Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) pc360 válasza tordaitibi (#43499) üzenetére


pc360
addikt

Egy kódszerkesztővel könnyen kijelölhető az utolsó 2 karakter (Sublime Text, Notepad++), de azután még rendezned is kell őket, hogy bármit kezdj velük. Vissza tudod alakítani táblázat formába is, ha az egyenlőség jeleket kicseréled szóközökre, és ha az importnál a szóközt adod meg az oszlopok elválasztásaképp. De valóban egyszerűbb lenne eleve úgy kérni, TXT-re butítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43502) vgyuri válasza tordaitibi (#43499) üzenetére


vgyuri
őstag

Excel helyett jó pl. Google Sheet, mindenkinek külön fület megadni, mobilról is lehet szerkeszteni.

Notepad++ 20-30 fájlt egyszerre megnyitni, minden nyitott fájlban az egyenlőségjel cseréje pontosvesszőre, minden fájl mentés, fájlok kiterjesztését átírni csv-re (total commander csoportos átnevezés), excellel már megnyihatók a fájlok, B oszlopban lesznek a számok.

(#43503) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm a .txt-excel tippeket, lehet hogy valóban excelbe kéne az óraösszesítőket kérni, ennek objektív akadálya hogy sok kolléga örül ha bepötyögi így, meg nem mindenkinek az okoseszközén van táblázatkezelő. Valamit kitalálok, köszi a sgítségeket.

Másik nyűgöm,
keresek w10 alá olyasmi programot mint pl. a Net Meter, de kéne külön lebontva a pc-n lévű applikációk adatforgalma.
Tehát méri az adatforgalmat de nemcsak napi-heti-havi, hanem alkalmazásonkénti lebontásba is, hogy pl. Viber, Opera, Mega stb. külön-külön mennyit forgalmazott.

(#43504) iguana válasza tordaitibi (#43503) üzenetére


iguana
őstag

networx nagyon régóta használom, nekem ez vált be a legjobban. igaz, az 5.5.5 verzió után fizetős lett, de tökéletesen teszi a dolgát az 5.5.5 is.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#43505) ollie válasza tordaitibi (#43503) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Microsoft Excel van Androidra meg iOS-ra is, de tökéletes erre a célra akár a Google Drive vagy a Google Sheets.

***

(#43506) pc360 válasza iguana (#43504) üzenetére


pc360
addikt

Miben fizetős? Én nem találkoztam limitációval.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43507) iguana válasza pc360 (#43506) üzenetére


iguana
őstag

7120 Ft.
Licence:
Commercial
Fully-featured 30-day trial
v6.0-tól: "NetWorx is now commercial software. To facilitate its further development, we introduced a licence fee."
[link]

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#43508) pc360 válasza iguana (#43507) üzenetére


pc360
addikt

Nálam még nem váltott át fizetősbe, pedig már volt a gépen. Feltételezem ez alapján, hogy egy portable verzió simán "resetelhető" a beállítási kiiktatásával. Mindegy, kiderítem, és ha limitbe ütközök, max az 5.5.5-öt (is) mellékelem majd az oldalon.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43509) ledger


ledger
tag

:-)

(#43510) Thunderzolee

Üdv!

Partícionáló programot keresek.
Egy laptopba raktam egy 500-as merevlemezt, de csak egy particioval telepitettem a Win10-et.
Gondoltam, majd a Windowsban megcsinálom, de sajnos nem engedi zsugorítani akkora méretre, amekkorára szeretném, pedig ugye hát van hely bőven, csak szxrakodik itt a Win beépitettje, ha tudtam volna, előtte leparticionálom telepitéskor (mindig akkor szoktam amúgy).

Már nagyon régen használtam még az XP idején particios programot, ezért már nem ismerem őket, mit töltsek le? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43511) dqdb válasza Thunderzolee (#43510) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kapcsold ki átmenetileg a hibernálást és virtuális memóriát, ezután engedni fogja. Ezeket a fájlokat nem tudja áthelyezni a Windows menetközben, és jellemzően ezek a partícióra végére kerülnek.

