Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) ALFA válasza ALFA (#42650) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocs, kimaradt:
Amikor csak adatok vannak rajta.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#42652) King Unique válasza ALFA (#42650) üzenetére


King Unique
titán

Kimaradt itt pl. az is, hogy milyen OS-ről van szó, amit ezek szerint nekünk kell kitalálni... De, ha jól tippelek, akkor talán Linuxról lehet szó, aminél ott van a partíciók átméretezéséhez grafikus felületen pl. a GParted. Ha nem jól és Windows az alany, akkor a lemezkezelő, vagy olyan külső particionáló programok, mint pl. az AOMEI, EaseUS, MiniTool stb. Ha netán macOS, akkor elvileg pl. a Disk Utility segítségével annál is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#42653) King Unique válasza King Unique (#42652) üzenetére


King Unique
titán

Ja, és még pl. a merevlemezen lévő fájlrendszer sem lett megadva, pedig az sem mindegy az említett desktop OS-ek és programok általi kezelés szempontjából. Ezek pedig jogosan követelt információk, mivel konkrét és pontos választ csak egy világosan megfogalmazott kérdésre lehet adni...

[ Szerkesztve ]

(#42655) pc360 válasza degec (#42654) üzenetére


pc360
addikt

Ez warez. Nem letölthető ingyenesen a 2013. 08. 01. verzió óta.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42656) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, egy program telepítését és beállítását szeretném videóra venni. Ehhez keresek olyan programot, ami menti a képernyőn történteket. Létezik olyan program, ami újraindítás után automatikusan folytatja a rögzítést és nem kell mindig leállítani majd újra elindítani a mentést?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#42657) pc360 válasza SPeti1984 (#42656) üzenetére


pc360
addikt

Camtasia - Ez egyben szerkesztő is, de csak 30 napos próbaverzió. Ha zoom-olgatni kell, kurzort kiemelni stb., akkor ezzel mindent meg tudsz csinálni. Profi kis bemutatók készíthetők vele, ez erre való.

OBS Studio - Ez ablak, teljes képernyő stb. felvevő és streamelő progi. Játékfelvételekhez leginkább ezt használják, de programokhoz is jó. Kezdésnél ki kell választani a Forrásoknál, hogy mit akarsz felvenni.

oCam - Egyszerű felvevő, ablakról vagy teljes képernyőről készít videót.

Ezzel az újraindítós dologgal nem tudom, mit szeretnél elérni. Nem arról volt szó, hogy csak egy telepítést és egy egy beállítást veszel fel? Ahhoz miért kell újraindítgatni automatikusan a felvételt? A fenti 3 cucc adott. Az elsőben a szerkesztő miatt, a másodikban pedig a jelenetek kezelése miatt van lehetőség több részletben felvenni az anyagot. A harmadiknál már külső videoszerkesztő kell, ha több felvételt szeretnél összefűzni egy videóvá, pl. ez: VSDC.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42658) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy mit ajánlnátok egy mini PC 32GB-os eMMC tárhelyének a particionálásához?

Jelenleg egy Android 5 és egy Windows 10 van rajta. Egyenlő arányban azaz, 16-16GB-os a felosztás.
Szeretném ha az Android-nak csak 4GB maradna, annak szerintem elég lesz, és a Windows 10-nek meg 28GB-ot adnék. Viszont nem szeretném újraformázni a partíciókat, úgy kellene átméretezni mind a kettő partíciót, hogy ne vesszenek el róla az adatok.
Teljes backup-ot már csináltam Acronis True Image-el és Macrium Reflect Free-vel is, ha netán kellene.
De remélem, hogy nem fog kelleni!

Windows 10 alól jól gondolom, hogy nem tudja egy program se átméretezni azt a partíciót, amiről éppen fut?

Ha ez nem lehetséges, akkor maradnék a live CD-USB-s megoldások:

Ezt néztem ki: GParted Live on USB https://gparted.org/liveusb.php
Ez vajon tud átméretezést az adatok megtartása mellett? A Windows NTFS-en van, de az Adnroid-ról fogalmam sincs.

A másik program a MiniTool Partition Wizard 9.1 Pro és a Paragon Partition Manager Free.

Ezekhez a programokhoz férek hozzá. A kínai programokat, azaz az Aomei és az Easeus csak akkor választanám, ha a nincs jobb alternatíva.

(#42659) pc360 válasza HXY (#42658) üzenetére


pc360
addikt

Az EaseUS Partition Master több ízben bevált, ha adatvesztés nélkül kellett átméretezni, ráadásul az az, ami az egyéb fájlrendszereket is kezel (EXT3, EXT2, NTFS, FAT32, FAT16, FAT12, ReFS). A GParted-del csak veszteségesen lehet átméretezni, az nem fog a fájljaiddal foglalkozni.

