Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) dqdb válasza GEPESZ66 (#43343) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tudom, kizárólag szakmai prezentációkat készítettem eddig Powerpointban, ahol a háttérzene, mint olyan, szóba sem kerülhet.

Az ilyen színes-szagos dolgokhoz a ProShow is jó választás lehet, egy felturbózott diavetítések készítésére specializált szoftverről van szó.

pc360: nem szeretem a clipboard managereket az n+1 clipboard támogatásukkal, amiket próbáltam, kényelmetlenek voltak (ráadásul a legtöbb szoftver, amit használok, maga is támogat ilyet, és ott sem jött be ez a feature), ellenben a Paste as Text keresgélésétől vagy egy Notepaden keresztüli két lépcsős másolástól már a falra másztam (és ahogyan egy másik topikban kiderült, ezzel nem vagyok egyedül :) ). Így egyszerű a képlet: Ctrl+V, ha formázva kell, Win+V, ha formázás nélkül.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43352) pc360 válasza GEPESZ66 (#43350) üzenetére


pc360
addikt

Ha szimpatikus, és már nem tudnál átszokni másra, akkor vedd meg! De ne ez legyen az indok, hogy az apád unokaöccsének az unokabátyjának a régi szobatársa is ezt használja bóvli PowerPoint bemutatók átalakítására! :) Magyar nyelvűt ennek ellenére nem tudok mondani, csak a Premiere-t, de az meg árban nem fog ott megállni, mint a Nero. Csak gondoltam, ha már kiadsz valamiért zsetont, akár hasznos tudást is összeszedhetsz a dologgal, de lehet, hogy ez neked nem lényeges. Mindegy, vedd úgy, hogy hangosan gondolkodtam! :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43353) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget kérnék, tudna nekem valaki olyan android applikációt linkelni, amivel a telefonba mentett contactokat másik fiókba tudná átmásolni(vállalati exchange)? Köszi!

(#43354) Dluinet válasza KaiotEch (#43353) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gmail-es címről?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43355) KaiotEch válasza Dluinet (#43354) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, telefonba mentett. A VCF-es exporttal az a baj, hogy az mindent kiment, nem csak azt ami meg van jelenítve, vagy azt, amelyeket kiválasztottam.

(#43356) Dluinet válasza KaiotEch (#43355) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google fiókba beimportálni > google címtárba egy csoportba rakni > csoport kiexportálása

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43357) andreas49 válasza KaiotEch (#43353) üzenetére


andreas49
senior tag

Esetleg ez? [link]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#43358) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

tudja valaki hogy hogyan lehet az eredeti google műhold térképet elérni, ez helyett a 3D-sített stilizált vízfestékkel leöntött förmedvény helyett? Hiába rakom 2D-re, csak beáll felül nézetbe de attól még ugyan ilyen marad.

Köszi

free your mind

(#43359) pc360 válasza Jazz (#43358) üzenetére


pc360
addikt

A képernyő bal alsó sarkában lesz a Műhold és a Térkép közti váltás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43360) Jazz válasza pc360 (#43359) üzenetére


Jazz
veterán

Én nem a váltásról beszélek -.-. Műhold fotó helyett van az amit írtam.....ahol elérhető a 3D-sített felület, ott csak ez van, és nincs rendes műhold fotó, pl. nagyobb városokban.

free your mind

(#43361) pc360 válasza Jazz (#43360) üzenetére


pc360
addikt

:F Mindenhol van műhold kép.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43362) Jazz válasza pc360 (#43361) üzenetére


Jazz
veterán

Nem arról van szó hogy nincs műhold kép....

free your mind

(#43363) pc360 válasza Jazz (#43362) üzenetére


pc360
addikt

Egy szint fölött stilizálni kell, hogy egységes képet mutassanak a sok különböző időben, különböző műholddal, és különböző szögekből készült képszeletek. Evvan.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43364) Jazz válasza pc360 (#43363) üzenetére


Jazz
veterán

Ezzel sincs gond.....az első hsz.-emben ott van minden info. De megpróbálom máshogy megfogalmazni: vannak területek ahol rendesen műhold fotó alapján, valódi 2D-ben látható a terület. Ez pipa, tök jó.
Viszont vannak területek, jellemzően nagyvárosok belvárosai, ahol csak 3D-ben látható a terület. Akkor is ha kiválasztod a 2D opciót. Mert az nem 2D-lesz mint egy normál fotó, hanem az összehányt ronda 3D-sített környezet szimpla felülnézete, 3D-ben. Érted?

free your mind

(#43365) pc360 válasza Jazz (#43364) üzenetére


pc360
addikt

Igen, csak még nem találkoztam ilyesmivel, ez lehetett az értetlenségem oka. Tudsz ilyet mutatni érdekességképp? Megváltoztatni úgusem lehet nagy valószínűséggel.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43366) kezdosql


kezdosql
tag

Emlekszik meg valaki a Zx Spectrumra irt Masterfile nevu adatbaziskezelore?
Olyan programot keresek, lehetoleg win7-re.

