Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) maxikaa válasza $atirka (#450) üzenetére


maxikaa
csendes újonc

Szia.

Most neked akkor nincs mypos bankkártyád és akkor utal a mypos a saját bankkártyádra 1 munkanapon belül? Ilyen létezik? :Y

(#452) $atirka válasza maxikaa (#451) üzenetére


$atirka
senior tag

Így van.
Nehogy félre értsétek, nem vagyok iqom-es, nem reklámozom őket, de vedd fel velük a kapcsolatot. Konkrétan még itt a helyi raffis bankárnak át is adtak, ő keresett telefonon másnap és intézztük is. Kb 2 hét alatt lezajlott minden. Inaktíválni kellett a régi fiókom, megszűnt a mypos kártyám, újra kellett regisztrálni majd nyilatkozni kellett, hogy elfogadom az új feltételeket. 1,75-ről 1,5re csökkent a tranzakciós díj, mellette nincs semmi egyéb költség.

Ez a f:os nem enged képet feltölteni:(((

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#453) Elemental válasza Brixx (#446) üzenetére


Elemental
addikt

Én árut fizetem ezzel a kártyával. Egyre bővül, ahol tudok kártyával fizetni, pár hónapja a bérleti díjat is lehet már kártyával.

(#454) maxikaa válasza $atirka (#452) üzenetére


maxikaa
csendes újonc

Nem tudom nálam hogy lenne, mert nálam magán személyeknél 1,2%, míg cégeknél 1,75% a jutalék rendszer...
De most a Novopaymentnél kaptam "szerintem" jobb ajánlatot.

(#455) $atirka válasza maxikaa (#454) üzenetére


$atirka
senior tag

link

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#456) maxikaa válasza $atirka (#455) üzenetére


maxikaa
csendes újonc

Számomra ez annyira nem kecsegtető ajánlat. :((

(#457) $atirka válasza maxikaa (#456) üzenetére


$atirka
senior tag

🤷Nekem megfelelő :)

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#458) Brixx válasza $atirka (#450) üzenetére


Brixx
csendes tag

Ezt úgy is meg lehet oldani hogy a hivatalos mypos oldalról rendeltem a nyomtatós terminált? Esetleg otp-vel is meg lehet oldani ezt az iqommal?
Köszönöm a választ!

Tóth Brigitta

(#459) $atirka válasza Brixx (#458) üzenetére


$atirka
senior tag

OTP nem, csak a Raiffeisen van kapcsolatban velük.
Szerintem tök mind1, hogy most a "hivatalos" myposnál vagy, azt úgyis inaktíválni kell, az új szerződés után a terminált meg újra be kell regisztrálni.
Keresd meg őket és elmondják a menetét...

+36305547515
Ez a szám van meg nekem, de az oldalukon találsz elérhetőséget...
https://iqom.eu/

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#460) chungee


chungee
addikt

Sziasztok. Sumup, nem értem ezeket a levonásokat. Nincs melletük semmi jelzés és kicsiben vannak feltüntetve [link] [link]

(#461) chungee válasza chungee (#460) üzenetére


chungee
addikt

Sztornó, közben rájöttem, én hülye :W :B

(#462) Mi5u


Mi5u
tag

Kaptam egy ilyen emailt a myPOS ügyfélszolgálattól. Szolgáltató vagyok, magánszemély fizetett egy nagyobb javítást.

"With regard to our transactions monitoring program and in accordance with the applicable regulatory requirements, we would like to kindly request your cooperation in providing us with certain information for the following transaction processed on your POS device:

• 2023-12-12 12:42:34 Payment Approved HUF 519913 with card ending *2460

We kindly ask you to provide the following:

Supporting documentation for received payment – invoice/contract, documents confirming that your client has received the service/product, correspondence with the client, purchase order etc;Products/Services - description of the products and/or services offered by your company;Pricelist;Delivery proof;Supplier invoices - Supplier invoices showing the origin of the products."

[ Szerkesztve ]

(#463) $atirka válasza Mi5u (#462) üzenetére


$atirka
senior tag

Mi van ilyenkor? Megelégszenek egy áfás számlával, vagy mi? :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#464) Mi5u válasza $atirka (#463) üzenetére


Mi5u
tag

Fogalmam sincs, ezt én is szeretném tudni. Egyáltalán jogosultak elkérni? Személyes adatokat 3. félről úgy tudom ki sem adhatok.