Az Android milyen file systemen csücsül? Csak mert nem hiszem, hogy bármelyik mentés jó lenne, amit készítettél a kártyáról. ImageUSB-vel tudnál róla bitpontos másolatot készíteni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42660) King Unique válasza HXY (#42658) üzenetére


King Unique
titán

Itt az a kérdés, hogy az Android által használt partíción pontosan milyen fájlrendszer van, mert a programot is annak megfelelően célszerű megválasztani. Ha nincsen helyi partíciókezelő alkalmazása és valami linuxos fájlrendszer, akkor elvileg a GParted opció lehet. Aztán a partíciók pontos elhelyezkedése sem mindegy az összevonás szempontjából, amiről nem ártott volna egy screenshot.

"Windows 10 alól jól gondolom, hogy nem tudja egy program se átméretezni azt a partíciót, amiről éppen fut?"

Már mért ne tudná? A helyi lemezkezelő is tudja menet közben zsugorítani a C meghajtót, illetve kiterjeszteni a kötetet. Külső particionáló programok meg pláne, illetve pl. az AOMEI ún. PreOS módban is képes elvégezni ezt, ha a művelet esetleg újraindítást igényelne. Sőt, ennek az ingyenes változata pendrive-ról bootolható WinPE megoldást is tud készíteni, ellentétben az EaseUS és MiniTool ingyenes verziójával. Egyébként a különféle Ext fájlrendszereket névlegesen mindhárom program támogatja, de nem feltétlen minden téren tökéletesen. Az ezekkel kapcsolatos particionálási műveleteket célszerűbb inkább Linux, illetve pl. egy GParted segítségével megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#42661) degec válasza pc360 (#42655) üzenetére


degec
senior tag

:) ehehehe bocsi :D ;] ;]

(#42662) pc360 válasza degec (#42661) üzenetére


pc360
addikt

Kurva vicces - mintha nem tudnád, hogy mit linkelsz... én már kibasztalak volna innen, de azért vigyorogj csak!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42663) VIPowER válasza pc360 (#42662) üzenetére


VIPowER
senior tag

Kérem a ház nyugalmát. Mint azt már többször tisztáztuk, ügyrendi kérdésre nincs lehetőség, a napirendi felszólalások keretében, csak napirendre vonatkozó, vagy a napirendi pontokhoz kapcsolódóan lehet ügyrendi javaslatot tenni. Személyes érintettségre vonatkozóan sem tudom megadni a szót, én azt gondolom hogy itt, úgy a" frakcióvezető" úr kitételei, mint adott esetben az "államtitkár" úr kitételei, nem feleltek meg a prohardver méltóságának, és tekintélyének, és azt gondolom, hogy mind a ketten olyan kitételekkel éltek, amelyeket bizony meg kellett volna fontolniuk mielőtt kimondtak.

(#42664) degec válasza pc360 (#42662) üzenetére


degec
senior tag

télleg benéztem..és tudom hogy no warez..elnézést kértem.. nyugimár. :K :U

(#42665) pc360 válasza degec (#42664) üzenetére


pc360
addikt

én meg túlreagáltam, és igazából nem is az én érdekem, szóval sry

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42666) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

droid tabletre keresek valami nagyon jó parental control appot.van sok a playen,de nem akarnám kipróbálni az összeset,mielőtt találok egy igazán jót.
olyan kellene ami egyszerű felülettel rendelkezik és be lehet többféle időkorlátot állítani az adott eszköz használatára.ha letelik,akkor zárolja a tabot.ha netalántán van olyan,ami központilag vezérelhető lenne másik eszközről (pl: web alapú) az lenne a legtutibb,de ha csak simán magán az eszközön jól meg lehet csinálni az is jó.lehet fizetős is (lehetőleg nem előfizetéses,hanem örök licences).

köszi előre is! :R

(#42667) pc360 válasza betyarr (#42666) üzenetére


pc360
addikt

Android alkalmazások topik

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42668) betyarr válasza pc360 (#42667) üzenetére


betyarr
veterán

ehh...köszi.tudhatnám,hogy már mindennek van külön topikja :B :R

(#42669) pc360 válasza betyarr (#42668) üzenetére


pc360
addikt

Nem tévedtél el, de ott talán nagyobb az esély a válaszra.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42670) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Van egy dvd, amin több választható feliratsáv is található. Milyen programmal lehetne ezt kinyerni a dvd-ről?

