Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Dluinet válasza Kezdő vagyok (#43900) üzenetére


Dluinet
nagyúr

7zip
Nem tudom milyen speciális funkció van a RAR-ban, amit a 7zip ne tudna.
Asszem RAR-t nem készít, de kibontani, kibontja.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43902) ollie válasza Kezdő vagyok (#43900) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

7-zip

***

(#43903) pc360 válasza Kezdő vagyok (#43900) üzenetére


pc360
addikt

Ahogy mondták, 7-Zip, vagy a Bandizip.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43904) zsoltzsolt válasza Kezdő vagyok (#43900) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

+1 7zip-re

[ Szerkesztve ]

(#43905) Cs1csó válasza Kezdő vagyok (#43900) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyértelmű: 7-Zip

(#43906) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Olyan katalogizáló programot keresek, amiben saját kategóriákat tudok létrehozni. Tehát ne filmekre, vagy könyvekre legyen szakosodva, szeretnék bele sorozatokat, családi albumokat, pincében lévő kacatokat is katalogizálni. Neadjisten Android app is legyen hozzá, de nem létfeltétel.
Ja, és überszuper automata funkciók sem kellenek, feljegyzem én amit kell, nem szükséges IMDb grabber, lemez átnéző meg egyebek. Eddig Excel-ben vezetem őket, de jó lenne egy barátiabb felület.
Ingyenes előnyben. :R

4 8 15 16 23 42

(#43907) arfer válasza tonyrulez (#43906) üzenetére


arfer
aktív tag

Én a WhereIsIt-et szeretem, de az sajnos nem ingyenes. De szerintem a legjobb :) ...

(#43908) arfer válasza tonyrulez (#43906) üzenetére


arfer
aktív tag

Illetve ezt találtam most a testvértopicban. Hátha ez is jó.

(#43909) tonyrulez válasza arfer (#43907) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi, de ez tud nem digitális dolgokat is katalogizálni? Mert leírás alapján azt látom hogy beszkenneli a teljes HDD-t/lemezt, mintegy fájllistát létrehozva. Nekem csak 1-2 mappa kell a gépen, illetve fizikai dolgokat is felvezetnék.

4 8 15 16 23 42

(#43910) arfer válasza tonyrulez (#43909) üzenetére


arfer
aktív tag

Speciel ezt nem próbáltam, de nyugodtan letöltheted a shareware változatot, és ki tudod próbálni...

(#43911) artiny


artiny
őstag

tudnatok olyan programot ajanlani ami megtalalja a mappakban az egyforma fotokat es kitorli a duplikatokat?

(#43912) kispx válasza artiny (#43911) üzenetére


kispx
addikt

(#43913) gyulank


gyulank
addikt

Mivel lehet skálákat szerkeszteni? Mondjuk kör alakban, félkörben, automatikusan úgy számozva, ahogy én akarom?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43914) V911


V911
junior tag

(#43915) Cs1csó válasza V911 (#43914) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a képek a MENTŐAKCIÓ c. 2015-ös filmből vannak. Ott csinálja ezt Matt Damon, az extended verzióban 52:35-nél. Amúgy ez egy film. Tony Stark szokott még ilyeneket csinálni a Vasember filmekben.

ASCI kódot küld át hexadecimális táblázatot amivel majd tud kommunikálni a földiekkel. Nem tudom, hogy csak egy képet vitt át vagy egy programot amivel akár számolni is lehet. Mindenképpen valami közvetlen kapcsolat kell lenni az eszközök között bluetooth infra stb.

[ Szerkesztve ]

(#43916) dqdb válasza V911 (#43914) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Windows 10 beépített megoldása

[link]
3rd party szoftver Windows 7-től felfelé

Ezekkel a megoldásokkal a második laptop az első kiterjesztett kijelzőként használható, gondolom, az lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43917) Cs1csó válasza dqdb (#43916) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a második megoldás piszok jó!

(#43918) V911 válasza dqdb (#43916) üzenetére


V911
junior tag

Köszi
Ez ha jól látom, több mint amit kérdeztem.

Igen a filmből van akép, de gondoltam, talán a valóságban is létezik.
A filmben fálj megosztás történik legalábbis szerintem.

