Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) idegen lény válasza Cs1csó (#43550) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Olyan kéne, ami nagyon egyszerű, nem értek a Linuxhoz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43552) Cs1csó válasza idegen lény (#43551) üzenetére


Cs1csó
félisten

A régi notimra - semmi előképzettséggel - sikerült fentennem egy linuxot még régebben nem ördöngősség de itt a PH-n is van Linux topik nézz be oda tuti segítenek, írd le a géped paramétereit - vannak extrém alacsony erőforrásigényű linux-ok is - és ajánlanak megoldást.

Amúgy egy nagyon egyszerű rendszer, filmnézésre, böngészésre, torrentezésre teljesen jó.

Valaki feltett egy idős rokonának Linuxot egy régi gépre - netezni - az illető észre sem vettem ugye bekapcsolja a gépet majd rákattint a böngésző ikonra és használja ennyi. De egyszer jött - talán az unoka - és egy office-t akart telepíteni és nem jöttek rá hogy miért nem lehet. DE ha office kell akkor sincs gond mert a LibreOffice-al nagyrészt ki lehet váltan az MS office-t is.

(#43553) idegen lény válasza Cs1csó (#43552) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Tetszik, az viszont baj, ha nem megy rá az Office.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43554) Cs1csó válasza idegen lény (#43553) üzenetére


Cs1csó
félisten

A LibreOffice-t próbáltad már? Nem elegendő a funkcionalitása? Ha nem váltható ki és - ezen nem fut a windows 10 akkor esetleg tedd fel a windows 7-et.

Esetleg nézz be a windows 10 topikba és ott add meg a géped pontos paramétereit procid pontos típusát stb. és ott lehet tudnak segíteni abban hogy még is tudj rá telepíteni egy windows 10-et.

[ Szerkesztve ]

(#43555) idegen lény válasza Cs1csó (#43554) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem nekem kell. Az illető ragaszkodik az MS-hoz. Van a Windows 7 Start, az talán jó lenne, de honnan szerezzek ingyen W7-et?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43556) Cs1csó válasza idegen lény (#43555) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha gonosz lennék azt mondanám hogy 20 év alatt mióta megvan a gépe összespórolhatott volna már egy újra.

(#43557) idegen lény válasza Cs1csó (#43556) üzenetére


idegen lény
őstag

Otthon van neki, ez csak ilyen munkahelyi adattárnak kell tartaléknak, a másikon Windows 10 fut.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43558) Cs1csó válasza idegen lény (#43557) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az xp is jó csak ne engedje ki a netre, amit pedig rádug pendrive-on vagy más módon az egy másik gépen legyen leellenőrizve.

(#43559) Donki Hóte válasza idegen lény (#43555) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van olyan, hogy Windows7 Starter Edition, de az se fut el 1 GB RAM-on :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43560) Phülöp válasza Cs1csó (#43558) üzenetére


Phülöp
addikt

én is az xp-t tenném vissza

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43561) Cs1csó válasza Phülöp (#43560) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rengeteg ZÁRT helyen PISZOK fontos feladatokra akár (atomerőmű vezérlés, reptér irányítás, rakétahordozó tengeralattjárók vezérlőjében az atomrakétákhoz stb.)
Ezzel nincs is gond ameddig vagy elzárva a külvilágtól vagy a létező legmodernebb tűzfal mögött vannak ezek a rendszerek.
Erős gépen ezért jobb már ilyent virtuálisan futtatni pl. valami ősrégi nyomtató miatt vagy könyvelőprogram vagy egyéb ilyen ok miatt.

DE aki napi használatra akar ilyet az meg is érdemli az is aki egy 20 éves hardverre akar bízni fontos adatokat.

