Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) Khelben válasza proof88 (#20600) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olvastad a múlt heti kalandomat, amikor gázolaj-benzin keveréket sikerült tankolnom? Mondjuk az nem OMV volt :D

(#20602) jerry311 válasza proof88 (#20600) üzenetére


jerry311
nagyúr

Auchan az más tészta, ott Diesel volt belekeveredve, mert elbaszták. Állítólag, de azóta se hallottunk senkiről, akinek ugyanilyen baja lett volna akkor. Nyilván sokkal jobb a kútra fogni, mint saját magunkat hibáztatni.

Vizes témára meg ott az etanol. Alkohol szereti a vizet, szóval ki fogja pucolni a rendszerből.

(#20603) Rick4 válasza t1 (#20596) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor légyszi linkelj már be hasonló évjáratú, felszereltségű, futott km-ű Suzukikat, mert előtted már más megtette, és nem 350K volt odaírva..... Egyébként meg mindenképp múlt időben kellene beszélni arról, hogy mennyit ért..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20604) Khelben válasza jerry311 (#20602) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálunk 40 autós szívta meg, mégse lett belőle hír még a helyi lapban sem.

(#20605) t1 válasza Rick4 (#20603) üzenetére


t1
addikt

Oksa... 3ajtós, GLS felszereltség 97-98 évjárat VOLT ( képen tökéletesen látszik) szín nem ugyanaz de tess:
[link]
[link]
[link]

(#20606) Rick4 válasza t1 (#20605) üzenetére


Rick4
félisten

És ha a suzukiban 7 ezer km volt? futásteljesítményt kihagytad. Szerintem ne erőlködj... :DDD

Egyébként miből látszik, hogy 97-98-as volt a kocsi?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20607) t1 válasza Rick4 (#20606) üzenetére


t1
addikt

Szerintem addig te ne erőlködj míg nem ismered a típust A-Z-ig én sem erőlködöm az amcsi kocsikban sem a gáz témában. :)

Pl.: Díszcsík az oldalán csak 99ig gyártottakon van ilyen kis csík utána vastagabb és az ajtó fölött fut végig. De a legfőbb dolog 97-98 között adták ki a GLS "SAFE" limitált szériát arany és kék színbe gyári sportbelső, hátsószárny, kék számlapú kmóra, alufelni rendelhető klíma...illetve látszana a hűtőmaszkból is. Kb ennyi de úgyse hiszel nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#20608) t1 válasza t1 (#20607) üzenetére


t1
addikt

Bizonyíték:
[link]
[link]
[link]

(#20609) dragonfx válasza Khelben (#20601) üzenetére


dragonfx
veterán

az neked hogy sikerült??
osszuk mármeg a negatív dolgokat okulhassunk belőle.

Nekem mikor tankolok és nem tiszta benyaszagot érzek utána..és egyből nem megy jol az autó tudom vizezett pláne ha ez párosul azzal hogy nem áll be a benyaszintjelző.ez 2 dolognak tulajdonítom>>vizes a benya vagy levegős.

értem már mér +2lityoa fogyim... nem a bmw.vel van a baj a amgyra kutakkal..de eksü nyáron kijutok tankolok külföldön és megnézem azzal mit tud.....lehet nagy pofáraesés lesz mert ugy mindne rendben lenne....

én azt mondom egyik kut se 100%ois mostanság lehet az shell omw mol auchan...mind ad xart....éppen aktuális szállatmány dolgozok függvénye.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20610) Khelben válasza dragonfx (#20609) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy sikerült, hogy a tartálykocsiból fordítva töltötték fel a kút tartályait, összekeveredett a benzin meg a gázolaj. 10 km-t ment még az autó, utána se állt le, csak lefulladt gázadásra.

(#20611) dragonfx válasza Khelben (#20610) üzenetére


dragonfx
veterán

az faxa.
mibe fájt a dolog anyagilag???

én nem szeretnék így járni mert ha teszem azt egy 40k.s benyapumpám lehal akkor odamegyek és valaki kap egy kést a nyakába :(((

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20612) Khelben válasza dragonfx (#20611) üzenetére


Khelben
nagyúr

50k a javítás (benzinszűrő, 6 gyertya, rendszertisztítás) + az üzemanyag. Jövő héten utalja vissza a MOL, ha minden igaz.

