Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Kékes525 válasza pc360 (#43298) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#43299) ollie

"Az csak egy app. Nem az fogja betartatni veled a törvényeket."

Jó vicc. Hogy tartsam be a törvényeket, ha az app alapból nem tudja és a megvalósításához ismernem kell(ene) egyrészt magát a törvényt (az egy dolog, mert a nem ismerése nem mentesít), de a másik pedig az, hogy a megvalósítása rendkívül nehéz. A felhasználó, amikor meglátja az alkalmazást joggal azt gondolhatja (persze ezt inkább csak érzi, nem szó szerint gondolja át), hogy törvényes helyen, törvényes eléréssel tudja letölteni, tehát valószínűleg jogszerű a használata.
Ez szerintem nem ugyanaz mint a sebességmérő, mert azzal nem tudom átlépni a sebességhatárt. Nem ugyanaz mint a torrentezés, mert azt lehet teljesen jogszerűen és nagyon egyszerűen legálisan is használni.
Megnézném azt, hogy ki az aki a beszélgetés közben bemondja, vagy bemondatja automatikusan, hogy a hívás rögzítésre kerül. Gyanítom, hogy a felvételt lehetővé tevő app felhasználók 1%-a sem tartja be ezt a törvényt.

"már azok közül is egyre több figyelmeztet"

Csak olyat lehetne az EU-n belül forgalmazni, ami ezt használat közben minimum jelzi és alapból ezt automatikusan is lehetővé teszi. A jelzés akkor lehetne tökéletes, ha az app automatikusan jelet küldene a másik félnek, aki a telefonján látná, hogy a beszélgetése felvételre kerül. Ez lehetne a legegyszerűbb.

Olyan ez, mintha fegyvert árulnának, és azt bárki megvehetné, de csak az használhatja, akinek engedélye van hozzá. Tudomásom szerint fegyvert csak fegyverhasználati engedéllyel lehet vásárolni. Azaz, szerintem nem olyan egyértelmű és nem is tiszta a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43302) pc360 válasza Kékes525 (#43301) üzenetére


pc360
addikt

Nem vicc, ez van. Már túltárgyaltuk. A jelzés pedig szöveges hangfelhívás, nem valami automata funkció. És főleg nem szabvány... Ha be akarod tartani a törvényeket, akkor nem használsz ilyet, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43303) ollie válasza Kékes525 (#43301) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Magyarországon a törvények nem ismerete nem mentesít azok betartása alól. Ez valószínűleg a legtöbb országra igaz.

***

(#43304) Kékes525 válasza pc360 (#43302) üzenetére


Kékes525
félisten

" nem valami automata funkció"

1 bittel, operációs rendszer szintjén megvalósítható lehetne a hívó oldaláról. És ekkor mindenki betarthatná. Ahhoz, hogy valaki törvényt szegjen, mókolni kellene a telefont. Ennél egyszerűbb dolog nem létezhet a törvény betartására. :)

(#43303) ollie

Tudom és írtam is. Fegyvert miért nem lehet bárkinek vásárolnia? A törvény úgy is szabályozza a használatát. De, nem ragozom. A jogalkotónak kutya kötelessége az, hogy a lehetőség szerint olyan törvényeket hozzon, ami a legegyszerűbb módon betartható. Itt technikailag meg van a lehetőség erre. Addig is tiltani kellene azokat az alkalmazások forgalmazását, ami nem figyelmeztet.

(#43305) pc360

"Mitől lenne szabványos?"

Ha már így fogalmazol, én ezt a fogalmazást nem használtam, akkor az android szintjén alapból.

