Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#54951) Maotun válasza bombibmw (#54949) üzenetére


Maotun
őstag

+1 a phanteksnek főleg 3 ventivel verhetetlen, sok vizes kompaktal is pariba van vagy inkább jobb :C

(#54952) bombibmw válasza skandarg27 (#54950) üzenetére


bombibmw
veterán

Szívesen.
Jó döntés,a 3770k megérdemel egy ilyen hűtőt. :)
Így fog kinézni az mATX-en,brutális. :D
Javaslom a pasztát is így felkenni,nekem eddig mindig bevált.
És használd nyugodtan a gyári pasztát,mert nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#54953) Casanova* válasza bombibmw (#54952) üzenetére


Casanova*
veterán

ez a Phanteks PH-TC14CS hűtő ilyen szépen elfér mATX-en? :Y nagyon király! kb. úgy hűt,mint a noctua D14.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54954) bombibmw válasza Casanova* (#54953) üzenetére


bombibmw
veterán

Az a PE végű,a dupla tornyos,álló. :)
De szépen elfér mATX-en és a VGA is alatta. [link]
Viszont alacsony ramok kellenek alá,mivel ha magasabbak,akkor meg kell emelni a ventit és annyival magasabb lesz,mint a gyári érték(171mm),amihez nem árt egy tágasabb ház is. :)

(#54955) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Van valakinek tapasztalata a Enermax ELC240 hűtővel?

(#54956) Casanova* válasza bombibmw (#54954) üzenetére


Casanova*
veterán

nagyon jól néz ki! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54957) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy bugyuta kerdes, de az ujak kozul minden huto jo minden processzorhoz? Szoval eleg csak arra figyelni, hogy beleferjen a hazba/alkatreszek melle?

Milyen hutot ajanlanatok egy FX 8320 -hoz (talan lenne huzva is egy kicsit kesobb), illetve egy intel i5 4670 vagy egy i7 4770-re? Utobbi kettot nem huznam (nem is lehet), de meg nem dontontottem el, hogy a harom kozul melyiket veszem majd. Nagyon fontos, hogy amennyire csak lehetseges, halk legyen.

Illetve meg egy kerdes a vegere: egy jo hutovel lehet halk gepet epiteni FX 8320-bol?

Koszonom!

(#54958) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

i7-4770 procihoz melyik lenne jobb választás (hűtés, hang szempont):
- Thermalright True Spirit 120 Rev A
- Thermalright True Spirit 120 M BW
- Alpehnföhm Triglav
- Scythe Kotetsu
- Zalman CNPS10X Optima

Ezek a hűtők felszerelhetőek 1150-es alaplapra, illetve elfér alattuk magasbordás ram (ez a ram lmenne a konfigba [link]?

A két thermalright hűtő között mi a különbség?

Nekem az Alpehnföhm Triglav szimpatikus az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#54959) Potzee válasza zolee0307 (#54958) üzenetére


Potzee
addikt

Ha jól tudom, a Triglav és a True Spirit 120 Rev.A már nem kapható...
A True Spirit 120 160mm magas és egyenes hőcsöves, a 120M eltolt hőcsövekkel rendelkezik és csak 145mm magas [link]
Keskeny házba, magas hűtőbordás ramok mellé jó választás a True Spirit 120M, de ha befér a házba én az Ashura kis tesóját, a Scythe Kotetsu-t venném...A Kotetsu és a 120M kb. egy árban vannak.
Az említett valamennyi cooler jó 1150-es foglalatra.

(#54957) Robo sapiens: A jelenleg kapható coolerek szinte mindegyike széles kompatibilitással rendelkezik. Az új foglalatokra az összes új cooler felszerelhető (van néhány kivétel, pl. Arctic A30 kifejezetten csak AMD, i30 csak Intel, stb...)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54960) gari24


gari24
tag

Hali

Lga 775re létezik passzív hűtő ???

