Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62428) 01velemeny


01velemeny
csendes tag

Lehet, hogy egyedül leszek a szempontommal, de leírom a tapasztalatomat, és az esetleges hipotetikus vágyamat.

Ha hazamegyek, a párom az ágyban esetleg épp befejezi a sorozatát a tabletjén, de a mobilja is wifin van. Az épített ubuntu NAS csendesen lustálkodik. Az asztali munkaállomásom kábellel kapcsolódik, ahogy a HTPC is.

Marha sok konfliktus volt a nas server, a workstation, a laptopok, a mobilok, a tabletek, a vendégek beállítása során.

Amivel soha nem volt gondom; az a net - router. A vezetékes (10/100) LAN-ra dugva olyan biztos volt az adatforgalom rajta, mint egy 220-as konnektorban a feszültség /soha nem kellett ellenőrizni/. Az n-es Wifi-t is biztosabban fogta bármilyen mobileszköz, mint egy rádió a Kossuth-ot.

~Öt éven át nem dobott le a router. Csak nyaraláskor áramtalanítottam. ...
Létezik még ilyen atombiztos router?
Semmi más nem kell, csak hogy ne legyek rosszabb helyzetben, mint az 5-6 éves routeremmel.

A csere oka; a 10/100-es LAN portok kevesek nekem (aztán meg had pihenjen a jó Linksys E900)

Kérlek ajánljatok valamit ami /4 × 1 Gbps LAN/, valamint /ac/-s, de lehet /n-/es router.
És ne legyen USB portja, ne streemeljen, ne legyen torrent kliens rajta, ne osszon meg "nekem jó dolgokat", ne fogadjon hdd-t, ne legyen nyomtatószerver, ne legyen okos ház, okos kamera vezérlő!

Csak egy kristálytiszta router, ami soha nem áll le. És semmi egyéb maszlag.

Eddigi tapasztalataim alapján nálam Linksys előnyben.
Köszönöm:

Szerinted miben vagy valóban különleges? Jól gondold meg; 7,5 milliárd versenyző van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.