Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) Teaway válasza Viperator (#63200) üzenetére


Teaway
veterán

Minek a Z-s lap, ha K nélküli 4x90 megy bele?

Nincs itthon csokid??

(#63202) Viperator válasza Teaway (#63201) üzenetére


Viperator
őstag

Nekem is ezt ajánlottak itt (leendő) K nélküli i7 4790 proci alá (stabilitás és hosszú táv céljából)...

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#63203) Teaway válasza Viperator (#63202) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen hosszú a táv?
Ő már járt a jövőben egy K-s procival, ezt akarja cserélni egy mentesre :)

Nincs itthon csokid??

(#63204) Apollo_21 válasza Teaway (#63203) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha nem olyan nagy a ráfordított + összeg én biztos "Z"-t vennék.
Főleg ha az ára miatt nem megy más hardver rovására....
Később kedvet kaphat tuningra, akkor meg ott a lehetőség; én biztos meghagynám a lehetőséget arra h később bekockuljak és csak proci cserélvel járjon:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#63205) smiti válasza Viperator (#63200) üzenetére


smiti
addikt

Nem találtam! :(

(#63206) zole72


zole72
tag

Asus M5A99X Evo vagy gigabyte ga970A-d3
Melyiket ajánljátok és miért?
Ehez a konfighoz lesz
Fx8320 Cpu
2*4GB kingston hyper beast 2400mhz
Asus gtx 660Ti
Samsung 840 evo 120 gb ssd.

(#63207) Viperator válasza Teaway (#63203) üzenetére


Viperator
őstag

3-5 évre gondoltam, mert nem adok ki pénzt gyakran, nekem így jó. Különben nem vagyok gamer-függő. A mostani gépem 6 éves és tökéletes.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#63208) Viperator válasza smiti (#63205) üzenetére


Viperator
őstag

Most utánanéztem, már nem árul :F :( Tegnap még aktuális volt.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#63209) Teaway válasza Viperator (#63207) üzenetére


Teaway
veterán

6 éves?
Az enyém se sokkal régebbi :) lásd az adatlapomat.

Nincs itthon csokid??

(#63210) Mahrenburg válasza zole72 (#63206) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az FX-CPU-kkal való zökkenőmentes együttélés érdekében ajánlott a belépő szintet meghaladó, hűtőbordával ellátott tápkörrel rendelkező alaplapot választani, ezen feltételnek a GA-970A-D3 korai változatai nem felelnek meg, s bár később már kapott hűtőbordát (például a rev. 3.0), de még mindig csak 4+1-es a tápellátása. Így a két lap közül az Asus M5A99X Evo-t válaszd, de a M5A99X Evo R2.0 lenne még jobb választás. Még ajánlott lapok:
GA-970A-UD3
M5A97 Evo R2.0
GA-970A-UD3P
GA-990FXA-UD3

Érdemes felkeresni az AMD FX-topicot is.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#63211) Viperator válasza Teaway (#63209) üzenetére


Viperator
őstag

Mi ebben a meglepő? A tiéd is régi és számomra nem meglepő.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#63212) zole72 válasza Mahrenburg (#63210) üzenetére


zole72
tag

Köszi a választ.

(#63213) Maotun


Maotun
őstag

üdv!
ASUS MAXIMUS VII RANGER és a HERO közt cpu tapellátás szempontjaból van külömbség?
+12k val több a hero ennyivel jobb is?
Usb 3.0 portba mehet az Usb 2.0 -as periféria visszafele kompatibilis ugye?
Nem tuloztak el a hatsó panelen az usb portokat egyik lapnal sem :U

[ Szerkesztve ]

(#63214) ST05 válasza Maotun (#63213) üzenetére


ST05
őstag

picit jobb a hero tápellátása jól sejted, de hogy ér-e ennyit ?talán nem..

(#63215) BluEyes


BluEyes
őstag

Vannak-e negatív tapasztalások ezzel az MSI H81M-P33 lappal [link], [link] vagy az ebbe a családba tartozó olcsó MSI lapokkal általában? Military class, nagyon tartós kondenzátorok, írnak ezek mindent, de mi a valóság?
Vagy inkább valami mást vegyek?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#63216) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok,

kicsit bump, hátha hét közben többen olvassák :)

Sziasztok, i5-4690 alá keresek olyan alaplapot ami tud firewire-t. A gép játékhoz és 3d-s tervezéshez kell. 3 év gari nagyon fotos, igazából asus/gigabyte márkát favorizálok.