TDP 65W

(#54961) vjozsef válasza gari24 (#54960) üzenetére


vjozsef
senior tag

Scythe Ninja 3

(#54962) Potzee válasza gari24 (#54960) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright HR-02 (mint nálam... :D ), Scythe Ninja 3, Silverstone Heligon HE02, Nofan CR 95C (korlátozott alaplap kompatibilitással!)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54963) xtevo válasza Potzee (#54962) üzenetére


xtevo
őstag

Öröm az ilyen kérdés, mi?! :K :DDD

(#54964) Potzee válasza xtevo (#54963) üzenetére


Potzee
addikt

Mit tagadjam... :D :K ...még mindig örömmel tölt el a 0 dB konfig

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54965) xtevo válasza Potzee (#54964) üzenetére


xtevo
őstag

Jól is néz ki ez, tetszik. ;) Talán a kábelekkel kicsit foglalkoznék és mehet a "Hogy is néznek ki a gépeink?" topikba. :K

[ Szerkesztve ]

(#54966) zolee0307 válasza Potzee (#54959) üzenetére


zolee0307
őstag

Ezeket a hűtőket a merlinhardvernél néztem.

A triglav egyébként milyen hűtő? Mert az ára miatt inkább azt venném.

A kotetsu is befér, max 163 mm hűtő mehet házba. Emelett is elférnek a magsbordás ramok (amit akarok venni 41 mm magas)?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#54967) Potzee válasza zolee0307 (#54966) üzenetére


Potzee
addikt

Jó helyen nézelődsz, korrekt üzlet. Jó cucc a Triglav, de mint korábban is írtam, abból nincs készlet...és szerintem már nem is lesz. Ilyen hűtőt már csak használtan tudsz venni...
A Kotetsu elfér a lapon, ha nem a ramok felett akkor a ramok mellett úgy, hogy a cooler ventije hátrafelé fúj. De befér az Ashura is ha 163 mm hely van a cooler számára...:-) ??

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54968) Potzee válasza xtevo (#54965) üzenetére


Potzee
addikt

:R
Igen, a kábelek menedzselése nem volt erős oldalam...de a karácsonyi szünetben rendet rakok! :B

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54969) rígel


rígel
őstag

Sziasztok!

Ki tudtam próbálni egy Arctic Freezer A30-at és sajnos bebizonyosodott hogy nem fér be a házba. A magasságával és mélységével nincs gond, a szélessége miatt nem jó.

Tudnátok ajánlani helyette valami picit kisebb, nagyon halk, de minimum ilyen jó hűtőt? (proci: 125w-os phenom II x4 BE, max 4 GH-ig húzva kizárólag alapfeszen) Először árban 10k-t szántam rá max, ez volt a lélektani határ, de ha van jobb hűtő 1-2 ezressel drágábban, akkor rászánom.
Találtam valahol a Scythe ninja 3-ról és a TR macho 120-ról tesztet, de nem voltak túl pozitívak a vélemények. Méretben megfelelnének.
A CM 212 jó árban van, de félek hogy hangos.

köszönöm

(#54970) zolee0307 válasza Potzee (#54967) üzenetére


zolee0307
őstag

Mikor még amd-s konfigot akartam, akkor az ashurát vettem volna, de inkább intelnél maradok és szeretnék ott spórolni, ahol tudok, meg szerintem felesleges egy ekkora hűtő.

Egyenlőre a kotetsu, meg a thermalright csúsztatott verziója marad, majd meglátom melyik lesz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#54971) Potzee válasza rígel (#54969) üzenetére


Potzee
addikt

Én több pozitív tesztet olvastam a Scythe Ninja 3-ról és a TR Macho 120-ról mint negatívat... :K
Nekem volt Ninja 3 és egészen biztosan kijelentem, hogy egy nagyon jó hűtő, halk és hatékony!
10k környékén a Scythe Kotetsu és a Thermalright True Spirit 120M jó vétel. Halk, hatékony és a magas ramok mellett is elfér.
+ pár ezerért drágább kategóriában HR-02 Macho (elcsúsztatott torony felépítés miatt elfér a ramok mellett), Ashura, Brocken 2