Amúgy mi van az ideglenes hangfelvételekkel? A beszélgetés után visszahallgatom, megjegyzem az időpontokat amit megbeszéltünk és utána azonnal törlöm. Szerintem így törvényes. Amúgy szerintem nem a hangfelvétel készítése a törvényellenes, hanem a felhasználása bizonyítékként.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43305) pc360 válasza Kékes525 (#43304) üzenetére


pc360
addikt

Mitől lenne szabványos? Ahány program, annyi féle... Hagyjuk már a fantazmagóriát! Ez nem egy alapvetés, hogy egymást felvesszük. Kést és egyebeket is árulnak, amik csupán eszközök. Az emberen múlik, hogy mire használja azokat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43306) milu válasza ollie (#43292) üzenetére


milu
aktív tag

Köszi a választ!

Egy megoldást én is találtam, itt lehet megnézni, a megoldás kiválasztásánál a barátom dönt,

Az Androidos olcsónak jónak tűnik, szerencsére nem nekem kell ebben döntenem... :R

(#43307) galaxys80 válasza energomatt (#43295) üzenetére


galaxys80
veterán

Úgy érzed, hogy egy magánszemélyre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a titkosszolgálatokra?

Mindenki másnak:

Az én beszélgetésemet egyszer venné fel a tudtom nélkül valaki. Az életben többet telefonon nem érne el.

(#43308) pc360 válasza Kékes525 (#43304) üzenetére


pc360
addikt

Nem az, de mindegy. Viszont nyilvánvalóan hasznos dolog, ezért is létezik rá progi.

A SUPERAntiSpyware mai verziója 6.0.1250. :D Elkezdtek visszafele haladni a számozással. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43309) energomatt válasza galaxys80 (#43307) üzenetére


energomatt
senior tag

Humorézékpotló programot sajnos nem ismerek.

(#43310) Kékes525 válasza pc360 (#43308) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó. Ha nem tetszik a számozásuk, mert már túl nagynak találják, akkor elölről (0, vagy 1-ről) kellene csinálniuk, vagy még inkább a fő verziószámot kellett volna emelniük (6.0). , Így totál káosz lesz, hisz ez a szám már szerepelt. :D Azért kíváncsi lenék arra, hogy ezt mivel indokolják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43311) Zola007


Zola007
veterán

keresek PDF szerkesztőt, ami tudja azt körülbelül, mint az Acrobat Pro, csak 100$ alatt
OCR és szövegelemek szerkesztése, grafikai elemek cseréje/módosítása (törlés, méretezés, elforgatás) kell, illetve metaadat szerkesztő és titkosítási opciók, mint pl. nyomtathatóság tiltása

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43312) pc360 válasza Kékes525 (#43310) üzenetére


pc360
addikt

Engem nem izgat. Majd rendbehozzák, ha valóban kijön új verzió.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43313) Cs1csó válasza Kékes525 (#43310) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ is az a program amit már el kell felejteni, eljárt felette az idő. Ha valaki mindenképpen kiegészítő védelmekkel akar foglalkozni:Malwarebytes AntiMalware,HitmanPro,Zemana AntiMalware, Dr.Web Cure It,Emsisoft Emergency Kit,AdwCleaner

(#43314) Kékes525 válasza Cs1csó (#43313) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan ezeket használom kiegészítő védelemként. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43315) Mikso


Mikso
tag

Sziasztok!

Egy olyan programra lenne szükségem, ami készít naponta, jobb esetben egy napon többször folyamatos backupot egy adott céges számítógépről, ami egy szerver gépre van csatlakoztatva. Fontos dolgok pl, a vendéglátó program adatai, amik ha elvesznek akkor az előző hónapok információi is, amik számunkra fontosak. Továbbá képek, visszaigazolások, stb... lenne, szóval teljes mértékben mindent kellene mentenie. :)

Néztem a Google felhő alapú szolgáltatását, nem tudom hogy azzal mennyire lehetne kompatibilissá tenni a vendéglátó programunkkal. Továbbá itt a cloudba dobja fel a dolgokat, és nem a szervergépünkre, viszont ez is egy megoldás, és hajlandóak vagyunk erre pénzt áldozni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Gergő

(#43316) galaxys80 válasza energomatt (#43309) üzenetére


galaxys80
veterán

Erre találták ki a smile-kat. :U

(#43317) pc360


pc360
addikt

Ha a programban beállítható egyéni mappa a szükséges adatoknak, mentéseknek, akkor semmi akadálya annak, hogy a Drive mappájában legyenek szinkronizálva. Ott lehetne kezelni az egyéb fontos dolgokat is, amennyiben az egész belefér a 15 GB-os Google-fiók keretbe (az adott Gmail leveleivel együtt).

