Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) erer1000 válasza brd (#43700) üzenetére


erer1000
őstag

csak számok, és ékezet mentes kisbetűk szerepelnek benne, ez biztos.
viszont hosszát nem tudom :/ 6-9 köztre becsülném

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43702) 0ttó


0ttó
tag

Hello,

ezzel az SHA1, SHA256, SHA512 ellenörző programokból nem találni olyat, ami egy hash fájlra kattintva leellenőrzi a kérdéses fájlt.
Van amelyik nem is működik rendesen, persze én is lehetek béna.

Ti mivel ellenőriztek SHA kódokat?

(#43703) brd válasza 0ttó (#43702) üzenetére


brd
nagyúr

?

The only real valuable thing is intuition.

(#43704) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!
segítséget kérnék.
szeretnék facebookra csinálni egy fényképekből összeállított montázst, zenével. egymás után jönnének a képek pl. 3 mp-enként és szólna alatta a zene. hogy tudnám ezt megcsinálni? valami program esetleg? csak utána meg tudjam osztani a face-en hogy működjön is a mozgókép.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#43705) Top cat válasza 0ttó (#43702) üzenetére


Top cat
őstag

Én ezt használom ha ilyesmire gondolsz. De ez csak SHA1-et tud.

Beépül a helyi menübe, így kényelmesen lehet vele ellenőrző fájt is készíteni.

(#43706) erer1000


erer1000
őstag

Sziasztok.

Tudtok mondani olyan tömörítő programot, ami ingyenes, és tud GPU gyorsítást is használni.

elég rendszeresen kell tömörítenem , és FX 8350-el hiába 8 szál, 10-20GB csomagok sok időt elvesznek :/

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43707) akaido válasza erer1000 (#43706) üzenetére


akaido
addikt

[link]
Ha jól értelmezem a kérdésedet, akkor ezt már 2012 óta tudja több tömörítő. Érdemes elolvasni a hozzászólásokat, lehet a programok között válogatni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43708) erer1000 válasza akaido (#43707) üzenetére


erer1000
őstag

igen winzipben működik, és használtam is, addig a 21 napig amíg a trial verzió használható

de teljes verzió már +13,5k , amire diákként nem igen van keret pluszba

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43709) pc360 válasza Djuree (#43704) üzenetére


pc360
addikt

videoszerkesztő: VSDC

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43710) hr2


hr2
őstag

Üdv.
Olyan progit keresek mint a TV Cast androidra + TV Cast smart Samsung TV-re, annyi különbséggel hogy PC és smart tv párosra kellene.
A lényeg az lenne, hogy PC-n megkeresném a streamet és kitunám tenni smart TV-re.

TV Cast-nél ez működik telefonról vagy tabletről, viszont pc-re való kliens nincs.

[ Szerkesztve ]

(#43711) Dluinet válasza hr2 (#43710) üzenetére


Dluinet
nagyúr

How To Stream Videos From PC To Smart TV

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43712) hr2 válasza Dluinet (#43711) üzenetére


hr2
őstag

Itt a PC-n lévő videót stream-el.
Nekem a lényeg az lenne, hogy élő videó streamet tudjam a smart TV-n nézni.

(#43713) tordaitibi válasza hr2 (#43712) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lehet hülyeséget beszélek mert 1000 éve nem használom a VLC-t, de anno láttam benne ilyet, akár webcamot is képes, de hogy azt nem tudom, mert nem használom évek óta. Talán elindulni jó lesz az irány, ha tévedtam bocsánat.

