Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11751) farkasi65


farkasi65
csendes tag

Tisztelt Fórumtagok!

XP-t szeretnék SSD-n futtatni, elolvastam az összefoglalót, amiben XP alá két meghajtót ajánlanak, mert ezek belső takarító eljárással, elosztják a terhelést az egyes cellák között.
Az ajánlottak közül a Kingston V+100-t már sehol nem találtam, az ADATA S596 –re egy találat van. ennek a linkje:

http://www.ebolt.hu/product371595_category11141-A_Data_S596_Turbo_64GB_2.5_SATA2_SSD_meghajto.html

Azt kérdezném, hogy ez a Turbo megjelölés ellenére azonos-e az XP alá ajánlott SSD-vel?

Illetve tudtok-e olyan SSD-ről amit még lehet XP-hez használni.

Ha nem kapok olyan SSD-t ami ajánlott XP alá, mennyire rövidítheti meg a tár élettartamát az XP? Vagy nincs más megoldás, csak az új oprendszerre való átállás.

Válaszotokat előre is köszönöm, privát cím is van.
farkasi

(#11752) worxland válasza oliba (#11750) üzenetére


worxland
addikt

Semennyire és igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#11753) Nixon18


Nixon18
senior tag

Szerintetek érdemes megvenni egy 2 hetes, 60GB-os Kingstone V300-at 353GB írással, 5,5 nap működéssel 10ezer forintért?
A másik hasonló kérdés egy "pár napos", 120GB-os 840-re vonatkozik 18ezer forintért. Erről most próbálok csak infókat szerezni

(#11754) Bodor válasza oliba (#11750) üzenetére


Bodor
veterán

Akár jó lehet a Samsung 250GB-os TLC-s változata is, de ha nagyon be szeretnéd biztosítani magad 5 évre, akkor inkább olyan típust választasz amelyre 5 év garancia is van. Azok persze MLC-sek, és drágábbak.Lásd Összefoglaló.
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a Samsung 250GB-os TLC-s változata nem megy el 5 évig, minden attól függ, hogy mennyi írás lesz rajta.

(#11751) farkasi65: Konkrétan nem tudjuk hogy mennyivel rövidebb az élettartama egy TRIM nélküli SSD-nek, de hogy idővel belassul az biztos. Viszont jó lesz a kiválasztott SSD az XP-hez ( más típust nem is lehet kapni), itt még olcsóbb is.

(#11753) Nixon18: Mindkettőre igen a válasz.

(#11755) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok ez a Samsung Magician program ami jár az SSD 840-hez, uj win telepités után ujra számolja a Total Bytes Written - az adatforgalmat vagy megint a 0-tol kezdi?

Jelenleg mivel még uj nekem 0,05TB az 5GB?

Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11756) worxland válasza mSchumi87 (#11755) üzenetére


worxland
addikt

Nem. Nem. 0.05 TB = 50 GB.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#11757) PumpkinSeed válasza worxland (#11756) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

0,05 = 51,2 ;]

Amúgy a kérdésem:

Az OCZ tényleg olyan rossz SSD mint ahogy mondják, vagy ez csak szubjektív?

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11758) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Koszonom a válaszokat, még egy tanácsot/linket szeretnék kérni hogy mit álitsak át a windows8-ban ami ssd-nel fontos.

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11759) Bodor válasza PumpkinSeed (#11757) üzenetére


Bodor
veterán

Általános szabály hogy nem szabad általánosítani ... :D

Így van ez az OCZ márkával kapcsolatban az SSD-kkel is. Voltak rossz szériái, amelyik nem ajánlott, az nincs is benne az összefoglalóban.

(#11758) mSchumi87: Neked is készült ez a cikk.

