Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54978) kidy


kidy
csendes tag

Sziasztok!

1TB-os SSD vásárlását tervezem legkésőbb a jövő hónapban, szeretnék tanácsot kérni.
Egy MSI H97 Gaming 3 alaplapba kellene, aminek van 1 x 2280 Key M(PCIe Gen2 x2/SATA) csatlakozója is.
M2-es foglalatról 2 dolgot hallottam ami elbizonytalanított ez mellett: Nagyon melegszik az ebbe való ssd és hogy úgymond off-ol másik SATA portot. Ezek igazak ? Mert ebben az esetben inkább sata-sat veszek.

Jelenleg 2 foglalat van használva a 4 sata portból, egyikre egy WD10EZEX, másikra egy Corsair Force GT kötve.
Sajnos nagyon rálóg a videókártya a sata foglalatokra, ezért viszont az m2 lenne a jobb :/

Árban 35-45 ezerig keresnék, felhasználást tekintve az oprendszer, néhány alap program (semmi PS vagy professzionális cucc) és kb. 4-5 játék lenne rajta egyenlőre, adattárolásra pedig ott lesz az 1TB-s WD Blue.

Böngészgettem árukeresőn, és a következőkre tippeltem hogy megfelelhetnek az igényeimnek:
-Samsung 2.5 860 QVO 1TB SATA3 MZ-76Q1T0BW (nem tudom mennyire érintene engem a fenti programok tárolását tekintve, hogy más technológia, és hogy "belassul" ha megtelik a cache(?).)
-Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 MZ-76E1T0B (régi, bevált? bár nagyon nem vagyok samu fan)
-Western Digital Blue 3D NAND 2.5 1TB SATA3 WDS100T2B0A
-Crucial MX500 2.5 1TB SATA3 CT1000MX500SSD1 (úgy olvastam nagyon melegszik)

-Intel 660P 1TB M2 PCIe SSDPEKNW010T8X1 (szintén QLC viszont m2 úh. gyors, gondolom ezt nem érinti annyira a "sebesség visszaesés")
-Crucial MX500 1TB M.2 SATA3 CT1000MX500SSD4
-Western Digital Blue 3D NAND 1TB M.2 SATA3 WDS100T2B0B
-Crucial P1 1TB M2 2280 CT1000P1SSD8

Nem szeretnék szöszmöszölni ilyen matrica és hűtőborda ragasztgatással m2-es esetén. Legyen alapból jó :)

A mostani Corsair is úgy lett választva hogy a tartósságot néztem első szempontnak (MLC) , de reménykedek benne hogy az ilyen TLC-s csodák is hasonlóan jók lesznek felhasználást tekintve.
Garanciát tekintve minimum 3, ezen felül bármennyi lehet, amint lecserélésre kerül az alaplap proci ram, vinném tovább a gép többi részével. Inkább az lenne a lényeg hogy ilyen felhasználás mellett is bírja kb 5 évig :DD

Köszönök előre is minden tippet és tanácsot!

Üdv, Zoli

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.