Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Danex válasza dqdb (#42450) üzenetére


Danex
addikt

Köszi szépen, kipróbálom a Sticky-t.

(#42448) w.miki
Nem feltétlen csak weboldalak jelszavaira használnám, bár tény, hogy főleg azokat.

(#42452) Phülöp válasza dqdb (#42450) üzenetére


Phülöp
addikt

Felhős megoldásra én nem bíznám a jelszavaimat

SafeinCloud oda teszi az adatbázist, ahová kéred /nálam saját ftp tárhelyen lakik

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#42453) dqdb válasza Phülöp (#42452) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jogos, kizárólag felhős megoldásra gondoltam, ahol a gyártó felhőjében vannak tárolva a jelszavaid, és nem az általad megválasztott helyen, valamit képtelenek offline működésre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42454) Phülöp válasza dqdb (#42453) üzenetére


Phülöp
addikt

na, olyat magam se szeretnék

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#42455) ALFA válasza Phülöp (#42454) üzenetére


ALFA
senior tag

Egy ideje én se értem, mekkorát változott a világ, pár éve ádáz tömegek üvöltöztek, hogy a "nagy tezsvír" hátsó ajtóval megszerzi esetenként bizonyos az adataikat, most meg a teljes személyes nyilvántartást odaadják nekik hangmintával és helyzetmehatározással együtt, sőt még a kódokat is a titkosítottakhoz is. :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#42456) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Letöltés vezérlő többszálas van jó Linuxra (Debian)? uGet-et használok, de nekem ~5 perces ütemezhetőségű kellene, ez csak 1 órást tud.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#42457) w.miki


w.miki
veterán

Olyan programot, vagy inkább weboldalt tudtok, ami leteszteli a laptop HW elmeit, online?
Olyasmi kellene, mint az AIDA64, csak netes változatban.
Tesóm gépének paramétereit szeretném megnézni, ő az AIDA-t nem tudja lefuttatni, és átküldeni, ezért kellene valami teszt program, ami a végén egy megosztható linket generál, mint a speedtest oldalak.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42458) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Olyan progit keresek amivel html tartalomból lehet offline apk-t készíteni :U

Előre is köszi :R

(#42459) pc360 válasza detroitrw (#42458) üzenetére


pc360
addikt

Ez, és az oldalon lentebb található alternatívák lista jó kiindulás lehet a keresgélésben.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42460) detroitrw válasza pc360 (#42459) üzenetére


detroitrw
addikt

ezt a Website 2 APK Builder-t néztem már de mindig beletört a bicskám :(

(#42461) vgyuri válasza w.miki (#42457) üzenetére


vgyuri
őstag

Az nem lenne jó megoldás, ha rácsatlakoznál távoli kapcsolattal a testvérted gépére? Pl. TeamViewer QuickSupport, nem kell telepítenie sem.

(#42462) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Ismer valaki hasonlót, mint a quizlet, csak képet is lehet mellé csatolni a kérdésbe ?
Mert itt 20$/year ez a funkció, de nekem csak kb 3 napig kéne...
Jó lenne, ha telefonra is elérhető lenne

előre is köszi :R

(#42463) pc360 válasza detroitrw (#42460) üzenetére


pc360
addikt

Nem is sokan like-olták a linkelt oldalon. De épp azért írtam, mert ott, az alternatívák közt van jópár népszerűbb darab is.

asuspc96: Neked is ugyanezt az oldalt tudom javasolni. Lent, az alternatívák közül random kiválasztott Cram esetén pl. láthatóan képeket is lehet csatolni a kérdésekhez, de biztos van még egyéb megoldás ott.

Érdemes ilyen helyeken kutatni azon kérdések után, amikre nagy valószínűséggel nem fog hirtelen konkrét tapasztalattal bejelentkezni senki innen, a topikból.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42464) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Keresem a legjobb programot, ami a legjobban ismeri fel a scannelt dokumentumok karaktereit - szöveg és kép, illetve kotta írás.
Van több pdfem, ami könyvek, és azt szeretném eBook olvasóval ePub-ba olvasni.
Köszönöm szépen a segítséget!

(#42465) pc360 válasza Tav-Csoves (#42464) üzenetére


pc360
addikt

Az ABBYY FineReader a legjobb szövegfelismerésre. A kottákhoz nem tudom, hogy mi ért, a képeken viszont értelemszerűen nincs mit felismerni, azokat továbbra is képként fogja kezelni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42466) energomatt válasza pc360 (#42465) üzenetére


energomatt
senior tag

A kottafelismerés, az még bonyolultabb, mint a szövegfelismerés. Mi a cél vele? Azt esetleg képként illesztheted be, ha elég jó a minősége ahhoz. Vannak külön kottafelismerésre képes programok, de én nem kínlódnék ezekkel.