De ez a második kép képernyő növelésre is, ami szintén nagyon fontos lenne nekem.
Kérdeztem korábban a gyakorin, melyik szoftver alkalmas erre, de bemagyarázták a nagyokosok, hogy ilyen nem létezik.

(#43919) dqdb válasza V911 (#43918) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Ezzel lehet fájlokat átdobálni gépek között, itt mindkét gépnek megmarad a saját kijelzője, és a billentyűzeten és/vagy egéren osztozkodnak, amúgy egymástól függetlenül működnek (sosem próbáltam).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43920) Cs1csó válasza V911 (#43918) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lehurrogni akartalak, csak rájöttem honnan van ez anno nekem is tetszett és már máshol is láttam de logikus akár a kulcsszavak is: network monitor, multi monitor

Ötletes, pl. tartalom fogyasztását folytatod a telefonon vagy tévén stb.

(#43921) V911 válasza Cs1csó (#43920) üzenetére


V911
junior tag

Ja bocsi tőlem is.
Igazából hasonlót már csinálok, a teamviewer file megosztója is hasonló,
de pl a dropbox is amikor két külön gép ugyanazt használja szinkronizálva.

Csak megtetszett amit a filmben láttam, látványosabb.

A képernyő kiterjesztést is használom, eleve laptopomon hdmi is van, azzal 2 monitort is használok, s beszereztem ezt:

biztos ismered, aranyos kis készülék, s így második, így összesen 3 monitorral tudom használni a rendszert.

Viszont érezhetően belassítja a gépet, mert ez a harmadik a processzor erőforrásait használja. (A hdmi másodmonitorként úgy tudom a videokártya erőforrásait használja)

A kérdés ugyan nem a monitor kiterjesztésre szólt, ellenben ez még jobban is érdekelne, mert elkélne néhány régi tablet vagy androidos monitor "jegyzet panel"-nek.
Csak elhitették velem korábban hogy nem lehetséges. Illetve nem hittem el de mire megyek a szilárd hittel, hogy megoldható, ha nem tudom az alkalmazás nevét?

Leginkább az érdekel, ez vajon valahogyan a SECONDARY gépek erőforrásait használja amikor képernyőnek használja azokat, vagy ugyanúgy belassul a főgép, ha elkezdem rápakolni azokat? Ha ez a belassulás nem történne meg, az lenne az igazi.

Jelenleg nincs a közelemben másik gép, így nem tudom kipróbálni még.

(#43922) sztanozs válasza V911 (#43918) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha a két gép két külön képernyőként működik, akkor szerintem nem lehet megcsinálni, de ha az egyik képernyő a másik kiterjesztett asztalaként jelenik meg, akkor probléma nélkül.
Ami a filmben konkrétan van az persze nem működik (futó program áthúzása egyik gépről a másikra - úgy hogy utána a másik gépen fusson - ilyen szép átmenettel).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#43923) ollie válasza V911 (#43921) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak monitorként tudod így használni a többi gépet. Egyébként lehet androidos táblagépet is ilyen plusz monitorként használni, ahhoz értelemszerűen androidos appot kell telepíteni a tabletre.

***

(#43924) V911 válasza sztanozs (#43922) üzenetére


V911
junior tag

Értem. Vagyis ha jól értem, ahhoz hogy meg lehessen csinálni, be kell állítani slave gépnek a másod gépet.
A filmben szerintem kép átvitele történik, nem futó programé.
Vagy működő ablak lenne?
Ugyanakkor ha az a másik gép kiterjesztett képernyő akkor valóban - elvileg- nem file átvitel történik, hisz a másod gép terminál szerüen működik, illetve annak ép az ellentéteként: a képernyőját adja csak.
Bár azt hinném, lhetne egy funkció, hogy slave gépre mentés.

Ami még érdekelne, olyan alkalmazás van e, amivel a slave gép wincseszterét a MASTER gépemen láthatom?
Régen kezeltem ilyen gépet, még az egérport link kábelén keresztül csinálta. Összekötöttük, s utána látta a másik gép felkinált wincseszterét.
Enge olyan érdekelne ahol bluetoothon vagy akár az interneten keresztül látná az összes meghajtót, rádugott pendrájvot, stb-t. A teamwiever alkalmas ugyan erre de jó lenne valami hasonló kényelmesebb megoldás.

