Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) milu


milu
aktív tag

Olyan programot keresek, ami .pdf kiterjesztésből (pl: számla tételsorai) kinyeri az információt és akár tabulátorral el is választja azokat! Aztán excelben fel tudom dolgozni, rendszerezni)

(#42102) Kékes525 válasza milu (#42101) üzenetére


Kékes525
félisten

A legtöbb lehetőség az online. pdf to excel

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42103) pc360 válasza akaido (#42099) üzenetére


pc360
addikt

Nem, nem Object Dock. Elévült gáz progi, ami még új korában se volt jó.

Nem véletlenül írtam azt, amit.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42104) bluemirage válasza milu (#42101) üzenetére


bluemirage
őstag

A cégnél erre az abby fine readert használjuk. A 13-ast. Elég profi... Van belőle trial. Ki tudod próbálni.

Meliora sunt bono inimica

(#42105) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Keresgéltem neten, hogy mely(ek) a legjobb video szerkesztő szoftverek, és nem jutottam egyről a kettőre.

The Best Video Editing Software of 2017 - pcmag.com
Top 15 Best Video Editing Software in 2017 - beebom.com

Aki otthon van a témában, kérem segítsen ki

Köszönöm :R

(#42106) milu


milu
aktív tag

bluemirage és Kékes525 köszönöm a válaszotokat, mindkét javaslatot megvizsgálom!

(#42107) ArthurShelby válasza asuspc96 (#42105) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem ízlések és pofonok, kinek mi jön be, mihez szokott hozzá. Én úgy tudom, hogy a sony vegas pro a leghíresebb ezen a téren, de sok nagy név van még a piacon (pl adobe).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42108) milu


milu
aktív tag

Olyan programot keresek, amivel egy adott honlapról a keresőbe beírt szavak szerint a megtalált dokumentumokat le lehet tölteni csoportosan..
Eddig 38 oldalt mutatott a kereső (még nem jutottam a végére), azon a weboldalon, ahol keresett és jó lenne az összes pdf dokumentumot letölteni egyszerre!

(#42109) energomatt válasza milu (#42108) üzenetére


energomatt
senior tag

A Maxhton böngészőbe épített fáljszimatoló alkalmas erre is. Mondjuk a rádió gombokat be kell jelölgetni ehhez, de még úgy is elég kényelmes megoldás, mert nem kell egyesével töltögetni.

(#42110) pc360 válasza energomatt (#42109) üzenetére


pc360
addikt

Maxhton

2017

:))

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42111) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Olyan progit keresek, ami időközönként változatni tudja a hátteremet meghatározott mappából.
Lehetőleg ne legyen fizetős és ne legyen reklámos. Illetve támogassa a 2K feletti felbontást is!

K9szi:))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42112) Feketelaszlo válasza NandorHUN (#42111) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Milyen oprendszeren? Windows alatt 7-estől ez egész biztos sima liba, a Személyre szabás -> Asztal háttere menüből választhatsz mappát és kitöltési módot, de már Windows XP-re is volt egy "Powertoys" nevű hivatalos, Microsoft kiegészítés, ami tudott ilyet.

(#42113) NandorHUN válasza Feketelaszlo (#42112) üzenetére


NandorHUN
addikt

Megvan :R

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42114) NandorHUN válasza pc360 (#42012) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezeket nem lehet valahogy új beállítani, hogy tálcán folyamatosan mutassa a jelenlegi átviteli sebességet?
Mert itt csak olyat tud hogy ha rákattintok egy átfedő graph jelenik meg... az meg annyira nem praktikus.
( /Mint pl. CoreTemp-nél, olyan kéne)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42115) pc360 válasza NandorHUN (#42114) üzenetére


pc360
addikt

Nálam folyamatosan mutatja, a grafikon mini változata fut a system tray-ben. Nem nagyon beállítható, az igaz, pl. nincs szöveges verziója, csak ha fölé viszed a kurzort.

Options > Adapters > System tray Icon > Show traffic graph

A linkelt ZIP-ben találsz egy REG fájlt is, azt beaktiválva megkapja a program a képen is látható szín- és egyéb beállításaim. Ebben szerintem sötét témán használható a system tray ikon is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42116) Kékes525 válasza NandorHUN (#42114) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennél lehet: DU Meter 7: How to monitor your internet usage Az átvitel megjelenítésének lehetőségei:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42117) akaido válasza pc360 (#42103) üzenetére


akaido
addikt

Nekem nincs vele gondom, vagyis "nem húzom le".

