Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) milu válasza mezis (#43050) üzenetére


milu
aktív tag

A kiválasztott fájlokhoz saját címkéket tehetek? Nem láttam ezt az opciót.

(#43052) ollie válasza milu (#43049) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

filemeta

letöltés

[ Szerkesztve ]

***

(#43053) csferke válasza w.miki (#43039) üzenetére


csferke
senior tag

PDFprinter-t is tudnátok ajánlani?

Bullzip PDF printer

(#43054) dqdb válasza w.miki (#43039) üzenetére


dqdb
nagyúr

PDFprinter-t is tudnátok ajánlani?
A Windows 10 beépített PDF nyomtatója esetleg? Angol Windowson Print to PDF néven fut, magyarul nem tudom a pontos elnevezését. Ha nálad nem látszik ilyen a nyomtatók között valamiért, akkor így lehet feltenni.

Ha csak Wordben/Excelben/egyéb Office termékben vagy LibreOffice-ban szeretnél PDF-be menteni, akkor nyomtatni sem kell, a Mentés másként alatt támogatott a PDF-be történő mentés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43055) mezis válasza milu (#43051) üzenetére


mezis
nagyúr

A Gentibus CD program létrehoz egy adatbázist a kiválasztott drive-on vagy alkönyvtárban található file-okról.
Az adatbázisban vannak keresési funkciók és valamennyi szerkesztési funkció is.

mezis

(#43056) moma


moma
őstag

Milyen program, ami... ahogy gépelek kimondja hangosan real time. Van ilyen? Olyasmi mint a google translate pl. csak folyamatosan beszél nem csak szavanként ha megnyomom

we all deserve a bit of luck.

(#43057) kezdosql válasza Met (#42981) üzenetére


kezdosql
tag

:F
Ami soha nem volt fent, azt nem lehet leszedni.

Tovabbra is varoom az erdemi segitseget.

(#43058) pc360 válasza kezdosql (#42975) üzenetére


pc360
addikt

Nem tudok ilyen progit, de a megoldás kézenfekvő: felejtsd el a 7-et, és pakolj egy 10-est friss szoftverekkel!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43059) Met válasza kezdosql (#43057) üzenetére


Met
nagyúr

A külön dvd kimaradt

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43060) RudyD válasza pc360 (#43058) üzenetére


RudyD
csendes tag

Komolyan, akkor már tisztességesebb azt ajánlani hogy rakjon fel egy linuxot. Bár bevallom nálam a mint kde is hasonlóan viselkedik pár hét és óvatos használat után. Itt a helyes válasz nszvsz, rendes backup és reinstall.
Lehet még próbálkozni defraggal, driver frissítéssel, miegyebekkel, pucolással, aztán megint defrag, meg 3x csökkentett mód, de a végén az esetek 90+% ban a vége úgyis reinstall.
Friss reinstall és adatvisszaállítás között pedig egy image mentés, hogy a következő kör már gyorsabb legyen.

-- RudyD { B-) }

(#43061) RudyD válasza w.miki (#43035) üzenetére


RudyD
csendes tag

Hasonló esetben a tcup.eu szokott egy lépés lenni nálam.
(csak mert a ninitere senki nem reagált.)
+1 a pdfforge-ra, de ezt is próbálják durvítani hogy pénzük is legyen belőle, de az sf.net -én akad jó alternatíva, hamar.

Másik kedvenc megközelítés a portableapps.com.

Illetve ami még mindenhonnan hiányzik, az a peazip.org tömörítésre,
Illetve a nomacs.org , csak türelmes géphez értő embereknek. - képnézegetésre.

-- RudyD { B-) }

(#43062) pc360 válasza RudyD (#43060) üzenetére


pc360
addikt

Igen, komolyan. A 7 úgyis lejárt lemez (másfél év még, és kuka), a fent lévő szoftvereiről pedig mit sem tudunk. Ezért írtam azt, amit. A 10 normális szoftverekkel nem egy XP, aminél lassulással kell számolni. Az image mentésről is megvan a véleményem, hiszen ha mégis szükséges az újratelepítés, úgyis az aktuális builddel érdemes kezdeni a dolgot, nem pedig egy előző lementett verzióval, hogy aztán azt órákon át update-elgesse. Persze, a backup nem árt, de ez már végképp nem kapcsolódik a témához.