Ha nincs egyéni mappázás, akkor olyan program kellhet, ami össze tudja szedni a cuccokat pl. FTP-re, vagy épp a Drive mappájába: SyncBackFree. Ez manuálisan használható, automatizálni a fizetős SE vagy Pro verziók tudnak.

Fontos tudni, hogy bírja-e a realtime szinkronizálást a működő program, és nem okoz galibát, ha hirtelen - tegyük fel - több ezer fájlos cache-el kell elbánnia a szinkronnak (fölöslegesen). Ha mégis, akkor érdemes inkább a manuálisan, vagy a Windows indításához/leállításához kötve alkalmazni a backup-ot.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43318) KTony


KTony
tag

Sziasztok szükségem lenne olyan programmra amivel gyerek számítógép használatát tudjuk korlátozni modjuk úgy hogy napi két órát tudja használni vagy megadott időpontokban tudja bekapcsolni a win10 felhasználói profiljaiban esetleg nem lehet ilyet beállitani?

(#43319) Cs1csó válasza KTony (#43318) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek: [Qustodio]

A windows 10-nek is van ilyen beépített megoldása. A tálcán lévő pajzs ikonra kattintasz és ott Családi beállítások néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#43320) KTony válasza Cs1csó (#43319) üzenetére


KTony
tag

Köszönöm a segitséget majd este próbálgatom első körben a windows saját lehetőségeit és csak utána a programot amit linkeltél

(#43321) cigam


cigam
félisten

A sat24.com oldalon elérhető műholdas képeket hogyan tudnám automatizálva letölteni?
Egy több napos akár egy hetet / hónapot felőlelő videót gyártanék belőle.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43322) pc360 válasza cigam (#43321) üzenetére


pc360
addikt

Ébresztőóra / sticky notes / egyéb figyelmeztetés napi egyszer.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43323) cigam válasza pc360 (#43322) üzenetére


cigam
félisten

Igen, de egyszerre csak pár óra képeit tudom egyesével levadászni. Mikor alszom dolgozom,... nem tudok ott ülni és kattintgatni.
Ezért kellene valami automata képlopó. Addig eljutottam, hogy a http://fr.sat24.com/image?type=visual5HDComplete linken már csak a nagyfelbontású képet mutatja, de nem biztos hogy mindegyik képkockát elérem így.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43324) pc360 válasza cigam (#43323) üzenetére


pc360
addikt

Gondolom nincs rá saját eszközük, hogy letöltögesd, úgyhogy ennyi.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43325) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv. Keresek valami megoldást. Adott egy laptop döglött win 10-el.
Egy vinyó C és D partícióval. A C-n látszik minden, rendszer-, és felhasználói fájlok, viszont a D-ről eltűnt minden.
Nem tudják mit nyomkodtak el, most sihost.exe hiba van.
Ennyi volt az állapotfelmérès.
Kellene valami ami a D dd-s lemezképéről visszaállítja a fájlokat mondjuk egy külső vinyóra, de nem kilóra mint a testdisk.
A projecthez van egy win10-es laptopom, meg egy 17.10 ubuntum live-ban. Természetesen valamilyen ingyenes megoldás kellene.
Ötletek?

