Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) margithid válasza ollie (#43100) üzenetére


margithid
veterán

Egy javascript linket, hogy tudok megnyitni csak a böngészőben?

[ Szerkesztve ]

(#43102) choco01


choco01
addikt

Hali.

Jelenleg melyik a legpontosabb OCR program magyar szövegekhez? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43103) pc360 válasza choco01 (#43102) üzenetére


pc360
addikt

ABBYY FineReader

A virágbolti verzió (12.x) nem ajánlott, az új (14.x) jobban dolgozik. A próbaverzió limitációi: egyszerre csak 3 lapot dolgoz fel, összesen max 50-et, mindezt 15 napon belül. Letöltés: ABBYY_FineReader_14_Corporate_Trial_UA.exe (404 MB)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43104) pc360 válasza pc360 (#43103) üzenetére


pc360
addikt

A magyar oldalán más fájlt ajánl fel. Nem tudom, hogy az az UA verzió jó-e a nyelvünkhöz, ezért gondoltam kipróbálni, de arról a linkről, amit emailben küldtek, egy hibás fájl töltődött le, legalábbis Win 10-en se ikonja, se nyekkenése. :D Úgyhogy marad az, amit az előző hozzászólásban írtam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43105) choco01 válasza pc360 (#43103) üzenetére


choco01
addikt

Szokott erre valami akció lenni? Hivatalos helyre kéne szóval mindkepp venni kell.. Barmelyik verzioja ajánlott a 14esen belül?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43106) pc360 válasza choco01 (#43105) üzenetére


pc360
addikt

Nyilván a legújabb a legjobb, amúgy is csak azt tudod beszerezni. :)
Nem tudom, hogy szoktak-e akciózni. Elég borsos, az biztos.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43107) dqdb válasza pc360 (#43106) üzenetére


dqdb
nagyúr

Scannerekhez szokták adni a felismerési minőségben nem, de funkcionalitás terén butított változatát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43108) choco01 válasza dqdb (#43107) üzenetére


choco01
addikt

Melyikekhez?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43109) pc360 válasza choco01 (#43108) üzenetére


pc360
addikt

Pl. EPSON a Google alapján. Mondjuk ilyen gyors keresés alapján a jelzett terméktípusok már nem mostaniak.

Itt van egy összehasonlító táblázat Sprint és Professional verziók közt. A támogatott nyelvek számában is van különbség, szóval nem árt megbizonyosodni arról, hogy a magyart a Sprint is ismeri-e. A 12-es verzió pedig biztosan.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43110) choco01 válasza pc360 (#43109) üzenetére


choco01
addikt

Egyébként lehet hogy nem is erre van szükségem.. :F

A lényeg hogy vannak szkennelt papírok szöveggel, melyekben a szöveget tudni kell szerkeszteni, és kiegészíteni, ez erre való? :F

:R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43111) pc360 válasza choco01 (#43110) üzenetére


pc360
addikt

Ahhoz, hogy szerkeszteni, kiegészíteni tudj szkennelt szövegeket, mindenképpen digitalizálásra - és így OCR programra - van szükséged, úgyhogy jó helyen jársz.

Esetleg még 2 alternatíva: Nitro és OmniPage. De mindenképp ki kell próbálni őket, sok év alatt sokat változtak. Anno az OmniPage is jó volt, azt még használtam is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43112) choco01 válasza pc360 (#43111) üzenetére


choco01
addikt

Mert néztem hogy van ahol az OCR csak anyit csinál hogy tudsz benne keresni, de nekem olyan kene ami gyakorlatilag a szoveget atemeli egy word dokumentumba az eredetihez hasonló elrendezéssel.. :U

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43113) pc360 válasza choco01 (#43112) üzenetére


pc360
addikt

OCR = optikai karakterfelismerés. Ha egyszer digitalizálta a szövegeket, akkor azok le is menthetők a kívánt formátumba. "Csak anyit csinál hogy tudsz benne keresni". Ezt nem tudom, honnan vetted, de közel sem fedik a valóságot.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43114) tordaitibi válasza pc360 (#43109) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megerositem, az Epson szkenneremhez a telepito cd-n ott van a Reader sprint, magyar tamogatassal. Es meg jol is teszi a dolgat.
Viszont csak az Epson szkennerrel hajlando egyuttmukodni, probaltuk ismeroseimnek telepiteni es fel is megy de nem hajlando mukodni.

