Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) ollie válasza w.miki (#42799) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

MS Paint

***

(#42802) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !

Olyan progit keresnék amivel régi VHS-t lehet digitalizálni .Lehetőleg ingyenes progit ha van ilyen még.

Köszi

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42803) pc360 válasza jozefgucci1 (#42802) üzenetére


pc360
addikt

Hardveres kérdés, merthogy szükséged lesz egy felvevőkártyára, vagy konverterre. Azokhoz meg általában jár szoftver.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42804) jozefgucci1 válasza pc360 (#42803) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mire gondolsz ? Összekötöm a magnót a géppel és valami jó progira lenne szükségem a digitalizáláshoz .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42805) pc360 válasza jozefgucci1 (#42804) üzenetére


pc360
addikt

VHS <-> magnó? Mi van? A VHS videóanyagot hordoz, a magnó(kazetta) meg hangot.

Szóval.... van felvevőkártyád?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42806) jozefgucci1 válasza pc360 (#42805) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szóval félreértettél . Van egy Lg VHS videólejátszó készülékem és van hozzá pár régi kazettám amit szeretnék átdigitalizálmi . Halkan megjegyzem , hogy első kérdésem VHS-t rejtett , míg a másodikban magnót írtam ugyan ,de régen a videómagnó = Vhs-t jelentett. Tudom -tudom már öreg vagyok :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42807) pc360 válasza jozefgucci1 (#42806) üzenetére


pc360
addikt

Még egyszer: milyen felvevőkártyád van?

Azaz: milyen kábellel és milyen eszközbe kívánod csatlakoztatni a becses videomagnód?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42808) jozefgucci1 válasza pc360 (#42807) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Áhh :W Avermedia

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42809) pc360 válasza jozefgucci1 (#42808) üzenetére


pc360
addikt

Nah. Akkor most jön az első hozzászólásom újbóli elolvasása.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42810) Dluinet válasza jozefgucci1 (#42808) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy video digitalizáló kártyát kell venned, ha ez megvan, akkor jön a szoftver

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42811) csferke válasza jozefgucci1 (#42802) üzenetére


csferke
senior tag

régi VHS-t lehet digitalizálni

Itt nézz szét.
[link]
USB-Videowandler sz.tem nem sok € érte és ezen át kötöd össze a videó lejátszót és a PC-t. A felvett anyagot bármely videó vágó/szerkesztő programmal szerkesztheted.

[ Szerkesztve ]

(#42812) lumpy92 válasza Dluinet (#42732) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a választ! :)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#42813) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Urak köszönöm mindenkinek a segítséget és bocs , hogy ilyen értetlen voltam :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42814) gyulank


gyulank
addikt

Mivel lehetne konvertálás nélkül összefűzni több hangfájlt úgy, hogy készüljön hozzá egy cuesheet fájl is, és hogy? Szóval, ha mondjuk parancssorból lehet, pontosan mi a parancs?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#42815) ollie válasza gyulank (#42814) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Némi infó, de a cuesheet-et valszeg kézzel kell megcsinálnod: [link]

***

(#42816) Joker88


Joker88
őstag

Kellene egy ún biztonsági mentő program.
Van néhány mappa/fájl amiről szeretnék mentést készíteni.. Pl a " Képek " mappám. Sok érdekes,fontos képem van,szeretném ha meglenne másolatban is.

A gépen elsőszámú meghajtó egy 500 GB-os HDD. ez az elsőkörben használt merevlemez. a mentésnek pedig a hordozható merevlemezemet gondoltam ,szintén egy 500GB-os SONY HDD.
Szóval a hordozható merevlemezre kellene mindig másolni az adott mappák módosításait a kérdéses programnak.
Mivel az ember alapvetően lusta,valami automata programra vadásznék.

Kritériumok :
-lehetőleg magyar legyen
-elsőkörben ingyenes /ha van/ , de ha fizetni kell érte az sem gond
- könnyű legyen használni
- Windows 7 x64-en fusson

Előre is köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#42817) pc360 válasza Joker88 (#42816) üzenetére


pc360
addikt

SyncBackFree egyértelműen (magyar infó).

Nem a lehető legegyszerűbb, de cserébe jól beállítható, és megbízható. Én is ezzel szoktam az egyik oldalt tükrözni a másik felé.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42818) King Unique válasza Joker88 (#42816) üzenetére


King Unique
titán

A külső HDD pontos típusát nem említetted, de a gyárilag összeszerelt típusokhoz szoktak mellékelni többek között akár backup programot is. Így van ez a Sony egyes modelljeinél is (példa). Vagyis a másik válaszban javasolt program mellett a Backup Manager / Backup Manager 2 is alkalmas lehet az említett feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#42819) galaxys80


galaxys80
veterán

Melyik programmal tudnék gyorsan és konvertálás nélkül kis méretű videófájlokat összefűzni?

Másik problémám, hogy van pár videófelvételem amit sikerült fejjel lefelé elkészíteni. Mivel tudnám átforgatni?

(#42820) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok, segítséget kérnék PDF szerkesztésében.
Egy A4-es oldalon kettő darab PDF oldalt kell megjeleníttetni. Milyen szoftver alkalmas erre?
Azaz A4 fekvőben kell minden oldalt elrendezni és egymás mellett állóban jelenjen meg két PDF lap.
Fogalmam nincs, milyen szoftver gyárt nekem ilyet. Az egyszerűbb PDF Split and Merge nem tud ilyet, ahogy nézem.
A segítségnek nagyon örülnénk, köszi.

(#42821) pc360 válasza galaxys80 (#42819) üzenetére


pc360
addikt

Az átforgatás szerintem csak újrakódolással történhet, arra jó a Handbrake.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42822) Dluinet válasza tpeter77 (#42820) üzenetére


Dluinet
nagyúr

acrobat reader > nézet > oldalmegjelenítés > kétoldalas nézet

sima acrobatban pedig az elforgatás is működik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42823) galaxys80 válasza pc360 (#42821) üzenetére


galaxys80
veterán

Közben a Format Factory-val el tudtam forgatni.
Így viszont az MKV merge hibára hivatkozva nem fűzi össze a videókat. :W
Az elforgatás előtt persze simán összefűzte az összes kisvideót.

(#42824) kmarci25


kmarci25
veterán

Notebook/laptop akkumulátor diagnosztikai program létezik? Vagy hogyan tudom ezt megvizsgálni (azon kívül, hogy tapasztalom, hogy gyorsan merül...)? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42825) bluemirage válasza galaxys80 (#42823) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem tudok olyan szabványos, de újrakódolás mentes forgatásról, amit minden lejátszó jól kezel. A képpontokat át kell rendezni... ez van. Ez a biztos. Egy metatag átírása a fejlécben nem lesz itt tuti megoldás.

Ha forgatni kell, akkor újrakódolás, az pedig már össze is fűzi a kódolandó darabokat.

Meliora sunt bono inimica

(#42826) galaxys80 válasza bluemirage (#42825) üzenetére


galaxys80
veterán

De jelenleg ott tartok, hogy azt a 3 videót amit forgatni kellett megoldottam Format Factory-val. Most viszont nem bírom összefűzni az elforgatott videókat a többivel.
Format Factory szerint túl sok a videó. (75)
MKV merge hibával megáll.

(#42827) bluemirage válasza galaxys80 (#42826) üzenetére


bluemirage
őstag

"MKV merge hibával megáll"
Ezt írtam... valószínűleg csak valami bejegyzés került a videófájlba, ami nem szabványos és így az MKV Merge kiáll hibára.

Meliora sunt bono inimica

(#42828) galaxys80 válasza bluemirage (#42827) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor mivel kellene szabványosan elforgatnom?

(#42829) sztanozs válasza galaxys80 (#42828) üzenetére


sztanozs
veterán

én anno mencoder-rel csináltam ilyeneket, de azt kézzel kell konfigurálni parancssorban.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42830) galaxys80 válasza sztanozs (#42829) üzenetére


galaxys80
veterán

Ennyire nem értek hozzá sajnos. :(

(#42831) bluemirage válasza galaxys80 (#42828) üzenetére


bluemirage
őstag

Időközben utánaolvastam, hiszen változhattak a dolgok. De nem.
A metaadatokba történő bejegyzés finoman szólva sem hoz 100%-os kompatibilitást. Ha éppen átment volna a MKV Merge-n, akkor ki tudja melyik lejátszónál akad volna fent a dolog később.

Tehát marad az, hogy egy lépésben fűzöd össze és forgatod egy transzkódolóval. Ha van GTX6xx-nél jobb Nvenc támogatású videókártya, akkor hardveres gyorsítással a valós idő 4x-6x-es tempóval is tud ez menni. Erősebb konfig alatt még sokkal gyorsabban is.
Itt a képernyő közepén szürke rejtett link alatt van portable változat is. Ez támogatja az nvenc-es kártyákat is. De némi videós ismeretekre szükség van, ha jól akarod átkódolni, de egy kis gyakorlással és utánaolvasással szerintem menni fog.