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#42118) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Van egy bootolható pendrive, amit át szeretnék tenni CD-re. Egy az egyben átírva nem jó, és bin fájl sincs hozzá amit be tudnék tallózni az íráskor.
(Azért lenne jobb cd-n, mert néha kevés az usb slot és a cd nem száll el olyan könnyen.)
Program van hozzá, de hogyan pótoljam azt a bin-t?

[ Szerkesztve ]

(#42119) milu válasza energomatt (#42109) üzenetére


milu
aktív tag

Mi az a fájlszimatoló? Hol található a programban (mert letöltöttem a programot, de nem találom...)

(#42120) ollie válasza Panthera (#42118) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ISO-t kell gyártanod: [link]

***

(#42121) Panthera válasza ollie (#42120) üzenetére


Panthera
őstag

Az ISO fájlt létrehoztam az ImgBurn-el, de a kiírt CD-ről nem indul a rendszer (az usb ugyanezzel a fájl és mappaszerkezettel rendben működik). Tehát vagy az image nem ok, vagy az írás módja.

(#42122) pc360


pc360
addikt

Win 10 alatt melyik progiban vagy weboldalon lenne a legegyszerűbb egy webcamet tesztelni?

Annyi opcióra szükség van, hogy ki lehessen választani az aktuális eszközt, mivel egy laptop beépített cam-je mellett folyna a teszt. Az OBS-sel valószínűleg meg fogom tudni oldani, de ha van valami dedikált viewer, az jöhetne.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42123) Met


Met
nagyúr

Weboldal vizualizáló programot vagy weboldalt keresek, ingyenest.

Ügyféllel kellene egyeztetni hogy melyik menüpontra milyen tartalom látható az oldalon. Elég csak címszavakat megjeleníteni és hogy mekkora az a blokk, nem látványtervező dolog kell csak valami amit végig tud "kattintgatni".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42124) bluemirage válasza Panthera (#42121) üzenetére


bluemirage
őstag

A BIOS-ban a CD-ről való boot-olás a megfelelő bootolási sorrendben be van állítva?
Mert csak akkor néz rá induláskor a gép a CD meghajtóra és keresi rajta a boot-olható anyagot.
Ez az egyik hibalehetőség.
A másik az, hogy az író programmal nem jól csináltad meg a boot-olható CD-t.

A pendrive-nál a rufus az egyik biztos megoldás a boot-olásra. De írtad, hogy ott pont nincs gondod.

Meliora sunt bono inimica

(#42125) pc360 válasza Met (#42123) üzenetére


pc360
addikt

A tökéletes célprogram: Balsamiq Mockups
30 napos próbaverzió: letöltés
Adobe Air: letöltés

Ezzel legyárthatók a vázlatos oldalak, és a köztük lévő relevancia. Interaktív PDF-et is tud exportálni, összelinkelve a dolgokat, így végigkattintgatható az eredmény. Az Adobe Air-t használja keretrendszerként, az kell a futtatásához. Teljesen ingyenesen az alternatívája lehet a Pencil, de a Balsamiq egyszerűségét nem éri utol.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42126) Dluinet válasza milu (#42119) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagyító, jobb oldalt felül

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42127) milu válasza Dluinet (#42126) üzenetére


milu
aktív tag

:R Köszönöm, így már megtaláltam!

Sajnos a .pdf fájlokat nem találta (lehet, hogy más szerveren vannak tárolva..?)

(#42128) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
Hogy lehet csinálni (milyen programmal) screenshot-ot úgy, hogy az egész lap/oldal benne legyen (hiába kell görgetni)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42129) pc360 válasza ArthurShelby (#42128) üzenetére


pc360
addikt

Auto-görgetős screenshot készítő progi: FastStone Capture (30 napos)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42130) iguana válasza ArthurShelby (#42128) üzenetére


iguana
őstag

Screenpresso

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#42131) pc360 válasza iguana (#42130) üzenetére


pc360
addikt

Ennek a Screenpresso-nak nagy nehezen összehozható a telepítése netkapcsolat nélkül. Aztán ha átpofozod magad a figyelmeztetéseken, licensz-kérelem, offline módba kapcsoltál (ez már önmagában lol), és becsuktad az automatikusan kinyitott survey weboldalt, még scrollozós képet is tud lőni nyögvenyelősen. A program nem ajánlott.