(#465) petya0426


petya0426
tag

Sziasztok. Segítsetek légyszi, mert elvesztem a sok lehetőség között.
Adott egy szezonális jellegű (évi 5 hónapot nyitva lévő) élelmiszerbolt/lottózó, és nem tudom, hogy kitől igényeljek POS terminált a továbbiakban. Korábban Fizetési Pont terminált használtunk 2018 és 2022 között, de velük felmondtam a szerződést, illetve eddig ev.- voltam, most már kft-t alapítottam. A vállalkozói számlámat az Erste-nél vezetem, a legcélszerűbb az lenne, ha arra lennének jóváírva a tranzakciók, így nem kéne egy újabb vállalkozói számlát létrehozni (Fizetési Pont-nál ugye kell, aminek elég magas a költsége). Ha az Erste-től hozom ki, akkor szintén viszonylag magas költségről beszélünk, illetve ott különbséget tesz Visa/Mastercard illetve üzleti és magán kártyák között, eltérő a tranzakciók utáni jutalék összege. Nézegettem a Sumup-ot, a NovoPayment-et, a Teya-t, de nem tudom, hogy melyik a legmegbízhatóbb. Egy erősebb napon nem ritka a 100 db tranzakció/nap feletti összeg, illetve ez valószínűleg az idei évben csak növekedni fog. Pontos kosárértéket nem tudok mondani, de egy szezon alatt kb 30 m forint körüli összeg kerül(t) elfogadásra.

Köszi szépen a segítséget.

(#466) WhiteWalker válasza petya0426 (#465) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én kimondottan a Mypostól tenném és velük kötnék szerződést.

(#467) $atirka válasza WhiteWalker (#466) üzenetére


$atirka
senior tag

Én is mypos-os vagyok, de szerintem neki inkább a sumup lenne ideális, mivel ott a meglévő bankszámlára utalják ki napi rendszerességgel (3-5 munkanap csúszással), míg a mypos-nak saját bankszámla van (Bulgária), vagy külső bank csakis a Raiffeisen lehet,mint ahogy nekem van. Egy épkézláb nyomtatós terminál nyilván bírja a strapát (önköltséges kb 100K ft) , a kondíciók meg hasonló mint mypos-nál.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#468) WhiteWalker válasza $atirka (#467) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Felhasználói igények nyilván számítanak.
A Myposról is lehet utálni saját számára is , akár privát is lehet.
De ekkora összegnél sok lenne a jutalék, fejből nem tudom mennyi Myposnál.

Elképzelhető hogy a Sumup ideálisabb megoldás :R

(#469) petya0426


petya0426
tag

Köszi az eddigi válaszokat. Az Erste bankszámla muszáj volt mert Szerencsejáték partner is vagyok, és emiatt muszáj, hogy vagy az Erste-nél vagy az OTP-nél legyen vállalkozói számlám. Korábban egyéni vállalkozóként 3 banknál volt vállalkozói számlám (nyitottam egyet az Unicreditnél amikor vállalkozó lettem, majd lett egy a Fizetési Pont terminál miatt, illetve utána kellett egy Erste a lottó miatt).. ezt szeretném most elkerülni, és nem szívesen nyitnék újabb számlát mert annak van költsége könyvelői oldalról illetve számlavezetés oldalról is.

(#470) -Mosquito- válasza petya0426 (#469) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Erste banknál van a céges számlám. 2020-ban kértem Pos terminált. Akkor valami havi 5500Ft+ áfa, Net kártya 700Ft,+ valami 1.5-1.7% tranzakciós díj. Terminál nem a tiéd. Megrendeltem anno,azóta is küldik a terminált. 😂 Így lett Sumup. Igaz, eddig már 3x cserélték. Vagy a kijelző vagy az akku halt be. Neked ilyen forgalomra nem biztos, hogy ez lenne a jó.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#471) WhiteWalker válasza -Mosquito- (#470) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az Erste nekem 3 éve ezelőtt nem tudta a terminált szállítani 1 hónap után se , mikor megkötöttük a szerződést.
Vártam összesen 6 hetet , csak hitegettek , közbe már rég kellett volna indítani a vállalkozást ... Szóval felmondtam velük a szerződést (hasonló sz@r konstrukciójuk volt mint írtad) azonnal és vettem Mypostól készüléket és velük lettem partner.

