Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) jerry311 válasza SpeedR (#20200) üzenetére


jerry311
nagyúr

A stop tábla is olyan, mint a többi meg a felfestett vonalak. Csak azokat akadályozzák, akik be akarják tartani a krezst, a többieknek csak jelzésértékű vagy még az sem.

(#20202) Rick4


Rick4
félisten

3 napja történt, megyünk hazafelé, a külső sáv lassan kezdett véget érni, egy sakpás idősebb nő vezette a R21-esét abban a sávban, egymás mellett mentünk, én a belsőben voltam. Indexel, de én ugye megyek tovább mellette, és mivel az index csak a szándékot jelzi, ha én lassítok, és egy embert beengedek, akkor miattam 6 nem tud átjönni a zöld lámán, meg a kereszteződésen, megfogok 10-12 autót, tehát se kötelességem nem lett volna beengedni, se logika nem volt benne. Ez a dolog túlzottan nem érdekelte, ő csak magára gondolt. Elkezdi rám húzni a kormányt, de úgy, hogy ő azt gondolta nem baj, hogy ott vagyok, és a saját sávomban haladok, ő jön. Át kellett mennem a záróvonalon a szembe jövő sávba, hogy ne jöjjön nekem, és ezt mondjuk 30 méteren keresztül játszottuk... Aztán észrevette, hogy a padkán már nem lesz kényelmes, és fékezett...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20203) Lauda válasza Pety (#20193) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy mas -e? Nem is lehet oket egy lapon emliteni. :D Elozo kocsijaimon nem volt teli, csak kuszkodes volt, lassan 5 eve van meg a corsam, arra tettem michelin alpin a3-at, gyilkos ahogy tapad. :Y Ez egy nagyon eltalat gumikeverek, vezettem mar sok autot telivel, foleg cegeseket, de ennyire jo egyik sem volt, talan Tesom dunlopjai. :K

(#20204) lorcsi


lorcsi
veterán

(#20205) Lauda válasza lorcsi (#20204) üzenetére


Lauda
félisten

Eleve rosszul van megtervezve a parkolo, kicsi is+egy ki-be jarat, nem latod elore, h van-e szabad hely, raadasnak meg azok az alacsony betonoszlopok is ott vannak.

Mondjuk a pali is hulyeseget mond, mert pont nem kell ellentetesen kormanyozni, hatramenetben is arra kell tekerni a kormanyt, ammerre szeretnem, h kanyarodjon a hatulja. :)

(#20206) tibi666


tibi666
senior tag

sok éhes ember lehet az utakon.
ha már rég ettem, sokkal ingerültebben vezetek, türelmetlenebb vagyok.

ha kajoltam rendesen, akkor meg nem sok nálam előzékenyebb sofőr van az utakon.

(#20207) dragonfx válasza tibi666 (#20206) üzenetére


dragonfx
veterán

ez így van én is szeretem a hasam

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20208) Avicularia válasza Lauda (#20167) üzenetére


Avicularia
veterán

Mythbuster valamelyik részében konkrétan ezt tesztelték.
Ha jól emlékszem,akkor már 2 mákos brióst vagy mit kimutat a drogteszt.
Mondták is,hogy jó sokan vesztik el e miatt a munkájukat usában,mert ott sokszor van drogteszt munkahelyeken.

(#20209) Lauda válasza Avicularia (#20208) üzenetére


Lauda
félisten

Nem semmi. Mondjuk h emiatt valakit kirugnak az nonszensz.

szerk: akkor a sztojkaek nem elnenek meg az usaban mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20210) D1Rect válasza Avicularia (#20208) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez igaz. Opiát származékot mutat a teszt(heroin).