(#42467) togvau


togvau
senior tag

üdv

egy olyan programot keresek, ami egy beadott videofájl listát, a fájlnevek sorszáma, vagy még jobb ha a dátuma alapján összefűz egy fájllá persze csak simán copyzva a streamet, nem újrakódolva.

(Avidemux tud csak így simán összefűzni, de egyenként kell betallózni az összes hozzáfűzendő fájlt, ami eléggé unalmas robotmeló...)

hitler, sztálin, micro usb

(#42468) kezdosql


kezdosql
tag

Tobb tucatnyi hdd es pendrive tartalmat kellene lehetoleg gyorsan osszeparositani, hogy mi minek a tartaleka. Egesz konyvtarak voltak biztonsagi tartalekkent elmentve es tarolva, de nem mindig ugyan az a ket hdd/pendrive volt a parositas.
Egyszerre csak ket eszkozt tudok a pc-hez csatlakoztatni, igy az osszeparositasok nagyon idoigenyesek.

Arra gondoltam, hogy mindegyik hdd tartalmat lementem szovegfajlba es azok kozott kerestetek, tudtok olyan programot, ami azonos szovegreszleteket beazonosit szovegfajlokban?

(#42469) mezis válasza kezdosql (#42468) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a Gentibus CD-t javaslom. HDD-re működik biztosan, gondolom PEN drive-ra is.
Win7/64 alatt működik, feljebb nem próbáltam. Képeknek nem muszály az ikonjait is tárolni. Hely és időigényes.

mezis

(#42470) pc360 válasza mezis (#42469) üzenetére


pc360
addikt

MUSZÁJ

Jó ég...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42471) energomatt válasza pc360 (#42470) üzenetére


energomatt
senior tag

Te ezt nem érted. Egy német szó akkor lesz igazán szép magyar, ha beleszuszakoljuk az ly-t a ß helyett.
Muß, az legmagyarosabban muszály.

(#42472) pc360 válasza energomatt (#42471) üzenetére


pc360
addikt

Tévedtem. :C

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42473) mezis válasza pc360 (#42470) üzenetére


mezis
nagyúr

:o

mezis

(#42474) w.miki


w.miki
veterán

Kezdőnek képszerkesztő programot tudnátok ajánlani, ami ingyenes, és egyszerűen kezelhető?
Az XnView, és a PhotoShop között van valahol.
Amiben azt meg lehet csinálni, pl. hogy 4-6 képből csinálunk 1 képet, különféle elrendezésben, viszonylag könnyen? XnView ezt nem tudja.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42475) DrojDtroll válasza w.miki (#42474) üzenetére


DrojDtroll
addikt

gimppel sem bonyolult ugyanez szerintem

(#42476) w.miki válasza DrojDtroll (#42475) üzenetére


w.miki
veterán

Gimp azért kicsit bonyolult egy kezdőnek, nem?
Esetleg valami könnyebb képszerkesztő program?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42477) pc360 válasza w.miki (#42476) üzenetére


pc360
addikt

Nincsenek nagyon átmenetek. Az sem ördöngősség, csak egy pici időt kell rászánni, hogy online tutorialok alapján beletanulj az alapokba. Akár magyar nyelven is rengeteg ilyet fogsz találni, és utána nincs ismét fejvakarás, amikir a következő képmanipulációt végeznéd, max a tudásod kell némileg bővíteni.

Esetleg közvetlen kollázs-generálót alkalmazhatsz, ahova csak be kell dobálnod a képeid. Ilyenből akad jópár online formában is. A "collage maker" lesz a megfelelő kulcsszó a Google-keresésnél.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42478) ollie válasza w.miki (#42474) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

paint.net, de ez sem fogja automatikusan megcsinálni a kollázst.

***

(#42479) togvau válasza ollie (#42478) üzenetére


togvau
senior tag

viszont használtam olyan programot ami kollázskészítésre való, de a nevét már elfelejtettem... Szóval van ilyen, csak meg kéne találni.

hitler, sztálin, micro usb

(#42480) Dluinet válasza togvau (#42479) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google picasa asztali változat volt az

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42481) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, az lenne a kérdésem, melyik program ami leklónozza a ssdm 256 GB, rátehetem a normál 1 TB Hddre, de úgy persze átlépem idővel a 256ot... egyre több GB a céges adat, ssd megpihen, végem... :B
AcronisTrueImage.t próbálgatom eddig kevés sikerrel...

:R

(#42482) pc360 válasza GIJoe (#42481) üzenetére


pc360
addikt

Macrium Reflect Free

Itt egyből ISO-ként is elérhető, de ha közvetlenül akarod átklónozni a mentés lépését kihagyva, akkor azt a telepített változattal tudod kivitelezni. Lényeges, hogy ne legyen partícionálva az a terület, amire fel szeretnéd húzni az SSD tartalmát. Erről itt egy videó is, ami alapján látni fogod, hogy miként tudod kihúzni az új méretre a klón-partíciót.