Ha ezután sem megy, akkor EaseUS Partition Master Free vagy GParted.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43512) Thunderzolee válasza dqdb (#43511) üzenetére

A hibernálás ki van, a másikat már egy ideje nem szoktam, de akkor kipróbálom azzal. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43513) Thunderzolee válasza dqdb (#43511) üzenetére

Na, a kikapcsolt lapozófájllal is csak ~220GB-ig engedné zsugorítani, tehát nem változott semmi. :(((

Erre az Easeus félére emlékszek még a régmúltból.
Most viszont nem akar letöltődni, Nod32-t használok, és a "download"-ra kattintva nem akarja letölteni, veszélyes weboldalnak nyilvánítja az oldalt.
Adult oldalaknál szokta ezt kiírni, meg ál "szgépdoktor" oldalaknál.

Most akkor mi van, az Easeus oldala egy olyan download linket akarna beadni, amit a Nod nem javasol letöltésre? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43514) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#43513) üzenetére

Kikapcsoltam a Nodot, és leszedtem, köszi a segítséget, jó lett.
Nem tudom minek jelezte veszélyesnek, se toolbart, se mást nem akart telepíteni. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43515) pc360 válasza Thunderzolee (#43514) üzenetére


pc360
addikt

NOD...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43516) King Unique válasza Thunderzolee (#43510) üzenetére


King Unique
titán

A Windows lemezkezelője csak addig a pontig engedi zsugorítani a kötetet, ahol a nem áthelyezhető fájlok találhatók. De van amikor még addig sem, mert pl. friss telepítés után egy rendszermeghajtóként használt 1 TB-os lemezen is sok esetben csak fele-fele arányban engedi zsugorítani a rendszerpartíciót. Szóval nem meglepő, hogy nem megy... Ellenben külső particionáló programokkal már inkább megoldató és nem feltétlen muszáj hozzá ezt-azt kikapcsolni sem. Max. esetleg a gyorsindítás (fast startup) funkciót a Windows 10-nél, ha be van kapcsolva. Egyébként nemcsak a már említett EaseUS használható ilyen célra, hanem ott van pl. az AOMEI és a MiniTool szoftvere is. Utóbbiak előnye, hogy az ingyenes verzió az előbbivel ellentétben nem telepít plusz programot, na meg olyan particionálási műveleteket is megoldanak, amit az előbbi nem tud (példa). Plusz pl. az AOMEI ingyenes verziója pendrive-ról bootolható WinPE-alapú rendszert is enged készíteni, míg a másik kettőnél kizárólag csak a fizetős változatok. A WinPE alól meg pláne megoldható egy ilyen átméretezés, nem kell ehhez GParted. Illetve a felsorolt windowsos particionáló programok amúgy is többet tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#43517) GreenIT


GreenIT
tag

Tobb szaz (kozel ezer!) "Post It" jellegu rovid szoveget kellene valahogy egyben kezelni temakorok szerint.

Ha valaki tudna segiteni egy jo programmal, halas lennek, mert ez a fealadat erosen emeli a homerseklett korulottem. :(((

Odaig jutottam, hogy mindet win text fajlokba konvertaltam, legalabb egysegesen olvashatoak.

(#43518) pc360 válasza GreenIT (#43517) üzenetére


pc360
addikt

Rakd mappákba őket! :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43519) ollie válasza GreenIT (#43517) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez most csak nekem tűnik a világ legegyszerűbb feladatának?

Másold be az egészet egy excel táblába, az első oszlopba beteszed a témakört, és bekapcsolod a filtert. Gondolkodni sem kellett a megoldáson.

***

(#43520) kkgabor


kkgabor
csendes tag

Hol találok olyan online programot/alkalmazást, ami hasonlóan működik, mint pl. a zerobin.net viszont képet/ képeket esetleg videót is tudok vele csatolni nem csak írást?

(#43521) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Van par régi, eredeti dvd-s jatekom amit szivesen ujra jatszanek laptopon. A laposon nincs dvd olvaso. Hogy tudnam meg oldani, hogy az eredeti jatekokkal jatszhassak?

