Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) rumos14 válasza szacsee (#14742) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha főleg beltérben használod, a nagy tele sztem totál felesleges (természetfotózásnál persze annál jobb...), inkább egy jó nagylátó kell.
bár sztem a kis Oly-dnál azért láthatóan jobb képminőséget adna az FZ8, ill. az optikája is köröket ver rá, ez sajnos egy elég zajos gép. csak akkor venném, ha hajlandó vagy RAW formátumban lőni, zajszűrni.
én mondjuk egy Fuji F50fd-t ajánlanék, relatíve (!) zajmentes képek magas(abb) iso értékek mellett is (szobában, félhomálynál erre lesz szükséged), 28mm-es nagylátó, 140mm tele sem olyan rossz. csak azt kéne fenéken billenteni, aki a 12 mpixelt beleerőltette. és ez inkább 60k - hát, annyit őszintén szólva nem ér meg. :(

(#14752) rumos14


rumos14
nagyúr

Szten mindig is nagy híve volt a Pana FZ gépeknek :) de az tény, hogy az FZ5 után az FZ7 egy közepes, az FZ8 viszont egy óriási lépés volt, hátrafelé. az FZ18 pedig egy közepes lépés előre, az FZ8-hoz képest, egy fokkal kultúráltabb zajkezelés és 28mm-ről indult.

(#14753) KLIOS


KLIOS
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni az alábbi gépek közül melyiket ajánlanátok?

Fuji S1000+4 GB 49900FT
Fujifilm FinePix S5800+2gb SD 37900FT
Panasonic Lumix DMC-FZ8 49900FT

Előre is köszi

(#14754) rumos14 válasza KLIOS (#14753) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát igazából egyiket sem. a helyedben keresnék egy használt Canon S3-at, vagy akár S5-öt.

(#14755) Szten Márs válasza rumos14 (#14752) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én igazából csak az FZ8-ra vagyok kiakadva, szerintem a Pana termékkínálatának legalja az a gép. Bármilyen meglepő és nem várt, de el kell ismernem, az FZ18 tényleg kifejezetten jobb lett nála. Az FZ5 meg még teljesen jó volt. AZ FZ28-ról meg nem tudok nyilatkozni.

philoxenia:
A bemozdulás miatt látszana a zajszűrés nyoma mindenhol? :U Szóval azért ennyire ne nézzük már egymást tudjuk minek ;) Amúgy én nem látom kicsit sem, hogy bemozdult volna, na meg 1/320seccel igen érdekes mutatványok szükségeltettek volna a bemozdításához. :U Egyébként ez a dpreviewes kép is kiakasztó, ISO100-on... ehh.

[ Szerkesztve ]

(#14756) philoxenia válasza Szten Márs (#14755) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A második kép nekem 1/40.... :U Az a kép borzasztó valóban, de a dpreviewes képek nem teljes méretben nézve nekem tetszenek. Érdekes lenne egy FZ5 vs. FZ8 képösszehasonlítás mondjuk olyan 1024-es méretre lekicsinyített képekkel. Van ilyesmi valahol?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14757) Szten Márs válasza philoxenia (#14756) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát csak ha csinálunk :DDD

(#14758) MBeatrix válasza Allien (#14736) üzenetére


MBeatrix
csendes tag

Siklóernyős szélfújós. :))
Nagyon szépen köszönöm a sok reagálást és végül az itt elhangzottak miatt is döntöttem a Canon mellett, bár még vannak vele problémáim. Pl.: nem találom az éjszakai beállítást. :B

(#14759) szacsee válasza philoxenia (#14756) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kicsit elbizonytalanítottatok.
Lehet veszek egy tanulógépet, ami pl sok manuális beállításra ad lehetőséget.
Egy Fuji S5500 megfelel erre a célra?
Mennyit ér manapság egy olyan masina? :R

(#14760) Gabesz84


Gabesz84
őstag

üdv.

Fényképező vásárlására adnám a fejem, eddig a panasonic gépeit nézegettem, azok közül is az FZ8-at mint befutó, aztán ide tévedtem ebbe a topicba... :)
Most a canon A590 IS-t nézegetem, általánosságban nekem a tudása megfelel, de maga a készülék ház iszonyat ronda.