(#43326) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Segítsetek Kérlek Sony Xperia XA Készülékemre annó xperia transfer programmal másoltam át Samsung S4 mini készülékről sms-eket fotókat alkalmazásokat stb...
Most a Sony xperiáról XA ról Szeretnék Samsung Galaxy A5 2017-re másolni de úgy van kitalálva az xperia transzfer hogy csak xperiára lehessen vagy egyébb készülékről xperiára! Fordítva nem :(( :W
Olyan alkalmazást keresek ami ezt tudja, mert ugye ha csak a google fiókommal szinkronizálok akkor még az alkalmazások sms-ek nem mennek át mondjuk az alkalmazások a kisebbik gond azokat ég le is töltötgetném de mivel céges telefonról van szó az sms-ek és a fotók áttranszferelése lenne a legfontosabb!
sajnos az Xperia nem hajlandó a hagyományos nfc-s stb alap andorid megoldásokra sem átadni magából a szükséges anyagokat! :(
Előre is köszönöm! :R

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#43327) #33253120 válasza Hardstyler01 (#43326) üzenetére


#33253120
törölt tag

Samsung smart switch mindkét telefonra.

(#43328) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Letezik valami ertelmes alternative a Popcorn Time-ra? Vagy 1,5-2 eve nem jott update, igy ez felejtos. A Stremio volt jo egy ideig, de honapok ota le van halva a rarbg addon, azaz nem igazan hasznalhato. Milyen egyeb lehetosegek vannak?

(#43329) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Progit keresek, ami a háttérben fut, és grafikont készít a proci hőfokáról és a venti sebeaségéről.
Pluszként jöhet a proci terhelés is, de ez nem fontos.
Valami olyan kellene, ami nem kér sok erőforrást, és simán lehet mellette dolgozni, és nem dobál fel ablakokat.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43330) Cs1csó válasza Bici (#43329) üzenetére


Cs1csó
félisten

MSI Afterburner - Innen:[link] görgesd le alul 4.5.0-ás Telepítésnél kérni fogja a RIVA tuner telepítését azt is tedd fel.

Vagy az AIDA64 extreme de az fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#43331) pc360


pc360
addikt

Megjelent a CCleaner 5.43.6522 egy apró javítással, miszerint ki lehet optout-olni a használati adatok harmadik félnek való megosztásából. A linkelt portable változat már tartalmazza ezt a beállítást. De ha nem engeded egyáltalán netre a progit, akkor ez amúgy sem probléma (az első indításnál szokott csak netet kérni).

Beállítások > Adatvédelem

Érdemes ezt a portable verziót használni, mert így nem kell hadakozni a telepítő ajánlataival, és egyből használatba vehető az a tisztogató funkció, ami miatt még mindig megállja a helyét, mint egyetlen ilyen ajánlott program a Lemezkarbantartón felül.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43332) Bici válasza Cs1csó (#43330) üzenetére


Bici
félisten

kössz, kipróbálom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43333) Cs1csó válasza pc360 (#43331) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a telepítős változat is tartalmazza már: főablak - beállítások - adatvédelem már ki is vettem a pipát. Alapvetően az nem zavar, ha egy program a saját fejlesztői részére küld telemetriát de ez a MAXIMUM amit engedélyezek, SŐT az utóbbi időben ezt sem mivel egyszerűen nem érzem ennek az eredményét, lásd: windows 10 1803-as build, de sorolhatnám.

(#43334) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

ppsx-kiterjesztésű fájlt mivel tudok kiírni avi-ba, mp4-be, vagy dvd formátumba?

(#43335) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan ingyenes programot, ami a háttérben tud monitorozni és file-ba logolni globális RAM és CPU használatot? (tehát elég lenne összes felhasznált, nem kell alkalmazásokra vetítve)
Windows 7, 8 logikai CPU mag.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#43336) pelenka35


pelenka35
őstag

Hali ,
Olyan programot keresek ami megkeresi az azonos képeket a gépen.
Köszönöm .

