Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25301) Curtain válasza eldoble (#25296) üzenetére


Curtain
senior tag

Nekem egy ilyen van az I5 12400f-emen és még cinebench multicore teszt alatt sem megy 65fok fölé. A gyári hűtőt ki sem vettem a dobozból.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#25302) eldoble válasza Curtain (#25301) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, remélem a hűtő nekem is megoldja (közben kértem hűtő ajánlatot a szaktopicban), csak, kissé félek, hogy így is melegedni fog, de amit ajánlottál nem olyan drága, megvárom mit ajánlanak, de lehet akkor ez lesz.
Pasztát adnak hozzá vagy külön kell venni?

(#25303) shteer válasza Curtain (#25301) üzenetére


shteer
titán

A legolcsóbb 120-as hűtő :K nálam is van Ryzen 3600-on. Kár, hogy a ring világításra nem raktak egy 10ft-os kapcsolót

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25304) Curtain válasza eldoble (#25302) üzenetére


Curtain
senior tag

Nekem volt otthon Mx4 pasztám úgyhogy azt raktam alá de ha jól rémlik akkor volt a dobozban hozzá.
Shteer: Hát igen elég erős fénye van.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#25305) eldoble válasza Curtain (#25304) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

(#25306) Donqatto


Donqatto
csendes tag

Sziasztok, honnan tudom, hogy alul kell feszelni a CPU-m? És ha alul kell, mekkora értékre és mit kell beállítani? ASUS ROG B450 lap

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#25307) makszutov.hu válasza Donqatto (#25306) üzenetére


makszutov.hu
tag

Elnézted a dátumot! Ma április 9-e van, nem elseje! :D

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25308) CirrMee válasza Donqatto (#25306) üzenetére


CirrMee
addikt

Sziasztok, honnan tudom, hogy alul kell feszelni a CPU-m?

Onnan, hogy hoztál erről egy döntést...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25309) hokuszpk válasza Donqatto (#25306) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincs olyan, hogy "kell". ez egy opció, vagy lehetőség, de nem kötelező.
a gyári értékek azért vannak arra belőve, amire, hogy a lehető legtöbb chip dobozból kivéve tudja azt, amit a gyártó igér.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25310) Donqatto válasza hokuszpk (#25309) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Értem, de alapból 50fokon megy a cpu, igaz a gyári hűtővel, de akkor is soknak érzem
Ryzen 5 3600 az alany, amennyire tudom ezek szeretnek kicsit melegedni

Illetve a feszültség sokszor felugrik majdnem 1,5Voltra. 1,47 volt talán a ax

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#25311) hokuszpk válasza Donqatto (#25310) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a magas fesz normális, nem az öli meg a cpu -t, hanem az Amper ; rendes esetben ilyen fesz mellett nincs Amper ; az AMD azzal magyarazta a dolgot, hogy ha hirtelen terheles jon, akkor legyen tere a fesz esesnek, amig az alaplapi vrm korrigal.
nemtom a 3600 -hoz melyik hutot adjak, ha nem wraith maxot, akkor erdemes lecserelni.
azt nezd meg, az alaplapod tud-e offsetet ( a B350 Prime pl. csak azt tud :D ; a 3600 -ra meg nemmukodik a curve optimizer ) és döntsd el, mennyi időt szánsz a tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25312) cigam válasza hokuszpk (#25311) üzenetére


cigam
félisten

ilyen fesz mellett nincs Amper :Y

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25313) makszutov.hu válasza hokuszpk (#25311) üzenetére


makszutov.hu
tag

Amennyiben az AMD proci ebben a való világban készült, úgy rá is érvényes az Ohm törvény. Ha feszültség van - és nem szakadás terheli a fesz. generátort - úgy amper is van.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25314) makszutov.hu válasza cigam (#25312) üzenetére


makszutov.hu
tag

seregben volt, ott tanult fizikát... :D (meg hellyessirast iss! :DD )

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25315) heavygrip válasza Donqatto (#25310) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Az az 50 fok sok. Gyári hűtővel is 30 fokon kéne idle ben lennie. Megérne egy újra pásztázást, lehetőleg egy normális minőségűvel. MX 4/Grizzly kryonaut. Ami gyárilag a hűtőn van enyhén szólva is Sz*R.