(#43562) pc360 válasza Phülöp (#43560) üzenetére


pc360
addikt

Semmi értelme. Az aktuális Xubuntu, vagy a régebbi LTS kiadásai jók az XP-t váltandó, amúgy meg 15 ezer forintért lehet 4 GB-os, 2 magos, Win 10 kompatibilis masinát kapni, 20-ért talán még SSD-vel is ki lehet fogni, innentől fogva az egész szenvedés nevetséges.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43563) Phülöp válasza pc360 (#43562) üzenetére


Phülöp
addikt

nem értek egyet
az xp azon az öreg vason vígan elfutott eddig is
szűz telepítéssel, netre nem engedve jó az még
az adott felhasználó ráadásul ismeri/kezeli a rendszert, a Linux-ot meg nem biztos
jah, és ingyen van

szerk: hardvercseréről meg nem volt szó eredetileg

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43564) idegen lény válasza Donki Hóte (#43559) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Igen, ezt töltöm, illetve benne van mindegyik W7 verzió. Talán ma még le is töltődik. 1GB RAM kell neki.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43565) mezis válasza idegen lény (#43555) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem is ingyen, de névleges összegért, uraságtól levetettet pl. innen.
(A Win7-re meg letöltöd a Virtual XP mode free-t. (Én ősrégi scannert, fényképező gépet, Clipper-ben írt adatbázis kezelő programot, használok az XP-s driver-ekkel, kezelő szoftverekkel Win7/64 alól ilyen módon.)

mezis

(#43566) idegen lény válasza mezis (#43565) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi, de annyit nem ér a gép, hogy még költsünk is rá. Jó lesz a Trial is.
Az XP módra én is gondoltam, de ahhoz kéne még 1GB RAM, nem?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43567) pc360 válasza Phülöp (#43563) üzenetére


pc360
addikt

Nincs mit ismeri egy XP-vel azonos asztalon és start menün. Ikonok, rákattint, elindul... ez nem rocket science. Ráadásul neten is lehet használni. És ingyen van.

idegen lény: Ha nem csinálsz rajta semmit, akkor igen, elég az 1 GB. De mivel egy lecsupaszított XP sem eszik alapból 1,2 GB-nál kevesebb memóriát, ha van miből dolgoznia, ezért 1 GB-al a HDD-t fogja folyamatosan kerregtetni. Még 1-1 dokumentumot csak-csak meg tud nyitni, de ennyi. A böngészés teljesen kizárva, mondjuk netre amúgy sem szabad felereszteni. Ehhez képest a régebbi Xubuntu-k sokkal jobban elvannak kevesebb memóriával, de úgy tűnik, hiába magyarázom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43568) idegen lény válasza pc360 (#43567) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Azért lehetett azzal az XP-vel böngészgetni (csak már a Firefox sem támogatja), még ha lassan is. Ezért gondolom, hogy a W7-tel is lehet majd, és azzal biztonságos is lenne. Nem marad más választásom, mint a Windows a MS Office, Word, stb. miatt.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43569) brd válasza pc360 (#43567) üzenetére


brd
nagyúr

A fizikai gépen 10+ évig használt (most már csak virtualizálva futó, de fizikaiként is ez volt a helyzet) XP-m 171MB-ot eszik boot után (SP3, és kb. 10 db frissítés nincsen csak telepítve a kiadottak közül, és még 1-2 külső program is fut rajta, diagnosztikai, prioritáskezelői céllal rajta, ha azokból is kilépnék, még kevesebb lenne). Tudjuk, hogy szar az XP szerinted, de nem kellene azért ekkorákat csúsztatnod. Maga az XP már 512MB-tal is száguld, ha kicsit figyelve van rá (Még a Win7 is tűrhetően működik ennyi RAM-mal, van pár tesztrendszerem virtualizálva, ott ennyi RAM van a Win7-eknek adva és egy Office 2010 Word/Excel még tűrhetően használható is benne.) Persze ha egy mai böngészőt (fut még valamelyik rajta amúgy? utolsónak talán a Firefox maradt, amikor utoljára néztem) használna valaki rajta, akkor annak +fél, de inkább 1 GB simán javasolt, ez nem kérdés. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#43570) idegen lény válasza brd (#43569) üzenetére


idegen lény
őstag

Már a Firefox sem támogatja az XP-t.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43571) Donki Hóte válasza idegen lény (#43564) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1GB RAM kell neki.

