Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3351) anonym1s válasza anonym1s (#3349) üzenetére


anonym1s
őstag

Na most neztem a kondiciot a hdsentinellel. Tavaly novemberben vettem, azota 2.27TB iras tortent ra es a teljesitmeny/kondicio egyarant 100% pedig trim nem mukodott mivel xp-vel hasznaltam es diskeepert sem hasznaltam.
Lehet maradok az xp-nel a regi gepen. 9 honapig hibatlanul mukodott es ezekszerint nem is hasznalodott szinte semmit ha meg most is 100%-osnak ertekeli :)

(#3352) Balage76 válasza embe (#3350) üzenetére


Balage76
senior tag

A használattal csökken a kondíció, ahogy "fáradnak" a cellák, ez mindegyiknél így van.
3TB-ra 3 % 9 hónap alatt, akkor kb még min 23 évig bírja hasonló használat mellett... :)

Nekem egy 256-os 1,5TB-nál (torrentezős, 5 hónapja megy) és egy 512-es 1,4 TB-nál (irodai laptop, 1 éve megy) még mindíg 99%.

Ezekből is látszik hogy fölösleges kímélni őket. :)

(#3353) gergo0007


gergo0007
tag

64 GB-ból Agility 3, Kingston SSDNow V200 vagy Samu 830 a jobb?

Sata II-vel lenne használva

Kösz

(#3354) amadeus11


amadeus11
senior tag

Holnap hozzák az SSD-met (OCZ Agilty 3 120 GB ) . Most látom , hogy nincs hozzá sata kábel . Az optikai meghajtó kábele jó erre a célra ? :F Csak amíg nem jutok el számtek boltba .

There is a star

(#3355) Bodor válasza amadeus11 (#3354) üzenetére


Bodor
veterán

Jó lesz hozzá, csak SATA kábel legyen.

(#3349) anonym1s: WIN7-et tegyél fel, elég neki a 2 GB RAM, és lesz TRIM is. Minek secure erase? Formázd le, és kész.

(#3353) gergo0007: Jelen pillanatban Samu 830 a legjobb árú, olvass vissza kicsit, mert most akciós.
Kingston V200 nem ajánlott egyébként, csak a V+200.

(#3356) MarQs válasza anonym1s (#3351) üzenetére


MarQs
senior tag

Bodor válaszát (#3355) én is csak megerősíteni tudom! Nálam épp annyi van a rendszer alatt, gyakran képszerkesztek nagy fájlokkal, de a 4 éves konfigban nem a memória a szűk keresztmetszet. Ilyen szempontból (is) jól meg van írva ez a Win7...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#3357) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok,

Egy lenovo T420ba (Type 4236A24) szeretnék egy SSDt venni. Igazából nem tudom milyet kell bele venni. Szeretném videó szerkesztésre használni így elsődleges szempont a nagy fájlok mozgatása (bármit is jelentsen ez).

120GB nagyságú SSDben gondolkodom, de erősen árfüggő a dolog. Persze ez nem lehetséges a legjobb a legolcsóbban de kompromiszumképes vagyok.

Előre is köszi az ajánlásokat.

Üdv,

Same shit, different day!

(#3358) Balage76


Balage76
senior tag

Némi infó a 3260-as hozzászólásban említett, 14900 forintos Samsung 64B-ről:
- Jelenleg kifogytak belőle, de ma/holnap érkezik hozzájuk
- Előreláthatóan a hétvégére ismét kifogynak belőle (érthetően elég nagy az érdeklődés), de semmi gond, mert kedden megint érkezik majd hozzájuk.
- Aki most vagy a hétvégén azt látja hogy nincs, nyugodtan rendelje meg, biztosan meg fogja kapni ennyiért legkésőbb a jövőhét közepén.

(#3359) bsh válasza Balage76 (#3358) üzenetére


bsh
őstag

ez minden üzletre igaz? én akartam venni 3-4-et, de csak 1 volt már, és legkésőbb holnapra kéne még legalább 1. jövő hét viszont már késő. úgyhogy ha ma/holnap tuti lesz még belőle, akkor megvárom.

(#3360) Balage76 válasza bsh (#3359) üzenetére


Balage76
senior tag

hívd fel őket és megmondják hogy hol tudod legelőbb átvenni...