A defrag meg eleve halott ügy, pláne, hogy se régi, se új gépben nincs értelme HDD-re pakolni a rendszert. Ahol már csak defraggal lehet épkézláb működésre bírni a rendszert (de mint jól tudjuk, a defrag még placebó-effektestül se képes erre), ott SSD-re kell váltani. Ezen nincs mit ragozni.

A PeaZip amúgy egy lassú vacak emlékeim szerint. Helyette ott van a 7-Zip, ami jobb tömörítésre képes (7Z és ZIP esetén is), vagy a Bandizip, ami meg kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43063) dqdb válasza pc360 (#43062) üzenetére


dqdb
nagyúr

z image mentésről is megvan a véleményem, hiszen ha mégis szükséges az újratelepítés, úgyis az aktuális builddel érdemes kezdeni a dolgot, nem pedig egy előző lementett verzióval, hogy aztán azt órákon át update-elgesse.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Készüljön mentés az adatokról, lehetőleg automatizálva és rendszeresen, valamint a programok beállításairól, de átlagos otthoni felhasználók esetében a teljes rendszermentésnek sok értelmét nem látom.

Az első lépések egyike legyen a speciális mappák (dokumentumok, képek, videók, ...) áthelyezése a C: meghajtóról, ezt a Windows a bevezetésük óta támogatja a jobb klikk > Tulajdonságok alatt.

Ha egy alkalmazásnak létezik portable változata, érdemes azt használni, így újratelepítéskor elég csak a linkjét visszamásolni, minden adat és beállítás megmarad (van egy mappám tele ilyen alkalmazásokra mutató parancsikonokkal, így sok-sok portable alkalmazás "telepítése" egyetlen másolást igényel csak a Start menü mappájába). Ha az alkalmazás saját adatprofillal bír, akkor érdemes azt a mappát a C: meghajtóról áthelyezni, hogy újratelepítéskor elég legyen csak a symlinket létrehozni (böngészőhöz és levelezéshez az első áthelyezéssel egy időben batch fájlokat hoztam létre, így gondolkozni sem kellett azóta, hogy mit és hová). Ha az alkalmazás lehetőséget ad a beállításainak exportálására, akkor minden nagyobb változtatás után érdemes azt kimenteni (van olyan text editor, amit olyan 8-10 percig tart beállítani, így ott azonnal mentek). Ha ilyen nincsen, akkor registry exportálásokkal is lehet boldogulni (bár sokszor nehéz a lényeget kiválogatni egy combosabb méretű .reg fájlból).

Ha ezek megvannak, akkor egy átlagos mai gépet az alap szoftverek (Office vagy pótléka, médialejátszók, pár kreatív alkalmazás, védelmi szoftver, böngésző, levelezés, chat kliensek) telepítésével és bekonfigurálásával a nulláról SSD-vel legfeljebb 1 óra alatt készre lehet vágni. Legalábbis nekem ennyi ideig tartott pár hónapja egy SSD csere miatti újratelepítés a laptopomon (persze utána még hosszú órákon keresztül ment a munkámhoz szükséges dolgok telepítése, de az másik történet).

Ja igen, a fenti leírtakat úgy tartom be, hogy az elmúlt 10 évben 2,5-3 évnél sűrűbben nem telepítettem újra egyetlen gépet sem (akkor is hardvercsere miatt), és még így is megéri szerintem előre gondolkozni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43064) pc360 válasza dqdb (#43063) üzenetére


pc360
addikt

* Mindehhez pedig a SyncBackFree az egyik legjobb eszköz - hogy mégis legyen programajánló.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43065) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, ha van ilyen, ami több dokumentumot tud egybetenni, szépen egymás után :D Előre is köszönöm a segítséget.