(#20613) jerry311 válasza Khelben (#20610) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fasz kivan már MOL-lal! December óta nem tankoltam náluk, most úgy jött ki a lépés, hogy megint MOL-nál kellett benzint vennem. Na, amint eljutott a motorba a friss benzin, már el is kezdte a dadogást kövérebb gázfröccsökre. :(((
Végül is én basztam el, miért felejtettem el időben tankolni. :W

(#20614) Khelben válasza jerry311 (#20613) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem még sosem volt gondom vele ezen kívül.
És ha ezt korrektül kifizetik, akkor ezután is ott tankolok. Egy másik kútnál másfél évig pereskedtek egy ilyen után az autósok.

(#20615) jerry311 válasza Khelben (#20614) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van 3 kút, ami útba esik melóba ingázás közben. 2 MOL meg egy Agip. Jó ideig a MOL-hoz jártam, 2008-2009 télen még nem volt gond. Tavaly nyáron sem. Aztán idén télen elkezdett köhögni a jármű, de csak ha a két MOL kút egyikénél tankoltam. Gyorsan megtanultam a leckét, hogy felejtsem el őket. Röviden ennyi.

(#20616) Lauda válasza jerry311 (#20613) üzenetére


Lauda
félisten

Az omv-t leszamitva mindenki a mol-tol veszi ugyanazt a benzint/gazolajat, ott a kutasok a hunyok nem a mol.

(#20617) FF23 válasza Lauda (#20616) üzenetére


FF23
senior tag

Ma akció van a MOL-nál, 25 litert adnak a 20 literes kannába ;]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#20618) Lauda válasza FF23 (#20617) üzenetére


Lauda
félisten

Ez naluk alap. ;]

(#20619) jerry311 válasza Lauda (#20616) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet, hogy a kút csak szerződött cég, nem MOL tulajdon, de számomra ettől még MOL marad. Ha a MOL a nevét adta hozzá, akkor az egy MOL kút. Ha hagyják, hogy a kutasok baszakodjanak a benzinnel, akkor az olyan mintha a MOL tenné. Innentől kezdve, ha van elég benzinem akkor inkább másik kútnál tankolok.

[ Szerkesztve ]

(#20620) Rick4 válasza t1 (#20607) üzenetére


Rick4
félisten

ja, én azért mondtam, hogy ne erőlködj, mert marhára nem érdekel a véleményed... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20621) MaciG


MaciG
addikt

Nem értem mért van annyi idióta vadbarom aki bemegy a kereszteződésbe pedig jól látja, hogy nem fog "beférni", inkább megáll a közepén és a többi irányból se lehet haladni, és manapság egyre többet találkozom ilyenekkel. :((( Komolyan mondom néha már úgy vagyok ,hogy én is ezt csinálom, csak én busszal állok be. :DDD

BANZAII

(#20622) Manitou válasza MaciG (#20621) üzenetére


Manitou
addikt

Az ilyet én se értem, nekem is kinyílik ilyenkor a bicska a zsebemben :DDD

(#20623) Rick4 válasza MaciG (#20621) üzenetére


Rick4
félisten

Talán KRESZ szabályt szegett volna vele? Ha pl 20 másodperccel előbb ért oda, mint Te, akinek elsőbbséget kellett volna adnia, jogosan teszi, ha kismértékben meg kell változtatnod miatta az irányodat és a sebességedet, de durva fékezésre már nem kényszeríthet...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20624) SpeedR válasza Lauda (#20616) üzenetére


SpeedR
őstag

OMV is MOL benyát ad egy-két nyugat dunántúli régió kivételével.

(#20625) Lauda válasza jerry311 (#20619) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem mire gondolsz es nagyon csalodott lehetsz, csak arra probaltam celozni, hogy nem a mol szallit a kutjaihoz es arul vizes uzemanyagot, hanem az ott dolgozo kutasok piszkalnak bele, sok esetben osszejatszva a tanker soforokkel, hallottam jopar dolgot mik mennek ott is. Ez ellen meg nem tud mit tenni a ceg, most sem es kesobb sem. Nincsenek megfizetve az emberei, az uzemanyag meg nagy biznisz, persze, hogy ellopjak.

(#20623) Rick4 Igen, szabalyt szegett vele, mert be sem hajthatna a keresztezodesbe, ha elore latja, hogy nem fog tudni athajtani rajt.

(#20624) SpeedR Igazad van, nem fogalmaztam pontosan. Tehat mindenki a moltol veszi a gazolajat, az omv pedig a moltol is. Nekunk anno csakis lobaubol jott az uzemanyag toluk, fasza is volt az a gazolaj, most a moltol kapjuk mi is. De az nincs ganyolva, kozvetlen a toltobol hozzak.

