Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Keresek olyan programot, ami helyi, otthoni hálózatra csatlakozott eszközök böngészési útvonalait mutatja. Tehát ha az otthoni wifi-routerre csatlakozik a telefonom és azon böngészek, akkor a telefon ip címét és a böngészett weboldalt mutatja. (és minden más címet is, ahová csatlakozik)
Nem tudom, hogy itt van-e ilyen: http://www.nirsoft.net/utils/index.html
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42352) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!
Nekem most egy olyan egyszerű programra lenne s.o.s szükségem a windows-hoz ami két mappa tartalmát össze tudja hasonlítani akár két külön vinyón is. Tehát egyfajta duplikátum kereső hogy lássam melyik fájlom van meg többször. Létezik ilyen ingyenes program?

-Norbi-

(#42353) ALFA válasza Norby86 (#42352) üzenetére


ALFA
senior tag

Alig pár évtizede, hordozható váltoxatban is többféle van, duplicate finder és hasonló neveken fut.
Weben rákeresel és válogathatsz, melyik tetszik, milyen oprendszer, stb.

Amúgy már az első fájlkezelők is tudták ezt az 1990-es évektől, mint pl. Norton Commander és társai, amennyiben csak két könyvtárban lévő fájlokat akarsz összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#42354) Norby86 válasza ALFA (#42353) üzenetére


Norby86
őstag

Még sosem használtam ilyet, azért sem tudtam melyik a leg ideálisabb erre a célra. De akkor utána nézek.

-Norbi-

(#42356) pc360 válasza tordaitibi (#42324) üzenetére


pc360
addikt

Egész egyszerűen nem szeretem a bloatware-eket, illetve a célprogramok ajánlása célszerűbb. Ott minden funkció egyértelmű, 2 gombnyomással megvan az illető. Egy zenelejátszóval közel sem olyan egyértelmű, hogy mi a teendő, mindenképpen körülményesebb a megfelelő verzió beszerzése és használata, ami nem teszi ideális válasszá a topikban. Tehát nem azt mondom, hogy feltétlen rossz, de az egyszerűbb általában jobb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42357) andreas49 válasza Norby86 (#42352) üzenetére


andreas49
senior tag

Szerintem a Total Commander-nél egyszerűbb nem kell.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#42358) Norby86 válasza andreas49 (#42357) üzenetére


Norby86
őstag

Közben találtam egy free-t nagy nehezen. :) Ez eddig bevált. Total commanderbe ez valami plugin ami ezt tudja? Vagy hogy hasonlít össze két mappát? Mert nekem a mappán belül van ezernyi kis mappa amiben sok a duplikált zene azokat akarok kiszűrni. De most ezzel a másik programmal ez egyenlőre szépen működik.

-Norbi-

(#42360) Kernel válasza Norby86 (#42358) üzenetére


Kernel
nagyúr

TC, keresés:

(#42355) totron

Legalább jelzi, hogy ne fáradjon senki a válasszal. Más kérdés, hogy ettől nem lesz gazdagabb a fórum:

https://prohardver.hu/tema/nagy_monitor_hiba_gond_problema_topik/hsz_19990-19990.html

Számomra azért is visszatetsző, mert valaki elvárná, hogy neki segítsenek, de amikor rájött a megoldásra, azt már lusta leírni? Kicsit érdekes.

Van olyan is, aki több topikba bemásolja ugyanazt, dolgozzon rajta mindenki, aki akar. De vissza már nem jelez, a megoldás után sem. (Volt, amikor én jeleztem helyette a többieknek, hogy ne fáradjanak.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42361) Norby86 válasza Kernel (#42360) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm!

-Norbi-

(#42364) andreas49 válasza Norby86 (#42358) üzenetére


andreas49
senior tag

Hali,
Semmi plugins nem kell hozzá, az egyik megoldást 'Kernel' felettem leírta, a másikhoz Mellékelek képet.