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54972) ST05 válasza Potzee (#54971) üzenetére


ST05
őstag

az összes Scythe , igen ajánlott véleményem szerint, japánok úgy bánnak a fémmel ,mint senki, nekem egy mini ninja volt anno kapott egy lassu 12cm ventit, és 3570k húzhattam jóó sokáig... Aprón van hogy 5-7k, nem kell levegőbe gondolkozni manapság 10-15k -kal szerintem ,ennyitől már kompakt vizecskék is vannak...

(#54973) zolee0307 válasza Potzee (#54971) üzenetére


zolee0307
őstag

Mindenképp 10k alatt akarok maradni cooler terén. Sajnos tesztet nem találtam kotetsurol, de képek alapján nem lóg be a tamok fölé.

(eddig pár alkatrészen sikerült annyit spórolni, hogy ki tudok hozni egy inteles konfigot egy amd konfig árából. Ezért nem akarom átlépni a 10k-t)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#54974) bombibmw válasza ST05 (#54972) üzenetére


bombibmw
veterán

Azokat a kompakt vizecskéket leverik a középkategóriás léghűtők.
Persze itt nem 10 fokokról van szó,csak pár fokról.
Viszont szinte az összes kompakton ventit kell cserélni,ami plusz kiadás.
Ez szimpátia kérdése is.

(#54973) zolee0307 :
A Kotetsu az Ashura kistesója.
Kb olyan viszonyban lehetnek,mint a Macho-Macho 120,csak pár fok eltérés lehet közöttük.
Szerintem nem rossz vétel.

(#54975) vjozsef:
Teszt? :)

[ Szerkesztve ]

(#54975) vjozsef válasza zolee0307 (#54973) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kotetsu az gazdasagos Ashura igazabol, ittvan az asztalomon epp.

(#54976) zolee0307


zolee0307
őstag

Köszi az eddigi válaszokat, akkor kotetsu lesz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#54977) rígel válasza Potzee (#54971) üzenetére


rígel
őstag

Köszönöm.
A TR True spirit 120- ból van sima M-és, M (bw) és M (bw) rev.A
Ezek között mi a különbség?

(#54978) Potzee válasza rígel (#54977) üzenetére


Potzee
addikt

Különbség csak a ventik között van.
...szín és a teljesítményben egy árnyalatnyi...
A régi True Spirit 120 (160 mm magas) már nem kapható csak a 120M (145 mm)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#54979) #56230144


#56230144
törölt tag

Erre a konfigra valaki tud olyan hűtőt mondani, amitől csendesebb lesz a gép? Ha valamivel játszok (pl black ops 2) nagyon hangosan zúg a gépem...

A konfig a következő: AMD FX 6300 six core processor 3.50ghz, gtx 560ti videókártya, 4GB ram

Előre is köszi :)

(#54980) vjozsef válasza #56230144 (#54979) üzenetére


vjozsef
senior tag

Haz meretei, tipusa?
Alaplap tipusa?

Ennyi info utan barmelyik jo neked a gyarin kivul. :D

(#54981) Apollo_21 válasza vjozsef (#54980) üzenetére


Apollo_21
addikt

KB..és még az sem tudott hogy mennyi a rááldozott cél keret:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54982) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok, van egy 4-5 éves freezer 7 prom, de az utóbbi időben megjött a hangja szegénynek. Tudok ezen ventit cserélni esetleg, vagy hagyjam a francba, vegyek újat? Esetleg tudtok hagmentes ventit ajánlani rá?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#54983) vjozsef válasza szokeherceg (#54982) üzenetére


vjozsef
senior tag

felejtos. csereld le.

