Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) ALFA


ALFA
senior tag

Ismer valaki olyan, két dimenziós rajzolot kezelő programot, ami az összes változatot automatikusan elkészíti?

Talán egy nagyon egyszerű lakberendező programhoz hasonló lenne jó, ahol megadható a téglalap - a szoba - és a benne elhelyezendő kis téglalapok, - mint pl. asztal, székek - és megmutatná az összes alternatívát.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#42302) Kernel válasza Timyyy (#42291) üzenetére


Kernel
nagyúr

PotPlayer nekem évek óta bevált, távszabályzóval összelőve stb.

Vagy előtte a KMPlayer is, de amikor eladták kereskedelmi célra, a készítőjével együtt én is átnyergeltem a PotPlayerre, amit azóta is folyamatosan fejleszt. De ennek a munkának soha nem láttam kárát, közben mindig működött normálisan.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42303) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ismer valaki olyan rendes video szerkesztot, amivel a 4K videokat rotalni tudom 90 fokkal, nem lesz jelentos minoseg romlas sem, es a file merete sem triplazodik meg? VLC -t tudom, de az a 712Mb -s file -bol krealt egy 2Gb-st.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42304) pc360 válasza MPowerPH (#42303) üzenetére


pc360
addikt

Handbrake
VSDC Free Video Editor

Mindkettő esetén be tudod állítani a célformátum bitrátáját, így kordában tarthatod a méretet.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42305) MPowerPH válasza pc360 (#42304) üzenetére


MPowerPH
félisten

Handbrake -et megneztem, de az nem tud 4K-t. Vagy source formatumot tudok neki allitani?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42306) MPowerPH válasza MPowerPH (#42305) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kozben rajottem, koszonom szepen. :R Eddig ez visz mindent, tetszik, mert agyon tudom konfiguralni, nulla minosegromlassal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#42307) asuspc96


asuspc96
senior tag

Hali!

Van olyan program, ami ppt-ből pdf-be összefűzi a diákat, megjegyzésekkel együtt ?
Úgy gondolom, hogy van mondjuk 10 ppt-m és abból szeretnék 1db pdf-et

(#42308) bluemirage válasza MPowerPH (#42306) üzenetére


bluemirage
őstag

"Eddig ez visz mindent, tetszik, mert agyon tudom konfiguralni, nulla minosegromlassal." :W
Transzkódolás... veszteséges formátumból, veszteségesbe... szóval igenis van... és nem is kevés minőségromlás. Aztán, hogy megfelelő beállítások mellett a végeredményt a megfelelő távolságból nézve észreveszed-e... Na az már más dolog. :U
A Handbrake CPU-ra és az Intel IGP-re van optimalizálva.

***

Több erőforrást is megmozgató mediacoder (amiből van gyári portable is) szintén jó. Jellemzően gyorsabb a Handbrake-nél és többek között támogatja a GTX 7xx kártyáktól felfele (Kepler,Maxell,Pascal) az NVENC-et és számos más GPU gyorsítást. A Mediacoder a beállítása és használata sem egyszerű. Ha youtube-ra, indavideo-ra vagy más nem túl minőségi oldalra kell valamit feltolni , azaz online megosztásról van szó, akkor inkább a mediacoder, ami jóval gyorsabb tud lenni hasonló minőség mellett.

Ha archiválási céllal vagy stúdiós célra kell a végeredmény, akkor inkább handbrake. De akkor ott ki kell kapcsolni az QSV-t, (intel quick sync video), mert az összes gyorsítás közül annak enkódolója rontja le a legjobban a minőséget és a legkevésbé elfogadott ezért a stúdiós körökben.

(1) Az NVENC (korábban CUDA... de az utoljára az 5xx-es GTX alatt volt támogatott a videós rendszereken)
(2) AMD féle OpenCL... elég erős és még nem annyira észrevehető a minőségromlás az enkódolásnál.
(3) Intel IGP-je, azaz quick sync video... Sajnos itt már nagyon is látható, hogy nem csak only CPU volt a kódolásnál :(. De videómegosztókra, Viber-es küldéshez tökéletes... :) De azért jó képben lenni, hogy éppen használatban van-e...pl. a Handbrake beállítást meg kell nézni.