A legördülő menü utolsó két sora.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#42376) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Adott egy telefon (Galaxy A5 2017), aminek a kijelzője megadta magát. Minden más funkciója tökéletesen működik, de a kijelzője halott. Viszont jó lenne szerviz előtt hozzáférni bizonyos tartalmakhoz.
Létezik olyan program, ami egy telefon kijelzőjét tudja megjeleníteni PC-n úgy, hogy közben a telefonon nem kell hozzá semmit telepíteni vagy beállítani?
Köszi

(#42377) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kicsit off, de van olyan honlap weblap, ami kiirja mikor a leglátogatottabb (és melyik napszakban) adott oldal?
Mikor nézik a legtöbben?

Köszi :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42378) ZsoltG60 válasza drmotto (#42376) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Ha volt rajt valamilyen képernyőzár (minta,pinkód..stb) akkor nem sok esély van mivel lezárt képernyőnél nem férsz hozzá az adatokhoz.
Samsung Smart Switch

Ezzel próbáld meg elérni a telefonon lévő dolgokat,igaz nem helyettesíti a kijelzőt. Ha a telefonon volt beállítva biztonsági mentés akkor a gmail-en meglesznek a névjegyek plusz a letöltött alkalmazások...

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#42379) drmotto válasza ZsoltG60 (#42378) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.

(#42380) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Olyan weblap szerkeszto IDE -t keresek amiben elerhetoek weblap sablonok is, mindegy hogy fizetos vagy sem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#42381) kispx válasza pvt.peter (#42380) üzenetére


kispx
addikt

IDE-ben nem nagyon lesznek sablonok, max sample projectek, ami egy dummy/minimális funkcióval rendelkező oldalt jelenit meg. (Lásd NetBeans) Backend vagy frontend?
Mire kell? Milyen háttértudásod van?

Szerk.: Azt azért tudod, hogy ez nem olyan lesz mint a Word, a WYSIWYG editorok gagyik. Vagy egy jó templatet keresel és azt szerkeszted vagy egy programozót.

[ Szerkesztve ]

(#42382) pvt.peter válasza kispx (#42381) üzenetére


pvt.peter
őstag

Egy olyan saját domain -en (*.hu végződésű) futó statikus weblapot szeretnék összedobni ami tulajdonképpen csak szöveget meg képeket jelenít meg.
Ehhez keresnék (most már) sablon projekteket ugyanis a fejlesztőkörnyezet az az Adobe Dreamweaver lesz, ugyanis régebben ezt használtam mindenféle weboldal szerkesztgetéséhez (kb. 10 évvel ezelőtt :D, akkor még Macromedia termék volt :D).
Tehát frontendről lenne szó.
Igazából már csak sablon projektek kellenek, de ezt sztem talán összetudom kukázni google -el is.
Esetleg van vmi jó tipp arra, hogy hol találok aránylag jól testre szabható ingyenes templateket?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#42383) kispx válasza pvt.peter (#42382) üzenetére


kispx
addikt

website templates vagy a bootstap templates-sel keresnék ilyet. Az utóbbi a twitter bootstap-ot használja arra, hogy reszponzív legyen. Így nem kell külön mobilos verziót csinálni

(#42384) pvt.peter válasza kispx (#42383) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszönöm a választ, utánanézek

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#42385) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok linkelni egy net meter telepíthetős változatát?
Mert ez a Net Meter 3.6 (Build 437) Portable nem indul a win 10-el és nem lesz mindig ezembe elindítani.
Vagy ajánljatok olyan progit ami figyeli az adatforgalmam havi, heti, napi szinten.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#42386) sfdrakex válasza makoss (#42385) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

netmeter vagy így tudod betenni bármelyik programot a W10 ben autómata indulósra.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42387) Kernel válasza makoss (#42385) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez van nekem telepítve (Win7) már régóta:

http://www.bwmonitor.com/

Bár csak tálcakijelzőként szolgál, de logol is, ahogy írod.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42388) makoss válasza sfdrakex (#42386) üzenetére


makoss
addikt

Ezt hogyan lehet regisztrálni, hogy ingyenes legyen?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#42389) ollie válasza makoss (#42388) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem ingyenes, meg kell venni.