Szóval ajánlani kéne nekem valami gépet, 50k a felső határ. A kitétel hogy automata módban csináljon nagyon jó képeket, mert olyan is használná, aki csak csattogtatna vele. Ja igen, ezért az optika képstabi nem lenne egy hátrány.

thx

[ Szerkesztve ]

(#14761) Depression válasza Gabesz84 (#14760) üzenetére


Depression
veterán

A590 IS helyett inkább az A570 IS-t válaszd. Ugyanaz, csak ugyanakkora helyre kevesebb pixelt raktak, így egy fokkal szebb a képe az 570 IS-nek. Nekem is ez van, hidd el, megéri.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14762) ottkar válasza szacsee (#14759) üzenetére


ottkar
addikt

Az 5500-as az egyik legsikerültebb gép volt bár a kézi élességállítása nagyon nehézkes, szinte használhatatlan.30 ezret bőven megér.

(#14763) ottkar válasza szacsee (#14759) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Szinte ingyér.

(#14764) ottkar válasza szacsee (#14759) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ennél jobbat álmodban se kívánhatsz.

(#14765) berzsolt


berzsolt
csendes tag

Sziasztok!

Én 70e-ig vennék gépet.

Fuji 8000
Canon s5
Pana fz-8

eddig ezeket nézegettem. Melyiket ajánlanátok? Vagy ezeken kívül mit ajánlanátok még?

kösz
zsolt

(#14766) rumos14 válasza philoxenia (#14756) üzenetére


rumos14
nagyúr

az lenne érdekes, hogy 5 mpixelre leméretezve az FZ8, vagy akár a (10 mpixeles) FZ28 képe hogy viszonyul az 5 mpixeles FZ5-höz. sztem sokkoló lenne a végeredmény.

(#14767) rumos14 válasza szacsee (#14759) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem jól gondolkodsz, még annyit kotnyeleskednék bele, hogy azért a képstabiról ne mondj le. megint beakadt nálam a lemezjátszó, pl. a 3+ éves Pana FZ5, vagy ha izmosabb vagy, FZ20 nagyon hálás tanulógépek.

(#14768) rumos14 válasza ottkar (#14764) üzenetére


rumos14
nagyúr

vááá, egyetértek ottkar-ral :Y
;]

az FZ20-ról még annyit, hogy abból az 55k-ból én alkudnék, mert ha jól emlékszem, vki nyáron 50k-ért vett egy ilyen beragadt darabot.

(#14769) rumos14 válasza berzsolt (#14765) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek közül Kánon Esöt.
ezt a kategóriát elég alaposan körbejártuk az elmúlt 1-2 napban.

(#14770) Ndruu válasza szacsee (#14759) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

25-ért vettem a nyár végén. Volt hozzá egy 512-es és egy 128MB-os kártya, egy garnitúra akksi, maga a gép meg a dobozában az apróságok.
Ez előtt csak ilyen 5-10k-s zsebgépek fordultak meg a kezemben, viszont tudtam pár okosságot a nagyobb gépekről is. Belevágtam az S5500-ba és én nem bántam meg.
Sötétben elkel egy állvány, mert ISO 400 ig tud felmenni, tehát ha világosabbat akarsz, akkor hosszú záridőt választasz, akkor meg már bemozdul, ha kézben tartod.
Szobában közelképeknél a segédfény jól szokott teljesíteni. A vaku erőssége is állítható.

Pár képem fent van flickr-en, az aláírásomban megtalálod a linket.
Nem azt mondom hogy ez a legjobb gép, de ennyiért egyszerűen nem kapsz jobbat. Ultrakompaktok vannak 25-ért, de azokban a manuális állítási lehetőség általában egyenlő a nullával.

Nekem anno ezt a gépet javasolták (mivel én kikötöttem az árat), de tényleg szinte mindenre elég egy kezdőnek.

Harrrr!!!!

(#14771) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősöm vett egy polaroid i 835 ös gépet. De nem tud belerakni memkarit, a gép azt írja ki, hogy hibás emlékes kártya és 10 mp múlva leáll. 1 gigás sandiskel, 2 félével is próbáltuk, illetve volt benne egy panasonic sd is. Van esetleg enneka gépenk vmi kínja baja egyes típusokkal, vagy alapból rossz és mehet vissza gariba?

Köszi,
Dani

(#14772) Gabesz84


Gabesz84
őstag

canon SX110 IS? vélemény? :)

vagy az elődje, SX100 IS?