(#20211) mezis válasza Rick4 (#20202) üzenetére


mezis
nagyúr

Hánnyal száguldtatok ott, hogy 10-12 autó bánta volna, ha az elfogyó sávból egyetlen autót beengedsz ?
(Nekem majd 40 évvel ezelőtt mesélték nyugaton autóval kalandozók, hogy milyen rugalmas, udvarias a "kinti" vezetés, rengeteg az autó, de ügyesen alkalmazzák a "fonódási technikát", ami azt jelentette, hogy nem kényszeríti leállásra a sávot váltani szándékozót, hanem kis lassítással beengedi. (Egy ilyen beengedés mindig egy autónak szólt, nem egy egész sornak!) Álló helyből forgalomba besorolni ugyanis valóban jelentős forgalomlassítást okozhat.
(Autópályán tapasztalom sokszor, hogy a pihenőből, becsatlakozó útról besorolni szándékozót esze ágában nincs a szélső sávban haladónak, pedig egy sávváltással sok esetben jelentősen csökkentené a balesetveszélyt. Vagy jön még ehhez a kettőhöz a csőlátó, neki feltétlenül ott kell elhaladni a másik kettő mellett. Az bizonyára eszébe sem jut, hogy ha azok ketten véletlenül pont akkor összeakadnak, lehet, hogy ő sem marad ki a buliból.

mezis

(#20212) mezis válasza tibi666 (#20206) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ha nagyon beebédelek, álmos leszek, hajlamos vagyok a szundikálásra akár volán mögött is. Szigorúan csak fél adagot szoktam ebédelni. ha vezetnem kell.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20213) Rick4 válasza mezis (#20211) üzenetére


Rick4
félisten

Pl az a 10-12 aki még a kereszteződés előtt volt, és zöld volt a lámpa. Ha eleve lassítok, villantok, meg ez mire besorol (dinamikus közlekedés huku, 10 sec lett volna, mire észreveszi, meg be is sorol. Számolj, egy 30-cal közlekedő kocsisor mennyit tesz meg 10 sec alatt..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20214) mezis válasza Rick4 (#20213) üzenetére


mezis
nagyúr

És ha megfogott a lámpa, hosszabban lesz üres az aszfalt a következő lámpáig. Futhatsz egy kicsit akár 50-el is. Igaz, egy-két kocsival több lesz előtted, de ez egy autófolyamnál nem mindegy? (És olyan nem lehet, hogy valamikor Te szeretnél átsorolni egy megszűnő sávból ?)

mezis

(#20215) Rick4 válasza mezis (#20214) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem általában a lámpákról beszéltem, hanem konkrétan egyről. A városból kifelé vezető úton ez az utolsó lámpa. Míg ott pöfögnek 3 percig a pirosnál, szennyezik a környezetet, utána mivel nagy gázzal indulva el kell ismét érniük a 30-at, amit az előbb elvesztettek, megint csak üzemanyag, pénz, idő, környezetszennyezés. Egy ember miatt. Ezt vagy felfogod, vagy nem. Nem hinném, hogy tovább kellene magyarázkodnom..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20216) #24889344


#24889344
törölt tag

Valaki a garázsunk elé állt, és nem tudtam bejáratni. :W

Miért nem lehet azt tudni, hogy garázs, kapu elé nem állunk.

[ Szerkesztve ]

(#20217) mezis válasza #24889344 (#20216) üzenetére


mezis
nagyúr

Tudod, a borjú csak bámulja az új kaput. Mire meg megnő, egy nagy marha lesz belőle. :D

mezis

(#20218) Rick4 válasza #24889344 (#20216) üzenetére


Rick4
félisten

Bármelyik kresz szabály tiltaná ezt a dolgot? Vegyél egy megállni tilos táblát 1500-ért, és utána lesz mire hivatkozni. Ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20219) #24889344 válasza Rick4 (#20218) üzenetére


#24889344
törölt tag

Igaz, nem tiltja. De azért nem kéne tahónak lenni.

mezis

jaja

[ Szerkesztve ]

(#20220) jerry311 válasza Rick4 (#20218) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mondjuk kapuban (kocsibejáróban) tilos várakozni, ebbe szerintem a garázskapu is beletartozik.
A közterületre kihelyezett KRESz táblát meg engedélyeztetni is kell, ami kb. 30k HUF.