A FastStone zökkenőmentes és tiszta program. A portable válozatot nyitva egyből indul a vezérlőpultja, ahonnan egy gombnyomás a scrollozós mentés, ami átlátható, pontosan keretezi be a célterületet, és nem mellesleg automata... Nem úgy, mint a Screenpresso-nál, ahol megintcsak egy bezárandó üzenetet tol a képedbe a workaround-ról, mivel nem tudták szoftverből megoldani a görgetést... :D Tök nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42132) ArthurShelby válasza pc360 (#42131) üzenetére


ArthurShelby
addikt

:R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42133) iguana válasza pc360 (#42131) üzenetére


iguana
őstag

hát lehet, hogy a free verzió ennyire elszemtelenedett, nem tudom. nekem évek óta a teljes verzió van meg.
ilyenekkel, amit írtál nem találkoztam.
én elég sokat screenshot-olok, de jobbat még nem találtam nála, pedig tényleg sokat kipróbáltam. jó ideig használtam a sharex-et [link], a legjobb ingyenes szerintem, jól használható, csak nagyon szegényes az "annotation" funkciói. ákom-bákom a screenpresso-hoz képest.
nálam a képernyő tetejére húzva az egeret egy gombnyomás és megjelenik a célkereszt, amit pozícionálva automatikusan bekeretezi, hogy éppen mit kapna el. detektálja pl. a megnyitott program ablakokat, azon belül az egyes sávokat, mezőket is. pl. egy total commander-re ráirányítva az egészet, vagy csak az egyik oldalt, vagy a felső eszköz bart...minden fisz-fasz blokkot automatikusan ki tud jelölni. nekem már ezért megtetszett de legjobban az elmentett képek utáni beépített szerkesztője fogott meg. nyilak, felsorolások, betűk, effektek.
én sokszor szoktam pl. ügyfeleimnek gyorsan összedobni magyarázó képernyőmentést, hogy mit-hogy csináljon, vagy nézzen.
de kinek mi tetszik vagy szeret. néhány lehetőség:[link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#42134) pc360 válasza iguana (#42133) üzenetére


pc360
addikt

Nem azt mondom, hogy használhatatlan, csak azt, hogy van sokkal jobb. :) Nem valami szimpatikus ez a fajta erőlködése, miszerint folyamatosan próbál rávenni a netes kapcsoolatra. Nem elég neki, hogy letöltöd, egyből párkapcsolatban szeretne a gépeddel élni. :D Amiket leírtál róla, azok teljességgel alapfunkciók máshol. Ilyen szerkesztő is akad máshol, pl. a FastStone is egyből egy jó editort dob be a kép ellövése után. Látva a minőségbéli különbséget a két program közt, megkockáztatom, hogy valószínűleg az a része is kellemesebb. Igaz, a példa nem teljesen tiszta, mivel a FastStone nem ingyenes.

Letört a Shift gombod? Nem igazán jó stílus a kisbetűzés, hazavágja az olvashatóságot. Hiába használod ki egyébként a magyar nyelv adta egyéb lehetőségeket, és írsz sokkal helyesebben másoknál, ha egy ilyennel hazavágod. Nem ez fog egyedivé tenni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42135) Panthera válasza bluemirage (#42124) üzenetére


Panthera
őstag

A boot sorrendből már kivettem mindent, illetve a boot ordert szoktam kérni és kiválasztom a boot eszközt.
Az írás nem jó szerintem. Próbál indulni róla a cucc, de egy idő után kiírja a sablon szöveget, hogy rossz rendszerlemez, nem képes indítani vagy mi.

Egyébként ezek a fájlok vannak benne a képben:
command.com, io.sys, msdos.sys, autoexec.bat, IBMBIO.COM, IBMDOS.COM, MOUSE.COM, MOUSE.INI, ghostbt
Plusz egy ghost.exe külön mappában. Flash-en jól működik, a rufust is gyakran használom, de CD-re sehogy nem tudom rárakni, hogy működjön.

Szerintem az a baj, hogy egy *.bin fájl kellene az image mellé, ha megnézek egy akármilyen bootolható iso fájlt, mindig van egy isolinux.bin, xpboot.bin, stb. :F

[ Szerkesztve ]

(#42136) Met válasza pc360 (#42125) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42137) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Sziasztok! Én a kezdetek óta ACDSEE-t használok, de szeretnék váltani valami ingyenes hasonló programra váltani. Mit ajánlotok? Mi a jelenleg elterjedtebb képnézegető, képszerkesztő program :F

(#42138) bluemirage válasza Panthera (#42135) üzenetére


bluemirage
őstag

Egy bootolható ISO-hoz, pl. Windows-os telepítő képfájlokhoz elég egy image fájl.
Ez lehet ISO egymagában.
Sajnos nem tudok távolról segíteni. Lehet próbálkozni mással... pl. ezekkel is.