Viszont nem elég az, ha a céges cuccokat tárolod csak a HDD-n? Nem tudod függetleníteni a dolgot? Az SSD mégicsak jobb a rendszer alá.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42483) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik olyan program, ami megmutatja hogy egy telepítő exe fájl installáláskor milyen mappákat hoz létre, hová ír a regisztrációs adatbázisba?

(#42484) pc360 válasza atoszmester (#42483) üzenetére


pc360
addikt

Process Monitor, ha megfelelően használod a filtert.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42485) atoszmester válasza pc360 (#42484) üzenetére


atoszmester
tag

Köszönöm a segítséget, kipróbálom.

(#42486) pc360 válasza atoszmester (#42485) üzenetére


pc360
addikt

Épp most frissült a program az elmúlt percekben, érdemes újra leszedni, ha már megtetted előzőleg. Újrageneráltam az ISO-kat is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42487) pc360 válasza pc360 (#42486) üzenetére


pc360
addikt

Félrenéztem, azt hittem hirtelen, a Macrium Reflect-re reagálsz. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42488) Ronyman


Ronyman
aktív tag

A következő feladatra kellene nekem valamilyen program:

Adott egy szöveges dokumentum, ami sok adatot tartalmaz. (jelenleg text formátum) Ezekből kellene nekem kimásolni a neveket egy külön dokumentumba.
A szövegfájlban a nevek

Nev="Gipsz Jakab"
Nev="Para Zita"

formátumban vannak.

Egyenként elég időigényes kikeresni és kimásolni egy külön dokumentumba a neveket. Keresés a text fájlon belül megy... csak elég lassú.
Mintha emlékeznék valami régi dos-os parancsra ami valami hasonlót tudott...

Tudtok segíteni?

(#42489) DrojDtroll válasza Ronyman (#42488) üzenetére


DrojDtroll
addikt

gondolom windows alatt vagy

(#42490) Ronyman válasza DrojDtroll (#42489) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Igen Windowst használok! De ha esetleg linux alatt van valamilyen megoldás esetlegesen az is érdekelne!

(#42491) DrojDtroll válasza Ronyman (#42490) üzenetére


DrojDtroll
addikt

greppel nem egy nehéz feladat megtalálni a nev=" kezdetá sorokat

ezután ha már van egy fájl amiben csak a megfelelő szorok vannak annak nagyon könnyá dolog már átalakítani:
1. rákeresel a nev="-re és mindenhol cseréled a semmire
2. ezután már csak a "-t kell eltávolítani; ugyan az a módszer,

[ Szerkesztve ]

(#42492) togvau válasza Dluinet (#42480) üzenetére


togvau
senior tag

Nem, volt más is. Valami opensource dolog rémlik.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#42493) galaxys80


galaxys80
veterán

Létezik, olyan program esetleg aminek segítségével egy sérült (?) SD kártyáról lementhetőek a képek?
Feleségem Galaxy A3-jába van egy 3 hónapos Sandisk (class 10) kártya és azt vettük észre, hogy néhány képet már csak félig vagy egyáltalán nem tölt be.

(#42494) DrojDtroll válasza galaxys80 (#42493) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ha nem riaszt vissza a parancssoros munka akkor testdisk

(#42495) pc360 válasza galaxys80 (#42493) üzenetére


pc360
addikt

CardRecovery

Többen dícsérték már. Fizetős, szóval ment PM.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42496) galaxys80 válasza pc360 (#42495) üzenetére


galaxys80
veterán

(#42494) DrojDtroll

Köszönöm.

(#42497) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
szeretnék fekete gránit lapba arcképet gravírozni (feliratokat szoktam), ehhez olyan program kellene, ami fotót átalakít élethű rajzzá, amit mintha sötét rajzlapra rajzoltak volna világos ceruzával, tudtok ilyet ajánlani?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#42498) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Windows-ra többszálas letöltés vezérlő létezik, ami ismeri a https-t? Lehetőleg ingyenes érdekelne. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#42499) zoltanz válasza zoltanz (#42498) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megoldva. Ez a Bitcomet megfelelő. De ha van még jó alternatíva megköszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#42500) pc360 válasza zoltanz (#42498) üzenetére


pc360
addikt

Free Download Manager Lite 3.9.7

Az új verzió szutymák, illetve nem is többszálú, ez a régi viszont még működik. Valósznűleg kezeli a secure oldalakat, de ezt most nem próbálom ki. Max a beépülés lesz vele probléma, de gondolom, úgyis csak egyedi esetre kell a többszálúsítás miatt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.