Igen, magának a Win7 Starter Editionnak :K

De ha használni is akarod, akkor kéthetente kell majd újratelepítened a rendszert, mert a különböző programok felzabálják a memóriát és HDD-ről próbál swap-olni, ami azt jelenti, hogy egy IE elindítása közben ki fog nőni a szakállad :O

Egy bővíthetetlen memóriájú EE notebookon szívtam vele hetekig, aztán ment az Ubuntu a laptopra, magam is megdöbbentem, hogy amely vason a Win7 haldoklott, azon az Ubuntu úgy ment, mint a szél :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43572) Cs1csó válasza Donki Hóte (#43571) üzenetére


Cs1csó
félisten

DE hallottad a "megrendelőnek" elvárásai vannak MS office meg toronyóra lánccal.

(#43573) Donki Hóte válasza Cs1csó (#43572) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Office?

Na, az teljesen reménytelen Win7 bármilyen karcsú verzióján 1 GB RAM-al :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43574) Cs1csó válasza Donki Hóte (#43573) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazság szerint ezért lett az hogy 2 lehetőség van:
-OFFLINE xp MS office-al
- ONLINE Linux LibreOffice-al

(#43575) King Unique válasza idegen lény (#43568) üzenetére


King Unique
titán

Azért itt a 7-essel is akkor lenne igazán biztonságosabb, ha naprakész a rendszer és fel van rakva minden frissítés, illetve biztonsági javítás stb. Tehát nem az egyeseknél divatos WU teljesen letilt, UAC kikapcsol, AV nuku stb. módszerrel... Viszont egy ilyen hulladék vason, ilyen kevés RAM mellett esélyes, hogy már a WU megfeküdne frissítés közben... Nálam korábban 2 GB RAM-nál futott hibára a frissítések telepítése közben és pont ezért használtam inkább integrált telepítőt. Egyébként a Windows 7 sem olyan sokáig támogatott már, 1,5 év múlva az sem kap több javítást. Vagyis hosszabb távra már azzal sem nagyon érdemes tervezni.

Ha csak böngészés és társai alap dolgokra lenne használva a gép, akkor akár egy Linux is opció lehet, sőt ez esetben inkább azt lenne célszerűbb felrakni rá. MS Office natívan ugyan nincsen rá, de Wine / PlayOnLinux megoldással a 2010/2013-as és a régebbiek úgy-ahogy futtathatók rajta. Vagy akár az LO is megteszi, de annál az MSO formátumokkal való kompatibilitás nem tökéletes.

Legközelebb pedig majd lehetőleg 1 topikban kellene feltenni és kitárgyalni az ilyen kérdéseket, nem pedig párhuzamosan 3 topikban járatni ugyanazt a témát...!

[ Szerkesztve ]

(#43576) Dr.NX válasza idegen lény (#43557) üzenetére


Dr.NX
addikt

"a vírusirtó letörölt róla mindent (445 kártevő volt rajta), azóta használhatatlan"
" ez csak ilyen munkahelyi adattárnak kell tartaléknak"
'oszt milyen jól bevált eddig is, LOL :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#43577) pc360 válasza Dr.NX (#43576) üzenetére


pc360
addikt

Az a 445 mondjuk gondolom tracking cookie lehet javarészt egy Malwarebytes futtatás után... Az azért nem vírus, de a benézés már önmagában a vérprofizmusról árulkodik. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43578) idegen lény válasza pc360 (#43577) üzenetére


idegen lény
őstag

Volt köztük trójai is bőven, és rendes, ingyenes vírusirtó volt, a 360TS. Miért ne lehetnének vírusok egy XP-n? :F Torrentezésre használták, tele van régi, letorrentezett játékokkal, programokkal, temérdek képpel, rövid videókkal, miegymással. Iszonyatos katyvasz van benne. Egy fertő.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43579) Cs1csó válasza idegen lény (#43578) üzenetére


Cs1csó
félisten

A helyedben azt mondanám annak akié ez a gép, hogy sajnos nem tudod megcsinálni, ennyi. Futottam már bele hasonlóba: SOHA TÖBBET

(#43580) dajkapeter válasza bluemirage (#43544) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Köszi Ezt megpróbálom mindenképpen!