(#42671) looser válasza Atomantiii (#42670) üzenetére


looser
addikt

Első keresésre ezeket találta, de úgy néz ki, nem lehet kimondottan csak a feliratokat kinyerni, az ezt végző alkalmazások ocr-eznek, vagyis megpróbálják felismerni a karaktereket. Tégy vele egy próbát.

SubRip

SubExtractor

:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#42672) Atomantiii válasza looser (#42671) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi.

(#42673) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Olyan programot keresek, amivel a gépeket limitálni tudnám napi x órára.
2 lányomnak van 2 pc, és youtubeozni szoktak nagyrészt. Nos arra gondoltam, hogy napi 2 óra géphasználatot lehessen limitálni. Az, hogy ezt mikor teszik, rájuk van bízva, de a napi limitet nem léphetnék túl. Netkávézókban láttam hasonlót, de nem nagyon találtam most google-n ilyet, csak komolyabbat.
Találkozott már valaki hasonló alkalmazással?

:R

havri

(#42674) pc360 válasza havri1 (#42673) üzenetére


pc360
addikt

Esetleg a parental control programtípuson belül kellene olyat keresni, ami limitálásra is használható.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42675) havri1 válasza pc360 (#42674) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, már keresem is! :R

havri

(#42676) pc360 válasza havri1 (#42675) üzenetére


pc360
addikt

Nem biztos persze, hogy van. Én is csak a kéréseket találom most. Lehet, a Win 10-be épített épített funkció megismerésével kellene kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42677) havri1 válasza pc360 (#42676) üzenetére


havri1
félisten

Ennek alapján most a W7-es szülői felügyeletet tesztelem, idő itt már van. Ez jó egyelőre, csak nem összesíti az a baj, de ennyire még nem gond.
:R

havri

(#42678) ollie válasza havri1 (#42677) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha saját Microsoft accountot készítesz nekik, családtagként (mint gyerekek) kapcsolod azokat a sajátodhoz, valamint azzal használják a gépet, azon keresztül tudod korlátozni a tevékenységüket, még korhatárt is megadhatsz, ami szűri a tartalmakat. Bár nem tudom ,hogy ez jól működik-e Windows 7-en is, de egy próbát megér (és persze Microsoft böngészőt kell használni). Amúgy a Windows 7-et talán még ingyen tudod 10-re upgrade-elni, azzal (plusz Edge böngésző) biztosan működik, amit leírtam.

***

(#42679) havri1 válasza ollie (#42678) üzenetére


havri1
félisten

Nem szeretnék W10-et.
A 7-esben működik, viszont vele párhuzamosan találtam egy jó kis felyügyeleti programot, amiben pont azt is be lehet állítani, amit jelenleg szeretnék, a napi géphasználati időt. Ennek leteltével lezárja a gépet, vagy egyéb beállítások - tesztelés alatt-.
Viszont egy nagy bajom van vele, a Firefoxot olyan szinten blokkolja, hogy se google, se gmail, se youtube nem érhető el, biztonsági tanúsítványra hivatkozik. IE nyitja..De biztosan az app korlátozza, mert amint kikapcsolom, nyínak.
A program : [link]
Pedig mindent elvileg kilőttem ezzel kapcsolatosan, de UA.

Szerk.: Na mégsem kerek még, IE alatt google, yt nyílik, de gmail nem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#42680) havri1


havri1
félisten

Norton Family-vel folytatom.. :)

havri

(#42681) sztanozs válasza havri1 (#42679) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha jól rémlik Google-nél 14 év a korhatár, lehet, hogy emiatt korlátozza a felügyeleti program?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42682) havri1 válasza sztanozs (#42681) üzenetére


havri1
félisten

Látod, erre nem is gondoltam! Simán lehet igen. Norton már fent, mindjárt tesztelem.

havri

(#42683) dqdb válasza sztanozs (#42681) üzenetére


dqdb
nagyúr

A leírt mellékhatások alapján úgy tűnik, hogy az alkalmazás SSL szűrést végez, és lecseréli a tanúsítványokat. A legtöbb böngésző tartalmazza és kezeli az ismertebb oldalak tanúsítványát, így ha az megváltozik, márpedig SSL szűrés esetében megváltozik, akkor jön a hibaüzenet.

Az olyan anomália, mint IE alatt YT megy és GMail nem, abból jön nagy valószínűséggel, hogy IE-ből már korábban meg volt nyitva a GMail, míg a YT nem, így a tanúsítványa nem cache-elődött be.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42684) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Teljesen ingyenes, de jól működő letöltő programra lenne szükségem. Mit tudnátok ajánlani?! Google kidob ilyeneket, de nem ismerem őket. Én az Internet Download Manager-t használom, azt megvettem.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#42685) pc360 válasza tylerddd (#42684) üzenetére


pc360
addikt

Esetleg Free Download Manager, ha kell a beépülés. De elég egyszerű szegényke.