Válaszokat előre is köszi.

Sabee

(#63217) jim bcs válasza BluEyes (#63215) üzenetére


jim bcs
nagyúr

(#63215) BluEyes
mondanám hogy Asust vagy Gigát vegyél de nem fogom, ennél a kategóriánál mindegy

(#63216) Tepsifüles
akkor legyen egy matx lap és egy firewire pci-e
GIGABYTE GA-H97M-D3H vagy ASUS H97M-PLUS + DIGITUS IEEE 1394a Firewire PCI-E

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63218) Mans20


Mans20
addikt

Asus lapból melyiket érdemes mostanába venni?majd a legolcsóbb haswell i5 menne bele,1 vga,talán majd egy hangkártya is,nem tudom hogy elég-e az olcsóbb 4 fázisos,meg hogy az új 9-es vagy jó még a 8-as széria.

Látom a H97M plus az egyik.

(#63219) jim bcs válasza Mans20 (#63218) üzenetére


jim bcs
nagyúr

én azt mondom mindegy hiszen nyakunkon a DDR4 amihez új lapok jönnek, így én a helyedben lapban biztosra mennék és vennék egy jó 8-as szériást mondjuk Asus Vanguard B85-öt hozzá meg egy i5-4440-et

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63220) Mans20 válasza jim bcs (#63219) üzenetére


Mans20
addikt

Vanguard amit még néztem,de akkor minek jött ki a 9x?azt tudom hogy támogatja majd a broadwellt is.

Nem tudom hogy lap+cpu-t vegyek épp,vagy vga-t ami már rég nincs a gépbe.Most a i5 2400-el ellennék vele,aztán késöbb a haswell.

(#63221) jim bcs válasza Mans20 (#63220) üzenetére


jim bcs
nagyúr

vga-ból is jön az új generáció tehát szerintem lap+proci amit írtam, bár én azt mondanám hogy várd meg az új lapokat és ramokat aztán majd abból vegyél addig meg elvagy a mostanival ha nem sürgős

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63222) Mans20 válasza jim bcs (#63221) üzenetére


Mans20
addikt

Elvagyok,de jó lenne már játszani is,elöbb a felsőkategória jön ki,Én meg 750Ti-t tervezek,a GTX850 szerintem majd tavaszra jön.

[ Szerkesztve ]

(#63223) jim bcs válasza Mans20 (#63222) üzenetére


jim bcs
nagyúr

értelek akkor én azt mondanám előbb vegyél egy jobb vga-t, mondjuk legyen ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 ,ezután meg az új lap+proci generáció DDR4-el

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63224) Mans20 válasza jim bcs (#63223) üzenetére


Mans20
addikt

Mindig 40 körül veszek vga-t,meg most még a 19"-es a monitorom,de azért köszi a tippet)

(#63225) jim bcs válasza Mans20 (#63224) üzenetére


jim bcs
nagyúr

nem baj most ezt vedd meg aztán az új genrációból egy jó Asus lapot alá

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63226) kristof_


kristof_
tag

Asus H97M-Plus vagy Asrock H97M Pro4 éri meg jobban? Bár gyanítom általános felhasználásban semmi különbséget nem lehet észrevenni.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#63227) jim bcs válasza kristof_ (#63226) üzenetére


jim bcs
nagyúr

ha egy mód van rá Asus

csak dióhéjban: jobbak a gyári szoftverek + 3év gari van rá nem 2

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63228) smiti válasza jim bcs (#63227) üzenetére


smiti
addikt

Tényleg, ezt most nézem! :Y A Z77 és Z87 még 3 év garival rendelkezett, most miért csak kettő van ? Az Asrock vette vissza vagy csak a magyarországi forgalmazó? :W

(#63229) jim bcs válasza smiti (#63228) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Mo.-on a boltok 90%-a 2év garival adja még a felső kategóriát is, aqua-nál 3 év garis, de ez nem változtat a tényen az Asus-EVGA jobb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63230) ST05 válasza jim bcs (#63219) üzenetére


ST05
őstag

"nyakunkon a DDR4 amihez új lapok jönnek" ?

furcsa lenne, ha ram miatt nyomatnának új lapokat, esetleg új procihoz (pl broadwell) lesznek új lapok, melyek már ddr4-esek lesznek ? Vagypediglen nem értem amit írtál :P De szerintem ez eléggé odébb van még netán tudsz némi konkrétumot vagy pletykát a ddr4 létjogosultságát illetően a most megjelenő extrém kategóriát leszámítva? Én annyit olvastam, lesz olyan broadwell igp, amihez ddr4 kellhet?!, de ez sem zárja ki, hogy majd azért megy ddr3-al is...

(#63231) jim bcs válasza ST05 (#63230) üzenetére


jim bcs
nagyúr

ez oda vissza igaz egyik nincs a másik nélkül, értsd jól

Nincs az olyan messze, hamarabb megszórják a piacot mint gondolnád.

DDR3-DDR4 kompatibilis lapok messze kerülendők ha egyáltalán lesznek!

Ha már pletykálunk akkor elvileg szinte egyszerre pár hét eltéréssel jön a Broadwell és Skylake. Mivan ha azt mondom, hogy hülye lenne magának konkurenciát csinálni az intel és a Broadwell csak BGA tokozással jön, nemsokkal később pedig a Skylake LGA tokozással DDR4-hez, kvázi a Broadwell kimarad az asztali vonalról.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63232) ST05 válasza jim bcs (#63231) üzenetére


ST05
őstag

remélem nem lesz igazad, és nem hagyják el a Brodwell -H -t
egyenlőre úgy látszik kell legyen bga. és lga is egyúttal, itt szerintem reális a cikk (shipping in May or in June)?

sztem ami jo lesz az 5ik generációnak az az : uj chipset-ddr4 -el, ez lesz jó alá, meg a z97(ddr3al) ( ami majd véletlen mondjuk kevésbé lesz kiaknázható(persze)(és itt jön képbe a nagyobbik spéci igp is, ami igényli is majd a ddr4-et- uj chipsetes uj lapokkal.
na majd csak felreppen a téma az intel találgatósba :R

(#63233) sültfagyi


sültfagyi
újonc

Helló
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy az alábbi két alaplap közül melyiket érdemesebb megvenni?
Illetve miért, mi a különbség köztük.
http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_h97_gaming_3/690178
http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_g1.sniper_h6/723883
:F

(#63234) jim bcs válasza ST05 (#63232) üzenetére


jim bcs
nagyúr

(#63232) ST05
áááá éngem nem érdekel a találgatós téma :DDD , a konkrét biztos infó kéne de ugye eddig csak pletykák vannak meg tippek

(#63233) sültfagyi
Mihez, milyen procihoz lesz? 1 vga alá az matx doszt elég lenne

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63235) Viperator válasza smiti (#63205) üzenetére


Viperator
őstag

Újra itt van: http://hardverapro.hu/apro/1150-es_lapok_3

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#63236) sültfagyi


sültfagyi
újonc

A processzor egy i5-4690 lenne.
Elsősorban játékra használnám a gépet.
Iponon gondoltam összerakatni és ott Gigabyte-ból csak ezt a két h97-es gamer alaplapot láttam.

(#63237) BomiBoogie válasza sültfagyi (#63236) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elég a Sniper is, az mATX. :K

[ Szerkesztve ]

(#63238) Teaway válasza Viperator (#63211) üzenetére


Teaway
veterán

Sokak szerint a kukában lenne a helye, de a mostani felhasználási köre megengedi azt, hogy addig nyüstöljem, amíg tönkre nem megy.

Nincs itthon csokid??

(#63239) marco0007 válasza Teaway (#63238) üzenetére


marco0007
tag

Nem válasz akart lenni....

Sziasztok! Gondoltam itt is megkérdezem. Hamarosan érkezik a 4690K-s procim és igazából még mindig nem tudtam alaplapot választani hozzá. Erről az alaplapról van valakinek tapasztalata? [link] De meghallgatok más ajánlatot is szívesen 30K környékén! FONTOS! Egy kártyás rendszerhez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63240) szyLord


szyLord
csendes tag

Hali, nem tudok dönteni ezek közül, hogy miket érne meg.
Konfig: i5 4690K + Asus 280X

ASROCK Z87 Pro3
ASROCK Z97 Pro3
ASROCK Z87M Pro4
ASRock Z87 EXTREME3
ASUS H87 PRO
GIGABYTE GA-H87-HD3
Ezek közt nem nagyon tudok dulore jutni. Nem hiszem, hogy veszek meg egy videó kártyát bele es a tuningolni sem fogom. Szerintetek mely kártya illene jobban a konfigba es miért? Nem biztos, hogy a drágábbat fogom jobban kihasználni.

(#63241) Savanya válasza szyLord (#63240) üzenetére


Savanya
addikt

ATX házad van és nem tuningolsz akkor Asrock Z97 Pro3 mert olcsó , gond nélkül megy benne majd a mostani procid és kicsi tuning is lehet , valamint 1600 feletti ramokat is kezeli , ráadásul Intel lan van rajta .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#63242) E1even válasza szyLord (#63240) üzenetére


E1even
senior tag

Ha nem tuningolsz, akkor fölösleges a K-s proci is, és a Z-s lapok sem kellenek.
Akkor elég a H87-es vagy a H97-es lap is.
Nekem ez a lapom van, sima 4690-nel egyetemben, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Az legújabb Intel-es lan és Realtek hang van rajta.

Ez előtt csak Asus lapjaim voltak és bizton állíthatom, hogy ez is van olyan jó, mint az Asus-ok, és még feleárat sem kell fizetni érte. ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#63243) Mans20 válasza E1even (#63242) üzenetére


Mans20
addikt

Ég és föld a kettő márka,asrocknál nem egy embernél vannak misztikus hibák,Nálam a Z75 lap a kilencedik bios után is fagy..

(#63244) E1even válasza Mans20 (#63243) üzenetére


E1even
senior tag

Jó, de árban is ég és föld, és nem éri meg a felárat az Asus.
Nekem a harmadik BIOS frissítés után is tökéletesen működik.

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#63245) jani04 válasza E1even (#63244) üzenetére


jani04
aktív tag

Én inkább fizetek többet picivel de ne legyen gond.Egyszer volt asrock lapom.Nem volt vele semmi bajom egy dolgot leszámítva.Nagyon gyengének hatot az alaplap anyaga.Persze lehet azóta ez megváltozott.Tetszetős lapokat gyártanak papíron jó tulajdonságokkal.Valóságban is biztos jók.Sokan veszik.
Én maradok az asusnál. :)

(#63246) E1even válasza jani04 (#63245) üzenetére


E1even
senior tag

Ezek már nem azok az asrock-ok, mint anno.
De mindenki azt vesz amit akar.
Én számtalan felső, felső-közép kategóriás asus alaplap után mondom ezt.
Ráadásul csak ezekbe a lapokba teszik a jobb vezérlőket, az alsóbb kategóriásokból "kispórolja" az asus.

Nincs semmi bajom az asus lapokkal, csak a feláruk nem tetszik. :D

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#63247) Teaway válasza E1even (#63246) üzenetére


Teaway
veterán

Azt szokták mondani, hogy ha szárnyas lovat akarsz, fizesd meg! :)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#63248) E1even válasza Teaway (#63247) üzenetére


E1even
senior tag

Érdekes felvetés... Hogy ha egy PegAsus-t akarnék venni, akkor azt vennék (ha lehetne ;] ), nem egy alaplapot. :DDD ;)

Tudom, hogy már itt is a névért (meg talán az alaplapok közti 1. helyért, már ami az eladásokat illeti, bár ha jól emlékszem, akkor már a Giga befogta őket) kell a plusz lóvét kicsengetni.

Az lehet, hogy a neve onnan van, de nekem elég egy jobb "versenyló" is, megfizethetőbb áron. ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#63249) marco0007


marco0007
tag

Erre valaki? [link]

(#63250) jim bcs válasza marco0007 (#63249) üzenetére


jim bcs
nagyúr

1 vga alá matx lapot vegyél és talán azért nem akar válaszolni senki mert te vagy a sokadik aki K-s proci alá olcsón 30k-ért akar lapot venni, ennyiért isten igazából nincs normális lap azok fentebb kezdődnek, ha van keret k-s procira legyen keret normális lapra vagy vegyél sima procit H-s lappal megjegyzem semmivel nem leszel hátrébb és semmiben nem fogsz hiányt szenvedni, ezredjére szerintem senkinek nincs már kedve elmagyarázni miért kell legalább minimum egy 40k körüli lap, de tessék ezekből kellene valamelyik-->
-ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION
-ASUS MAXIMUS VII GENE
-ASROCK Z97M OC Formula
-MSI Z97M GAMING

olcsóbban is van de nem az igazi jobb lenne a fentebb felsoroltból:
-ASUS Z97M-PLUS minimum ezt vedd meg
-GIGABYTE GA-Z97MX-Gaming 5 ez meg megint drágább akkor már a fentiek

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.