kockásodást egy jobb antennával ki lehet védeni? (RTL Klub pl.)

(#8833) doc válasza bl4ze (#8831) üzenetére


doc
nagyúr

ha a mindigtv szerint kulteri antenna kell, akkor egy szobaantennaval nem feltetlenul erdemes szenvedni :U

(#8834) spiritex válasza bl4ze (#8831) üzenetére


spiritex
veterán

Ez egy nagyon bika szobaantenna, de ahhoz túl drága, hogy kísérletezz vele, hacsak nem neten rendeled és visszaküldöd 8 napon belül, ha nem jönne be: [link] Zavar- és GSM-szűrő is van benne.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8835) Kernel válasza KZP (#8832) üzenetére


Kernel
nagyúr

A lehetőség mindenképpen adott. Csak ilyen téren biztosra nem lehet mondani semmit, annyira helyszínfüggő.

Nem véletlen, hogy amikor antenna ajánlása a kérdés, akár szobai, akár tető, ilyen kérdésre egy szakember nem nagyon tud válaszolni. Mindig a körülményektől függ.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8836) Zsocy155 válasza bl4ze (#8831) üzenetére


Zsocy155
őstag

Üdv!
Nekem Tápiószecsőn egy ilyen szobaantennával szépen bejön az összes csatorna.

(#8837) bl4ze válasza spiritex (#8834) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha boltban veszem akkor is 3 napon belül vissza veszik, MM-ben mondta eladó amikor anyám lakásába kerestem.

Ez tényleg bika 48dB

Ennél van egy erősebb a Meliconi 49dB , az is hasonló áron megy.

.:. bl4ze .:.

(#8838) KZP válasza Kernel (#8835) üzenetére


KZP
őstag

Köszi!
Azért kérdezem, mert a HD adások teljesen jó minőségűek (M1, M2), viszont a másik mux-on található adók (RTL Klub, Tv2) gyakran kockásak, képcsöves tv-n nézve. Nem tudtam, hogy a tömörítés miatt ilyenek az utóbbiak, vagy az antenna miatt. Bár a jel minősége és erőssége is kb. 90% körüli szokott lenni.

(#8839) doc válasza KZP (#8838) üzenetére


doc
nagyúr

nekem nem szoktak kockasodni, inkabb a kis bitrata miatti elmosodottsag latszik rajtuk (bar ez erosen fugg attol hogy eppen mi van a kepen, pl. egy hirados riportnal kimondottan szep tud lenni)

(#8840) Kernel válasza KZP (#8838) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azon nem segít egy jobb antenna, ha a gyorsabb mozgásoknál jelentkező elmosódásról van szó, mert azt az adás alacsony sávszélessége okozza.

Én arra a kockásodásra gondoltam, ami zavarok hatására is szokott jelentkezni, jelkihagyásokról. Ami független a képtartalomtól.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8841) KZP válasza Kernel (#8840) üzenetére


KZP
őstag

Értem.
Kár, így nem versenyképes a kábeltévés (Digi) adással egyelőre nálam a MindigTV...

(#8842) bl4ze


bl4ze
veterán

Sajnos a Philips 48dB nincsen a közelben (Auchan, MM) - ez van 49dB :

http://www.muszakipaletta.hu/product/tv-kiegeszitok/szobaantenna/meliconi-at-49-erositett-digitalis-belteri-dvb-t-antenna-49db

Kérdés melyik a jobb. Ez nekem névtelen, az ajánlott meg Philips. GMS szűrést ez is tudja...

.:. bl4ze .:.

(#8843) spiritex válasza bl4ze (#8842) üzenetére


spiritex
veterán

Edigital-tól nem tudsz rendelni? Kiviszik PickPackPontra is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8844) Watt25


Watt25
veterán

A technológiából fakadóan sosem volt és lesz versenyképes valószínűleg semmilyen kábelszolgáltatással. Konkrétan a Digitől csak abban jobb a MindigTV, hogy sokkal ritkában van olyan gond, ami szolgáltató oldali. De amint lehet, én is váltok a Digi-re.
KZP-nek akartam válaszolni, csak rossz gombot nyomtam. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8845) KZP válasza Watt25 (#8844) üzenetére


KZP
őstag

Vettem az adást, köszi! :)

(#8846) bl4ze válasza spiritex (#8843) üzenetére


bl4ze
veterán

De. Az lesz. illetve extrem digital INGYEN Szállítja.
Várom Walt válaszát, és utána megrendelem ha tudtunk egy kicsit tesztelni majd nálunk hétvégén :)

.:. bl4ze .:.

(#8847) spiritex válasza bl4ze (#8846) üzenetére


spiritex
veterán

Mellesleg nagyon kedvelem az extreme digital-t! Másfél évig használtam egy Philips kenyérpirítót, 2 hete elromlott és leadtam szervizelésre. Tegnap behívtak és visszaadták a teljes vételárat, mert hogy nem tudták javítani. Ez igen!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8848) sarkanyolo2 válasza spiritex (#8847) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

A kivétel erősíti a szabályt. :DDD

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#8849) darvinya válasza Watt25 (#8844) üzenetére


darvinya
titán

Válts nyugottan digire aztán majd nézel, hogy hol vannak a csatornák.
Mert csak úgy önként kiveszik, nem is tudatják az előfizetővel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8850) Watt25 válasza darvinya (#8849) üzenetére


Watt25
veterán

Ja, csak nem mindegy, hogy a 118 csatornát variálgatják, amiből 16 HD-s, vagy van fix 30, (3 HD-val), amit talán nyáron bővítenek pár SD-vel...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.