(#11760) oliba


oliba
őstag

(#11752) worxland: köszönöm a tömör és velős választ :D

(#11754) Bodor: köszi neked is. Bebiztosítani nem akarom magam a garanciával. Azért döntenék a 250GB-os Samu mellett, mert alig drágább, mint az MLC-s 128-as SSD-k, akkor inkább már legyen 250GB. Nem sokat írok rá és a fele terület szerintem mindig szabad marad. 2-3 játékot feltelepítek és azon kívül már csak a win + office + alapvető programok lesznek rajta

(#11761) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Egy kis gyors segítségre lenne szükségem.
Crucial LCM-256M3S
Ismeri ezt valaki?
Az ajánlottak között nem szerepel (gondolom ez nem a Crucial M4).
Új típus lenne?

(#11762) farkasi65


farkasi65
csendes tag

Kedves Bodor!

Köszönöm a gyors segítséget, az XP-hez jó SSD-t
megrendeltem onnan, amit linkeltél.

(#11763) Bodor válasza Gregman (#11761) üzenetére


Bodor
veterán

Biztos, hogy nem Crucial, inkább Liteon, illetve Liteonit. Nem igazán találni róla semmit sem a neten...

(#11762) farkasi65: Szívesen

[ Szerkesztve ]

(#11764) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, szeretnék a HP Probook 4535s gépembe egy SSD-t szerelni a DVD író helyére. Nem nagyon tudom a keretet rá, mert nem vagyok tisztában azzal, hogy mennyibe is kerül egy normális minőségű meghajtó. Minimum 100 GBosban gondolkodom. Windows 8-at használok jelenleg. Mit tudnátok ajánlani?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11765) Impressa válasza Johnny194 (#11764) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Egy ilyen kaliberű meghajtót miért a DVD helyére szeretnél tenni? Az SSD mehetne a HDD helyére, a HDD meg az ODD (DVD) helyére, így legalább ki tudnád használni az SSD adta előnyöket.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11766) Johnny194 válasza Impressa (#11765) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Igen, tényleg így a jobb.
Milyen típust ajánlanátok?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11767) Impressa válasza Johnny194 (#11766) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor majd kell egy beépítő keret is a HDD-nek. Ha lenyitod a topic tetejét, akkor az összefoglalóban látni fog az ajánlott SSD-ket. Bármelyiket választhatod, ár vagy szimpátia alapján. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11768) Johnny194 válasza Impressa (#11767) üzenetére


Johnny194
aktív tag

köszönöm :)
esetleg annyit még ha segítenétek, hogy hol tudom őket jó áron megvásárolni, van-e erre valami jó tippetek?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11769) Impressa válasza Johnny194 (#11768) üzenetére


Impressa
őstag

Nem tudom reklámozni szabad-e, ezért inkább linkeltem neked pár helyet. ;)

Itt, itt, itt vagy itt

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11770) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Használt SSD vásárlásakor mire kell figyelni? Gondolom a 100/100-as SMART nem mérvadó.
Esetleg Fire/Soul/CD progijával megvizslatva az üzemidő, ill a az írt/olvasott(?) byte-ok számossága utathat vmit az SSD leharcoltságáról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11771) Johnny194 válasza Impressa (#11769) üzenetére


Johnny194
aktív tag

hálás köszönetem! :K
eddig ezeket bogarásztam ki 120 GB: ez ez ez és ez egész gyorsnak tűnnek, míg ez és ez bár sokkal olcsóbb, az adatok szerint lomhább is
találtam egész jó árban egy 180 GB-ost is, valamint két elvileg kicsit lassabb 240 - 250-est is

nem nagyon tudom, hogy a leírásban említett sebességek mennyire mérvadóak, ezek elvileg benne vannak az ajánlottak között, melyik lenne jó vétel?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11772) Nixon18 válasza Johnny194 (#11771) üzenetére