(#43714) idegen lény


idegen lény
őstag

Van olyan alkalmazás Androidra, ami élőben fordít angol beszédet és magyar beszédet angolra? Elég, ha csak kiírja a fordítást.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43715) ollie válasza idegen lény (#43714) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Skype tud ilyesmit, hogy beszélgetés közben fordít, de nem tudom ,hogy a magyar van e benne, és neked gondolom amúgy sem segítene. De az online fordítók olyan rosszak, hogy teljesen mindegy, hogy lenne e ilyen app, semmit sem segítene a rossz fordítás miatt, és ennek egyik oka a magyar nyelv komplexitása. Valószínűleg hamarabb tanulsz meg angolul, minthogy legyen normális fordító alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

***

(#43716) idegen lény válasza ollie (#43715) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Miért ne segítene nekem? :Y Ha van benne magyar, és fordítja a hallott beszédet írásban, akkor már jó, ráadásul a Skype ingyenes. De a Google fordító is föl tudja olvasni a beírt szöveget, nem? Az is lehet egy megoldás, csak annál be kell írni. Ne legyünk már sznobok, nyilván nem irodalmi vagy szakmai mélyröptű beszélgetésekhez kellene, és amúgy nem is nekem kéne. Az illetőnek meg nincs ideje nyelvet tanulni két munkahely között ingázva.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43717) ollie válasza idegen lény (#43716) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hidd el, hogy többet ártanak ezek a fordítók, mint segítenek. Ha tudsz legalább középszinten egy idegen nyelvet, akkor te is láthatod. Egyetlen jó megoldás van, ha szavakat fordítasz, nem mondatokat, de persze annak is vannak hátulütői, mivel egy szónak, a szókörnyezettől függően, teljesen eltérő jelentései is lehetnek.

***

(#43718) pc360 válasza idegen lény (#43716) üzenetére


pc360
addikt

A magyar nyelv nem csak írásban, hanem verbálisan is borzasztó bonyolult. Semmire nem mész az ilyennel. Még az online Google tolmács (ami a droidos billentyűzeteken keresztül elérhető), ér valamit, és egész korrektül lehet ditálni szavakat, de ugyanolyan könnyen el is mászik a dolog, és inkább a javításra megy el az idő. Arra nem sok esélyt, hogy egy ilyen fordított szövegből bármi hasznot húzz. Esetleg angol feliratból tudsz dolgozni, annak még van értelme. Használjon inkább Duolingo-t!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43719) idegen lény


idegen lény
őstag

Igazából onnan indult a dolog, hogy azt mondta a munkatársam, hogy majd olyan telefont vesz, ami képes erre, mert szerinte van ilyen telefon. Szerintem meg nincs ilyen telefon, maximum alkalmazások vannak, amik viszont bármilyen készüléken használhatók.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43720) pc360 válasza idegen lény (#43719) üzenetére


pc360
addikt

Na igen. Illetve ha lenne is ilyen kifinomult szoftver, azt biztosan nem egy készülékre pazarolnák, és tudnánk róla. :D

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43721) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Egyszerű filmek készítéséhez keresek valami egyszerű programot. Képek videók aláfestő zenével. Kb. ennyi az elvárás. Mi a legjobb "free" alternatíva? (win movie maker-t használtam eddig erre, de ahogy látom megszűnt...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43722) pc360 válasza pocokxx (#43721) üzenetére


pc360
addikt

Komolyan, semmi mást nem kéne pakolni az összefoglalóba, mint egy videoszerkesztő linket, miután minden második kérdés arról szól. VSDC

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43723) pocokxx válasza pc360 (#43722) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, de ebből nagyon hiányzik az audió hullámforma a pontos időzítéshez...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#43724) pc360 válasza pocokxx (#43723) üzenetére


pc360
addikt

Akkor még: Movavi Video Editor, VideoReDo
Nem próbáltam őket.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43725) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Olyan programot szeretnék, ami segitsegevel meg tudom azt csinalni, hogy elore beallitott idopontban kepernyofelvetelt keszit, elore meghatározott ideig! Persze ugy kellene nekem, hogy a hangot is felvegye :) Elore is koszonom :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#43726) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Olyan hasonló ingyenes programot szeretnék, mint a Teamviewer. Arra kellene, hogy 2-3 naponta ha kell akkor ránézzek otthonról a melós gépre. Olyan megoldással, hogy bárki ne tudjon csatlakozni rá.
Köszi

(#43727) akaido válasza Komi28 (#43726) üzenetére


akaido
addikt

[az alternativeto oldaláról a free progik]
Valamelyik VNC-t próbálnám ki.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43728) tothbe válasza DrDobos (#43725) üzenetére


tothbe
addikt

Ingyenesben van a CamStudio, de inkább a Fraps-et javasolnám beszerezni. már ha pc-ről és windows-ról beszélünk gondolom.