[ Szerkesztve ]

(#20626) Khelben válasza jerry311 (#20619) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha hagyják, hogy a kutasok baszakodjanak a benzinnel

Hányszor tettél hivatalosan panaszt a MOLnál, hogy ennél a kútnál probléma van? Gondolom, egyszer se. Akkor honnan a bánatosból tudná a MOL?

(#20627) shiftelek


shiftelek
csendes tag

szerintem mindenhol a kutas illetve tanker sofőr a hunyó,nekem anno shell kútról hozták a gázolaj adalékot 5 literes kannában (azt amit 5000 litrehez kevertek) elég is volt 2 évig
autó meg ment mint a golyó

(#20628) Pali79


Pali79
aktív tag

Azt mondja meg nekem valaki, hogy ha van egy többsávos út, vegyük példának okáért a budapesti Soroksári-Helsinki utat ami elég hossza 2, de van ahol 3 sávos. Szóval a kérdés: miért megy mindenki a belső sávban???????? Senkit nem zavar, hogy már a huszadik autó előzi meg jobbról, de nem húzódik le az istenért se. Ettől olyan pipa tudok lenni :(((

(#20629) Manitou válasza Lauda (#20625) üzenetére


Manitou
addikt

Igen, szabalyt szegett vele, mert be sem hajthatna a keresztezodesbe, ha elore latja, hogy nem fog tudni athajtani rajt.
Ja, amúgy ez hasonló eset mint az hogy zebrán se állhatsz meg még forgalmi okból se, mert előre látnod kell hogy ha már csak a zebrán tudsz megállni, akkor előtte álljál meg, ne ráálljál.

(#20630) jerry311 válasza Pali79 (#20628) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lakott területen belül abban a sávban megy, amelyikben akar. Ennek egyetlen feltétele, hogy fel legyenek festve a sávok.
Nekem meg az a bajom, hogy a sok idióta nem megy be a belső sávba, hogy ki tudjak kanyarodni a külsőbe. Ilyenkor csak nézheti az ember a kocsisort, meg az üres belső sávot. Ha kicsit kitolom a jármű orrát, akkor meg úgy néznek rám, mintha közveszélyes őrült lennék. :(((

(#20631) Khelben válasza jerry311 (#20630) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lakott területen belül abban a sávban megy, amelyikben akar.

... amíg nem tartja fel a mögötte gyorsabban közlekedőt.

(#20632) jerry311 válasza Khelben (#20631) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha a megengedett legnagyobb sebességgel közlekedik, akkor nem tarthat fel senkit.

(#20633) MaciG válasza Rick4 (#20623) üzenetére


MaciG
addikt

Úgy látom rosszul fogalmaztam. A jelzőlámpás kereszteződésekről beszélek, ahol tegyük fel neki van zöld ,de hiába ha nem tud menni, de ő azért megpróbálja. Azután mikor meg nekem lesz zöld én meg azért nem tudok menni ,mert ő ott áll bent a középen...

BANZAII

(#20634) Calogero


Calogero
addikt

Gépkocsivezetés közben borotválta nem kívánatos szőrzetét bikinivonalához igazodón egy 37 éves nő Floridában, ami miatt azután karambolozott.

A kocsiban ketten voltak, a nő volt férje tartotta a kormányt az anyósülésről. A gázpedált azonban nem ő nyomta, és a féket sem, emiatt aztán belehajtottak egy előttük haladó furgonba, amelyben szintén ketten ültek.

Szerencsére mind a négyen csak könnyebben sérültek meg. A balesethez érkező rendőr hitetlenkedve csóválta fejét.

"Úgy tíz éve épp ugyanitt állítottam meg egy autós fickót, akinek egyszerre három vagy négy narkós injekció állt ki a karjából. Azt hittem, nem lesz ennél hihetetlenebb esetem. Lett" - mondta Gary Dunnick rendőr.

A nőnek egyébként épp az előző nap vonták be a jogosítványát, méghozzá öt évre, kábítószer hatása alatti vezetés okán. Mostani borotválkozós, emiatt veszélyes vezetését engedély nélkülivel tetézte. A kocsinak ráadásul hiányzott a kötelező biztosítása, a nő pedig cserben is hagyta áldozatait, csaknem egy kilométerre elhajtott a baleset helyszínéről.

(#20635) Khelben válasza jerry311 (#20632) üzenetére


Khelben
nagyúr

1., Ilyenről szó nincs a KRESZben, nem a te feladatod megállapítani, hogy ki mennyivel megy. Ha gyorsabban jön, le kell húzódnod, különben ugyanolyan szabályszegő vagy, mint ő.

2., Honnan tudod, hogy a megengedett legnagyobb sebességgel mész? Hitelesített a km órád? És ha a tiéd 5 km/h-t csal, az övé meg csak kettőt?