Gamertag:Rob3rt75

(#43337) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

kb 19ezer emailt szeretnék kiexportálni fájlokba a gmailemből.
Létezik erre valami program?
köszi

(#43338) Willie válasza cigam (#43321) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281200
https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281205
https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281210
https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281215
https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281220
https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281225
https://en.sat24.com/image?type=visual5HDComplete&region=eu&timestamp=201805281230

és így tovább. Anno a flashget programmal lehetett hasonlót, hátha tud valaki ötletet, hogy a linket frissítvén mindig le tudd tölteni a legfrissebb fotót.

Remélem segítettem.

Üdv.

(#43339) milu válasza smallmer (#43337) üzenetére


milu
aktív tag

Én így csinálnám:
Gmail átállítása IMAP-ra, majd Thunderbird feltelepítése, a TB-vel lekapni a Gmail fiók leveleit, majd a TB-ben Eszközök, majd Export Import kiegészítő (ott akár pdf, akár txt, akár mbox kiterjesztéssel...)

Ez jutott eszembe első blikkre.... :K

(#43340) cigam válasza Willie (#43338) üzenetére


cigam
félisten

Tyűha! Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43341) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha ezt megveszem, akkor szerintetek nem kell ugye évente megújítani?
[link]

(#43342) dqdb válasza GEPESZ66 (#43341) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért vennél külön szoftvert arra, amit a Powerpoint eleve tud :F

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43343) GEPESZ66 válasza dqdb (#43342) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A feleségem csinált egy bemutatót, ill. diavetítést Trianon emlékére.
Próbáltam a Powerpoint-ból átkonvertálni.
Meg is csinálta, de nem volt hozzá hang, zene.
Vagy én nem állítottam be még valamit?

(#43344) ALFA


ALFA
senior tag

Ingyenes es komoly gondolkodast igenylo logikai jatekokat keresnek, mint sakk es mahjongg es tarsai.
Offline megoldas a preferencia.;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#43345) pc360 válasza ALFA (#43344) üzenetére


pc360
addikt

Tudok párat, amik a táblajátékoknál sokkal érdekesebben fejlesztik a memóriát, képzelőerőt, reflexet, stratégiai érzéket és sok egyebet. Megosztok pár ilyet, ha másért nem, akkor az ezt olvasók örömére. Ezek jó matériák, felnőtteknek is bőven.

Android:

Circuit Scramble
Lazors
One touch Drawing

Win:

Armadillo Run
LIMBO
Machinarium
Osmos
Portal 1, 2
The Witness
World of Goo
Xenonauts

A Wines szekcióban fizetősek a címek, de mindenképp megéri őket valahogy beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43346) dqdb válasza pc360 (#43345) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt a zseniális kis programot ajánlom figyelmedbe az oldaladra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43347) pc360 válasza dqdb (#43346) üzenetére


pc360
addikt

Hogy hányszor másoltam be és ki address bar-on szöveget csak emiatt... :D Höh, kösz! Egyúttal jó feature ötlet a ClipCube igen elhúzódó fejlesztéséhez. :) Bár ha jól rémlik, azóta a pure text beillesztést már tudja pár egy clipboard manager progi, amik önmagában is hasznosabbak, mint a system tray-ben automatikusan futtatandó progik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43348) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Nero Video 2018-at használjátok, hol lehet jó áron megvenni?
Évente kell újítani?

(#43349) pc360 válasza GEPESZ66 (#43348) üzenetére


pc360
addikt

Én azt várom, hogy végre kikopjanak az ilyen nevek a köztudatból, mint a Nero, meg az Ashampoo, és a többi bloatware gyártó cég. Miért nem nézel egy normális videoszerkesztőt, ha már költenél is rá?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43350) GEPESZ66 válasza pc360 (#43349) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez magyar nyelvű, azért gondoltam erre.
Illetve a feleségem egyik kolléganője is ezt használja, hogy ppsx-fájlt átalakítson, megmunkáljon.
Esetleg van javaslatod ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.