Amint lehet kerülöm a magyar bankokkal a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#472) -Mosquito- válasza WhiteWalker (#471) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Erste az osztrák tulajdonú,70%-ban. A maradékot meg idén vásárolta vissza. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#473) WhiteWalker válasza -Mosquito- (#472) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt is tudom :R,(de átfogalmazom , amik Magyarországon vannak bankok)
Bár a terminálra való várakozás idő szempontjából nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#474) chungee


chungee
addikt

Napot!
Sumup forintalapú kártyával tudok horvátországban fizetni :F Ha igen akkor Mennyibe számolná az eurót :F

(#475) chungee válasza chungee (#474) üzenetére


chungee
addikt

390-be számolta az eurót, google 387-et írt. Nem vészes

(#476) novelle válasza petya0426 (#465) üzenetére


novelle
újonc

Hasonló cipőben járok én is, csak sokkal kisebb volumenben.
Nálam 3 hónapra kell terminál, és ez idő alatt a kártyás forgalom 3,5-4 millió lesz.
Nekem az elmúlt években az Erste-nél ajánlott Global Payments adott terminált.
A gép havi bérleti díja 5000+áfa lett volna, de elengedték azokban a hónapokban, amikor a havi forgalom elérte a 850 ezer forintot (azaz mindig). A kereskedői díja 0,95% volt+a szokásos összetevők. Viszont egyéb költségem nem volt! Illetve de...szezon végén egy pesti címre vissza kellett postázni a terminált.
Tavaly összesen volt 71 ezer költségem a 3,5 milliós forgalomra, ami 2,03% összköltséget jelentett, a pénz az Erste számlán volt 2 munkanap alatt, de úgy tudom, hogy bármelyik bank számlájára lehet kérni.
Viszont idén már szívás lesz nekem. Bevezették, hogy évi 60 ezer "tagdíjat" kell fizetni még akkor is, ha csak 3 hónapig szeretném használni a terminált. Viszont szerintem a Te forgalmadnál eltörpül ez a 60 ezer, és szerintem jó választás lenne.
És ami a leginkább fájó benne, hogy maximálisan meg voltam elégedve a szolgáltatással. Mindhárom évben zsír új terminált kaptam. Az ügyfélszolgálat maximálisan segítőkész volt mindig. Egyszer volt egy technikai gubanc, amikor többször vont le kártyákról pénzeket, gázos volt az elszámolás, de telefonon keresztül megoldották az esetet.
Valaki esetleg ajánl valamit az én szitumra?

(#477) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

A Sumup terminál nálatok is olyan, hogy ha túl hamar tartja oda a vevő a kártyát, akkor hibás lesz a tranzakció (nem teljesül)? Én ezzel szívok a türelmetlen, kapkodós ügyfelek miatt már évek óta. Nem várják meg, hogy megjelenjen az ikon, hogy most kéri a kártyát, hanem már előre rá akarják tenni a kijelzőre. Ilyenkor az esetek 100%-ában hibás lesz és törli a tranzakciót.

(#478) chungee


chungee
addikt

Én csak akkor nyújtom oda a terminált amikor kéri a kártyát :)

(#479) Elemental válasza sellerbuyer (#477) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam a mypos akkor szokta törölni, ha a vásárló rángatja összevissza a kártyát, vagy telót. Mindig mutatom, hogy hova kell érinteni.

(#480) Elemental


Elemental
addikt

(#481) WhiteWalker válasza Elemental (#480) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az alap , ingyenes kártyával is működik? Mert eddig nem volt lehetséges.

Írjak , hogy "összes" , de mindig vannak apró betűs részletek :D

[ Szerkesztve ]

(#482) Elemental válasza WhiteWalker (#481) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, én már hozzá is adtam.

(#483) WhiteWalker válasza Elemental (#482) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

:R

(#484) chungee


chungee
addikt

Én a sumup terminált NFC-vel tudtam összekapcsolni a telómmal. Így Már a telómat is tudom használni terminálként, kivéve ha pin kódos a vevő kártyája, ahhoz már közvetlen terminál kell

(#485) sellerbuyer válasza chungee (#484) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én ezt soha nem értettem, hogy miért jó? Van vevő, aki annyira ergya, hogy egy vadidegen telefonhoz érinti a bankkártyáját? :F Mondjuk amennyi idióta ember van... :U

(#486) chungee válasza sellerbuyer (#485) üzenetére


chungee
addikt

Nem értem mi akadálya :F Azt tudom hogy én nem élnék vissza vele ha tudnám is hogyan kell :N

(#487) Szülő


Szülő
friss újonc

Sziasztok! abban tudntok segíteni, hogy ha van két vállalkozásom, egy idehaza és egy külföldön. Az külföldi SumUp terminált használom itthon, persze úgy hogy magyar nyugtát állítok ki. E megfelel a szabályoknak? Adószámmal rendelkező őstermelő vagyok. Azért kérdéses nekem, mert nem-e gond a NAV-nak, hogy nem magyar számlaszámra megy a befizetés.

[ Szerkesztve ]

(#488) petya0426


petya0426
tag

Sziasztok.
Novopayment vagy Teya? Melyiket ajánlanátok inkább? Hasonló ajánlatot kaptam mindkettőtől. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.