Hétvégén vagy jövő héten attól függ mikor lesz rá időm majd be pattintom a 3600ast, megnézem mit adni neki egy b450m K.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25316) hokuszpk válasza cigam (#25312) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, ezek a procik ha nem piszkalod, akkor a csucson 141W -ig is elmennek. ( oke a 3600 nem, de ugyanaz a chip, mint mondjuk a 3800X ) ha leosztom mondjuk 1.4V -vel, akkor 100 Amper jön ki. Ha meg 1.2V -vel, amennyire le szokott esni a fesz, akkor 116A.
namost nyugalmi allapotban az 1.5V melle korulbelul 1-2A tarsul, akkor a "nincs" helyett mondjuk azt, hogy minimalis.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25317) hokuszpk válasza makszutov.hu (#25313) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, csak amikor idle van a proci, akkor keves tranyo dolgozik ( a proci nagyresze le van kapcsolva ) aminek kovetkezteben minimalis az ellenallasa.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25320) kenwood válasza heavygrip (#25315) üzenetére


kenwood
veterán

Azert egy gyari paszta meg mx4 kozott nem lesz 30% difi, szerintem 10 se nagyon.
Ott mas is lesz (hibas felszereles, extrem rossz hazbelso stb ...)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#25321) makszutov.hu válasza kenwood (#25320) üzenetére


makszutov.hu
tag

Én házcserével nyertem kb. 20 fokot. A pasztázás kb. semmit (3-4 fokot) változtatott.

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25322) heavygrip válasza kenwood (#25320) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nem feltétlenül arra céloztam hogy az általam felsorolt paszták annyit hoznak.
Ha már fel le szedi a hűtőt normálisat tegyen rá. Nekem 5-6 fokot számított a gyári VS mx4 paszta ugyanazon hűtőn. Lehet kukacoskodni hogy nem sok,de jó volt látni hogy egy random játékban nem 69 fokon ment a proci hanem 63-64.

Lehet rosszul van a hűtő feltéve, ez az első amit nézzen meg, aztán jöhet a rendszer hűtő/ház meg kérdőjelezése.

Szerk. Később is meghálálja magát a minőségi paszta. Sokkal könnyebb leszedni a hűtőt is meg a pasztat is ha minőségi.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25323) heavygrip válasza heavygrip (#25322) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Az még kimaradt, hogy simán alakulhat ki 5-6 foknál nagyobb különbség a rossz és jó minőségű paszta között. Hamarabb veszít hő átadó képességéből a gyenge minőségű paszta, akár már 1év alatt is.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25324) Donqatto válasza heavygrip (#25323) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Gyári hűtő került fel gyári pasztával

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#25325) heavygrip válasza Donqatto (#25324) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Most építetted össze a gépet,vagy már régóta?
Ha rég akkor lehet a paszta száradt meg, ha most akkor nézd meg hogy jól fekszik e fel a hűtő.
50fok idleben irreálisan sok. Nincs háttér folyamat közben, hány %os a kihasználtság? Esetleg hwinfo képet tudnál e csinálni?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25326) Donqatto válasza heavygrip (#25325) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Most tettem rá az eredeti sosem használt hűtőjét, szóval nincs száradás, de ettől még holnap újra fogom pasztázni

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#25327) kenwood válasza Donqatto (#25326) üzenetére


kenwood
veterán

Rosszul raktad fel a hutot. Ha mar ugyis leveszed,mehet ala friss paszta, de nem az fogja megoldani,hanem a helyes felszereles.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#25328) juaNiko


juaNiko
csendes tag

Sziasztok!

Olyanban szeretném kérni a segítségeteket, hogy játék közben rendszeresen kifagy a gépem, és az eseménynaplóban ez a hibaüzenet szerepel:

2024. 04. 11. 21:44:30
Súlyos hardverhiba történt.
A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Machine Check Exception
Hibatípus: Cache Hierarchy Error
Processzor APIC-azonosítója: 0
További információ a részletek nézetében.