Nixon18
senior tag

A szekvenciális írás/olvasás akkor előny, ha nagy fájlokat másolsz. Ehhez viszont a forrás/cél-meghajtónak is ehhez hasonló sebességekkel kell bírnia. Tehát mondhatni átlagfelhasználásnál lényegtelen. A véletlenszerű írások/olvasások a lényegesebbek (nem ezeket szokták hangsúlyozni a gyártók, mivel ezek kevésbé látványos értékek). És ha jól tudom ezekben az értékekben nincs akkora különbség SSD és SSD között, hogy "perdöntő" legyen. Mivel a különbségek csak mérhetőek, nem érzékelhetőek

(#11773) Impressa válasza Johnny194 (#11771) üzenetére


Impressa
őstag

igazán nincs mit! :) Közben Nixon18-tól már választ is kaptál a kérdéseidre. Ha az ár "annyira" nem számít, én a nagyobb kapacitású SSD választanám, mert hosszútávon jobban jársz vele. :K

Bocsi, közben küzdök a gépemmel. :W

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11774) Johnny194


Johnny194
aktív tag

köszönöm a válaszokat!
ha tényleg nem számít az írási/olvasási sebesség, akkor valószínűleg a 250 GB-os Samsung 840-es lesz

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11775) Johnny194 válasza Impressa (#11767) üzenetére


Johnny194
aktív tag

hol tudom kideríteni, hogy milyen keret kell a gépemhez?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11776) Nixon18 válasza Johnny194 (#11775) üzenetére


Nixon18
senior tag

Kell egy sima 12,7 mm-es caddy az ODD helyére. A mostani HDD keretét pedig használni tudod majd az SSD-hez.

Ment PÜ

[ Szerkesztve ]

(#11777) Impressa válasza Johnny194 (#11775) üzenetére


Impressa
őstag

A notebookok java része szabványos ODD-vel rendelkezik, így a keret is kompatibilis lesz a gépeddel.
De itt van hozzá a service manual is, segítségképpen.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11778) Nixon18 válasza Impressa (#11777) üzenetére


Nixon18
senior tag

4535s-hez tuti szabvány ODD van. Nekem is az van/volt

(#11779) Impressa válasza Nixon18 (#11778) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor ok, sima ügy lesz neki, köszi.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11780) Johnny194


Johnny194
aktív tag

hálás köszönetem mindkettőtöknek :)

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11781) farkasi65


farkasi65
csendes tag

SSD és Windows XP

Gondolom a töredezettségmentesítésnek nincs értelme SSD-n, de

- érdemes-e két partíciót csinálni? Program/Adat
- mi legyen a Windows lapozófájllal?
vinyónál az a jó, ha minél nagyobb és állandó helyen van,
az SSD-nél az állandó hellyel mi legyen, mi a jó megoldás?

Ha erre a két kérdésre van jó megfejtés, az összefoglalóba lehet,
hogy megérne pár sort.

(#11782) Bodor válasza farkasi65 (#11781) üzenetére


Bodor
veterán

Van egy cikk az összefoglalóban, Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?, melyben a kérdéseidre - melyek nem XP-vel összefüggő kérdések, hanem SSD használatával - benne vannak a válaszok.Partíciót annyit csinálsz, amennyit szeretnél, a helyes működéshez nem szükséges particionálni az SSD-t, ez inkább egyéni választás, vagy megszokás kérdése.

Ha veszed a fáradságot, és elolvasod a szintén linkelt " Átfogó elemzés az SSD-k természetéről" című cikket, akkor már azt is fogod tudni, hogy SSD-nél nincs olyan, hogy állandó hely.

[ Szerkesztve ]

(#11783) Baldrick


Baldrick
csendes tag

Micron Realssd C400 ssd -vel van valakinek tapasztalata?
30e-ért lehet venni itt az aprón 256 gigást (MLC)
Azt tudom, hogy nem egy sebességbajnok, de 4k R/W -ban ami a lényeg elég jó
azért nem mind1, hogy 25e ért 128-as vagy 30-ért 256...