***

(#42390) iguana válasza makoss (#42385) üzenetére


iguana
őstag

networx

[link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#42391) makoss válasza ollie (#42389) üzenetére


makoss
addikt

Akkor kérnék szépen 1 ingyenes verziót :R
Ezt meg töröltem

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#42392) makoss válasza iguana (#42390) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de ebből is ingyenes kéne, tudnál linkelni mert nem találok, mind 6-os felett van :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#42393) tordaitibi válasza makoss (#42385) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A w10-be is mukodik a startup, ezt a mappat keresd meg es a NetMeter exejerol keszitett parancsikont huzd bele. Magyarul asszem inditopult a mappa neve.
Nalam igy jo tobb mint 1 eve.

(#42394) #74220800


#74220800
törölt tag

Hi,

Win7 rendszermeghajtot szeretnem backupolni. A beepitett mindig hibat dob. Mit ajanlottok helyette?
A hatekonysagon tul preferalom az egyszeruseget is.

(#42395) King Unique válasza #74220800 (#42394) üzenetére


King Unique
titán

(#42396) pc360 válasza makoss (#42385) üzenetére


pc360
addikt

Hogyne indulna a Net Meter, én is Win 10-zel használom, ráadásul ugye ugyanazt a verziót, amit linkeltem. Plusz megannyi Win 10-re felraktam már, ha valakit érdekelt a netes forgalma. Az automatikus indításhoz pedig csak be kell pipálni a megfelelő opciót (Start with Windows). Amikor beállítod ezt, a program adminként fusson, utána ez már nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42397) #74220800 válasza King Unique (#42395) üzenetére


#74220800
törölt tag

Ez megbirkozik a felterras meghajtommal ugyis, hogy egy külsö, nemüres hdd-re szeretnem lementeni?

(#42398) pc360 válasza #74220800 (#42397) üzenetére


pc360
addikt

Az elkészített image file biztos, hogy nem lesz nagyobb a lementendő partíción megtalálható fájlokénál. Tehát a partíción lévő szabad terület nem növeli a backup méretét. Megjegyzendő, hogy a Win számára fenntartott, 100-500 MB-os partíciót is a mentésbe kell foglalni.

Ha nincs a rendszer különválasztva a cuccaidtól, és az az 500 GB egy egybefüggő partíciót jelent jól megpakolva, akkor nem biztos, hogy kényelmes lesz a mentése... Működni bárhogy működik, ha van annyi szabad helyed a külső winyón, és ha az NTFS-re van formázva.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42399) King Unique válasza #74220800 (#42397) üzenetére


King Unique
titán

Direkt azért linkeltem így egybe mindent és nem szimplán csak a szoftver oldalát, mert az előbbinél minden lényeges infó benne van a leírásokban. Tessék elolvasni!

A biztonsági mentés (backup) opciónál egy lemezképfájlt készít a program a kijelölt célmeghajtóra, ami nyilván USB HDD is lehet. Illetve ilyenkor nem piszkálja a már meglévő partíciót, nem formázza újra, hanem csak egy fájlt hoz létre a meghajtón a megadott helyen. Aztán, hogy ez esetedben pontosan mekkora méretű lesz, az nyilván függ attól, hogy mennyire van telemásolva az a rendszerpartíció. De amúgy a lemezképfájlt alapértelmezetten is tömöríti a program és ezáltal rendszerint kisebb méretű lesz, mint az eredeti partíció(k) (nettó) mérete.

[ Szerkesztve ]

(#42400) makoss válasza pc360 (#42396) üzenetére


makoss
addikt

Elvileg még működne a tegnapi portable is, de akkor miért nem jelzi az autómatikusan induló programok között? :F
Meg, hogyan tudom megnézni a tegnapi letöltést, mindegyikre ugyanazt a mennyiséget írja ki: hol a tegnapi? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.