Igen, egy több mint 20 éves adatbázisról van szó, illetve programról, amelyet az informatikai eszköztár frissítése ellenére tudni kellene használni. Egy xp-s gép és az is csak 32 bites, nem egy csúcs gép. Most viszont i5, ssd, 8 gb ram és win7 (ez persze kérésre). Az adatbázist már nem írják, csak kiolvasnák belőle a mêg élő páciensek korábbi (30-40-50 éves) kezeléseiket.

Valóban valami másra való átállás kellene inkább, de már az is megfelelő nekik, ha a személy tudja kezelni a programot (nem fiatal, a program se).

Köszi a segítséget! :))

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#43581) idegen lény válasza Cs1csó (#43579) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Mivel én tettem rá a vírusirtót, ami letörölte az összes ikont is róla, ezért azóta nem jó, amióta hozzá nyúltam, nekem kellemetlen a dolog, akkor is, ha előtte én tettem használhatóvá, meg hát a főnök gépe ez is. :) De nekem ez semmi problémát nem okoz, elszórakozgatok vele, szívesen ápolgatom, a munkahelyen van rá időm bőven, csak tanulok belőle. Nem is sürgős, mert a főnök szabadságon van, és ne gondoljatok fontos adatokra, csak beosztások, munkaidő-nyilvántartások, ilyesmik, ugye mind MS szoftveres, és természetesen le vannak mentve pendrive-ra is, csak kaptuk selejtből ezt a gépet, és a főnök kinevezte háttértárnak. :) De semmi komoly. Köszönöm a segítségeiteket! :R

Ezt töltöttem le hozzá pendrive-ra. Lehet, hogy DVD-re kellett volna, mert iso-fájl? :F

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43582) idegen lény válasza idegen lény (#43581) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja nem, mert USB meghajtót írnak. Akkor nem kérdeztem semmit! :) Bár én nem ilyen bonyolultan csináltam, mint ahogy le van írva (Rufus meg ilyenek), egyszerűen átmásoltam a pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43583) idegen lény


idegen lény
őstag

Na most már teljesen megkavarodtam. Ezt is le kellett volna hozzá töltenem? :F Meg ír még egy bootsect.exe fájl-ról is, hogy azt is telepíteni kell. :F És én FAT32-ben másoltam/küldtem át, de itt NTFS-t ír. :F

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43584) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Sziasztok! Olyan progit vagy beépülőt keresek amivel le tudnám tölteni tömegesen haldepo.hu oldalról a termékek nagyméretű képeit. pop-up ablakban lévő linkről nyílik

(#43585) bluemirage válasza Man0gatya (#43584) üzenetére


bluemirage
őstag

http://haldepo.hu/images/products/resized_big/ fő mappa alá rendezve vannak... további almappákban a jpg képek.

Mivel azt gondoljuk, hogy nem üzleti célra kellenek a képek. Arra ugyanis nem illik más weboldaláról képeket használni, amíg azok jogállását nem tisztáztad... szóval mivel biztosan otthonra kellenek, hogy nézegesd őket privátban... :D így most már engem is érdekel a megoldás... :F

Általánosságban az ugrott be és ezért rakom off-ba: Régen voltak offline weboldal nézegetők... melyek a betárcsázós internet korában leszedték a weboldalt a kívánt mélységig, majd a modemen a kapcsolatot bontva offline lehetett böngészni és ennek mellékhatásaként akár letöltött tartalmat használni másra.