Meliora sunt bono inimica

(#42309) bluemirage válasza asuspc96 (#42307) üzenetére


bluemirage
őstag

Powerpoint? :W
Office 2016 alatt:
Fájl, Exportálás, PDF/XPS dokumentum létrehozása
Majd ezután fájl dialógus ablakban beállítások gombra kattintasz. Ott pedig be lehet állítani a közzétételi beállításokban,hogy megjegyzésekkel együtt kéred stb...

Korábbi verziók is tudták ezt... 2010/2013 biztosan... csak már arra nem emlékszem, hogy a megjegyzéseket lehetett-e.

Aztán bármelyik változatban évtizedekre visszamenve lehet diát nyomtatni úgy hogy azon szerepeljenek a megjegyzések.... Hiszen ez az egyik legfontosabb feature a powerpoint-ban enélkül nem lehet rendes prezit tartani élőben. Ehhez persze kell egy virtuális pdf nyomtató a gépre, de a mostani windows-okban már ez benne van gyárilag. Csak már azt nem tudom, hogy a W10-el megy fel vagy az office-al.
De ha épp nincs, akkor telepíteni kell.

Meliora sunt bono inimica

(#42310) bluemirage válasza bluemirage (#42308) üzenetére


bluemirage
őstag

gyk: az inteles qsv-nek csak az enkóderének van rossz minősége... ahogy írtam is. A decoder része OK.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#42311) Chello válasza ityam (#42269) üzenetére


Chello
tag

Vannak olyan programok amik virtuális képernyőkre tudják rakni az ablakokat.

Virtual desktop.

Ponty, szálka nélkül.

(#42312) Chello válasza ityam (#42271) üzenetére


Chello
tag

A nem mozgatható programablakot egy másik virtuális képernyőn nyitod meg.

Így viszont ott fogod tudni használni is, ha kell.

Ponty, szálka nélkül.

(#42313) MPowerPH válasza bluemirage (#42308) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ez felreertheto volt. Inkabb ugy fogalmaznek, hogy rendesen konfiguralva en nem latom igy a 4K monitoron, hogy romlott volna a minosege. Persze ezek mind szuper vilagos felvetelek, igy nem tudok hozzaszolni, mi van akkor, ha sotetebb anyagokkal dolgozol.

Nalam ki van love a HD Graphics, szoval a QuickSync decoding sem mukodik. Egyebkent koszonom, hogy felhivtad ra a figyelmemet, el is felejtettem csekkolni.

Igen, azt is eszrevettem, hogy eleg hatekonyan hasznalja a szalakat.

Mediacoder -t ismerem egyebkent, altalaban azt hasznalom az altalad is emlitett celokra, ellenben ott en lattam minosegromlast, bar meg mindig sokkal jobb volt, mint ha VLC -ben forgattam volna meg.

Don't Tread On Me

(#42314) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, van olyan progi, amivel külső HDD-t lehet lekapcsollni? (2,5", USB3.0)
az egyiken egy konténer van, amit a win nem ismer fel, állandőan formázni akarja, de ha be van dugva, full time pörög. akkor is, ha le van csatolva. csak lehúzással lehet leállítani. gondolom nem használ neki... van ilyen progi?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#42315) dqdb válasza Wolfskin (#42314) üzenetére


dqdb
nagyúr

USB Safely Remove
Ez fizetős, de a kategóriában a legjobb alkalmazás, eddig nekem mindig sikerült úgy eltávolítani vele külső HDD-t, hogy le is állította (bár ez alaplaptól, alaplapi chipsettől és a külső HDD vezérlőjétől is függhet). Érdemes figyelni az akciókat, mert olyankor bele lehet futni ingyen is (cserébe nem frissíthető).