(#43367) kezdosql válasza Jazz (#43364) üzenetére


kezdosql
tag

Tudtommal a 3D csak akkor el, ha felnagyitod a kepet. Ha 100m-en maradsz, akkor ott van a 2D - bar akkor is meglepodsz idonkent, mert a kugli hazudik, hogy a kep mostani. Gyakran 2-5 eves kepek vannak, mert nem frissitettek oket, csak az 500m-eseket frissitik, mert az 'ocso. ;)

Neha erdekes latni, ahogy ranagyitasz egy uj aruhaznal a terkepreszletre, es a kozeli kepen meg az evekkel korabbi epitkezes nyomait latni. :))

[ Szerkesztve ]

(#43368) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok javasolni egy videoszerkesztő progit?
Több jelenetet akarok összevágni egy hosszabb résszé, zenét rárakni külön, meg ha lehet jeleket, nyilakat, feliratot belerakni.

(#43369) pc360 válasza gabor128 (#43368) üzenetére


pc360
addikt

VSDC

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43370) ALFA válasza dqdb (#43346) üzenetére


ALFA
senior tag

Alul irja, hogy nem mas, mint notepadba es vissza masolva a szoveg.

Nekem inkabb olyan kene, ami a weboldal szoveget ugy masolja ki, hogy a linkeket is adja, nem kell egyesevel visszamenni csak a linkeket lementeni. :(

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#43371) ALFA válasza pc360 (#43345) üzenetére


ALFA
senior tag

Ja, ezek videok, majd megnezem.

Amugy tenyleg, Go programrol tud valaki? (nem weboldal, off-line.)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#43372) pc360 válasza ALFA (#43371) üzenetére


pc360
addikt

A játékokról gameplay-eket linkeltem, mert így egyből látni, hogy miről van szó.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43373) kezdosql válasza kezdosql (#43366) üzenetére


kezdosql
tag

Senki se eleg idos itt, hogy emlekezzen ra? ;]

(#43374) Phülöp válasza kezdosql (#43373) üzenetére


Phülöp
addikt

de
csak win7-re nem tudok hasonlót

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43375) kovacs65


kovacs65
senior tag

Hi!

Van egy több tízezer e-könyvből álló könyvtáram.
Katalogizálva betűrendben (A, B, C stb), azon belül írónként, azon belül művenként.
Egy-egy könyv tömörítve .zip formátumban.
A zipben a könyvek különböző formátumokban.
Pl.:
gardonyi_geza_egri_csillagok.zip tartalma:

gardonyi_geza_egri_csillagok.pdf
gardonyi_geza_egri_csillagok.doc
gardonyi_geza_egri_csillagok.docx
gardonyi_geza_egri_csillagok.rtf
gardonyi_geza_egri_csillagok.ebup
gardonyi_geza_egri_csillagok.mobi
gardonyi_geza_egri_csillagok.azw
gardonyi_geza_egri_csillagok.jpg

Az olyan duplikátumokat szeretném megkeresni, amelyeknek a neve azonos (ezek a zipen belül vannak), utána pedig a kiterjesztések függvényében törölni.
Jelen esetben
pl.: doc-docx-rtf közül csak az egyik maradjon
ebup-mobi-azw közül csak szintén csak az egyik maradjon

Ezt jó lenne automatikusan elvégeztetni (a törlést is nem csak a keresést), mert sok a file és fogy a hely. A könyvtárszerkezet is maradjon meg, a file-ok is maradjanak meg az eredeti helyükön.

1000*THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#43376) Phülöp válasza kovacs65 (#43375) üzenetére


Phülöp
addikt

Arra nincs megoldásom, amit kérdezel, ellenben

én kiszedném a .zip-ekből azokat a file-okat, amikre szükség van, aztán Calibre alá betolnám az egészet. Egy-egy katalógus egy-egy kezdőbetű, a filestruktúra hasonló, de nem ugyanaz. Néha fel kell áldozni a berögződéseket a használhatóság oltárán.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43377) kovacs65 válasza Phülöp (#43376) üzenetére


kovacs65
senior tag

Használom a Calibre-t, jónak is tartom, de .... a kb 30-40 filet manuálisan válogatni....