(#43522) Cs1csó válasza kekigyu (#43521) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keresni kell egy olyan gépet amiben van és pl. a DVD Decrypter segítségével ISO fájlt csinálni belőle.

Ha jó a neted akkor pl. steam vagy origin fiókkal is lehet letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#43523) #80123904 válasza kekigyu (#43521) üzenetére


#80123904
törölt tag

Veszel egy külső dvd olvasót bagóért?

(#43524) pc360 válasza kekigyu (#43521) üzenetére


pc360
addikt

Letöltöd őket - frissítéssel együtt, és elfelejted a DVD formátumot.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43525) hhenry válasza kekigyu (#43521) üzenetére


hhenry
őstag

Külső olvasó

(#43526) pc360 válasza hhenry (#43525) üzenetére


pc360
addikt

És te olvasol?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43527) GreenIT válasza ollie (#43519) üzenetére


GreenIT
tag

Valoban, akinek nincs esze, csak arroganciaja, annak nem kell gondolkodnia. :DD

Eloszor is, ugyebar, excel nem letezik ingyenes programkent, tehat az szoba se jon. Vagy ujat mondtam? :F

Masodszor az ingyenes tablazatkezeloknel is karakterkorlat van, tehat a beolvasott szovegek csonkolva lesznek.

Harmadszor pont az a kerdes, hogyan lehet elkerulni, hogy kozel ezer fajlt egyesevel kelljen megnyitni.

Amugy koszonom a valaszt. ;)

(#43528) GreenIT válasza pc360 (#43518) üzenetére


GreenIT
tag

Nem fogod elhinni, de mappaban vannak. :DD

A cel az, hogy egy nagy fajlban legyenek, vagy egy olyan strukturaban, amiben lehet oket kezelni temakorok szerint.

Ha meg most se erted, ird le reszletesebben, mit nem ertesz, es segitek elmagyarazni. :K

(#43529) ollie válasza GreenIT (#43527) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt írtad, hogy rövid szövegekről van szó, ezért nem értem mi ez a csonkolásos kifogás.

Másrészt van elég sok ingyenes alternatíva, ami mind képes arra, amit leírtam.

Egyébként meg írsz egy rövid scriptet (batch vagy vbscript), ami összefűzi a fájlokat egy CSV fájlba, azt megnyitod excelben (vagy akármelyik ingyenes alternatívában). Kb 5 perc megírni.

***

(#43530) pc360 válasza GreenIT (#43528) üzenetére


pc360
addikt

Az első és az utolsó mondatodnak mi a jó frász értelme volt azon kívül, hogy most már a segítő széndékom is elszállt? Két megoldást írtunk, ezek közül tudsz válogatni. Az, hogy neked nem tetszik egyik sem, az a te privát fájásod. Nem létezik mindenre célprogram. Ilyenkor lehet segítségként bevetni egy diákmunkást, hogy dolgozza fel az adatokat kezelhető formába, vagy megbízni egy hozzáértőbbet, hogy vezényelje le neked a folyamatot. Az, hogy neked fejfájást okoz a probléma, nem indokolja, hogy nyomorék módon válaszolj. De "ha még most se érted, ird le részletesebben, mit nem értesz, és segítek elmagyarázni".

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43531) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Androidra keresnék olyan alkalmazást, amivel AVI fájlt tudok MOV fájllá konvertálni.

(#43532) pc360 válasza 7600 GS (#43531) üzenetére


pc360
addikt

video converter

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43533) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Van egy programunk mely elég régi. Egykori egészségügyi nyilvántartó rendszer, melyet még ma is szeretnének használni. Igaz, csak a mai korba átemelve az adatokat. A kolléganő egyenként nézi meg az aktuális beteg adatait.

Hogy tudnék DBA, DBM, DBR fájlokat valami excel-é, vagy access adatfájllá? A dataease programról van szó. Ha esetleg dosbox-os segítséget kapnék, akár annak is örülnék. De inkább úgy szeretném megközelíteni, hogy egy 55 éves, számítógéphez nem értő öregasszony is működtetni tudja.

Köszönöm szépen!