HotSwap!
Ez ingyenes, de elbukott nálam pár olyan esetben, amikor a másik alkalmazás működött.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42316) pc360 válasza Wolfskin (#42314) üzenetére


pc360
addikt

USB Disk Ejector

Ez is ingyenes, egy próbát megér talán.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42317) King Unique válasza Wolfskin (#42314) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy x perc inaktív állapot után alvó mód vált-e a külső HDD, valamint a szoftveres leválasztás után leáll-e benne a merevlemez stb., az az USB-chip firmware és az OS beállításaitól függ. Illetve a firmware a döntő, mert ha az nem támogatja ezeket a funkciókat, akkor egyáltalán nem is fognak működni sehol.

Egyébként nem írtad milyen Windowst használsz, de az USB Port Remains Active for Disabled or Safely Removed USB Device cikket érdemes elolvasni. Illetve a beállításhoz itt van egy screenshotokkal illusztrált leírás. Viszont ezzel is főleg inkább Windows 7-nél kellett játszadozni, ellenben Windows 8.1/10 rendszerek esetében már nem nagyon.

(#42315) dqdb:
Az USB Safely Remove és a Zentimo nagyon jó programok és tudnak egy csomó mindet. Többek között pl. erre a sokat tapasztalt problémára is megoldást kínálnak.

[ Szerkesztve ]

(#42318) Timyyy


Timyyy
őstag

Hali!
Audio CD-t szeretnék írni, és hát 10 éve nem írtam semmit semmilyen formában már, szóval felmerült mindjárt 2 kérdés...
Egyáltalán milyen programmal a legegyszerűbb audiot írni?
Flac-et is át fog tudni konvertálni a program (gondolom jobban fog szólni mint mp3-ból)?
:R

(#42319) Henrico


Henrico
tag

Létezik olyan program, ami monitorozza az egyes merevlemezek alvó és éber állapotát?

(#42320) tordaitibi válasza Timyyy (#42318) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En erre egy portable JetAudio-t hasznalok, ugy 3 eve en se vettem elo az igaz.
Ape flac sem akadaly, atkomvertalja waw formatumba es meg is irja a cd-t.
Hogy w10 alatt megy-e nem tudom.

(#42321) asuspc96 válasza bluemirage (#42309) üzenetére


asuspc96
senior tag

és összefűzni ??? :)) :W

(#42322) pc360 válasza Timyyy (#42318) üzenetére


pc360
addikt

AnyBurn, CDBurnerXP, EZ CD Audio Converter Free

Mindhárom ingyenes, de az utsót csak ezen a linken fogod megtalálni, mert azóta a hivatalos oldalon csak a fizetős variáns elérhető. Ezek célprogramok, nem egy elfeledett zenelejátszó.

tordaitibi: Nahát, egy nyílt formátum nem akadály neki! :C

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42323) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Valaki megtudná nekem mondani, mi a bxxx francért nem tudok feltelepíteni egy klienst a gépemre?

Próbáltuk 3féle internettel sőt még vpn-el is.

Ez az üzenet jön folyamatosan, a barátom aki win7-et használ szintúgy neki simán működik.

Hiányzik valami a gépről? Vagy mi lehet a probléma?

PLS PLS

(#42324) tordaitibi válasza pc360 (#42322) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Most miért basz...ogatsz?
Ja mert régi a program és teljesen free, ingyenes, értem.
Azért ajánlottam mert direkt audióra van kihegyezve.
Tud ape flac mp3 ogg wma wav real audio formátumot, ezek közötti konverziót, 1000 féle felbontás, bitráta, cbr-vbr kódolás, választható konverziós sebesség, számok elején-végén fader beállítható fel-le keverési idővel, tud normalizálni, vagy halk-hangos felvételt beállítható értékre keverni, ezenkívül rendelkezik egy nagyon jó beépített cd-dvd íróval, az égetésnél beállítható a számok közti szünet hossza, az égetés sebessége.
Ez 30 megába, és még ajándékba kapsz egy egész jó lejátszót, kismillió beállítási lehetőséggel.
Van még benne egy webrádió kliens, amivel a gépedből bárhol elérhető webrádiót csinálhatsz, ezt mondjuk sose próbáltam ki.
De biztos szar.