(#3361) Bodor válasza Orcsi (#3357) üzenetére


Bodor
veterán

Én OCZ Agility 3-at, Kingston V+200-at, OCZ Vertex 3-at ajánlanám.

(#3362) Orcsi válasza Bodor (#3361) üzenetére


Orcsi
aktív tag

köszönöm ... én is OCZben gondolkodok

Same shit, different day!

(#3363) Balage76 válasza Orcsi (#3357) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha erősen árfüggő, akkor egyértelműen azok amiket Bodor ajánlott, ha viszont pont videoszerkesztésre és nagy fájlok mozgatására használnád, akkor éppen ezek a legrosszabbak erre...
Ideális döntési helyzet: ár vagy teljesítmény. :)

(#3364) Real_Necro válasza Balage76 (#3358) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor inkább a duplájáért dupla akkorát desktop kitben. :) Bár elgondolkodtató, hogy melyik a jobb megoldás, ha árban ugyanott vagy. 2 db 64GB vagy 1 db 128-as?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3365) Balage76 válasza Real_Necro (#3364) üzenetére


Balage76
senior tag

A 2x 64GB-nál a raidre gondoltál?
Nem emlékszem pontosan, talán pont Bodor tesztelte, hogy miben jobb a 2x 64 az 1x 128-nál, de úgy rémlik hogy a ph is készített ilyen tesztet. Talán csak a szekvenciális írás/olvasás növekedett a random nem.

Amúgy meg, persze kétszer annyiért a kétszer nagyobb jobb megoldás, csak ha valakinek 15000 forintja van, annak hiába ajánlgatsz egy 29000 forintos terméket, nem fogja megvenni, mert egyszerűen nincs annyi pénze...

(#3366) Orcsi válasza Balage76 (#3363) üzenetére


Orcsi
aktív tag

na akkor melyik az amelyik nagy méretű fájlok másolásánál lényeges előnyt mutat fel egy Vertex 3-mal szemben ?! ha plusz pár ezer akkor nem baj ...

Az Agility és Vertex között mi a különbség az áron kívűl ?!

Üdv,

Same shit, different day!

(#3367) grunge


grunge
addikt

Sziasztok! Külön gratula a szép összeszedett első poszthoz!! :C

Nos,

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
30-40k körül
2. Mekkora SSD-re van szükség?
~120Gb és környékem, csak OS-re és programjaira kell (Office 2010), játékra ott a
Velociraptor
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7, később Win8
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
Asztali, SATA III
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asrock Z68 Ex3 Gen3
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Nincs!

Eddig az Intel 330-ast néztem. Bármi tapasztalatot javaslatot szívesen várok! Köszönöm! :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3368) Balage76 válasza Orcsi (#3366) üzenetére


Balage76
senior tag

Az első hozzászólásban van egy táblázat az ajánlottakkal, azok közül a nem Sandforce-osok.

(#3369) bizgár


bizgár
csendes tag

Hello.

Megszeretném tudni hogy lehet-e laptopomba SSD-t tenni és ha igen milyet érdemes. Alábbi linkben a gépem:

[link]

Előre is köszi. :)) :F

* kb 50k lenne rá ~~

[ Szerkesztve ]

A Linux nem sz*r, csak más.

(#3370) Balage76 válasza grunge (#3367) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha tényleg csak az OS+Office akkor bőven elég a 64GB is, arra pedig most ez a legjobb ajánlat.

(#3371) grunge válasza Balage76 (#3370) üzenetére


grunge
addikt

Köszi szépen, ez jó kis alternatíva! Kb két hét mulva leszaktuális mire visszatértem a nyaralásból. Ha nem változik az ár akkor sztem ő lesz. Mondjuk jelen állásban az OS 60GB-on terpeszkedik, ugy 15-18GB szabad hely van rajta. Végülis megoldhatónak hangzik. Mennyi ebből a teljes felhasználható terület?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3372) PumpkinSeed válasza bizgár (#3369) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A Corsair Neutron széria sztem a legjobb választás! Ajánlatos kipróbálni!