(#20636) FF23 válasza Khelben (#20631) üzenetére


FF23
senior tag

Városban megelőzheted jobbról is, ő meg lehet, hogy majd balra akar menni. Attól, hogy mazsola még megteheti.
Persze nem túl udvarias dolog a belsőben 40-nel szerencsétlenkedni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#20637) brd válasza Pali79 (#20628) üzenetére


brd
nagyúr

Mert tudatlan bunkók. Vagy csak simán bunkók. Autója válogatja; általában minél drágább, annál inkább csak simán bunkó a sofőr, ha ilyet tesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#20638) Ariadne válasza Calogero (#20634) üzenetére


Ariadne
őstag

No igen, az ittas/drogos/hülye vezetéshez nem jogsi kell, csak autó...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20639) Lauda válasza Calogero (#20634) üzenetére


Lauda
félisten

Biztos belenyirt a muffosba es nyomott egy padlot..... :C

(#20640) Lauda


Lauda
félisten

Ezt magyarazza mar el nekem hogy csinalta:[link] :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20641) Rick4 válasza MaciG (#20633) üzenetére


Rick4
félisten

Természetesen a jelzőlámpa egészen más tészta, oda csak úgy lehet behajtani, ha a zöld alatt el is tudod hagyni a kereszteződést...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20642) SpeedR válasza Lauda (#20640) üzenetére


SpeedR
őstag

Lehet, hogy ő is intim szőrzetet borotvált. :DDD
Nagy mákja volt, hogy nem jött a vonat, mert akkor búcsút inthetett volna az A6 1.6-nak. :D

(#20643) Calogero válasza Lauda (#20640) üzenetére


Calogero
addikt

Biztos Mohabá mondta neki hogy fordulj jobbra vagy balra.
Vagy csak a vasút állomást kereste és gondolta hogy sín úgy is odavezet ;]

(#20644) Lauda


Lauda
félisten

SpeedR, Calogero

Mindharom jo :DD , es ilyen allatok kozlekednek az utakon. :DDD :O

(#20645) Pali79 válasza FF23 (#20636) üzenetére


Pali79
aktív tag

Na ja! Már Vágóhídnál beáll a belsőbe, hogy majd felhajt az Árpád hídra :O

(#20646) jerry311 válasza Khelben (#20635) üzenetére


jerry311
nagyúr

1, Ha szerinted le kéne húzódnom, akkor szerintem neki meg be kéne tartania a sebességkorlátozásokat. Ha neki szabad gyorsabban mennie, akkor nekem szabad ott mennem ahol akarok. Kettős mércével ne próbálkozz! Gyorshajtónak lehet szabálytalankodni, többiek meg szabályosan húzódjanak le? Leszarom, hogy mennyivel akar menni a mögöttem jövő, ha én a megengedett legnagyobb sebességgel közlekedem.

2, Az meg egy másik kérdés, hogy 50-nel megyek vagy 50-et mutat az óra. Ha figyelmesen olvastad volna, akkor észrevehetted volna, hogy sehol sem beszéltem kilométeróráról, csak sebességről.

(#20647) MaciG válasza Pali79 (#20645) üzenetére


MaciG
addikt

Azért ,mert biztosra megy, és fél ,hogy később aztán nem engedik majd be. :)

BANZAII

(#20648) Khelben válasza jerry311 (#20646) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért, mert más szabálytalankodik, neked még nem lesz jogod szabálytalankodni. Se jogilag, se erkölcsileg. Ugyanolyan gyökér szabálytalankodó leszel, teljesen mindegy, hogy a másik szabályos vagy nem. Persze ebben az országban ez keveseket zavar, sokaknál meg egyenesen erény...

(#20649) mezis válasza Khelben (#20648) üzenetére


mezis
nagyúr

Miféle szabályt szeg meg az, aki a megengedett sávban halad valaki a megengedett maximális sebességgel ? Sorolási kötelezettsége csak a megkülönböztető jelzést használó járművek esetében van.

Én is utálom, amikor forgalmas, többsávos úton száguldozó arra akar kényszeríteni, hogy váltsak sávot miatta. Keressen ő egy szabad sávot, aztán nyomja neki.

mezis

(#20650) dokar válasza mezis (#20649) üzenetére


dokar
addikt

Miféle szabályt szeg meg az, aki a megengedett sávban halad valaki a megengedett maximális sebességgel?

Lakott terülten belül ez rendben van, de azon kívül pedig jobbra tartási kötelezettség van, ami felől az sem mentesít, ha valaki hangsebességgel közlekedik.

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.