Ha félreértettelek, akkor bocs.

(#42325) PlatiaAmos válasza PlatiaAmos (#42323) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Megoldódott

(#42326) Perseus871


Perseus871
tag

Sziasztok! Tudtok nekem olyan programot ajánlani, amivel folyamatosan tudom figyelni a rendszerem hőmérsékletét? Részletesadatok kellenének külön-külön minden komponens hőmérsékletéről!

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#42327) bluemirage válasza asuspc96 (#42321) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem kerül örülni,mert ugyanúgy, ahogy leírtam. :N

Tehát a virtuális PDF nyomtatók nagy részének alap szolgáltatása, hogy a kinyomtatásra küldött adatot várakoztatja kérésre és a kinyomtatás (azaz a pdf-be való mentés) előtt az addig oda küldött job-okat, azaz estedben ppt-ket össze tudod fűzni, vagy éppen a sorrendjeiket megváltoztatni.
Irodai munkakörben gyakori ugyanis, hogy van 2 Word dokumentum, 1-2 excel, mint melléklet és mindezeket egy PDF-ben kell elküldeni egy ügyfélnek vagy lementeni. Ekkor egy virtuális pdf nyomtatóra ezeket elküldik és így lesz az eltérő és különálló fáljokból egy pdf.

Meliora sunt bono inimica

(#42328) Chello válasza enginev3.0 (#41948) üzenetére


Chello
tag

Hogyan használnád, ha elkészülne ?

(Úgy tudom a fájlrendszer típusának függvényei a határok.)

Ha olyat tudnál létrehozni amire semmi nincsen felkészítve mi tudná használni azt ??

Ponty, szálka nélkül.

(#42329) Chello


Chello
tag

Valaki tudna mondani programot ami ingyenes, MKV -t AVI -ba konvertál és el tudja készíteni a magyar feliratsávot az AVI -hoz igazítva valamilyen felirat formátumban ?

Örülnék, ha esetleg kihasználná a több processzormagot is.

Ponty, szálka nélkül.

(#42330) Chello válasza k.daniel91 (#42251) üzenetére


Chello
tag

Ilyesmit keress.. Nem tudom, lehet ez is működik W10 -en.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22339

Ponty, szálka nélkül.

(#42331) Chello válasza Wolfskin (#42314) üzenetére


Chello
tag

Elképzelhető, hogy azért nem áll le, mert egy vagy több folyamat megakadályozza ezt.

Ezenkívül van emlékeim szerint a BIOS -ban többféle (3?) suspend mód, talán a kiválasztott éppen nem állítja le a lemezeket, bár ezt én csak egész gép pihentetésére használtam.

Van még ugye lehetőség arra, hogy a merevlemezek bizonyos idő után leálljanak a windows energiagazdálkodási beállításai között.

Xp alatt Asztal/Jobbclick/képernyőkímélő/energia ellátás.

UI: Ezt most olvasgattam, nemtom mi ez, de felsorolja a lehetséges okokat is.

Currently there are three methods of suspending available: suspend to RAM (usually called just suspend), suspend to disk (usually known as hibernate), and hybrid suspend (sometimes aptly called suspend to both):

https://wiki.archlinux.org/index.php/Power_management/Suspend_and_hibernate

[ Szerkesztve ]

Ponty, szálka nélkül.

(#42332) Chello válasza tonermagus (#41795) üzenetére


Chello
tag

Emlékeim szerint volt az email szolgáltatók némelyikének nagy levél funkciója is.

1 GB -ig biztosan.

Ponty, szálka nélkül.

(#42333) ALFA válasza ALFA (#42301) üzenetére


ALFA
senior tag

Ezek szerint nem? :F
Marad a kézimunka? :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#42334) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok! Vga memória tipusát mivel tudom megnézni?