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#43378) pc360 válasza kovacs65 (#43377) üzenetére


pc360
addikt

Én valami ilyesmit csinálnék: WinRAR-ral (vagy valamivel) a ZIP-eket kitömöríteném. Ha a ZIP-eken belül nincsenek a fájlok mappázva, akkor van arra is funkció, hogy az összes archívumot külön mappákba pakolja, hogy ne keveredjenek a cuccok.

Duplicate Cleaner Free-vel beállítanám az azonos nevek szűrését a kiterjesztéstől függetlenül, és csak a szükségeseket hagynám meg.

Ha mindegyik mappa tartalmazza a neked kellő kiterjesztést, akkor a fenti program nélkül egyszerűen rákeresel arra a kiterjesztésre egy fájlkezelőben (pl: *.PUB), és kiemeled őket oda, ahova szeretnéd.

Viszont ha keveredés van, és komolyabb szűrések is kellenek a megfelelő formátumok megtartására, szükség lehet a Duplicate Cleaner Pro verziójára is. Azzal biztosan kivitelezhető, amit szeretnél. Ha elakadnál, akkor küldj át pár példa ZIP-et, és készítek pontosabb demonstrációt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43379) kovacs65 válasza pc360 (#43378) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX
A kavar az igen nagy, mert pl. nincs mindenből mindenféle kiterjesztés.
Az ajánlott progit megnézem. Hátha...

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#43380) pc360 válasza kovacs65 (#43379) üzenetére


pc360
addikt

Annál jobbat nem nagyon fogsz lelni ilyesmi célokra. Segítségképp legalább magyar nyelvet tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43381) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Hát ugye nagyon sokan használják okos telefonokon a Messenger és ahhoz hasonló közösségi oldal kezelő chat alkalmazásokat.

Pl. Windows 7-re tud valaki olyan programot ajánlani, ami segítségével Facebook regisztráció nélkül be lehet lépni Messenger-be? (Mert telefonon működik a dolog.)
Köszi!

(#43382) ALFA válasza kovacs65 (#43375) üzenetére


ALFA
senior tag

Portable verzio is van duplicate-bol, azzal talan zip-en belul is tudsz keresni, ha jol emlekszem, meret es fajlnev es datum alapjan parosit.

(Latom, a duplicate-ot pc360 reszletesebben ajanlotta, igy roviditettem az irasomat.)

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#43383) Kékes525


Kékes525
félisten

Melyik programmal tudom a legkönnyebben kiválogatni, majd törölni nagyszámú képek közül a legkisebb felbontásúakat. Illetve adott felbontásutakat megtalálni és a többit törölni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43384) Dluinet válasza Kékes525 (#43383) üzenetére


Dluinet
nagyúr

intéző > képek keresése > részletes nézet> oszlopokhoz hozzáadod az egyebek közül a "méret"-et > méret szerinti rendezés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43385) Kékes525 válasza Dluinet (#43384) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Ez méret és nem felbontás szerint rendez. A méretet bármelyik file managerben látom. Például TC vagy amit én használok File Manager.
Én felbontás alapján szeretném sorba rendezve látni a konkrét felbontással együtt. A méret és a felbontás két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43386) Dluinet válasza Kékes525 (#43385) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem fájl méret hanem pixel, csak "méretek"-nek hívják
de választhatod még a szélesség és magasság szerinti rendezést is

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43387) Kékes525 válasza Dluinet (#43386) üzenetére


Kékes525
félisten

Na meg van, köszi, a méretek jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43388) Phülöp válasza Kékes525 (#43387) üzenetére


Phülöp
addikt

a file méretének mértékegysége a byte
a kép méretének mértékegysége a pixelszám
röviden mindegyikre a 'méret' szót használjuk: file mérete, kép mérete

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43389) Kékes525 válasza Phülöp (#43388) üzenetére


Kékes525
félisten

OK, de amikor mindkettőre lehet érteni, akkor a rövidített megtévesztő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43390) dqdb válasza Kékes525 (#43389) üzenetére


dqdb
nagyúr

Angolul Size és Dimensions néven fut a két oszlop, amit magyarra nehéz átültetni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43391) brd válasza dqdb (#43390) üzenetére


brd
nagyúr

A 'Méret' és 'Felbontás' oszlopnévvel mi lenne a baj?