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#43535) pc360 válasza dajkapeter (#43533) üzenetére


pc360
addikt

A konkrét konvertálós kérdésben nem tudok segíteni, hátha majd valaki.

Viszont ilyenkor szokás az, hogy megbíztok egy programozót (csapatot), hogy gyártsanak le egy egyedi, kívánságoknak megfelelő szoftvert a régi adatainak átemelésével együtt. Nem hiszem, hogy hosszútávon az Excel táblázatokban történő turkálás enyhülést hozhat az adminisztrációban. Sajnálatos az egységes, országos rendszer hiánya, de a fenti volt a megoldás a helyi rendelőben is - és akkor ők még a szerencsésebbek ez ügyben, mert megtehették, és el is készült a rendszer (bármennyire is ocsmány és átgondolatlan lett).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43537) dajkapeter válasza pc360 (#43535) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Sajna nincs terünk mozogni... Így a dosboxos verziót fogom tudni csak elindítani. Abban esetleg tud valaki segíteni?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#43538) pc360 válasza dajkapeter (#43537) üzenetére


pc360
addikt

Szerintem ezek egyedi kiterjesztések, így nem lesz rá univerzális konvertálós megoldás. Pontosan kéne látni a szerkezetét, már ha visszafejthető. Úgyhogy jó eséllyel marad az eredeti fejlesztők felkeresése (esélytelen), és a programozó-megbízás, sorry.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43539) Donki Hóte válasza dajkapeter (#43533) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek minimum 20 éves adatbázisok. Mi értelme van ma 20 évvel ezelőtti betegek adatait nézegetni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43540) bgufo válasza Donki Hóte (#43539) üzenetére


bgufo
csendes tag

ugye ezt nem komolyan kérdezted? vagy nálatok 21 évesen mindenki meghal? 30-40-50-60-70-80 éves ember nem létezik? :)

(#43541) sztanozs válasza Donki Hóte (#43539) üzenetére


sztanozs
veterán

Egészségügyi adatokat a kezelt halálát követő 80 évig kell megőrizni biztosítási okokból.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#43542) Donki Hóte válasza bgufo (#43540) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igazad van, nem jól kérdeztem.

Ha 20 évig nem merült fel az igény az adatok konvertálására, akkor miért most?

Egyre kevesebb olyan ember van, aki ezekhez ért, 10 éve 1000 ember is át tudta volna rakni ezeket valami excel alapú adatbázisba, ma már jó ha 10-et találnak, aki ezt meg tudja csinálni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43543) bgufo válasza Donki Hóte (#43542) üzenetére


bgufo
csendes tag

Így már világos, de az ok szerintem annyi hogy "magyar egészségügy", van egy 486-os/p1-es ami ott marad nem volt pénz cserélni(értsd vidéki kisvárosi háziorvos) és azon volt vezetve eddig minden, de már végképp cserélni kellene így újabb rendszerben gondolkodnak. Legalábbis hasonlót tudok elképzelni, abban viszont igazad van hogy sokkal nehezebb ennyi év után olyat találni aki rutinból megoldja.

(#43544) bluemirage válasza dajkapeter (#43537) üzenetére


bluemirage
őstag

Neked nem a dosbox az ideális, hanem a vdos...
Mindkettőt használom. A dosbox főleg régi dos-os játékokhoz lett kitalálva, a vdos pedig ügyviteli területre
Előtte az autoexec és config.sys tartalmát ki kell nyomtatni a régi gépről, vagy egy pendrive le kell menteni, mert abból kellhetnek részek. Hiszen mindkét emulálóhoz kellenek azok a beállítások, amit a program igényel.
Ha dosbox-nál rendellenességet tapasztalsz (nem jó a nyomtatás, fagyogat stb...), akkor a vdos a jó és biztosabb megoldás.
Mindegyik azon az elven működik, hogy felcsatol egy mappát, ahol a futtatandó program van.
Ha Vdos autoexec.txt fájlja pl. ha egy ilyet tartalmaz:
USE D: D:\dos
Ez azt jelenti, hogy emuláljon egy D:\ meghajtót, amihez a D:\Dos mappát csatolja fel.
Értelemszerűen ebben a mappában vannak a régi DOS-os sz*rok.
A config.sys helyett a config.txt van.
A VDOS egy komplex teljesértékű rendszer nagyon-nagyon széles paraméterezési lehetőséggel.