:DD :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3373) Balage76 válasza grunge (#3371) üzenetére


Balage76
senior tag

Szerintem nem fog változni, felfelé tuti nem.
A max formázható helynél 3GB-tal kisebbre csináld a windows particiót (ezzel megoldottad az over provisioning kérdést is) és akkor azt a partíciót akár koppanásig is teleírhatod. Kb 55-57GB helyed lesz.

(#3374) forceberg


forceberg
veterán

Ma du. megyek a 120-as Agility 3-ért!
THX a segítséget!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3375) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,
Errol tudtok valamit : SSD A-DATA 128GB/SATA3 2.5 ASP900S3-128GM-C

(#3376) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok! Rendszer ssd- nek 60giga körül mit tudnátok ajánlani? ár/értékarány...

Life is Short... Ride Hard!!!

(#3377) kerekfej


kerekfej
addikt

Ez elég jó ajánlatnak tűnik.

(#3378) Jodanovich válasza kerekfej (#3377) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

Én is ezzel szemezek tudsz róla valami infot?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#3379) vazzz válasza brugo (#3375) üzenetére


vazzz
őstag

Tök ugyanaz, mint az Agility3, semmi baj nincs ezzel. Ha 25k alatt van, akkor jó vétel.

(#3380) kerekfej válasza Jodanovich (#3378) üzenetére


kerekfej
addikt

Nyugodtam megveheted, ez talán így az egyik legjobb vétel manapság. Bár én jobban örültem volna, ha a 128GB-os változatot akciózzák így le.

(#3381) Jodanovich válasza kerekfej (#3380) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

rendszernek bőven elég, adat tárolásra meg a legnagyobb ssd is kevés lenne nekem... :)

Life is Short... Ride Hard!!!

(#3382) brugo válasza vazzz (#3379) üzenetére


brugo
aktív tag

pont annyiba kerul mint ez : OCZ 120GB/SATA3 2.5 VTX3-25SAT3-120G

(#3383) Bodor válasza Orcsi (#3366) üzenetére


Bodor
veterán

Lényeges előnyt egyik SSD sem fog felmutatni a Vertex 3-al szemben szekvenciális olvasásban és írásban. Nyugodtan megveheted.

Agility 3 aszinkron, Vertex3 pedig szinkron chippekkel van szerelve.

Annyi a különbség, hogy a szinkron NAND-os meghajtók jobban(gyorsabban) birkóznak meg nehezen vagy egyáltalán nem tömöríthető adatokkal. A valós felhasználásos teszteket megnézve, látható, hogy elhanyagolható különbségek vannak a meghajtók között, a szinkron NAND chipekkel szerelt változatok előnye pedig csak benchmarkokban jön ki többnyire, általános használat mellett nem.

(#3384) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Acer Aspire One 521 -be szeretnék ssd-t venni. Jelenleg egy Seagate 250gb-os (ST9250315AS) hdd van benne de teljesen felesleges ekkora kapacitás mert az asszony csak netezésre használja.(Facebook,Skype,Youtube,stb.)

Gondoltam mivel elég a kis méret,"olcsón" gyorsíthatnánk a rendszeren. :)

A következő kritériumok alapján szeretnék segítséget kérni:

-64gb-os méret (Szerintem elég mert a frissen húzott Windows 7 Home Premium 64bit az összes segédprogival együtt kb 16-17Gb helyet foglal.)
-Sata II-es elég,de ha lehet akkor a Sata II-es szabvány felső határát súrolja az ssd sebessége. (Felesleges a Sata III mert azt úgysem tudnám kihasználni,de ha olcsóbb akkor persze nem baj.)
-Megbízható legyen,(Ne kelljen firmware-t frissítgeni meg anyázni vele.)

Üdv:Viktor

(#3385) Bodor válasza Viktoár (#3384) üzenetére


Bodor
veterán

Épp van egy akció a számodra: LINK

(#3386) Bagira01 válasza Bodor (#3385) üzenetére


Bagira01
veterán

Ezt érdemesebb venni vagy agility 3-at?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3387) Viktoár válasza Bodor (#3385) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,nem gond a sata 3? Visszafelé kompatibilis a sata 2-vel mert a netbokkba nem tudom milyen vezérlő van.

Üdv:Viktor

(#3388) kerekfej válasza Bagira01 (#3386) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen.