The only real valuable thing is intuition.

(#43392) Dluinet válasza brd (#43391) üzenetére


Dluinet
nagyúr

felbontás az a pixel sűrűség lenne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43393) pc360 válasza brd (#43391) üzenetére


pc360
addikt

Melyik méret? Fálj, vagy dimenzió? Áh, ezért kell angol rendszert és programokat használni. A számtech nem működik más nyelven, legalábbis magyarul biztosan nem.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43394) brd válasza Dluinet (#43392) üzenetére


brd
nagyúr

Legfeljebb grafikusul. ;) Kijelző, vagy nyomat hiányában egy kép esetén nem lehet értelmezni a pixelsűrűség kifejezést (ill. lehet, ha kikötjük, hogy a 0-val, vagy null-lal osztás végtelen jelent). Ha te ilyenkor is tudod valahogyan, okíts kérlek!

The only real valuable thing is intuition.

(#43395) brd válasza pc360 (#43393) üzenetére


brd
nagyúr

A 'File méret' oszlop neked is megfelelne? :) Az utolsó mondatot adom, bár a nem működik az nyilván hamis, mert a tények azt mutatják, hogy de, csak meglehetősen kényelmetlen is lehet, lásd pl. Windows rendszer hibaüzenetek értelmezése üzemeltetőként (bár már nem ezzel foglalkozom, de sokáig ez érezhetően nyújtotta a hibaelhárítás idejét egy-egy félrefordított üzenet esetén).

The only real valuable thing is intuition.

(#43396) energomatt


energomatt
senior tag

Ennyire nem bonyolult a helyzet. Képméret és Fáljméret.

(#43397) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, talán ide illik a kérdésem. (A portable topik nem aktív.)
Van itt olyan, aki használja a MemInfo kis programot? Korábban ebben a topikban többször is ajánlva lett.
A program weboldaláról töltöttem le. Setup.exe elindítás után kilehet választani telepíteni akarom, vagy portable módban. Kiválasztottam a portable módot, megadtam a helyet ahova kicsomagolta. Viszont közben a tűzfalam 3-szor is jelzett, hogy a program kulcs módosításokat végez a Win regisrtyben az alábbi helyeken.

Tiszta rendszer, szándékosan nem akartam telepíteni... :U Nem tudom pontosan mit módosított, nem találtam meg. Megtudná nézni valaki, aki ért hozzá?
Ami pedig még érdekesebb. Írtam a fejlesztőnek, aki azt válaszolta a portable egyáltalán nem módosít semmit. :F Kérte a .reg fájlokat, de azóta sem válaszolt.

"Hi,
That must be the setup application setting something on the registry. It's a
third party application (NSIS Setup) used to install our applications. Can
you give me the complete registry key to investigate?
MemInfo portable does not write or read from the registry, but if you are in
doubt, and since it's a free application, I would advise you not to use it.

Thank you,
André Santos
Carthago Software"

[ Szerkesztve ]

(#43398) pc360 válasza Krystal_s (#43397) üzenetére


pc360
addikt

Ezek után én biztos, hogy nem szedem le ezt a gépemre. :D

Még sosem hallottam ezt a MemInfo-t. Infó listázásra, vagy tesztelésre vannak biztosan normálisak: CPU-Z, HWiNFO, HWMonitor, MemTest86 stb.

Ha csak annyi a cél, hogy a system tray-ben megjelenítsd az aktuális használatot, akkor ott van a kő egyszerű Performance Monitor. Az első indítás után ki kell kapcsolgatni a paneleket, és akkor csak a systray ikonokat hagyja meg. Kemény 2 MB memóriát eszik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#43399) Cs1csó válasza Krystal_s (#43397) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 pc360 ennek mi értelme, van memóriadiagnosztika a windowsban a memórai stb. foglalására pedig van számos program pl. akár az MSI afterburner, AIDA64 stb.

(#43400) Krystal_s válasza pc360 (#43398) üzenetére


Krystal_s
addikt

A tálcára szerettem volna kitenni a legegyszerűbb módon az aktuális Memóriahasználatot...
Néztem többféle portable programot. Ez a MemInfo tűnt a legegyszerűbbnek és egyben megbízhatónak is a vélemények és a weboldala alapján.
A Performance Monitor elég gagyinak tűnt a képek alapján. Jobb lenne, ami csak az értéket írja ki, mint pl CPU-nál a CoreTemp.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.