[ Szerkesztve ]

(#14773) Szten Márs válasza Gabesz84 (#14772) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szvsz inkább az elődjét :K

(#14774) philoxenia válasza rumos14 (#14766) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megapixelre méretezni nem volna értelme, inkább a képpont x képpont valamilyen méretben, de leginkább a 10x15 vagy 18x23 papírkép lenne az érdekes.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14775) philoxenia válasza KaraDani (#14771) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbáld ki PC-ben sima FAT-ra formázott kártyával, mielőtt szervízbe viszed, vagy ha engedi, formázd magában a fényképezőgépben a kártyát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14776) Tüzi

[link]
oppá :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14777) szacsee válasza Ndruu (#14770) üzenetére


szacsee
nagyúr

Olvastam is pár hsz-od anno, de nem tudtam milyet vettél.
Miket lehet állítani manuál vele és mire lehet használni? (közel, táj, makro??)
Igaz egy stabi jól jönne, de a FZ20 elég drága tanulógép..akkor inkább dobok hozzá és Oly 570UZ, oszt csók.

(#14778) ottkar válasza Tüzi (#14776) üzenetére


ottkar
addikt

Ha a macskafingot lófinggal polimerizálunk abból fing lesz. Megint feltalálták a lószart! Feltalálták már 60 éve a térhatású mozit, hol van?

(#14779) Ndruu válasza szacsee (#14777) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

P, S, A, M módok vannak (programozott auto, zárprioritás, rekeszprioritás, manuál). P, S, A-ban lehet állítani kézileg fehéregyensúlyt, manuálban nem. Inkább mutatom a listát.

A stabilizátor tényleg hiányzik néha... De már megszoktam. Most kap egy állványt, aztán úgy megyek fotózgatni.

Harrrr!!!!

(#14780) ottkar válasza Ndruu (#14779) üzenetére


ottkar
addikt

Melyik az a gép amelyen manuálban nem lehet a fehéregyensúlyt állítani? Úthenger alá vele! Mármint a tervezőjét.

(#14781) Ndruu válasza ottkar (#14780) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ááá már én is marhaságokat beszélek... Szivárvány és lepkekaki..
Összekevertem a fehéregyensúlyt az expozíció kompenzációval... Megőrültem. Nem kétséges. :K
Természetesen lehet fehéregyensúlyt állítani Manual-ban is.
Egyes! Leülök.
S5500

Harrrr!!!!

(#14782) szacsee válasza Ndruu (#14781) üzenetére


szacsee
nagyúr

Oké kösz, akkor vagy egy nagyon olcsó S5500 lesz, vagy egy stabival ellátott modellt keresek, ami tanulgatni jó...addig olvasgatom a topikot, melyik gépek ajánlottak erre a célra.
Köszi a segítséget Neked és Mindenkinek! :R

(#14783) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Van valakinek tapasztalata Panasonic FZ28-as gépről?Egy ilyet szemeltem ki magamnak,sztem jó gép.Akinek van élménye megoszthatja.Esetleg ebben az árkategóriában ajánlhat mást\jobbat is :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#14784) Nagya21 válasza ottkar (#14780) üzenetére


Nagya21
addikt

A kodakomon kézi fehéregyensúly beállítás nincs, csak témák, de ennek ellenére idáig valahogy mindég jók lettek a szinei autóban is. :C :C :C :C
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#14785) johnjohn válasza manutdzoli (#14783) üzenetére


johnjohn
addikt

TesztHa még nem olvastad volna.
Sajnos már ISO 100-on is nagy mosottság jellemzi a képeket, és elég gyenge a mechanikai kialakítás.Ebben az árkategóriában nem könnyű jó tanácsot adni gépvásárláshoz !

(#14786) Szten Márs válasza ottkar (#14780) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[manuál vájtbalansz]
Én kérek elnézést :D

(#14787) johnjohn válasza Szten Márs (#14786) üzenetére


johnjohn
addikt

;] :C

(#14788) Gabesz84 válasza johnjohn (#14785) üzenetére


Gabesz84
őstag

természetesen az a teszt az nem FZ28 teszt, hanem FZ8 teszt :)

Egy FZ28 teszt például itt található.

(#14789) johnjohn válasza Gabesz84 (#14788) üzenetére


johnjohn
addikt

Igazad van ,benéztem !Itt a teszt.
Az FZ 28 még rosszabb, mint a az FZ 8 !

(#14790) Gabesz84 válasza johnjohn (#14789) üzenetére


Gabesz84
őstag

hát igen, tényleg nem tudom mégis mit gondolt a panasonic ezekkel a gépekkel...

más:
közben nézelődtem, és 3 versenyző maradt talpon, amik megfelelnének az igényeimnek:
- panasonic TZ5
- canon SX110 IS
- canon A590 IS

Az első kettő, tudásban és árban is kb egál, illetve a pana kicsivel roszabb képeket csinál, cserébe jobb video képességei vannak.
Az A590 is jó képeket csinál kb ugyanazt tudja képminőségre mint az SX110, csak itt az a kérdés hogy valyon elég-e a 4x es zoom? illetve megér-e +25k-t az SX110?