A harmadik megoldás msdos player-ek.
Ezek portable exe fájlok, amit pl. így kell indítani. Be kell másolni az öreg program könyvtárába, majd pl. így indítani:
msdos.exe euprogram.exe

Ekkor elindul az msdos.exe és emulál egy alap dos környezetet a memóriában, amihez betölti a könyvtárból az euprogram.exe-t és futtatja. Van még néhány kapcsoló és paraméter hozzá, de csak alap dolgokat lehet állítani. Csak egyszerű kis programoknál működik. De ez esetben nem kell telepíteni semmit. Volt, hogy régebben egy ügyfélnek így keltettem életre valami gagyi programját, de volt, hogy nem sikerült és ekkor csak a vdos vált be, mint komplex emulált dos-os környezet.
Ha msdos player kell, akkor inkább szólj... a net teli van vírusos kamu változatokkal. Nehéz megtalálni az igazit.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#43545) pc360 válasza bluemirage (#43544) üzenetére


pc360
addikt

Az első 10 sorodon végigfut a szavaid által egy tömörebb blokk, annak szélein a szóközökkel. Azt hittem, káprázok, vagy besötétült egy sávban a monitorom, pedig nem vagyok LSD-n se, de nem tudtam nem észrevenni az anomáliát. :D Bal felülről indul jobb lefele; görgetés közben jól látni asztali nézeten.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43546) bluemirage válasza pc360 (#43545) üzenetére


bluemirage
őstag

Ezt nem értem. Ha viszont szó szerint kell érteni, akkor nálam semmi vizuális hatás nem látható....

Meliora sunt bono inimica

(#43547) pc360 válasza bluemirage (#43546) üzenetére


pc360
addikt

Szó szerint, persze. Mindegy. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43548) Donki Hóte válasza bluemirage (#43544) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha jól veszem ki az eredeti kérdésből, akkor nem az a célja, hogy idők végezetéig, akár a Windows 22.5 verziójáig a régi adatbáziskezelőt futtassa, hanem az, hogy az adatbázisokat konvertálja valami olyan formátumra, amit Excel, vagy Access, vagy valami korszerű SQL rendszerrel kezelni tud.

Persze a te javaslatodnak is van értelme, mert valószínűleg nemcsak adatbázisokról, hanem index állományokról, meg egyéb segédadatokról is szó lehet, amiket nem lehet konvertálással excel kompatibilissé tenni.

Arról nem is beszélve, hogy a fájlok kiterjesztéséből arra tippelek, hogy az eredeti programozók valamilyen szinten védték az adatbázisokat, a kiterjesztéseket átírták, tehát lehet, hogy csak az eredeti programmal lehet megnyitni az adatbázisokat.

Amikor a 90-es évek elején Clipperben programoztam, akkor mi is megtettük, hogy a .dbf állományokat átneveztük valami mássá, a fájl headerjében pedig átírtuk a fájl meghatározó adatait, az adatokat pedig átkódoltuk. Így külső programmal nem lehetett hozzáférni az adatokhoz, sőt, még arra se lehetett rájönni, hogy egyáltalán milyen adatok vannak a fájlban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43549) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen kérdezem-é, de van egy asztali gép, amin XP futott, de a vírusirtó letörölt róla mindent (445 kártevő volt rajta), azóta használhatatlan. A Windows tízet nem bootolta be, ezért kérdezem, hogy milyen ingyenes operációs rendszer menne rajta szerintetek?

Intel Pentium 4
2,4GHz 2400MHz
Cache: 512KB
RAM: 1024MB
DDR1: 512MB/166MHz
DDR2: 512MB/166MHz
BIOS: P4VM890 BIOS P1,6

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43550) Cs1csó válasza idegen lény (#43549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Linux pl. Linux Mint [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.