Samsung Galaxy A55 5G

(#43066) pc360 válasza DrDobos (#43065) üzenetére


pc360
addikt

PDF-be? Talán ezek segítenek:

Icecream PDF Converter
Icecream PDF Split & Merge
PDF Split and Merge

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43067) DrDobos válasza pc360 (#43066) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#43068) milu válasza DrDobos (#43065) üzenetére


milu
aktív tag

Ezt használom közel 2 éve, nagyon meg vagyok elégedve... :C

PDF24

(#43069) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok. Olyan lehetőleg ingyenes képszerkesztő programot keresek, amivel képre tudok irni szöveget hasonlóan, mint a https://imgflip.com/memegenerator nevű oldalon. A lényeg, hogy a szöveg a képeken olvasható, ha van a betűknek "kerete" és a paint ilyet nem tud. Funkcionalitásban nem kellene, hogy többet tudjon, mint a windows beépített paintje. Előre is köszönöm a segítséget. Szép estét! Áldott húsvéti ünnepet kívánok!

(#43070) Phülöp válasza #98452736 (#43069) üzenetére


Phülöp
addikt

Faststone image viewer

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43071) Creepy válasza #98452736 (#43069) üzenetére


Creepy
tag

PhotoScape-el elég könnyen megtudod ezt csinálni. PC-ken elvileg alapból le van töltve a progi.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#43072) Jarod1


Jarod1
addikt

üdv!

létezik olyan program amivel ilyen stílúsú szöveget csinálhatok?

(#43073) Creepy válasza Jarod1 (#43072) üzenetére


Creepy
tag

Photoshoppal ki hozható a dolog. Ha meg nem akarsz fizetni a Ps-ért, akkor a Gimp is megteszi.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#43074) Linde


Linde
junior tag

Üdv. PC-n levő filmet szeretnék nézni smart tv-n, milyen program tudja kivitelezni?

(#43075) Phülöp válasza Linde (#43074) üzenetére


Phülöp
addikt

Bármely médialejátszó szoftver (BSPlayer, VLC, etc.) és egy HDMI kábel szükséges.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43076) Linde válasza Phülöp (#43075) üzenetére


Linde
junior tag

Vezeték nélküli megoldás kell.

(#43077) Phülöp válasza Linde (#43076) üzenetére


Phülöp
addikt

VLC Media Player, Media -> Stream menüpont
végigkattintgatod a varázslót, és megy

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43078) Linde válasza Phülöp (#43077) üzenetére


Linde
junior tag

Köszi megnézem majd.

(#43079) #98452736 válasza Phülöp (#43070) üzenetére


#98452736
törölt tag

Phülöp és Creepy: köszönöm szépen a segítségeteket! kipróbálom mind két programot.
PhotoScape-ből a microsoft store, vagy a hivatalos weboldalon lévő verziót próbáljam ki? :)

(#43080) myke01


myke01
senior tag

Kicsit OFF:

Telepítettem az alábbi jelszókezelő programot ,pontosabban futtatni akartam a portable verzióját , tehát nem telepítettem ,csak kicsomagoltam egy mappába ,és onnan futtatnám ,de az alábbi üzenet fogad :

Mi a francért kell egy portable programnak egy 'külső' másik prg. a futtatásához ? :F
Érdekes módon eddig egy sem igényelte ezt :N

(#43081) Linde


Linde
junior tag

Melyik szerkesztő progi most a népszerű és ingyenes?

(#43082) pc360 válasza Linde (#43081) üzenetére


pc360
addikt

Mit szeretnél szerkeszteni?

myke01: Nem kell neki semmi külső progi, csak az MS saját keretrendszere, ami tök alap. És pont azért, mert nyilvánvalóan azon alapul. Ebben semmi extra nincs, Win 10-en pl. alapból telepítve van. Inkább az a fura, hogy eddig semmi sem kérte nálad. Amúgyis lassan ideje a rendszer-cserének, de addig is minden fájdalom nélkül telepítheted a szükséges Framework-öt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43083) Linde válasza pc360 (#43082) üzenetére


Linde
junior tag

Kép és videó

(#43084) pc360 válasza Linde (#43083) üzenetére


pc360
addikt

Attól függ, mi a cél. Ha csak körbevagdosnál képeket, esetleg színeket állítanál, vagy egy-egy vörös szemet tüntetnél el, arra jó a FastStone Image Viewer. Ha rajzolnál, akkor Paint.NET, GIMP, Inkscape stb.