(#54984) newclass válasza vjozsef (#54975) üzenetére


newclass
tag

No és hogy muzsikál az Ashura-hoz képest? :)

(#54985) newclass


newclass
tag

A Scythe Kotetsuról találtam egy tesztet, hátha érdekel itt még valakit:
[link]

A teszt alapján elég jól sikerült (ő is).

(#54986) rígel válasza Potzee (#54978) üzenetére


rígel
őstag

Köszi.

(#54987) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Szerintetek melyiket inkább ha választani kéne? Be Quiet Shadow Rock PRO SR1 vagy Scythe Mugen 4.

(#54988) vjozsef válasza benvolio (#54987) üzenetére


vjozsef
senior tag

Be quiet. A venti jobb rajta.

(#54989) and1ao válasza benvolio (#54987) üzenetére


and1ao
őstag

Mugen 3 :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#54990) benvolio válasza vjozsef (#54988) üzenetére


benvolio
őstag

Hát ez az, hogy csak a venti miatt jobb, hűtésbe nem, a tesztek szerint. A Mugen se egy hangos hűtő ahogy olvastam.
(#54989) and1ao: Mugen 3-at nem akarok, mert az nagyobb és nem tetszik ez a hátulról csavarozós felszerelés. A Be quiet is ilyen sajnos, ami nem szól mellette, pedig nekem is ez volt először a befutó. Ezután barátkoztam a Scythe hűtővel.
Tesztekbe elég jól szerepel a Mugen 4, itt miért nem ajánlott? /Tudom a Mugen 3 jobb, de nagyobb is, így nem csoda/. Egy közép méretűbe szeretném a legjobbat, legcsendesebbet ha lehet, max.160mm magasságig.
Üdv!

(#54991) vjozsef válasza benvolio (#54990) üzenetére


vjozsef
senior tag

Hatlapi merevites a problema? Akkor ne akarj ilyen mwretu hutot. Mugen4 nem hozza a harmas teljesitmenyet sajna...

(#54992) benvolio válasza vjozsef (#54991) üzenetére


benvolio
őstag

Nem a hátlapi merevítéssel van a gond, hanem a Mugen 3 és Be quiet megoldásával, hogy hátulról húzod a procira a hűtőt. Több helyen is írták, hogy nem egy jó megoldás.
Persze, hogy nem hozza a 3-as szintjét mivel kisebb is.
De méretéhez, "tudásához", árához képest akkor a 4-es nem jó hűtő?

(#54993) vjozsef válasza benvolio (#54992) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ashura jobb ebbol a szempontbol. De most oszinten hanyszor szereled le es fel hogy ez ekkors szempont legyen???

(#54994) benvolio válasza vjozsef (#54993) üzenetére


benvolio
őstag

Tudtam, hogy ez is kérdés lesz, de elég egyszer elnyírni azt a kis csavart, na mindegy, köszi az infókat.

(#54995) vjozsef válasza benvolio (#54994) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ovatosan..de ha baj van tudok hozza adni potalkatreszt.

(#54996) xtevo


xtevo
őstag

Urak! Újra rendelhető a ThermalRight HR-22 (4-5 munkanap), igaz picit drágult...

(#54997) zolee0307 válasza newclass (#54985) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, kár, hogy nem angol. Bár ahogy nézem ebben sincs benne, hogy mekkora ram fér el alatta.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#54998) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

[link] ez milyen vétel lenne?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#54999) bombibmw válasza CsIrKeRaToR (#54998) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez nagyon megéri 25k-ért. :K
A gond csak a single radi,aminél nagyobb kéne.
Átmenetileg jó lehet,mivel nem slim,hanem extreme 45mm-es,de ha bővíteni szeretnéd majd GPU blokkal,vagy csak egyszerűen a jobb hatásfokért,akkor kell majd egy nagyobb hőleadó.

[ Szerkesztve ]

(#55000) CsIrKeRaToR válasza CsIrKeRaToR (#54998) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

[link]
esetleg ez?

bocs a 2 hsz-ért nem volt időm szerkeszteni.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.