(#20221) Rick4 válasza #24889344 (#20219) üzenetére


Rick4
félisten

A kresz arról szól, hogy amit nem tiltanak azt lehet. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20222) Rick4 válasza jerry311 (#20220) üzenetére


Rick4
félisten

Leírnád, erről melyik paragrafus nyilatkozik? Meg mondjuk a parkolás és a várakozás között is különbséget kellene tenned. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20223) jerry311 válasza Rick4 (#20222) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem. Inkább álljon itt egy részlet a KRESZ könyvből:

KRESZ szempontból van megállás és várakozás. Várakozás = parkolás. A kék, nagy P betűs táblának pl. hivatalosan "Várakozóhely" jelzőtábla a neve. Javaslom egy KRESZ könyv tanulmányozását.

sanan
Legközelebb hívd ki a yardot és vitesd el.

[ Szerkesztve ]

(#20224) Rick4 válasza jerry311 (#20223) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, mikor én anno vizsgáztam, ez még nem így volt... Szar ügy, hogy nincs erre lehetőség, évente 2-3 lapot osztogatni pl benzinkúton a fizetés után. gondolom mindenki eljut egy hónapban egyszer tankolni, tehát így mindenkihez eljutna az új infó... Egyébként meg csak itt ott hallani, hogy mi változott. Ez is egy faszság...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20225) jerry311 válasza Rick4 (#20224) üzenetére


jerry311
nagyúr

Még mindig jobb (?) mint Beirutban. :DDD
Mondjuk ha azt nézem, hogy vigyáznak is egymásra, akkor inkább ott autóznék.

(#20226) Rick4 válasza jerry311 (#20225) üzenetére


Rick4
félisten

És még sebességkorlát sincsen.. Jó hely.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20227) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tessekmondani ujabban mar a elozszeris fekte passatokon is tiltott az index hasznalta? lfs648/ha jol emlexem/ ma este kodajj korondtol a rottembillerig meg a legkisebb villanat sem mutatta be pedig cikazott jobbra balra rendese:- (((

na kiderult a melletem koborlo feleves fokuszt megsem egy korosodo nene nem tugya beparkolni tisztessegesen a hejjere permanensen, hanem egy 20as evek kozepen-vegen jaro himnemu egyed, mongyuk ahogy kiallat a parkolobol hat nem lennek az auto hejjebe, azon filozk hogy annyora jo lehet a hangszigeteles, hogy az egyesben porgetes ellen tiltakozo mostor zaja nem hallacik be??? ehhh;- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20228) mezis válasza jerry311 (#20223) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem ez ősidők óta benne van a KRESZ-ben.
A parkolás szerintem meg olyan várakozás, amikor kiszállok az autóból, lezárom és eltűnök mellőle.

mezis

(#20229) Pety válasza mezis (#20228) üzenetére


Pety
senior tag

Így van a parkolás és várakozás között ez a különbség,hogy benne ülsz vagy sem.
Illetve az is várokozásnak számít ha rakodsz,illetve az folyamatos.
Karácsony előtt várakoztam várakozni tilosban(Szeged,Széchenyi tér) illetve rakodtam,majd beültem beindítottam a kocsit erre csörgött a mobilom,felvettem hogy ne vezetés közben beszéljek.Erre mellém áll egy suttyó 18.5 éves rendőr a kocsijával hogy mit csinálok itt,mondom várakozom erre ő "ne tartsa fel a forgalmat" és elhajtott felhúztam az ablakot és hangosan felnevettem ez hülye.Majd ugyanevvel a lendülettel behajtott a Kelemen utcába a villamos síneken ami egyébként behajtani tilos,de bekapcsolta a fény és hangjelzéseit.
Kérdem én normális?EZ várja el,hogy mások normálisan közlekedjenek?Legalább a kreszt tanulja meg ha már rendőrnek megy....
Vasárnap bekopogott egyik házban lakó,hogy enyém-e ez meg ez az autó mert szól letörte valaki a tükröt róla.Lementem és hurrá ripityára törve külseje belseje,csere az egész öröm és boldogság végre van mire költeni,hogy rohadna meg aki leverte és ott hagyta.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#20230) dragonfx válasza Pety (#20229) üzenetére


