- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!!!
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- moha bácsi: VIII. Viharsarki Hobbi Elektronika Találkozó Békéscsaba 2025.06.14. szombat
- Parci: Ég veled, KEndre! :(
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. március
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Claude Leon
senior tag
válasz
Itachi82 #16985 üzenetére
Ja. hogy nem olvastál vissza? Pedig érdemes mazsolázni, a megértés miatt
Pl. hogy a liteN wifi 150Mbitjét nem kell komolyan venni
Az csak a kapcsolat fizikai része, de ebből jóval több, mint a fele megy a protokollba (illetve nem igazán a megabitek, hanem inkább az adásidő), a vége 40-50Mbit "hasznos" adat, ami még mindig nem garantált, mert a levegőben nem annyira zavartalam az ügy, mint madzagon, ahol csak önteni kell az adatot a vezetékbe.
A szomszéd rádiója pedig csak akkor zavar, ha a csatornák egybeesnek, de a lehetséges 13-ből jó eséllyel találsz majd szabadot
(3-4 csatorna távolsáhot illik tartani, illetve N esetében valamivel többet, mert az eleve 2-őt foglal)LAN oldalon pedig switch van az összes ilyen cuccban, ami azt jelenti, hogy ha pl. 1 és 2 port között megy forgalom, akkor a 3-4 között teljesen szabad a vonal.
A torrent pedig egyfelől nem csak feltöltéskor ápol sok kapcsolatot, hanem addig is, amíg lefele jön az áldás, másfelől pedig az otthoni szervered is ugyanebben a hálózatban lesz, az pedig ugyanúgy beleszól az egyidejű kapcsolatokba.
(LAN-WAN között, mert ott van a meló java, amíg mindent átpakolgat a router, oda-vissza, el sem képzelnéd, hogy 1 bájt kiközvetítése mekkora járulékos forgalommal jár torrentnél, azt pedig főleg nem gondolnád, hogy ha egy csomagban összejön 1 kilobájt, akkor az alig valamivel több munka)
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- BestBuy topik
- Nintendo Switch
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Yettel topik
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Nintendo Switch 2
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 4070 Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T590 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Apple Pencil 2.gen, Új, Dobozával 12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 8500 16GB DDR4 960GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest