Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#35651) mrbig25 válasza klepto (#35650) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Szerintem az Arctic-ot vedd.
A CoolerMaster nem tud többet, hogy megérje a felárat. Ráadásul az Arctic talán még halkabb is.

...

(#35652) Smani válasza klepto (#35650) üzenetére


Smani
senior tag

Ennyiért egyiket se.
Apróba mind a kettő kb fele ennyiért van. Freezer amúgy halkabb.

(#35653) Ł-IceRocK-Ł válasza klepto (#35650) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Plusz egy freezernek. :K

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#35654) waterdragon1 válasza klepto (#35650) üzenetére


waterdragon1
tag

Hát hát ink akkor merlintől egy használtat a brocken vagy hasonló vagy van ott más jó hűtő is max 10k-ig és lepostázzák ennyi. De azokkal is elvagy amiket írtál csak azok ha jobban melegedne a procid kicsit hangosak lesznek a ventik :nagyobb fordulaton járnak akkor. Arctik i30, 13 pro ezek is jók ha arctik.

[ Szerkesztve ]

(#35655) klepto


klepto
addikt

Köszönet mindenkinek :R
Az a baj, hogy mára (legkésőbb holnapra) kellene a szerelés miatt, így a posta nem játszik...
Van még egy elfekvő Titan Vanessa L-Type hűtő is az egyik boltban, de erre még alkudni kellene; az induló ár 10.000.-Ft :U
Esetleg ez, ha 8 körül, vagy 8 alatt odaadják :F
Igaz, hogy ehhez csak S775 lefogató van, de az Asrock H77M alaplapomon van S775 furat is :U
Persze egy alaplapcsere után ez sajnos menne a kukába :W

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35656) waterdragon1 válasza klepto (#35655) üzenetére


waterdragon1
tag

gyári ventit nem kaptál hozzá?? Míg felér az apróból vagy a merlintől a hűtő ráadásul olcsóbban ,vagy pl alpenföhn triglav van aprón 8k-ért. De ha nincs más akkor az actik... A procid egy 95w tdp-s proci nem annyira forrófejű.

[ Szerkesztve ]

(#35657) Smani válasza waterdragon1 (#35654) üzenetére


Smani
senior tag

Nincs már használt brokija.

(#35658) klepto válasza waterdragon1 (#35656) üzenetére


klepto
addikt

De van gyári coolerem, csak azokat én nem használom már vagy 10 éve :U
Köszi a véleményed, ránézek az apróra, de valszeg inkább az Arcticot veszem helyben.
:R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35659) gorgo


gorgo
őstag

Hi!
Azoktól kérdezem, akik tapasztalatból tudják: egy Brocken minimum fordulaton mennyire halk? Illetve mennyire melegedne egy 2500K alatta passzív módban?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35660) Smani válasza gorgo (#35659) üzenetére


Smani
senior tag

Passzív üzemre alkalmatlan mert sürű a borda. 1000rpm-ig szinte néma.

(#35661) #59070464


#59070464
törölt tag

Sziasztok!

Ahogy nézegetem a review-kat, elég sok helyen úgy van elhelyezve a CPU hűtő, vagyis azon a ventilátor, hogy az nem a borda alján a ház teteje felé néz, hanem a borda oldalán van, ami a ház háta felé fújja a levegőt. A tápom a ház legalján van (Fractal R3 házikó) és a CPU alatt van egy HD5830-as VGA kártya (MSI Twin Frozr). Szerintetek mi az ideális elhelyezés? Most a borda alján van a ventilátor, mert úgy éreztem, hogy így a VGA is kap belőle egy kis szeletet. Érdemes lenne inkább úgy elhelyezni a hűtőt, hogy az a ház háta felé fújja a levegőt? Mi vajon a helyes opció? Egy Mugen 2-esem van már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#35662) DrJános válasza #59070464 (#35661) üzenetére


DrJános
aktív tag

Szia.

Mivel Mugen kettesed van így akár még programmal is leellenőrizheted, hogy melyik hűtési irány a jobb.
De ha jól emlékszem agressiv nézte meg hogy melyik elrendezés a hatékonyabb és azt írta, hogy Kb 5C-al jobb az ha a borda alján van a ventilátor és a ház teteje felé fújja a meleget (szóval ha hagyjuk, hogy a meleg felfele szálljon a fizika törvényének megfelelően.) Elvileg még a videokártya is hűvösebb pár fokkal.

A másik felszerelési mód amellett, hogy "jobban néz ki" (ez szubjektív, bár szerintem is jobban néz ki :DDD ) azért terjedt el mert régen féltek a tápokba engedni a processzor melegét így inkább a ház hátúja felé terelték a levegőt.

Ha lenne időd és kedved pár tesztet lefuttatni akkor szívesen megnézném az eredményeket.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#35663) #59070464 válasza DrJános (#35662) üzenetére


#59070464
törölt tag

Rendben. Nem vagyok lusta, de mielőtt neki álltam megkérdeztem, gondoltam olvasok néhány ajánlást. Délután lesz két vizsga, utána neki esek. Vagyis már elkezdtem. :)

A review-k miatt áthelyeztem a (gyári) ventilátor az oldalára, így most a ház hútulja felé fújja a levegőt. E8400@4.1GHz. CPU: 54 fok | Magok: 71 fok fölé nem ment 30 perc Prime95 25.11 x64 (In-plase large FFT-s teszt alatt). 900RPM-t pörög a ventilátor és hátul egy S-Flex 800RPM-es verzió fújja kifelé a bent lévő meleget (a háznak természetesen fent van az oldala). Ha a vizsga meglett (vagy ha nem :D ), délután visszateszem a borda alá és a tesztet megismétlem ugyanígy, friss reboot-al.

Érdekes, mert emlékeim szerint így érzem hűvösebbnek. Borda alanti ventilátor szerintem jócskán meghaladta a 71 fokot ilyen beállítások mellett.

Valóban jobban néz ki alatta a hűtő. Ha az oldalára teszem, akkor fél centiket lelóg a ventilátor. A hatákonyság nálam fontosabb, amúgy is plexi ellenes vagyok és csak néha kukkantok bele a házba, portalanítás esetleg upgrade gyanánt. :)

(#35664) Attici válasza #59070464 (#35663) üzenetére


Attici
őstag

Nekem is a hátán van a venti a mugenen, mert szerintem így hamarabb megy ki a meleg mintha felfelé fújná.
De nekem felette a táp van.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#35665) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni hogy egy ac freezer 13 pro,vagy egy cm hyper 212+ elférne az asrock 970 extreme 4 lapomon és,hogy mennyi Ram fölé lógnak be,mert elég magas Vengeace ramjaim vannak.Ha nem férnek be akkor ajánlhatnátok valamit.

Válaszaitokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#35666) DrJános válasza Stepo (#35665) üzenetére


DrJános
aktív tag

Először is azt ajánlom ha még nincs meg a ram akkor ne magas bordásat vegyél. A Corsair Vengeace ramból van Low Profile is. És van más gyártó is aki borda nélkül adja.

Ha már megvetted őket akkor a 212+ a keskenyebb és úgy a 2.és 4. foglalatba betéve a ramokat biztos, hogy elfér.

Van még a Alpenföhn Triglav az is nagyon keskeny.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#35667) Stepo válasza DrJános (#35666) üzenetére


Stepo
aktív tag

A ramokat sajnos márt megvettem.Most azon gondolkozok,hogy a triglav,vagy a 212+ tudná jobban lehűteni az fx 6100-asomat.Én a triglav-ra tippelnék.

(#35668) lsebestyen válasza Stepo (#35667) üzenetére


lsebestyen
addikt

eennyiért szvsz brocken a bestbuy...aprón van elég jóáron, épp az előbb keresgéltem..

(#35669) DrJános válasza Stepo (#35667) üzenetére


DrJános
aktív tag

Elvileg mind a kettőnek le kell tudnia hűteni minden zokszó nélkül.
A 212 evo pár fokkal hűvösebb mint az elődei és mint a Triglav (2-3C max). De a Triglavnak halkabb a ventilátora. Szerintem a Triglav jobb választás a hang miatt. ;)

lsebestyen: igazad van az sokkal jobb. Csak nem tudom, hogy a magas ramokkal hogy férne el.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#35670) Smani


Smani
senior tag

Egyébként DDR3 rambol bordásat venni jó nagy baromság. Főleg ezeket a lemezbordás vengeace-t.

Sima kopasz DDR3 sem melegszik semennyire. Magas bordákkal meg csak jól keresztbe tesz magának az user. lsd: cpu hűtő vásár...

(#35671) Merlinclub válasza Smani (#35670) üzenetére


Merlinclub
senior tag

+1 a magasborda ellen :DDD

(#35672) DrJános válasza Smani (#35670) üzenetére


DrJános
aktív tag

+ még 1 a magas borda ellen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#35673) #59070464 válasza Smani (#35670) üzenetére


#59070464
törölt tag

Miért vezették be? Tuning vagy parasztvakítás és vevőcsalogatás? Megmondom őszintén én is pont egy ilyenben gondolkozom (de már nem igazán). Valami 13 ezer pár száz forint az Oázisos srácoknál a 2x4GB-os kit. Pedig még LGA775-t használok, de olyan olcsó a RAM, hogy nem hiszem, hogy olcsóbb legyen (mondjuk őszig) és ösztönzöm magam a platform cserére azzal, hogy már ez is megvan (és csak deszka+proci fog kelleni). :U

[ Szerkesztve ]

(#35674) Smani válasza #59070464 (#35673) üzenetére


Smani
senior tag

Dizájn. Semmi értelme nincs azon kívül, hogy kb egy értelmes hűtés se fér el tőle.

DDR2 korszakban még volt értelme.

(#35675) proci985 válasza #59070464 (#35673) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

dizájn, vengegnanceből ugyanannyiért van alacsonybordás, vedd azt.

ddr2nél még volt értelme, főleg 2.1V fölött, de lowvoltage DDR3nál, amit a procik miatt feszelni se szabad tényleg semmi értelme.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35676) waterdragon1


waterdragon1
tag

+ 1 magas ram ellen Saját tapasztalat van 3db ramom abból 1 db magas kingmax 2gb 1600mh ddr3 majdnem 2x akkora mint a többi. Lett 1 schythe mugenem beér a 2. ramslotig és pont oda ment a magas ram nesze neked . Így 2x2gb ramot kidobtam a gépből : A másik egy alacsony a geil 2gb 1333mh ddr3 az volt az első sínben.

(#35677) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki csak segített a választásban , szeretek itt kérdezni mert mindig értelmes választ kapok íme az én karácsonyfám :)

Képek

Üdv.:Peti

(#35678) Smani válasza chosa921 (#35677) üzenetére


Smani
senior tag

Jól mutat ott a kis broki :)

(#35679) chosa921


chosa921
tag

Hideg levegőt fúl a lábamra, majdnem hogy fázok mellette :D persze terhelés alatt még nem volt.

Üdv.:Peti

(#35680) waterdragon1 válasza chosa921 (#35677) üzenetére


waterdragon1
tag

grat a brokihoz . Előtte mennyi volt a hőfoka ? Mit változott hangra és hőfokra?

(#35681) chosa921 válasza waterdragon1 (#35680) üzenetére


chosa921
tag

Smani-t kérdezd tőle vettem, én most telepítgetem az uj rendszert, vettem még mellé procit alaplapot +ramot. Ha kész minden akkr fogok egy 3dmarkot lefuttatni, +1 pc benchmark.

Üdv.:Peti

(#35682) Mans20 válasza chosa921 (#35681) üzenetére


Mans20
addikt

Inkább linx-et vagy prime-t

(#35683) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Legutóbb már segítettetek a hűtőválasztásban, de a helyzet picit változott azóta. Nemrég vettem egy Cooler Master Silencio 550-es házat, és ebbe szeretnék egy megfelelő proci hűtőt, amit akár passzívan is tudnék használni. Max magasság: CPU cooler height: 6.10-inch (154mm).

A megfelelő ventikről 2x120mm elöl és 1x120mm hátul már kérdeztem másik topic-ban, de ha vkinek van jó ötlete szívesen meghallgatom.
Szeretném, ha a mostani gépem szinte hangtalanul menne. ;)

Köszi a segítséget előre is.

(#35684) proci985 válasza xtevo (#35683) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

eredeti ventikkel először próbáld ki a házat, ha nem felel meg, csak utánna cseréld őket. az AC F széria gyengébb a gyári CMeknél, a Coolink Swif2 meg hang/légszállításban semmivel nem jobb.

kérdés: biztos a gyári hűtő a hangos, és nem a táp/procihűtő? 2120ra az intel hűtő annyira azért nem hangos, tuning meg biztosan nem lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35685) xtevo válasza proci985 (#35684) üzenetére


xtevo
őstag

A vga-n 2 venti van (windforce-os 6850) azt leszabályoztam 35-40%ig, akkor elég csendes, szinte nem is hallom. Ezen kívül van ugye az intel gyári cpu hűtője, illetve 2xCM gyári 800rpm venti. (Ha bekapcsolom gépet a cpu hűtő olyan szinten pörög fel, mint vmi helikopter és onnan lassul be)

(#35686) proci985 válasza xtevo (#35685) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tehát csak a bekapcsoláskor hangos, vagy később is? próbáltad a ventiket szabályozni, 120as méretben kb mennyi az, amit mát nem hallasz?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35687) xtevo válasza proci985 (#35686) üzenetére


xtevo
őstag

Bios-ban cpu hűtő level 9-ra van állítva, azt megnéztem. Bekapcsoláskor baromi hangos, és én hallom utána is, pedig a házon ugye nem sok rés van. :D
Ventiszabályzással még nem játszottam, mindkét venti alap CM 3 pines. Ezeket bios-ban tudom szabályozni?!
Eddig azért nem (mertem) belepiszkálni mondván a légszállítás akkor drasztikusan csökken.

[ Szerkesztve ]

(#35688) Smani válasza xtevo (#35687) üzenetére


Smani
senior tag

Vedd le level 1-re és mondjuk állítsd be hogy 48c-nál kezdje el emelni.

(#35689) xtevo válasza Smani (#35688) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi. Gondolom a proci hűtőre gondoltál?! Megpróbálom, és akkor kibukik, hogy ez a venti, vagy a házventik hangosak.

[ Szerkesztve ]

(#35690) Smani válasza xtevo (#35689) üzenetére


Smani
senior tag

igen arra

(#35691) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

milyen cpu-hűtőt vegyek, ha:
- cpu: phenom II x4 945
- lap biosában (msi gm-e65) legkésőbb 40C-os kupakhőmérsékletnél emeli a procihűtő-venti fordulatszámát 40%-ról, jó lenne, ha ennél fentebb nem emelkedne a hőmérséklet.
- jelenleg egy gelid tranquillo rev2 van a procin, ez a fenti követelményt nem tudja teljesíteni..
- ár: eddig a thermalright hr2 macho-t néztem, ez a plafon (~10-11+áfa), ha alatta marad, nem baj :)
- használaton kívüli venti van itthon, szóval gyári hangos venti nem akadály (2 thermalright ty-140, 1 ac-12-pro-pwm, coolink swif2-120pwm, stb)

köszi a választ :R

(#35692) Smani válasza Ringman (#35691) üzenetére


Smani
senior tag

40c?
Oda akkor valami komoly vizet kell venned.

(#35693) Ringman válasza Smani (#35692) üzenetére


Ringman
nagyúr

jól átszellőztetett házban a gelid tranquillo a héten 51C-t tudott. ha kitakarítanám (poros helyen van sajnos), ez lemegy kb 45-46 fokra.
szoftveres (coretemp, hwmonitor, stb) mérés szerint)

szerk:
hang miatt, hogy ne pörögjön fel a venti (igazából 4db, mert ugyanarra az alaplapi vezérlőre van kötve.)
így 40%-on mennek, kb semmi hangja nincs a gépnek.
biosban meg ennyit tudok állítani.
de lehet egyszerűbb lenne mind egy külső vezérlőre kötni.

[ Szerkesztve ]

(#35694) Smani válasza Ringman (#35693) üzenetére


Smani
senior tag

Miért akarod ennyire lehűteni?

(#35695) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Sziasztok...keresnék egy olyan bordát 1155-re, ami aránylag olcsó is, jól szerelhető akár a saját jól bevált ventijeimmel is, és természetesen nyugodt szívvel ajánlanátok nekem! :)
Remélem tudtok segíteni, köszi. :R :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#35696) proci985 válasza KukkSteve (#35695) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Cooler Master Hyper 212plus, vagy használtan apróból egy Scythe Ninja 2 a későbbi (socket1155ot tudó) darabok közül.

Ringman: Macho jó lesz, bár a 40fokos határ szerintem egy Phantekssel is nehezen lenne meg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35697) Ringman válasza proci985 (#35696) üzenetére


Ringman
nagyúr

óccsób megoldásként lehet először a külső 3rd-party vezérlőt próbálom ki.
úgyis 71C a gyártó szerinti max hőmérséklet.

a hőmérséklet nem zavar, a hang inkább.

(#35698) Merlinclub válasza Ringman (#35697) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Macho jó lehet, de ha nem sajnálod, Silver Arrow SB-E, vagy Brocken egy Wing Boost ventivel

(#35699) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nem szervesen ide tartozik,de nem találtam jobb topicot!

Szerintetek ha egy cpu hűtőt lefujok matt fekete festékkel moding keretében az ront a hűtő hatásfokán? Melegebb lesz a cpu ez miatt? Ront a hőleadáson a vékony rétegben lefujt mattfekete festék ?

(#35700) Merlinclub válasza Silentfrog (#35699) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Igen, de nem hiszem, hogy jelentősen. Ne fújd vastagon, és talán nem is veszed észre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.