(#43115) ollie válasza margithid (#43101) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Írsz egy egyszerű html oldalt, és abba beágyazod a javascriptet, majd megnyitod böngészőben.

***

(#43116) vgyuri válasza choco01 (#43112) üzenetére


vgyuri
őstag

Online OCR, magyar nyelvet is ismeri, google-ban "online ocr"-re rákeresve van még pár oldal ezen kívül is. Nekem 1x volt eddig rá szükségem, tökéletesen felismerte a magyar szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#43117) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Tudtok olyan letöltő progit, amivel le tudnám szedni a híradót az egyik oldalról magamnak?
[link]
Már mindennel próbálkoztam de nem megy. Screen capture-t meg nem akarok használni, mert belerondít a képbe és kedvem sincs 1 órát várni, amíg végigmegy a video.

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#43118) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Van olyan ingyenes lejátszási lista-készítő program, amibe csak bemásolom az elérési utakat, és összekeveri nekem? (Nem szeretem a zenelejátszó véletlen sorrendben való lejátszás funkcióját.) Illetve, ha nincs célszoftver, hogyan oldhatnám meg ezt a "létfontosságú" problémát? (Tudom, hogy hülye kérdés, de tényleg érdekel.) Már valami szövegszerkesztőre is gondoltam, de tudtommal az nem keveri össze a sorokat.

(#43072) Jarod1:

A másik lehetőség, hogy vektorgrafikus programot használsz. Ingyenes (munkára is) az Inkscape, fizetős az Adobe Illustrator, meg egy sor más.
Ne lepődj meg az Inkscape alacsony verziószámán, régóta ismert és megbízható program, nem ismeretlen újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#43119) pc360 válasza gabor128 (#43117) üzenetére


pc360
addikt

Nem hiszem, hogy van rá progi, direkte védekeznek is ez ellen, pl. több szegmensben, különböző server pontokról tölti be a videót az efféle stream.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43120) C. s. válasza pc360 (#43119) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ezt már én is olvastam. Tudsz róla bármit, hogy miért van így? Nincs rá különösebb okom, csak szeretném megérteni. Ingyenes csatorna, reklámmentes műsor, elvileg bárki számára elérhető. Akkor miért féltik ennyire?

(#43121) pc360 válasza C. s. (#43120) üzenetére


pc360
addikt

Ugyanazon okból, amiért a YouTube is tiltja a letöltéseket. A szerzői jogokon túl azért, hogy az oldalt használd a további tartalmak / propaganda / reklámok miatt - és az is így tegyen, akinek megosztanád. Az más kérdés, hogy a YouTube éppenséggel kijátszható, de ez hivatalosan nem támogatott. A Chrome Web Store-ból és a Play-ről is törlik az ilyen letöltő- és alternatív lejátszó appokat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43122) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Úgy néztem,hogy a Revo Uninstaller most 50%-al olcsóbb.
Érdemes ennyiért megvenni?
Gondolom,hogy ez élettartam licenc?
Vagy szokott olcsóbb is lenni?

(#43123) pc360 válasza GEPESZ66 (#43122) üzenetére


pc360
addikt

Használni sem érdemes, nemhogy megvenni.

Helyette: GeekUninstaller ingyenes verzió.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43124) TRob1 válasza pc360 (#43123) üzenetére


TRob1
veterán

+1 az ingyenes Geek-re.

¤ R'n'R ¤

(#43125) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#43122) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 GEEK

(#43126) C. s. válasza pc360 (#43121) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Így már van értelme. :)

A GeekUninstaller miért jobb a Revónál? Még nem hallottam róla, régebben a Revót ajánlotta valaki, de annak már 1-2 éve. Ritkán használok ilyesmit, mert leginkább a Sandboxie-t használom (abba telepítek), így eltávolításkor nincs sok gondom, de azért néha jól jön egy kis segítség.

[ Szerkesztve ]

(#43127) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#43125) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt használom, de ez egy esetleges törlés után már nem találja meg a maradványokat.