Ha egy manuálisan jól beállítható, többszálú letöltő kell, akkor ennek a régi verzióját tudom linkelni. Az új böngészőkkel cserébe valószínűleg már nem kompatibilis.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42686) tylerddd válasza pc360 (#42685) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm, megnézem őket.

Esetleg még az jutott eszembe, hogy ha olyan beállítás lenne Windowsban (8, 8.1 és 10), h soha, de soha ne lehessen kiválasztani a letöltés helyét, hanem mindent a letöltések mappába tenne, már az is nagy segítség lenne.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#42687) pc360 válasza tylerddd (#42686) üzenetére


pc360
addikt

A kiválasztott mappába pakolás ezeknél szinte alap.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42688) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan *.pdf olvasót, ami nincs tele sallangokkal, kevés ramot foglal és gyengébb laptopon is működik redesen, gyorsan?

(#42689) Dluinet válasza #98452736 (#42688) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Google Chrome?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42690) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok!

Ajánlanátok memóriatisztító programot? Olyan érdekel, ami kifejezetten memóriatisztításra való.

(#42691) ALFA válasza tylerddd (#42684) üzenetére


ALFA
senior tag

wget?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#42692) pc360 válasza #58682368 (#42690) üzenetére


pc360
addikt

Mit értesz memóriatisztítás alatt? o_O

Ha van fölösleges futó program, arra fényt tudsz deríteni a feladatkezelőből is. A maradék memória nem "koszolódik".

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42693) #58682368 válasza pc360 (#42692) üzenetére


#58682368
törölt tag

Vannak programok, amik feleslegesen használják a memóriát. Pl. az Advenced System Care programban volt ilyen opció, és 300+ megát felszabadított.

(#42694) pc360 válasza #58682368 (#42693) üzenetére


pc360
addikt

Na, a fölösleges programra az Advenced System Care egy jó példa. Az ilyeneket uninstalláld, esetleg lődd ki a fölöslegesen rendszerrel indított programokat, és máris megszűnik a probléma forrása. Csak parasztvakítás, amiket ezek művelnek, és ha belegondolsz, 300 mega kb. egyetlen böngészőablak kiszolgálására elég.

Szóval felejtsd el, nem ez a gyors rendszer titka, hanem az, ha fel se pakolsz ilyeneket, és minden programodról tudod, hogy mit csinál, mikor indul. Egy modern oprendszer automatikusan eltakarítja az elévülő dolgokat, ha szüksége van a memóriára. Attól, hogy ott ücsörög bármi a RAM-ban, miközben van mellette szabadon is, az az égvilágon semmit se lassít. A mókolós XP után szemléletváltásra lenne szükség mindenkinél, és akkor az ilyen hókusz-pókusz programok is végleg eltűnhetnének a süllyesztőben.

Egyedül CCleaner kellhet, és a kényelem miatt mondjuk még egy GeekUninstaller. Ennyit a Win 7-10 karbantartásáról.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42695) #58682368 válasza pc360 (#42694) üzenetére


#58682368
törölt tag

És lőn világosság!

(#42696) poirot válasza #98452736 (#42688) üzenetére


poirot
senior tag

Sumatra PDF olvasó. Magyarul is tud.

(#42697) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

TuneUp-hoz hasonló "egy klikkes" lemezkarbantartót tudtok ajánlani?

Köszi :R

(#42698) pc360 válasza JamesHolden (#42697) üzenetére


pc360
addikt

Épp az imént fejtettem ki.

CCleaner + Windows saját lemezkezelője (a fenti hsz-ből ki is hagytam véletlen ezt). Ez utóbbi az egyedüli pl., ami a Win frissítések után maradt dolgokat kipenderíti. Ha a CCleaner mellett futtatod nagy ritkán, akkor minden feladatot lefedtél, ami karbantartással kapcsolatos. A TuneUp, és minden egyéb, fent nem említett alternatíva rosszabb / fölösleges / kuka.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42699) #98452736 válasza poirot (#42696) üzenetére


#98452736
törölt tag

Köszönöm, szuper program :)

(#42700) ssgk


ssgk
aktív tag

SZiasztok !

Valami hatékony ssd tisztító érdekelne, ami valóban szűri a felesleges szemetet, illetve valami uninstaller amivel mindent gyökerestül pucolni lehet. (És nem a meghajtóformázás ;] )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.