Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102021) Aprósólyom válasza Barnahalo (#102019) üzenetére


Aprósólyom
addikt

megkerestem a milyen gépet totyikban a hsz.-ed.
"Köszi az ajánlást, igazából hamár hűtést kell cserélnem, lehet beruházok egy kicsi Noctuába, hogy ha pár év múlva ismét gépet frissítek, akkor ne kelljen új hűtőt is vennem."
Ha pár éven belül úgy is cserélnél platformot és most csak egy 1050Ti VGA-d van, amit esetleg használtan sem akarsz erősebbre cserélni(kérdőjel?), akkor bennem az merül fel kérdésként, hogy biztos ésszerű beleugranod a 12 gen.-be rögtön az elején ilyen VGA-val?
10400F procim van, most fogom downgradelni a GTX 1070-em, már megvettem egy jóval gyengébb kártyát (kicsivel gyengébb mint a sima GTX 1050 non TI) és ebből a két tapasztalatból azt mondanám,
(illetve, ha csak néha szerkesztett videót és képet és pár év múlva fejlesztenél, és esetleg nem vennél erősebb VGA-t addig),
hogy akkor a legújabb 12 gen platformmal szerintem feleslegesen túllőnél teljesítményszintben. Ahhoz, hogy igazán kiélvezd a 12. gen tempóját, azt mondanám, hogy kb. 2 nagyságrenddel gyorsabb VGA kéne, kb. 1660Ti/1070ti/2060 környéke vagy jobb.
Vagy ha mégis új platformot szeretnél és megtartanád a 1050 Ti-t, akkor sokkal harmonikusabb hozzá egy H610+i3-12100 kombó. Az is kihajtaná a kártyádat plusz durván csak fele annyiba kerülne ezzel együtt sokkal kisebbet buknál (nominálisan) platform váltásnál is.
szigorúan szvsz :R

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.