dragonfx
veterán

de ha rálátok az autó vészvillogóval az várakozásnak minősül nem? :U :DDD :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20231) Lauda válasza Pety (#20229) üzenetére


Lauda
félisten

Ha benne ulsz a kocsiban, egy helyben, az is 5 perc utan varakozasnak minosul. :)

(#20232) mezis válasza Lauda (#20231) üzenetére


mezis
nagyúr

A KRESZ-ben találtad ezt az 5 percet ? (mert amikor még én olvastam nem volt ilyen benne... :K )

mezis

(#20233) jerry311


jerry311
nagyúr

Na akkor elő a KRESZ könyvet megint, de most nincs kedvem képeket belinkelni/feltölteni... :W

Megállás: járművel be- és kiszálláshoz vagy folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig, ill. - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig tartó egy helyben tartózkodás.

- Ki- és beszállás illetve a rakodás ideje nincs korlátozva, tehát akár meg is pakolhatok egy pótós IFA-t egyedül, egyesével hordva rá a téglákat, az is csak megállás.
- Akár ki is szállhatok és ott hagyhatom 5 percre, ha a gépjármű közvetlen közelében tartózkodom és szükség esetén el tudok állni vagy menni a helyről.

Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig tartó egy helyben tartózkodás.

Az előző példánál maradva:
- Ha felpakoltam a pótós IFA-ra a tégláimat (röpke 6 óra alatt :DDD), ami megállásnak minősül és utána bemegyek fizetni, akkor az utóbbi idejére már a várakozás szabályai érvényesek. Hiszen, nem vagyok az autó közvetlen közelében és már nem is rakodok.
- Remélem az 5 percnél hosszabb ideig egy helyben állás világos mindenki számára.

(#20234) Rick4 válasza Lauda (#20231) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ez ősidők óta benne van a KRESZ-ben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20235) philoxenia válasza Avicularia (#20208) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kacsa
Mythbusteren egyszer tesztelték, hogy mikor fogyaszt többet a kocsi, ha megy a légkondi, vagy, ha leengedjük az ablakot, terepjáróval, körpályán, 60km/h-val.... :W No comment... :O

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20236) Calogero


Calogero
addikt

520 ezres büntetés az ittasságért

Azt hiszem elég hamar megtelnek az amúgy is túlterhelt börtöneink.

(#20237) mezis válasza jerry311 (#20233) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm. Ezek szerint egy parkolójegy váltásra akár 5 percem is lehet. (Illetve a büntetéshez két fotót kell produkálni, ami legalább 5 perc különbséggel készült.)

(Miután a kiszállás ideje nincs korlátozva, megállok, 4 perc múlva kinyitom az ajtót, kilógatom a bal lábamat, fél óra múlva le is teszem a földre,...... :D )
(Vagy 4 perc múlva előrébb gurulok 10 cm-t,...)

Téglapakolás IFA-ra: Javaslom, hogy az utolsó téglát vágd a hónod alá, menj be fizetni, aztán kijössz befejezni a rakodást :K

mezis

(#20238) mezis válasza Calogero (#20236) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs ebben semmi különös. Egy jobb budapesti bárban egy üveg sörért is kérhetnek ennyit ! ;]

mezis

(#20239) t1 válasza Calogero (#20236) üzenetére


t1
addikt

Azért pofátlanság ekkora összegeket kiszedni, minimálbérből él a fél ország 7-8 hónapig meg kukába turkál az ember, hogy esetleg kitudja fizetni? Amúgy, meg a másik fele az, hogy megérdemlik az ittas vezetők, de ez akkor is irreális.