(#43925) ollie válasza V911 (#43924) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Túlbonyolítod az egészet. Ezek úgy működnek, mintha 2 monoitor lenne egy gépre dugva, vagyis a másodikon csak ez első gép desktopját látod. A fájl/könyvtármegosztás meg simán lehetséges egy hálózaton belül, a windowsba be van építve.

***

(#43926) V911 válasza ollie (#43925) üzenetére


V911
junior tag

Igazából ennek a "simán"nak a megnevezése kellene, hogy rákereshessek a leírására, hogyan kell megoldani.

(#43927) ollie válasza V911 (#43926) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobb gomb a könyvtáron, tulajdonságok és ott a megosztás fül.

[ Szerkesztve ]

***

(#43928) alpihun


alpihun
senior tag

Halik!

Tolnám a laposon az őszi/egyetem előtti nagytakarítást de szeretném windows refresh/ preinstall nélkül megúszni idén, mivel napokat töltöttem el egy-egy IDE/library feltepítésével/beállításával.

Letöröltem pár tucat programot and stuff de az ilyenek után rengeteg szemét marad itt-ott amiktől nehéz szabadulni s foglalják a helyet s tömik meg a registryt s átláthatatlanabb a mapparendszer, ütközések esetleges újratelepítésnél stb szóval így még sok baj van velük.

Arról tudok, hogy az átlag/legtöbb pc booster/cleaner/optimizer csak ront mindenen, de megkérdezlek titeket, hátha van valami jó cucc ami nekem kellene.

Ugyanide, SSD szoftveres karbantartására mit ajánlotok, ha kell ilyen egyáltalán.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#43929) Cs1csó válasza alpihun (#43928) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha windows 10-ed van akkor nem kell semmilyen SSD optimalizáló.
Általános takakrításra:
- CCleaner (beállítások - intelligens felügyelet vedd ki a pipákat, és az adatvédelem elől is)
- Wise Care 365 Free

A Windows beépített karbantartóját is lefuttathatod.
A takarítások után érdemes egy gép restartot.

(#43930) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Valami password manager progit keresek, ahol el tudok menteni minden jelszót. Most már nem bírok mindent fejben tartani annyi különböző dolgot kell megjegyeznem.

1, ingyenes legyen
2, biztonságos
3, 2 db win 10 alapú gépem van, 2 androidos telóm

Tudtok segíteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43931) ollie válasza CSB29 (#43930) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a SafeInCloud Password Manager-t használom, de csak a windowsos kliens ingyenes (ez általában mindre igaz), az androidos appot megvettem.

***

(#43932) Cs1csó válasza CSB29 (#43930) üzenetére


Cs1csó
félisten

LastPass, KeePass, Bitwarden

(#43933) pc360 válasza CSB29 (#43930) üzenetére


pc360
addikt

Részemről Password Safe + app

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43934) alpihun válasza Cs1csó (#43929) üzenetére


alpihun
senior tag

Köszi szépen.
Letölt, lefuttat, letöröl, nem hiszem hogy gyakran szeretném használni.
Az SSD-t érintő dolgokat megkaptam, hetente futott magától, az akkor rendben kell legyen.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#43935) Cs1csó válasza alpihun (#43934) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CCleaner-nek van PORTABLE, telepítést nem igénylő változata is.

(#43936) artiny


artiny
őstag

Linuxhoz hasonlo szoveg kijeloles+copy program letezik windows 10re?

(#43937) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan progira lenne szükségem, amivel térképen vonal szerűen mutatja hogy merre mentem nem valós időben! - filmekben szoktak ilyeneket, amikor valaki elutazik A-ból B-be és térképen egy vonallal mutatja az utat, hogy innen-ide ment ezen az útvonalon.

Van erre valamilyen progi?