(#43128) Met válasza GEPESZ66 (#43127) üzenetére


Met
nagyúr

Eleve a Revo-ból vagy a Geek-ből kell indítani az uninstallt, így először lefut a törölni kívánt program uninstallja majd a Revo/Geek saját maradványtörlő/keresője.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43129) GEPESZ66 válasza Met (#43128) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez rendben is van.
Én a biztonsági szofverre gondolok, amit csökkentett módban a saját eltávolítójával célszerű törölni.
Ezek után gondoltam még maradványokat keresni.
Igaz szerintem elég a Programfiles, Programdata, ill. a Registry megfelelő részét átnézni.

(#43130) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#43129) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem jól gondolod, nagyon jó az amit Met ír. Tehát van egy programod amit el akarsz távolítani akkor nem csak simán a programok és szolgáltatások közül törlöd vagy ha van saját eltávolítója azzal, hanem már egyből a GEEK uninstallert indítod, ha elindítod a GEEK uninstalleres eltávolítót látni fogod hogy előbb az is normál módon az adott program eltávolítóját fogja használni DE ami nagy különbség hogy VÉGIG MONITOROZZA a folyamatot és az eltávolítás végén a megmaradt elemeket látja és törölni is tudja.

(#43131) pc360


pc360
addikt

Na szóval.. Az a lényeg, hogy a GeekUninstaller nem monitoroz semmit. Össz-vissz annyit csinál, hogy a tipikus mappákban, a normál uninstaller lefutása után utánanéz a dolgoknak adatbázis alapján, és a tipikus helyeken. Ezek a helyek pedig a következők:

• AppData
• Program Files
• ProgramData
• Registry
• asztali ikon
• start menü ikon

Nincs benne semmi mágia, és biztonságos használni - ezért is ez kerül mindig ajánlásra. Ott kell csak odafigyelni, hogy mit töröl, amikor egy gyártótól több programunk is fel van telepítve, és csak az egyiket szedjük le, pl. Adobe cuccok. Ennyi.

A fenti eltávolítások bőségesen elegendők. Volt már pl., hogy a Geek tudott rendberakni egy beragadt Comodo IS telepítést nálam. Ha ezen felül marad bármi, az igencsak szemét programra vall, és azt eleve nem lenne szabad használni. A Geek a tiszta megoldások mellé kiváló, és a Revo félékkel semmi pluszt nem nyer az ember. A Revo max az ilyen Win XP-től származtatható takarítási mániát elégíti ki, ergó a placebó-mirígyekre van hatással, de a való világban az égvilágon nincs semmi értelme. És inkább okozhat galibát az egyszeri felhasználónál, minthogy nyerjen egy tized másodperc indítási sebességet, vagy bármi egyebet is a takarításával.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43132) Cs1csó válasza pc360 (#43131) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Revo-nál volt olyan ha jól emlékszem, hogy már a telepítést is lehet a revo-val követni, és így pontosabban fogja tudni hogy mit és hova pakolt. A monitorozást úgy értettem, hogy konkrétan ezzel is lehet a normál eltávolítást végezni.

(#43133) pc360 válasza Cs1csó (#43132) üzenetére


pc360
addikt

Igen, úgy megállja a helyét.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43134) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan ingyenes vagy fizetős program, amivel meg lehetne csinálni azt, hogy 3 különböző .mp4 videót egybe lehetne rakni de úgy, hogy a 3 videó egyszerre játszódjon le a képernyő különböző pontjain egy videón belül?

https://www.twitch.tv/csehla

(#43135) pc360 válasza Cheesus (#43134) üzenetére


pc360
addikt

Videoszerkesztővel. Én a VSDC-t ismerem, mint használható ingyenes megoldás. A fizetősek terén felmerült a topikban a Movavi Video Editor, és az összes többi ismertebb is bluemirage részéről.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43136) Cheesus válasza pc360 (#43135) üzenetére


Cheesus
senior tag

Ez a VSDC jónak ígérkezik, hálás köszönet! :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#43137) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olyan progit keresek, amivel lehet fizikailag korrektul legaramlatot szimulalni.
Egy szamitogep haz levegoaramlasat szeretnem modellezni minel pontosabban.
Tehat szuksegem lenne arra, hogy a lemodellezett gephaz, es belso alkatreszek alapjan kiszamolja, hogy merre haladna a levego. Kell tudni azt, hogy X fordulattal forgatok egy modellt (ventilator), akkor az mennyire fogja megmozgatni a levegot, es mi tortenik, ha a szembe aramlo levego talalkozik, stb.