A videó kapcsán nehezebb a kérdés. Nem nagyon van ingyenesen jól használható, esetleg a Windows Movie Maker vagy a VSDC Free Video Editor játszik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43085) Phülöp válasza pc360 (#43084) üzenetére


Phülöp
addikt

Amennyire tudom, a Windows Movie Maker már nem ingyenes. Legalábbis pár éve próbáltam, és valami csomagban (talán essentials néven) lehetett pénzért hozzájutni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43086) pc360 válasza Phülöp (#43085) üzenetére


pc360
addikt

Lehet, szerencsére nem találkoztam vele vagy 15 éve.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43087) Linde válasza pc360 (#43084) üzenetére


Linde
junior tag

Köszi, fizetős videó ba mi az ajánlott?

(#43088) bluemirage válasza Linde (#43087) üzenetére


bluemirage
őstag

Kezdőknek a megfizethető Corel Pinnacle Studiót javasolnám. Most azt hiszem a 21-es verziónál tart. Szokott lenni belőle magyar 31-32 eFt.Házi használatra készült. Anno sokat használtam V8, V9, V14...
A cégnél, ahol dolgozom... full kezdő ügyintéző hölgy használja a 18 vagy akárhányas verzióját és nem nagyon kellett betanítani rá...

Szóval azzal kezdtem én is, de már sok éve Sony Vegas (illetve most már annak is más neve lett...).
De a Vegas és a Adobe Premier drága és bonyolult is kezdőknek...
A Cyberlink Powerdirector pedig a két világ között helyezkedik el... szerintem. Az is remek program, fejlett és gyors motorral és még viszonylag egyszerűen kezelhető.

Meliora sunt bono inimica

(#43089) Linde válasza bluemirage (#43088) üzenetére


Linde
junior tag

Oké, utána nézek :R

(#43090) bluemirage válasza Linde (#43089) üzenetére


bluemirage
őstag

Videóvágáshoz legalább 4xxx - 7xxx I5-ös asztali gép kell, esetleg 8xxx-es I3 és legalább 8 GB RAM és ekkor még csak FHD-ban tudsz vágni... úgy-ahogy, alapszinten. Csak mondom... :R
Nehogy megvedd a zabot a nem létező lónak. :)

Meliora sunt bono inimica

(#43091) Linde válasza bluemirage (#43090) üzenetére


Linde
junior tag

I5 3470u nem jó akkor?

(#43092) bluemirage válasza Linde (#43091) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem lassú lesz már FHD vágás alá is... :(
Az adatbázisban csak i5-3437U-t találtam (régi 2013-as proci) és az nemhogy egy asztali I3, de még egy mostani asztali Pentium szintjét sem éri el (Pl. G4600).
A laptopok minimum egy osztállyal rosszabbak az asztalinál. I5 --> I3 stb... De a Te kb. 4-5 éves laptopodnál ez még rosszabb és egy mostani Pentiumnál és rosszabb. Én nem javaslom, hogy küzdj rajta vágással. De a Te időd és a Te pénzed. :R
Ha már laptopon akarsz vágni :U , akkor ahhoz hobbiszinten is egy erősebb laptop kell, vagy az asztaliak közül egy mostani I3-8100, vagy egy régebbi, használt I5-6500, I5-7500-as. És akkor ez még az alap és ehhez min. 8GB RAM, de inkább 16GB, és jó lenne egy GT1030-as videókártya is bele később, de inkább GT1050.