(#14791) Szten Márs válasza Gabesz84 (#14790) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha engem kérdezel, akkor a negyediket ajánlanám: Canon SX100. Nem kell megelégedni a 4x-es zoommal és kevésbé túlzsúfolt az érzékelője, mint az SX110-nek.

(#14792) berzsolt


berzsolt
csendes tag

Sziasztok!

Röviden...

Sokat olvasgattam ezt a topikot... MIndenről írtok jó sok rosszat...

50-70e (max 80:) körül szeretnék gépet...

Canon S5-t nézegettem, de sok rosszat írtok róla. Kialakításában ilyen gépet szeretnék, mit ajánlotok? (sony-ból?, fuji-ból?, nikon-ból?, pana-ból?, oly-ból?)

Nagyon megköszönném a javaslatokat, szombaton utazunk el és ahhoz kellene már...

ja és zöldfülü tanuló vagyok...

KÖSZ!
zsolt

(#14793) ottkar válasza berzsolt (#14792) üzenetére


ottkar
addikt

Megveheted az S5-öt is azért mert leírjuk a hiányosságait még nem azt jelenti hogy használhatatlan, és mindegyik gépnek van kisebb nagyobb hibája. Bármelyik 60-80 ezres gépet nyugodtan meg lehet venni.

(#14794) ottkar válasza ottkar (#14793) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ezt is megveheted.

(#14795) Gabesz84 válasza Szten Márs (#14791) üzenetére


Gabesz84
őstag

neztem az sx100-at is, de a pixelsuruseg az erzekelojen kb ugyanakkora lehet, mint az sx110-nek ugyanis az sx110-ben valamicsket nott az erzekelo merete (1/2,3" vs 1/2.5").
Meg neztem teszteket, es a 110-es kepei szerintem szebbek.

(#14796) rumos14 válasza philoxenia (#14774) üzenetére


rumos14
nagyúr

úgy értettem hogy az FZ5 max. 2560x1920-as felbontásban lő, a többi FZ képét is ekkorára lenne érdemes leméretezni, hogy lássuk, van-e egyáltalán vmi extra részletesség. rosszul gondolom?

(#14797) rumos14 válasza szacsee (#14777) üzenetére


rumos14
nagyúr

használt Pana FZ5, Canon S3 sztem jobb választás. azt az Oly-t sztem nagyon ne vedd meg... tipikus mai csúcs ultrazoom, és ez részemről egy nagyon negatív behatárolás.

(#14798) szacsee válasza rumos14 (#14797) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mán döntöttem..
A megemlített géptípusok képminőségben, fényképezgetés tanulgatásához hogy állnak rangsorban?
Pana FZ5, FZ20, FZ8, FZ18
Canon S3
- panasonic TZ5
- canon SX110 IS, SX100
- canon A590 IS
Oly 570UZ... meg még amik fel lettek mostanság sorolva... :K
Fuji S550, S9500 (érdekességképp...cégnél ilyennel kattintgatnak)
Már döntöttem és kb 100%, tudom, hogy melyik lesz, de kíváncsi lennék a "rangsorra".
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#14799) rumos14 válasza manutdzoli (#14783) üzenetére


rumos14
nagyúr

szia, én nem ajánlom. ezek az új ultrazoom gépek drágák, és nagyon csúnya képük 100%-on nézve. mivel az érzékelő mérete induripindurimütyürke a 10 mpixelhez képest, iszonyat zajszűrést alkalmaznak a gépek, hogy ne egy szemcsehalmazt láss. a zajszűrés elmossa a részleteket, így homály lenne minden. a következő trükk itt jön: az elmosott, részletektől megfosztott képet agyonerősítik, de ettől a részletek persze nem jönnek vissza. az elmúlt kb. 2 év összes sokmegapixeles kompaktja a fenti módszert követi.
érdemesebb egy régebbi, akár használt, 5-6 mpixeles gépet venni. ezak a 8-10-akárhány mpixeles gépek sem készítenek részletgzadagabb képet, sőt.

(#14800) rumos14 válasza Szten Márs (#14786) üzenetére


rumos14
nagyúr

áháháhááháháháááhhááháháháhááááá
napirajz :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.