By(e) Tothbe

(#43729) pc360 válasza tothbe (#43728) üzenetére


pc360
addikt

Miért, az időzíthető? Nem hinném. Amúgy a FRAPS már rég eltűnt a süllyesztőben, semmi értelme ajánlani. Régen se volt jó, de mivel 5 éve abbahagyták a fejlesztését, így már nem változik a dolog. A CamStudio ugyanaz az elavult szutyadék, ami még újkorában sem volt jó.

Azóta vannak modern és ingyenes darabok, pl. OBS Studio vagy oCam, amik nem mellesleg működnek is. Játék-felvételre főleg az első ajánlható. Welcome to 2018!

Plusz van még a Bandicam és az Action!, amik ugyan aktív fejlesztés alatt állnak, de a sokkal hektikusabb működésért még pénzt is kérnek, szóval marad az a fenti kettő ajánlott, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43730) tothbe válasza pc360 (#43729) üzenetére


tothbe
addikt

akkor köszi a korrekciót. én még 2-3 éve ezekkel csináltam ilyet. nem gondoltam, hogy közben ezek teljesen elavultak, főleg, hogy találtam újabb verziókat is a neten. De akkor a te listád mindenképp aktuálisabb a témában. :R

By(e) Tothbe

(#43731) GreenIT válasza tothbe (#43730) üzenetére


GreenIT
tag

Camstudio-val kapcsolatban en sok anyazast hallottam, de talan van masnak tapasztalata.

(#43732) pc360 válasza GreenIT (#43731) üzenetére


pc360
addikt

Én is ezt támasztottam alá. Nem szükséges további tapasztalat, miután van helyettesítőprogram az OBS formájában. Az az első ráadásul, amivel 5.1-es hang is felvehető. Elsőosztályú cucc. Ezeket a videókat is azzal gyártottam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43733) ---Peti---


---Peti---
csendes tag

Üdv!

Egy olyan naptárat, naptárfájl szeretnék létrehozni és másokkal megosztani,
- ami megtekinthető a telefon legalapvetőbb naptárában Androidon és iOS-en,
- aminek részletei online módosíthatóak központilag egy helyen,
- és változtatás esetén, minden készüléken módosul automatikusan az infó.

Ezt vajon mivel tudnám megvalósítani, ha egyáltalán megvalósítható? Google sajnos nem volt a barátom... :(
Ha fizetős nem gond, egyetlen lényeg, hogy a túlsó végen a lehető legegyszerűbb, legkevesebb mozdulattal, kényelmesen meglegyen a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#43734) pc360 válasza ---Peti--- (#43733) üzenetére


pc360
addikt

Miért ne lett volna? Csak egy közös naptár kell és ennyi.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43735) Dluinet válasza ---Peti--- (#43733) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google calendar

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43736) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Tudnátok mondani valami jó írás utáni "Cover Designer" programot? (olyasmi lenne jó mint amilyen a Nero-s volt) abba azt szerettem, hogy megírtam a lemezt, majd annak tartalmát (szöveges név, méret, stb..) beillesztésre került és a megfelelő méretet kiválasztva már nyomtathattam is ki. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43737) mezis válasza MaxxDamage (#43736) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A Nero miért nem jó ? :F

mezis

(#43738) MaxxDamage válasza mezis (#43737) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jelenleg használt verzióba nincs benne, de már az ArcSoft TotalMedia Extreme 3 -ba ami van az is jó (lett) /ezt a Pio BDR209-EBK íróhoz kaptam lemezen/ :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43739) havri1


havri1
félisten

Hali!