Elony, ha ingyenes es linuxos, de nem feltetel.

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43138) Cs1csó válasza Bici (#43137) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#43139) Bici válasza Cs1csó (#43138) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43140) Cs1csó válasza Bici (#43139) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link]

Ez pontosabb link

(#43141) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Youtube-DLG-vel már nem tudok coub videót letölteni. Letölt egy mp4-es fájlt de üresen. Updatelem Youtube-DLG-t de akkor se jó. Options-ban kell valamit állítani vagy nem is lehet már coub videót letölteni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#43142) pc360 válasza tknof1871 (#43141) üzenetére


pc360
addikt

Valószínűleg változott az oldal, és még nem igazították hozzá a youtube-dl.exe-t.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43143) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Apukámnak szüksége lenne egy magyar nyelvű, ingyenes, vagy max pár ezer forintos fotórendező programra. Sajnos a Win10-es alap nagyon gagyi, logikátlan. Olyan kéne amivel egyszerűen lehet a fotókat szinkronizálni a különböző háttértárak (SD kártya, külső HDD, belső HDD) között.

Tudnátok javasolni valamit? Előre is köszönöm! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43144) pc360 válasza Redneck (#43143) üzenetére


pc360
addikt

Google Fotók

Fájlszinkronizálásra pedig: SyncBackFree

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43145) Redneck válasza pc360 (#43144) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi a gyors választ! Szerintem félreértettél, offline dologról van szó. A helyi eszközök közt akar másolgatni, de nem mappákban turkálva, vagy egy logikátlan MS felületet használva. :U

Azt szeretné hogy a csatlakoztatott eszközről beolvassa a képeket, és másik adott helyre importálja őket. Mindezt egyszerű, felhasználóbarát, magyar nyelvű felületen. Ezért hajlandó fizetni is, kérdés van e ilyen program.

Szerk:
Értem hogy a SyncBackFree jó erre, de kifejezetten fotós/videós alkalmazás kéne.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43146) pc360 válasza Redneck (#43145) üzenetére


pc360
addikt

Értem, hogy mire lenne szükségetek, de én meg a lehető legközelebbi megoldásokat küldtem. Nem tudok ilyen fotós alkalmazásról, hogy még szinkronizáljon is. Se zenésről, se videósról.

Normális fényképnézegetőt tudok, meg normális szinkronizálóprogit. A rendezés a személyen múlik, vagy pedig egy olyan online szolgáltatáson, mint a Fotók, vagy a Flickr.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43147) Redneck válasza pc360 (#43146) üzenetére


Redneck
veterán

Vettem hogy érted, csak nem tudom miért kéne online fotótár. Én se tudok neki mit mondani, a klasszikus mappás pakolást nem akarja. Az a baja hogy Win10-en gagyi az alap, a korábbi verziókon jobb volt szerinte. Nem tudom, sosem használtam.

Logikus amit szeretne, de lehet ez a megközelítés Windowson annyira nem divat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43148) pc360 válasza Redneck (#43147) üzenetére


pc360
addikt

Azért, mert rendkívül jól rendez, kereshető, és így a backup is megoldott. De csak egy ötlet volt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43149) Redneck válasza pc360 (#43148) üzenetére


Redneck
veterán

Kipróbálom, hátha jó. Az a lényeg hogy egy olyan felhasználónak kell akinek a fájl és a fotó két külön dolog... :DD Nem adom fel, előbb-utóbb találok neki egyszerű megoldást.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43150) pc360 válasza Redneck (#43149) üzenetére


pc360
addikt

A Picasa volt még valami ilyesmi, de pont a Google Fotók vették át a helyét. Nem tudom, hogy offline abból az első feltöltést követően lehet-e valahogy profitálni. Majd még vakarom valami alternatíván a fejem.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.