Meliora sunt bono inimica

(#43586) Man0gatya válasza bluemirage (#43585) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Szia, de üzleti célra kellenek a képek, de regisztrált viszonteladójuk vagyok. Ugyhogy no para, köszi a segítséget

(#43587) pc360 válasza Man0gatya (#43586) üzenetére


pc360
addikt

Ilyen letöltőprogi a HTTrack Website Copier, csak azt kell kitalálni a feladat megadásakor, hogy a bluemirage által megadott helyre szűkítsd a lekéréseket. De ha lekapod a megfelelő mélységben az oldalt belátható időn belül, akkor amúgy is megtalálod majd a angy képeket. A lényeg, hogy a megfelelő beállítással eljutsz a megoldásig.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43588) ollie válasza Man0gatya (#43586) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor miért nem kéred el tőlük a képeket?

***

(#43589) pc360 válasza ollie (#43588) üzenetére


pc360
addikt

Ez lenne az alap, de ahány nagykerrel találkoztam (én éppenséggel kerékpárosokkal), annyiszor nem sikerült ez a procedúra. Sokszor azt sem tudták, hogy miről van szó, hisz ott van a weboldalon, töltsem le onnan! Jah, persze, akinek a 400*600-as, katasztrófa minőségre állított, vízjelezett JPEG a jó felbontás...

Volt, ahol egészen a gyártó eredeti fényképészéig, és az ő saját backupjaihoz vezetett a kutatásom (mert épp szerencsés voltam). Feltétlenül kalandosabb, mint egy unalmas FTP címről lerántani a ZIP-et.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43590) Man0gatya válasza ollie (#43588) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Azt már megtettem több éve ....töltsem le manualisan...ugyhogy arra kerestem progit...

(#43591) Man0gatya válasza pc360 (#43587) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Koszi megpróbálom

(#43592) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Létezik-e olyan program, ami magától lementené egy linken lévő képeket, pdf fájlokat?

Pl www.valami.com/file69000, www.valami.com/file69001 és a link végén lévő számok mindig 1-el növekednének.

Tehát mondjuk meg lehetne adni, hogy 69000-től 69100-ig szedje le a linkeken lévő cuccokat ha van olyan link.

[ Szerkesztve ]

(#43593) pc360 válasza Atomantiii (#43592) üzenetére


pc360
addikt

Generálj le a listát TXT-ben, és meg tudod adni az előbb említett oldalnak. Mondjuk ezresével... De előbb 10-zel, majd 100-al próbáld ki! :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43594) Man0gatya válasza Man0gatya (#43591) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Kipróbáltam, nem igazán mükődik a főoldalon lévő képeket szépen leszedi, de a menük alatt lévőket nem vmi beállítással lehet erre ösztönözni?

(#43595) pc360 válasza Man0gatya (#43594) üzenetére


pc360
addikt

Oldalfüggő is... akár.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43596) Atomantiii válasza pc360 (#43593) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ezt most nem teljesen értem, hogy adom meg neki, lesz egy txt fájlom a linkekkel odáig világos, de minek adom meg a txt fájlt?

(#43597) pc360 válasza Atomantiii (#43596) üzenetére


pc360
addikt

El is írtam, mert nem oldalnak, hanem proginak, mégpedig a HTTrack Website Copier-nek.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43598) Atomantiii válasza pc360 (#43597) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi megpróbálom de sajnos nem teljesen úgy szedi le a dolgokat ahogy gondoltam.

Mondjuk le kellene szednie egy képet, aztán csinál egy rakás almappát meg leszed mindent csak a képet nem, pár pdf lejött vele ami másik linken volt az úgy jó is lenne, csak így hiányos lesz, mert kihagy dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#43599) Atomantiii válasza Atomantiii (#43598) üzenetére


Atomantiii
őstag

De úgy látom lehet állítani ezt-azt, próbálgatom még.

(#43600) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Van valami ertelmes Popcorn Time alternativa?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.