(#3389) Bagira01 válasza kerekfej (#3388) üzenetére


Bagira01
veterán

Rendeltem is egyet. Ahogy néztem fogyasztás miatt notiba jobb választás mint az ocz.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3390) kerekfej válasza Bagira01 (#3389) üzenetére


kerekfej
addikt

Meg más miatt is. :)

(#3391) Bodor válasza Bagira01 (#3386) üzenetére


Bodor
veterán

Most ezt érdemesebb venni, mert sokkal jobb az ára, mint bármelyik másik ajánlott SSD-nek, de egyébként meg nincs olyan számottevő különbség közöttük teljesítményben, melyet halandó átlagfelhasználó észre tudna venni a felhasználás alatt.

(#3387) Viktoár : SATA 2-vel mindegyik SATA 3-as SSD kompatibilis, és a tapasztalatok azt mutatják, hogy ugyanolyan gyorsak SATA 2-ön is, rendszernek használva.

(#3392) Orcsi válasza Bodor (#3383) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszönöm a választ, így akkor tulajdonképpen elmondható, hogy ár garancia a mérvadó ha egy újabb modellt választok ... mint halandó user számottevő különbséget nem fogok tapasztalni.

Üdv,

Same shit, different day!

(#3393) Viktoár válasza Bodor (#3391) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen. :R

Más:

Az asztali gépbe is megfelelne egy ilyen ssd rendszernek?Jelenleg egy WD Black 1Tb látja el ezt a feladatot.

Alaplap: ASRock 970 Extreme 4
Cpu: AMD Athlon II X4 640
Ram: 2x2 gb Kingston HyperX 1600mhz
Vga: Ati Radeon HD5770 1Gb

Üdv:Viktor

(#3394) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

25k alatt szeretnek 128GB-s SSD-t venni, Win7 x64 ala.

Amiket kineztem:

Kingston SSDNow V200 128GB SATAIII 2,5" belső 21.5k
OCZ Agility 3 120GB 2,5" SATAIII belső 24k (ennek a 60-as valtozata benne van az ajanlottak kozt)
Kingston SSDNow V+200 120GB SATAIII 2,5" belső 24.5k (ennek a 60-as valtozata benne van az ajanlottak kozt)

A Sata2-3 kompatibilis lefele ugye, ugyanis csak 2-es csatolom van a lapon.

Egyeb ajanlas is johet a fentiek szellemeben.
Koszi!

(#3395) PumpkinSeed válasza sto1911 (#3394) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Agility 3 +1 sok jót olvastam róla. :))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3396) B-L-A-C-K válasza sto1911 (#3394) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is az Agility 3-at mondanám, ha viszont kell beépítő keret akkor Vertex 3-at (ilyet is lehet már kapni itt a ph-n 25 alatt.)

(#3397) jeni válasza sto1911 (#3394) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A Kingston sima V200-t ne vedd az nem egy jó széria.
A többit igen amelyeket leírtál.
Az OCZ Vertex 3 előnyős,hogy adnak hozzá egy keretet és szinkronos és tesztekben jóval gyorsabb,igaz +2000 Ftal drágább,de átlag használat során nem veszed észre hacsak nem teszel egymás mellé 2 gépet. Viszont még nem volt arra panasz,ellenben a Agility 3-ra több hibás darab volt már eddig.

(#3398) jeni válasza B-L-A-C-K (#3396) üzenetére


jeni
félisten

A Vertex 3 120GB az akvában saját névre ,számlával mindössze 700 Ft-al drágábban mint az aprón. Szerintem ez előnyősebb.

(#3399) B-L-A-C-K válasza jeni (#3398) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt is teljesen megbízható eladók árulják (akiket ismerek), akár számlával, és garipapírral együtt, de azt hogy ki hol veszi az mindenkinek a saját döntése...:)

(#3400) sto1911 válasza jeni (#3397) üzenetére


sto1911
veterán

&@B-L-A-C-K, PumpkinSeed: koszi!
A beepito keret mire valo? Asztali gepbe lesz, 3.5-es helyre, de ahogy elnezem ezeknek a kutyuknek mindegy hogy vannak beszerelve, akar ferden belogatva se lesz bajuk, ill a vinyok alatti helyre bemennek ezek?

A Sata2-3 kompatibilitasra valaki?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.