Meliora sunt bono inimica

(#42832) galaxys80 válasza bluemirage (#42831) üzenetére


galaxys80
veterán

Ehhez az én gépem édes kevés. Több, mint 10 éves konfig.
Akkor marad így ahogy. Azért vagyok szomorú, mert pont a gyermek bohóckodása van rajta azon ami fejjel lefelé van.

(#42833) pc360 válasza kmarci25 (#42824) üzenetére


pc360
addikt

Mit szeretnél megvizsgálni azon a tényen, hogy sérült, vagy elhasználódott? Az akkuhoz információs programok léteznek csak (típus, hőmérséklet, töltöttségi állapot, esetleg saját algoritmussal való hátralévő idő számítása). Nincs olyan "diagnosztika", amiből kiderülne az elhasználódás oka, és a mértéke is csak akkor megtudható, ha van összehasonlítási alapja. Az infó progik a következők - ha már említettem őket:

BatteryBar
BatteryCare
BatteryInfoView

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42834) tpeter77 válasza Dluinet (#42822) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi, végül is megoldottam máshogy.
Rámentem a nyomtatásra, és a nyomtatóknál kiválasztottam a PDF Creator-t és a Több oldalas nyomtatást kiválasztva két oldalt rakott egymás mellé, így el lehetett menteni a kész fájlt, 400 oldalból megállt a méret.
És az volt a cél, hogy 600 oldal felé ne menjen. Arról nincs megkötés, hogy két lap van oldalanként :)

(#42835) kmarci25 válasza pc360 (#42833) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem is az oka érdekel, hanem a mértéke. És valóban az összehasonlítás a legjobb módszer, mert jelenleg úgy tűnik, hogy drasztikusan elkezdett esni a teljesítménye. De egy dolog, hogy mi úgy érezzük, a másik meg, hogy tényleg így van-e.

Köszönöm az ajánlásokat, megnézem őket. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42836) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Fentebb volt hasonló kérés, nekem is "backup" progi kellene. A feladat némileg eltér. Adott egy mappa, amibe kerülnek fájlok (A mappa), ezeket kellene hálózati helyre (B mappa) menteni, megőrizve a dátumot. Viszont A mappában a törléskor ne törölje B-ben a mentést, illetve B-ben törléskor se törölje A-ból. Illetve A mappát folyamatosan figyelje.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42837) pc360 válasza ViZion (#42836) üzenetére


pc360
addikt

A progiajánlat erre is hasonló, de neked valamelyik fizetős verzióra van szükséged. A SyncBackSE és a SyncBackPro automatikus figyelésre is képesek (összehasonlítás), a pontos szabályrendszer pedig ugyanúgy beállítható. Minden variációra és szűrésre képesek, szóval a példádban szereplő sima mentés az elég alap.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42838) ViZion válasza pc360 (#42837) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm. Valami free verzió nincs esetleg, mai ezt tudja? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42839) pc360 válasza ViZion (#42838) üzenetére


pc360
addikt

Talán a FreeFileSync, de szerintem az egy bénaság.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#42840) ViZion válasza pc360 (#42839) üzenetére


ViZion
félisten

Meglesem majd, köszi. :R
És esetleg olyan progi win7-re, amivel bele tudok nézni, h a kollégák épp mit csinálnak? Tehát képernyő megosztás, ilyesmi. Kicsit több kontroll kell a kollégák felett, viszont nem szeretnék folyamatosan a hátuk mögött állni. Aki meg maszekol, azt így is elcsípném, tudnám tényekkel alátámasztani a gyanúmat. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42841) ollie válasza ViZion (#42840) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyet nem lehet csinálni a kollégák beleegyezése nélkül, mert a törvény bünteti. Egyébként vannak ilyen felügyeleti rendszerek, de nem olcsó kategória.