Meliora sunt bono inimica

(#42139) Phülöp válasza Poiro7 (#42137) üzenetére


Phülöp
addikt

FastStone Image Viewer

Bár nem hiszem, hogy ez lenne a legelterjedtebb... viszont ajánlott.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#42140) bluemirage válasza Poiro7 (#42137) üzenetére


bluemirage
őstag

Képnézegetőben az irfanview még mindig elterjedtek közé tartozik a tapasztalatom szerint. Sok mást is tud... átlagos minőségben. A teljes funkcionalitáshoz kell a "plugins" telepítő fájl is hozzá a telepítés második lépéseként.
Ingyenes képszerkesztők közül még mindig az egyik legjobb a GIMP... elég nagy tudású.

Meliora sunt bono inimica

(#42141) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Olyan progit keresek, ami "menti" az asztalon lévő ikonokat, hogy ne keveredjenek össze esetleg.

Köszi:))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42142) Kékes525 válasza NandorHUN (#42141) üzenetére


Kékes525
félisten

"ne keveredjenek össze esetleg."

Keverednek? Mindegyik neve elé (ikonra állsz és F2) írsz egy betűt kötőjellel és névsor szerint rendezed (jobb egérgomb ==> rendezés). Akkor bárhogy keveredik azonnal visszaáll arra ami eredetileg volt az említett módszerrel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42143) NandorHUN válasza Kékes525 (#42142) üzenetére


NandorHUN
addikt

Sorry, úgy értettem nagyon ritkán pl. Driver frissítéskor (stb..) asztalon lévő ikonok összekeverednek - mint mikor felbontást váltasz. -
Na, mivel elég sok van nem szeretném minden ilyen alkalommal újra rendezgetni őket, de tudom, hogy van olyan progi, ami tudja menteni" azt, hogyan álltak ezek.

- progi nevét viszont nem tudom, nem emlékszem. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42144) Kékes525 válasza NandorHUN (#42143) üzenetére


Kékes525
félisten

Ime: Desktop Icon Toy 5.0 - Use Your Desktop with Pleasure, Ten free tools to better organize your desktop icons

DesktopOK is közte van a második linknek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42145) NandorHUN válasza Kékes525 (#42144) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R Köszi, közben én is megleltem. Régebben ezt ajánlottátok :

DesktopOK :))

Amit linkeltél az valami hasonló, csak látom extrákat is tud.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42146) ollie válasza NandorHUN (#42143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen OS-on? Emlékeim szerint már a win7 is külön tárolta felbontásonként az ikonok helyzetét vagyis felbontásváltásnál hiába csesződött el, visszaállította az eredetit, amint helyreállt a felbontás.

***

(#42147) NandorHUN válasza ollie (#42146) üzenetére


NandorHUN
addikt

Win10. x64

Még VGA előtt régi alappal volt, hogy néha ikonok összeestek. Mostani géppel nincs gond, de most valamiért megint összekuszálodott minden és gondoltam ha megint előfordulna jó lenne valami. :))

Az is lehet , hogy VGA Overclock miatt porszem került a gépezetbe játék közben... :F

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42148) brd válasza ollie (#42146) üzenetére


brd
nagyúr

Ebben a problémában nem is igazán az a rossz, hogy felbontásonként változik az ikonok helyzete, hanem az, ha valami átrendezi őket az adott felbontáson. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#42149) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Létezik olyan program, amivel xml fájlt lehetne lefordítani? Van egy epg-t tartalmazó xml fájl cseh nyelven. Ezt kellene magyarra, viszonylag "automatizálva". Úgy hogy ráadásul az xml fájl struktúrájában vannak angolul szintaktikai elemek, amiket változatlanul kellene hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#42150) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Létezik olyan program, ami feltérképezi az adott oldal link szerkezetét, és akkor is megmutatja, hogy létezik egy link, ha az adott linket esetleg nem érem el ?
Egy párat találtam:
Screaming Frog SEO Spider
Internal Link Analyzer

De tudom, h az általam tesztelt oldalakon pl ezek nem mutatják azt, amihez nincs jogosultságom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.