Illetve ez:

2024. 04. 11. 21:44:35
A SCEP tanúsítványigénylés inicializálása (igénylő: Local system, közvetítő: https://AMD-KeyId-907d65e9b562315997dd5ad086b2b7598957b92c.microsoftaik.azure.net/templates/Aik/scep) sikertelen:
GetCACaps
Módszer: GET(172ms)
Fázis: GetCACaps
The server name or address could not be resolved 0x80072ee7 (WinHttp: 12007 ERROR_WINHTTP_NAME_NOT_RESOLVED)

Kettő féle Win10-el, illetve Win11-nél is fennáll a probléma. Próbáltam a TPM-et clearelni, illetve biosban letiltani, de semmi változás. Valakinek esetleg lenne további ötlete? :F

Konfig: Gigabyte B450 Pro, Ryzen 3600x, RX 5700XT

[ Szerkesztve ]

(#25329) solfilo válasza juaNiko (#25328) üzenetére


solfilo
veterán

szia, ha itt nem lesz válasz, kérdezz még be szerintem a többi 3600 tulajhoz is
AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)

solfilo

(#25330) margithid


margithid
veterán

Fogyasztásban melyik proci a jobb választás?
AMD Ryzen 7 5800H vagy Intel Core i7-13620H?
Utóbbi tényleg 100 Watt felett is fogyaszthat?
Amd meg max 45Watt?

(#25331) razorka777


razorka777
veterán

Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék, mert elbizonytalanodtam.
Rendeltem egy Artic Alpine 17 proci hűtőt az 1200-es lapomhoz, de a gyártó oldalán kizárólag 1700-eshez írja a kompatibilitást, máshol meg azt olvasom, hogy 1200-hőz is jó.
Én úgy látom a méret stimmel, de szeretnék egy megerősítést a hozzá jobban értőktől. :)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25332) shteer válasza razorka777 (#25331) üzenetére


shteer
titán

Nem valószínű, hogy jó 1200-hoz

115x / 1200 : 75x75mm
1700: 78x78mm

..szerintem jónak tűnik

(#25333) razorka777 válasza shteer (#25332) üzenetére


razorka777
veterán

Köszönöm.

Még egy kérdés.
Van itthon két darab olcsóbb proci hűtőm, amik jobbak, mint a gyári inteles hűtők, de nem pwm-esek.
Napi használat során mennyit számít a pwm kontroll hiánya?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25334) shteer válasza razorka777 (#25333) üzenetére


shteer
titán

Nm. Feszültségszabályzással is tud működni a fordulatváltás, a legtöbb lap tudja - próbáld ki, ha a hűtést ellátja, be tudod állítani vagy nem zavar a hangereje, használd ;)

..szerintem jónak tűnik

(#25335) razorka777 válasza shteer (#25334) üzenetére


razorka777
veterán

Köszi, megnézem. :R

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25336) Tibis77


Tibis77
csendes tag

Sziasztok.

Ha egy új processzor(5800x3d) kerül az alaplapba olyankor át kell nézni a bios beállitásokat?
Vagy ez függ más dolgoktól is?

Köszönöm a segitséget.

(#25337) Curtain


Curtain
senior tag

Az alaplapom szoftver támogatási oldalán megjelent egy Intel DTT nevű driver. Ezt érdemes feltelepíteni? Mire jó egyáltalán?

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#25338) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Lehet tudni már hogy a 15.gen Intel procik LGA1700 fgolalatra jönnek majd ki,vagy alap lapot is kell váltani hozzá? :R

(#25339) shteer válasza kromatika (#25338) üzenetére


shteer
titán

Arrow Lake will be built on a new LGA 1851 socket design

Váltani kell

..szerintem jónak tűnik

(#25340) shteer válasza Curtain (#25337) üzenetére


shteer
titán

Intel® Dynamic Tuning Technology (Intel® DTT) is part of Intel Adaptix (TM) Technology.

DTT is system software drivers configured by the system manufacturer (also known as OEM) to dynamically optimize the system for performance, battery life, and thermals.

DTT contains advanced AI and ML-based algorithms to enable these optimizations for performance, thermals, and battery life. OEMs configure the software specifically for their systems. DTT is not intended to be an end-user based software since altering the system manufacturer settings may result in risk to system operation.

Enyém is megkapta, de még nem tettem fel.

..szerintem jónak tűnik

(#25341) Curtain válasza shteer (#25340) üzenetére


Curtain
senior tag

Egyetlen probléma hogy igencsak hiányos az angol tudásom. Ilyen leírásokat én is néztem csak nem értem :)

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#25342) shteer válasza Curtain (#25341) üzenetére


shteer
titán

ne viccelj már, google translate tökéletesen fordítja

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.