(#43938) CSB29 válasza Cs1csó (#43932) üzenetére


CSB29
aktív tag

Köszönöm! Kipróbálom ezt aBitwardent, egyszerűnek tűnik. :R

(#43939) ollie válasza gabor128 (#43937) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A google tárolja ezeket az adatokat a telefonodon keresztül, amennyiben engedélyezve van az accountodban, és bámikor meg tudod nézni itt: [link]

***

(#43940) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan program/add-on(jelenleg chrome-on vagyok) ami hasonló a reklámblokkolóhoz, de az egyes oldalról érkező "tartalmakat" is tudja blokkolni? Lehet teljesen más a neve, például ilyenről lenne szó (piros téglalapról van szó).

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#43941) Cs1csó válasza neil_mullen (#43940) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ublock Origin. Ha esetleg valamit nem blokkol akkor lehetőség van elem kiválasztó mód aktiválására amivel mint egy rajzeszköz kijelölöd amit blokkolni akarsz majd mented a beállítást.

Nálam pl. UBO-val így néz ki ez az oldal alapban:

De akár azt a sávot ahol a reklám helye még ott van lehet blokkolni.

Így néz ki blokkolás után:

(#43942) neil_mullen válasza Cs1csó (#43941) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Azt próbáltam hogy jobb gomb/elem blokkolása, de akkor csak azt az egy "hírt/cikket" nem láttam többé, arról az oldalról jött utána ugyanúgy... A sávot hogy tudnám blokkolni?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#43943) Cs1csó válasza neil_mullen (#43942) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik sávot? Nekem nincs már semmilyen reklám az oldalon max jobb oldalt az üres rész annyi belefér

Esetleg globálisan blokkolj:

Sajnos maga az oldal van úgy megszerkesztve hogy nem lehet kilőni szerintem már az is valami hogy a reklám nem látszik:

Csak az egészet lehetne egyben blokkolni.

[ Szerkesztve ]

(#43944) neil_mullen válasza Cs1csó (#43943) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Akkor félreértettelek, azt hittem a piros téglalapban lévő sávot egyszerre lehet blokkolni.Lehet hülye kérdés de mit értesz globális blokkolás alatt (már így is fut a ublock origin)?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#43945) Cs1csó válasza neil_mullen (#43944) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tanulmányozd ezt végig igaz angol de le lehet fordítani google fordítóval vagy ha kicsit is tudsz angolul akkor össze lehet rakni a lényeget: [link]

A globális azt jelenti ha blokkolod pl. a facebook egyik követőjét globálisan akkor az MINDENÜTT blokkolva lesz a dinamikus szabály pedig CSAK egy adott oldalra érvényes KVÁZI feloldó szabály is ha valamit csak egy adott oldalon akarsz engedélyezni. 3opció van: PIROS - ezzel tiltod az a lekérdezést SZÜRKE - ezzel adott oldalon NEM blokkolod a ZÖLD pedig engedélyezed a kettő nem ugyanaz a szürkénél kevesebb jogosítványt kap - de erre rákérdezek még én is -

Gyere át a Reklámblokkolók Topikjába

Még annyit az UBO-hoz hogy ez egy telepíted és használod program nem kell elmélyedni a használatában ahhoz hogy ALAP beállításokon is jól működjön de ha valaki érzi az elhivatottságot magában akkor mélyebben is beleáshatja magát ezért ebben az esetben már érteni kell a globális dinamikus stb. dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#43946) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Letezik olyan ( lehetőleg ) ingyenes program ami egy videoban automatikusan felismeri az emberi arcokat es kikockazza őket?

(#43947) w.miki


w.miki
veterán

Képeket szeretnék egymás fölé/mellé tenni, és abból egy képet csinálni.
XnView-ben ezt elég macerásan lehet megoldani, mert minden képet felülre tesz egy új lapot, nem lehet mozgatni, egy fehér mezőben hova illessze be.
Van más, pici alkalmazás, amivel ez könnyen megoldható?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43948) pc360 válasza w.miki (#43947) üzenetére


pc360
addikt

A "collage maker" lesz a megfelelő kulcsszó a Google-keresésnél. Van online megoldás is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43949) Dluinet válasza w.miki (#43947) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Picasa régi verziót még le lehet tölteni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43950) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Egy könnyen kezelhető kép átméretezős programot keresnék ,melyik lenne a legegyszerűbb?

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.