(#11784) alfa20


alfa20
senior tag

szerintetek ASUS X51RL notiba érdemes lenne SSD-t tenni?
a gép az alábbi paraméterekkel van meg áldva:

CPU: T5550
RAM: 2GB
SATA I csati a háttértárnak
VGA: ATI Radeon Xpress 1100

igazából a VGA a gép leggyengébb pontja, mert nem írtak hozzá rendes drivert, sem Vistá-hoz, sem W7-hez. Az persze tudom gyorsabban fognak indulni a programok, de a böngészés is felgyorsul, mármint a flash tartalmaknál lenne érezhető változás? tudom ez inkább a VGA, de ezen is tudna valamit gyorsítani, lenne értelme cserélni a HDD-t?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#11785) joysefke


joysefke
veterán

Sziasztok!

A Samsung gyártói garanciás ügyintézése hogy néz ki Magyarországon?
Vehetek aprón Samsung SSD-t arra alapozva, hogy Mo-n beviszem bármelyik Samsung boltba?

J.

(#11786) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

MacBook 3.1-embe szeretnék vásárolni a közeljövőben egy SSD-t. Mivel az optikai meghajtó helyére átmenne a 400GB HDD, úgy gondolom hogy egy 64GB-os méretű tökéletesen megfelel. Nem vagyok otthon márkákban, de olyan meghajtót szeretnék ami a gép hátralévő éveit (2-3-5) mindenféle probléma és hiba nélkül kiszolgálja és a lehető leggyorsabb. A gépen Mac OS X 10.7 Lion fut és fog futni. Nézegettem az árakat, az hogy 18 vagy éppen 22 ezer forintba kerül az teljesen mindegy, az a fontos hogy a lehető legjobb 64GB-os meghajtót kapjam ebben az ártartományban.

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#11787) Impressa válasza joysefke (#11785) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Abban az esetben, ha meg van a garancia papír, és a számla is hozzá. A számlánál jó lenne tudni hol vette az illető, mert lehet a garancia nem nálunk érvényesíthető.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11788) joysefke válasza Impressa (#11787) üzenetére


joysefke
veterán

Egy nagykereskedésben: a Ramiris-ban

J.

(#11789) Impressa válasza joysefke (#11788) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos őket nem ismertem eddig, de szerintem nem lesz gondod. Így néz ki az SSD-hez tartozó garanciajegy minta. Pecsét az legyen rajta.
Nem tudom mennyiért vennéd, és mekkora a kapacitása, de ha nem féláron (igyen vagy olcsóbban :D ) adják, akkor lehet az újban gondolkodnék. Persze ezt neked kell eldöntened.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11790) FCsabi24


FCsabi24
tag

Üdv!
Egy SSD-re lenne szükségem, válaszolok a kérdésekre.

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
30-33k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Windows 8
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó?
Asztali gép, SATA3 csatlakozó
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asus P8Z77-V
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Igen, a Kit kiadást szeretném venni.

Tudnátok egyet ajánlani?

(#11791) Penty


Penty
tag

Sziasztok! SSD vásárláshoz kérném a segítségeteket.

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá? 20-30e
2. Mekkora SSD-re van szükség? Minimum 100GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Debian Linux
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó? Laptop, Sata3
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez? Nem

A gyorsaság annyira nem számítana, inkább egy kicsit lassabb, de megbízható SSD-t keresek.

(#11792) Ducati916


Ducati916
csendes tag

Sziasztok.Segitséteket szeretném kérni vásárlás miatt.Mit tudtok a kingfast ssdékről?Van e negatívum tapasztalata róla bárkinek?.Tudom használtan tudnék olcsót ssdét szerezni innen apróról,de jelenleg nincs idő rá és csak ezt láttam ami olcsó 32 gigásba.Illetve csak rendszer particiónak használnám ,egy olyan géphez ami csak netezős ,meg office használatára lenne ,meg fim nézegetésre.Válaszokat előre is köszönöm :)

(#11793) WP14 válasza Ducati916 (#11792) üzenetére


WP14
őstag

Félre ment...