(#20240) AMD Power


AMD Power
titán

Az évtized törésteszt-botrányai

Vannak benne érdekes dolgok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20241) jerry311 válasza t1 (#20239) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nézd, ha a 3-5-10k HUF-os büntetésnek nincs visszatartó ereje, a zéró toleranciának nincs visszatartó ereje, akkor addig emelik a büntetési tételeket, míg az emberek nem vezetnek piásan. Ha ennek ellenére valaki mégis, akkor az majd megtanulja a saját kárán, hogy ne tegye. Ha elég lett volna a jogsi elvétel (ugye, záró tolerancia néven elhíresülve), akkor nem született volna ilyen új törvény.

(#20243) Avicularia válasza philoxenia (#20235) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez mennyivel hitelesebb,mit a mythbusteres csókák?

OFF

Itt se lehet kapni mákot,rohadjanak meg.Pedig úgy ennék egy jó mákos gubát,vagy mákos nudlit,de se nudli se mák nincs :O :((
Ezenkívül túró és gesztenyepüré sincs :O

(#20244) Lauda válasza mezis (#20232) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, A kozuti forgalommal kapcsolatos fogalmak, d pontja. Eloszor 10 perc volt, aztan levittek 5 percre, eleg regen olvashattal kresz-t. :)

(#20245) Lauda válasza mezis (#20237) üzenetére


Lauda
félisten

Amint nem a kocsi kozvetlen kozeleben vagy, az mar varakozas.

Ha a kocsiban ulsz, 5 perc utan az is, nyilvan ha 4perc 58 masodperckor elobbre gurulsz 1 centit, utana megint ucsoroghetsz 5 percet, ezt jatszhatod a vegtelensegig, az akkor megallasnak fog minosulni. :)

(#20242) jerry311 Minden bizonnyal a peugeot jott a tabla felol, csak igy mehetett bele oldalrol a masikba. :)

(#20240) AMD Power :R

[ Szerkesztve ]

(#20246) mezis válasza t1 (#20239) üzenetére


mezis
nagyúr

Részegen volán mögé ülni meg micsoda ? Ha az árokba hajt és összehoz 1-2 milliós mentési, gyógyítási,... költséget, azt meg fizessük mi az adóforintjainkból. Ha meg frontálisan kinyírt egy családot az micsoda ?
Ez bizony súlyos közveszélyokozás és ha másképp nem lehet elriasztani őt és a szesztestvéreit, akkor büntetni kell akár börtönnel.
(Más kalkuláció: az előző évi összesítésből, statisztikából kiszámolható az egy részeg által okozott kár, így az aktuális évben ez lesz a büntetési tétel. Akár véralkohol szintig mehet a táblázat.)

mezis

(#20247) mezis válasza Avicularia (#20243) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy távoli ország vámosa a rokonlátogatóba érkező hazánkfiát terroristának nézte, mivel az ajándékba vitt mákra azt hitte, hogy puskapor. :DD
(Küldjek egy kis mákot ? ;] )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20248) mezis válasza Lauda (#20244) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm. Van annak már vagy 35 éve. És nem is itthon vizsgáztam autóvezetésből.
Tud valaki adni egy linket, ahol az éppen aktuális, komplett KRESZ olvasható ?

mezis

(#20249) SpeedR válasza mezis (#20248) üzenetére


SpeedR
őstag

Kresz

Szerintem az 500e ft-os büntetés teljesen rendben van, ha a vezető vagyoni helyzetét figyelembe véve szabták azt ki.

(#20250) Calogero válasza t1 (#20239) üzenetére


Calogero
addikt

Ha nem tudja egy összegbe befizetni akkor kér részletet (max 2 év), vagy ül 208 napot börtönben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.