Otthonra milyen program az, ami ingyenesen képes kiváltani az office-t?
Excel és word dokumentumora kell csak. Outlook a W10 levelezéssel megoldható ahogy nézem.
:R

havri

(#43740) Dluinet válasza havri1 (#43739) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerkeszteni: google docs
de a word dokumetumok normális megjelentésére word mobile on pc ingyens windows alkalmazást használom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43741) Cs1csó válasza havri1 (#43739) üzenetére


Cs1csó
félisten

LibreOffice van magyar nyelvű dokumentációja és itt a PH-n topikja is:[link]

(#43742) bluemirage válasza havri1 (#43739) üzenetére


bluemirage
őstag

Alap dolgokra, egyszerűbb fájlokhoz jó a libre office vagy más free megoldás.
Arra azért számíts, hogy komplexebb táblákhoz, vagy összetettebb word dokumentumokhoz ezek nem lesznek jók, ezért munkára csak korlátozottan ajánlottak a nem MS ingyenes megoldások.... és ez nem hiába van így. Az MS el is követ mindent, hogy ez így is maradjon. :)
Ezt soha ne feledd, ha egy olyan táblába vagy dokumentumba futsz, ami egy kicsit' máshogy néz ki, vagy máshogy viselkedik.... és ekkor még szerencsés vagy, mert észrevetted, hogy valami nem stimmel.
Több partnerünk próbálkozott ezzel-azzal, de belátták, hogy a munka során a kompatibilitás fontos és feladták.... gondolom valami lopott' megoldást használva. Határozott véleményem, hogy nem lehet kiváltani az MS-t ezen a téren, csak kompromisszumokkal, de néha otthoni vagy egyszerűbb céges felhasználás mellett működhet a dolog.
A PDF-nél szintén hasonló a helyzet...:) Szupik a kicsi és gyors free klónok... de a háttérben jó, ha ott van az adobe, ha a kapott anyaggal valami nem stimmel. Nemrég egy vektoros összetett és nagy rendezési terv bukott el nálam, amit a végén csak az adobe reader tudott rendesen lekezelni.

Meliora sunt bono inimica

(#43743) Cs1csó válasza bluemirage (#43742) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egyértelmű - sajnos - professzionális környezetben MS office kell.

(#43744) Donki Hóte válasza Cs1csó (#43743) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez így van, ha többen szerkesztenek korrektúrával egy word dokumentumot, akkor már az is gond tud lenni, ha a szerkesztők által használt Word verzió egynél több generációval tér el egymástól.

Egy egész csapat munkáját tudja tönkretenni az, ha valaki a vége felé egy LibreOffice programmal kezdi szerkeszteni a dokumentumot :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#43745) Dluinet válasza Donki Hóte (#43744) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Word és a munka?
Word-be max a bevásárlólistát írnám meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43746) milu


milu
aktív tag

Olyan programot keresek, amivel 2 (nem éltalam készített) dokumentum összehasonlítható, a különbséget jól láthatóan kiemeli (beállítható, hogy hogyan, színnel, vastag karakterekkel, szines kiemeléssel) és az összehasonlítást el lehet küldeni bárkinek (pdf kiterjesztés)

(#43747) pc360 válasza milu (#43746) üzenetére


pc360
addikt

A szöveges formátumok összehasonlíthatók. Ha ilyen formában kerültek a cuccok a PDF-be, nem pedig képként, akkor a Beyond Compare-rel tehetsz egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43748) milu válasza pc360 (#43747) üzenetére


milu
aktív tag

txt formátumban vannak a változások (azt látom, hogy amit ajánlottál, az fizetős) Olyan van-e, ami nem fizetős (jelenleg egy alkalomra van szükségem)

(#43749) pc360 válasza milu (#43748) üzenetére


pc360
addikt

Ingyenes, a fizetős részei pedig 30 napig kipróbálhatók. Nem véletlenül linkeltem. A Standard (ingyenes) és a Pro telepítő egy és ugyanaz, csak a később beadott licensztől, vagy az aktivált próbaidőtől függ a funkcionalitás. De egy sima összehasonlításhoz nem kellenek a Pro funkciók se.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43750) milu válasza pc360 (#43749) üzenetére


milu
aktív tag

Nagyon köszönöm a tippet, valóban teszi a dolgát! :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.