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#11794) Falcon C. válasza Ducati916 (#11792) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Link

Link

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#11795) Bodor válasza alfa20 (#11784) üzenetére


Bodor
veterán

Ha csak a böngészést szeretnéd meggyorsítani, akkor lehet hogy jobb megoldás lenne az egész böngészőt profil mappával, cache-el együtt ramdisk-re tenni. Erre van megfelelő topik. LINK 1 LINK 2

Ettől még persze vehetsz SSD-t, ha nem a mostani gépben, akkor a következőben biztosan ki tudod használni a képességeit.

(#11785) joysefke: Nemrég kitárgyalták a kérdést ebben a topikban 9546-tól. Tehát ha lepecsételt és sorszámmal ellátott hivatalos, tehát hivatalos garanciajegyed van, akkor nem feltétlen kell hozzá a számla is.

(#11786) rootkiller: Nem nagyon van olyan, hogy "legjobb " SSD, én azt mondom, hogy az összefoglalóban ajánlott 5 év garanciás típusokból válassz , azokkal nem fogsz ráfaragni. Pl Intel 520-as sorozata elég régi, de még nem elavult típus ahhoz, hogy megbízhatónak lehessen nevezni, és 5 év garancia van rá. Vagy Corsair Neutron.

(#11790) FCsabi24: Corsair Neutron, GS, Force GT, Adata SX 900, KINGSTON V300 SV300S3B7A/120G. Van miből választani.

(#11791) Penty: Kingston V300 ( SV300S37A/120G) vagy Samsung 840 ( MZ-7TD120BW ) 24.000 alatt már a tiéd lehet.

(#11796) atish15


atish15
aktív tag

Sok olvasgatás keresgélés után órákon belül tulaja leszek egy Samsung 840 ssd-nek. Kíváncsi vagyok nagyon. Majd a tapasztalataimat megosztom veletek :)

(#11797) Bodor válasza atish15 (#11796) üzenetére


Bodor
veterán

Csak könyörgöm ne itt.. :N

(#11798) cigam válasza Falcon C. (#11794) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az, hogy a "Nautilus System Ltd." nem forgalmazza tovább, nem jelent semmit. Tényleg elhiszed, hogy majd 1 évvel később még mindég a beragadt raktárkészletet árulja az a rengeteg bolt ahol kapható?

Sőt ha jobban utánnajártál volna, akkor ezt linkeled be: kingfastssd
Ugyanúgyg 3 év garival adják, mint a többit.

A többi hozzászólásban semmi konkrétumot nem olvastam, csak annyit, hogy "jaj csak azt ne".
Se konkrét műszaki paraméterekkel alátámasztott ellenvéleményt, se tömeges meghibásodásról szóló híreket nem találtam.
A fentiek alapján inkább "márka fétis", és a gyártó ismeretlensége a bizalmatlanság oka.

---

(#11770)-re senkinek nincs mondanivalója?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11799) atish15 válasza Bodor (#11797) üzenetére


atish15
aktív tag

Értettem :R

(#11800) Falcon C. válasza cigam (#11798) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Bodor mester szavait "idéztem".

Úgy tűnik, ő sem járt alaposabban utána, ha már oly nagyon nehezményezted a felszínességemet.

A gyártói oldalra meg mindenki azt hazudik, amit nem szégyell, azon felül, hogy ha valaki beírja a Google-be, hogy "kingfast ssd", ezt dobja ki első helyen. Elnézést, hogy feltételeztem ennyi intelligenciát a kérdezőről...

A bizalmatlanságnak ezer és egy oka lehet, kinél mi játszik szerepet. Én belinkeltem azt, ami nekem számít, nem tudtam, hogy ez sérti az ízlésedet. Megkövetlek érte.

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.