***

(#42842) sztanozs válasza ViZion (#42840) üzenetére


sztanozs
veterán

[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42843) galaxys80 válasza ViZion (#42840) üzenetére


galaxys80
veterán

Élmény lehet nálad dolgozni... :U

(#42844) Met válasza galaxys80 (#42843) üzenetére


Met
nagyúr

Én mint alkalmazott úgy gondolom hogy jogos az igénye.
Munkaidőben dolgozzanak és a céges munkákat ne a maszekot.
Mondom ezt úgy hogy ha nincs munka akkor PH, FB, netezés megy, maszekot otthon csinálom.
Nem örülnék ha valahogy figyelnének de akkor intézném mobilon a "magán netezést".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42845) galaxys80 válasza Met (#42844) üzenetére


galaxys80
veterán

Az igénye valóban jogos. Viszont nekem alkalmazottnak meg az az igényem, hogy legyen meg a bizalom és ne figyelgessenek. Ha meg elégedetlenek velem, akkor küldjenek el.
Én biztos, hogy egyetlen percet nem dolgoznék olyan munkahelyen, ahol a főnököm figyelget. Főleg nem a tudtom nélkül.

(#42846) kmarci25 válasza ViZion (#42840) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálunk központi hálózatmenedzsment van, van ami tiltott, van ami nem. Nem teljesen az, amit szeretnél, de azért ezzel erősen le lehet korlátozni a munkaidőben történő "maszekolást", időtöltést.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42847) ViZion válasza ollie (#42841) üzenetére


ViZion
félisten

de, lehet, korábban működött is. Amúgy én is alkalmazott vagyok. Engem is figyelnek, kamera, mail, stb.
viszont lopni sem szabad, ugye? Munkaidőben nem a maszekot kell tolni. És nyilván itt már nem kis időről van szó, nem szoktam apróságokat túllihegni, otthonra kell vmi, akkor kivágatja, elviszi, tegye. de amikor már "üzletszerű", az probléma. És nem, nem a netezés, FB a baj, azt leszarom, ha a munka halad. Annak örülök, ha a munka kész, ha marad idejük, akár filmet is nézhetnek. Van, aki itt szedi le a filmeket, otthon megnézni. voltak, akik sakkoztak telón munka közben. Nem érdekel, a munka halad, ennyi belefér. Nem para, ha 10 percel tovább kajál, ha ki kell ugrani városba, stb. A baj az, h céges időben, céges alapanyagra készül munka, amiből a pénzt nem a cég kapja meg.

galaxys80: nem nálam, de igen, jó hely amúgy. Eljött az a pont, ahol a bizalom csökkent, de biztosat szeretnék tudni, vádaskodni alaptalanul -esetleg- nem szerencsés. Nem fb tiltás, nem YT tiltás (bár ezeket megcsináltam poénból egyik srácnál pár napra anno ;] )

Egyelőre a leadott munkák/számlázás figyelése megteszi, majd látjuk, h elég-e. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42848) ollie válasza ViZion (#42847) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az EU-ban kötelező az alkalmazott tudtára hozni, hogy figyel(het)ik, a magyar törvények meg tudtommal még szigorúbbak. Nem véletlen, hogy a mostani melóhelyemen velem is aláírattak egy rakás papírt, hogy megfigyelhetnek, meg hogy 30 napig tárolhatják a felvételeket, adatokat.

És itt nem arról van szó, hogy jogos-e avagy nem. Szerintem is joggal teszi ezt a munkáltató, de akkor is vannak törvények, melyek ezt szabályozzák.

[ Szerkesztve ]

***

(#42849) tordaitibi válasza ollie (#42848) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tudtommal a klotyó és az öltöző-fürdő nem, a többi helyiség kamerázható, megfigyelhető.
PC munkafolyamatok logolhatók, ebbe beletartozik a keyloggolás is, netbankot, randi oldalakat épeszű ember nem a munkagépről csinálja egyébként se.
Amúgy ezek a rögzített képi, szoftveres anyagok egy komolyabb pernél akár a dolgozó érdekében is jól jöhetnek! Tehát nem konkrétan a szívatás a legfőbb ok. Egy melóhelyen az ember vagy ne tegyen kompromittáló, visszaélésre okot adó (akárcsak poénból is megszívathatják a kollégák) dolgokat, ha mégis, legyen tisztába, hol, hogyan lehet kismértékbe mégis kijátszani a Nagy Testvért.
Én melóhelyem orrba szájba be van kamerázva, de mivel én vagyok a monitorszobába :) így tudom hol lehet kicsit lazítani. Ezzel néha élek is, de nem visszaélek.

(#42850) ollie válasza tordaitibi (#42849) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak akkor kamerázhatnak, ha te a beleegyezésedet adtad: [link]

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.