Részemről az OFF-ot befejeztem, mert ez nem a milyen számítógépet vegyek c. topik :D
Elnézést a többiektől. :R

Meliora sunt bono inimica

(#43093) Linde válasza bluemirage (#43092) üzenetére


Linde
junior tag

Oké köszi

(#43094) RudyD válasza pc360 (#43062) üzenetére


RudyD
csendes tag

re. A peazip kicsit más, és sokkal több formátumot támogat mint a 7zip. Nem a 7zip ellen agitálok, de akinek valami miatt az kevés annak még a peazip bejöhet az összes többi előtt. Amúgy a peazip azért "lassú" mert nem kifejezetten windows -os és windowsra magába foglalja a saját futtatókörnyezetét, ami a gtk vagy a qt. fo: Viszont ha a m$erőlteti a sajátját akkor az a rendszer része /fo.

hogy a 7z v. a pz képes-e jobb tömörítésre, nos arról vannak rendes benchmarkok. A peazip-be is azért akartam bele pár éve mert volt olyan algoritmusa ami minden másnál jobban tömörített.

Az univerzal extractor pedig csak kicsomagol, pedig ajánlani akartam.

Lényeg a lényeg, kvázi a bővítésben / újratelepítésben majd' az összes hozzászóló egyetérthet?

Az image pedig csupán általában azt az egy órát hozza le öt percre. Igaz utána ott vannak még a frissítések, de azok általában elcsorognak a háttérben is.

-- RudyD { B-) }

(#43095) pc360 válasza RudyD (#43094) üzenetére


pc360
addikt

Manapság már nem jellemző, hogy ezer féle archívummal kellene elbánni. Én csak ZIP-eket tömörítek az aláírásomban jelzett weboldalra, és érdekes módon - hiába gondolná szabványosnak az ember - ahány tömörítőprogram, annyi méretű ZIP-et lehetséges préselni. Az összes közül a 7-Zip eredménye a legkisebb (a kompatibilitás miatt az alap Deflate módszeren hagyva, Ultra szinttel). De pl. programok tömörítésénél sokszor a 7z tízszer gyorsabb (főleg, mióta rendesen multicore-osították), további súlyos százalékokat megspórolva.

Az Universal Extractor-t én is nézegettem régebben, de miután alapvető állományokat kitömöríteni bármi tud, nem láttam fontosnak a megosztását. Aztán a legtöbbünk úgyis WinRAR-ozik, legalábbis én a 7-Zip mellé én is telepíteni szoktam, mert annak a legjobb a context menüje (jobb klikkel másik mappába áthúzva is működik a szimpla, vagy akár szeparált mappákba történő kitömörítés). És akkor ott a licensz se számít, mert csak akkor bukkan fel a regisztrációra való felhívás, ha magát az UI-t indítja az ember.

A Windows build frissessége kapcsán nem csak az update-ek csorgása a különbség, de ezt kifejtettük.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43096) MasterDeeJay

A leggyorsabb offline európa útvonaltervezőt keresném.
Jelenleg Cyberstone Európa98 Atlaszt az amit használ a cég és ezt szeretném kiváltani mivel elavult a térképe.
Olyan tervező kell ami pár másodperc maxium 3-4s alatt kiadja a útvonalat. (gépek 5-6 gen intel 4 magos i5-ök 4gb ram és SSD)
Garmin féle citi navigátor lassú mint a csiga, online-t meg nem szeretnénk. Nem ingyenes kell hanem gyors és könnyen használható.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43097) energomatt válasza MasterDeeJay (#43096) üzenetére


energomatt
senior tag

Google Maps (oline).

[ Szerkesztve ]

(#43098) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Olyasmi érdekelne, amivel újra tudok tölteni egy weboldalt, lehetőleg az odlal minél kisebb terhelése mellett.
Firefox és opera alatt is találtam auto refresh kiegészítőt, de sajnos terhelik elég szépen az oldalt, igy lefogva a tárhelyet.
Igazából egy reklámot szeretnék csak az egész oldalból megjeleníteni, arra nincs mód, hogy csak azt frissítsem?

(#43099) Linde válasza MasterDeeJay (#43096) üzenetére


Linde
junior tag

Google maps +1

(#43100) ollie válasza margithid (#43098) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, hacsak nem kizárólag a reklámot nyitod meg a böngészőben, pl. a direkt linkjével. Viszont ha pont az lenne a célod, hogy reklámbevételt növeld, az így nem fog működni (a lehetséges következményeiről nem is beszélve).

[ Szerkesztve ]

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.