(#42335) S-IW válasza =HG= (#42334) üzenetére


S-IW
tag

(#42336) pc360 válasza =HG= (#42334) üzenetére


pc360
addikt

GPU-Z - Ez a hivatalos cucc.

S-IW: Olyankor semmi értelme a portable appsról linkelni, ha a hivatalos EXE is önmagában futni képes. Egy portable appnál semmi szükség telepítőre, se futtatói környezetre.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42337) S-IW válasza pc360 (#42336) üzenetére


S-IW
tag

Boldog Karácsonyt!

(#42338) pc360 válasza S-IW (#42337) üzenetére


pc360
addikt

Hogy jön ez ide?!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42339) =HG= válasza pc360 (#42336) üzenetére


=HG=
addikt

Lehet nem fogalmaztam pontosan...Tehát a memó lapka gyártót szeretném megtudni..samu, elpida, hynix...Lehet csak én vagyok vak, de GPU-Z-ben nem találom...

MEGVAN!!! Bocsi... :B

[ Szerkesztve ]

(#42340) pc360 válasza =HG= (#42339) üzenetére


pc360
addikt

Akkor a szabad szemeddel, miután leemelted a hűtőbordát a lapról.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42341) =HG= válasza pc360 (#42340) üzenetére


=HG=
addikt

:DD Na azt szerettem volna elkerülni...

(#42342) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Van egy LH532 notebookom, ami szuperül megy Windows 7-el, viszont Windows 10-nél a funkció gombok nagy része nem működik - nincsenek hozzá win10 driverek, a régi drivert se lehet telepíteni. Tudnátok olyan programot javasolni, amivel a képernyő fényereő szabályozását be tudnám állítani a gyári Fn+F6 és Fn+F7 gombokra?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#42343) pc360 válasza Willie (#42342) üzenetére


pc360
addikt

Ezek egyedi cuccok, ezért azzal tudsz próbálkozni, ami adott. Ha a Win update nem segített, akkor még megpróbálható a Win 7-es, FN gombok kezeléséért felelős szoftverek telepítése Win 7 kompatibilitással. Ha úgy sem, akkor úgy marad, vagy lehet valami Linux-szal kéne kipróbálni (pl. Manjaro), ha úgyis csak netezés folyik rajta.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42344) Willie válasza pc360 (#42343) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm szépen, hamar írtam a levelet, a winupdate megoldotta a problémámat. :))

(#42345) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok-e ajánlani valami programot amivel le tudok tölteni rtlmostról?
Orbit nem is látja.
FVD. darabokba letölti, de a végén kiírja, hogy áthelyezték vagy nem található.
Downloadhelper carul veszi fel.
Ötlet esetleg, hogy mivel próbálkozzak?
Köszönöm.

(#42346) pc360 válasza Kolty (#42345) üzenetére


pc360
addikt

Kipakolod full képernyőre és felveszed. Nyilván nem véletlen a védelem, amivel ellátták a letöltések ellen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42347) Kernel válasza Kolty (#42345) üzenetére


Kernel
nagyúr

2015-ös hozzászólásom idején még működött:

https://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_33475-33475.html

https://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_33483-33483.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42348) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi all!

Olyan programot keresek, amivel egy ablak méretét tudnám változtatni.

Konkrétan olyan problémám lenne, hogy álló módban használom a monitoromat és vannak olyan programok, amik nagyon kicsiben jelennek meg. Ezek általában Dos-os, parancssoros programocskák, viszont nem nagyon tudom elolvasni a betűket az ablakban. Függőleges irányban tudom változtatni az ablak méretét, viszont vízszintesen nem engedi, az fix...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#42349) kispx válasza Vertigo18 (#42348) üzenetére


kispx
addikt

Ha parancssori ablak jelenik meg, akkor jobb egérgomb a címsávra, majd tulajdonságok, és a betűk méretét növeld meg.

(#42350) Vertigo18 válasza kispx (#42349) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, tökéletes lett! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.