Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) toth_janika válasza venember83 (#9400) üzenetére


toth_janika
őstag

Ezer köszönet a gyors válaszért! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#9402) diegho válasza SimonYana (#9392) üzenetére


diegho
nagyúr

minden csak azon múlik milyen viszonyban vagyunk a nagykeresekkel és kinek kell cserélni. nekem letört a kondi a vga-mról, azonnali csere (gf3ti200 64mb csere 128mb-ra és levásárolhattam még 10k-t :D) vinyómon egy kondi elszállt, szép kormos is lett 160-as WD csere 320-ra ráfizetés nélkül. 6600GT meghalt csere 7900GT-re ráfizetés nélkül. csak azon múlik mennyire vagy haverságban nagykerekkel és mindent lehet gariztatni, viszont ha olyan a vevő hogy itt ugat nekem, mert miaz hogy elszállt, akkor értelemszerűen én se foglalkozok a dologgal és azt csinálom mint a többi kisker.

(#9403) pk2


pk2
tag

Melyiket inkább? fontos hogy halk legyen és ha meg is pusztul ne rántsa magával a lapot.
Coolink CP-4512P
Chieftec GPS-450AA-101A

(#9404) venember83 válasza pk2 (#9403) üzenetére


venember83
nagyúr

Chieftec GPS jobb, tartósabb, cserébe viszont "csak" halk, nem nagyon halk. A Coolink viszont nem túl tartós, általában gyenge kondik vannak a Coolinkekben, ha csak e kettő között lehet választani, akkor Chieftec, ha nem, akkor FSP 400PNF. Erősebb, halkabb, olcsóbb, mint a Chieftec GPS.

(#9405) diegho válasza pk2 (#9403) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor én a corsair vx450-et venném, ha kevesebbért kell akkor fsp 400w pnf.

(#9406) fecc87


fecc87
tag

Heló mindenki!

Egy 8800 gt-t szeretnék venni, de új táp is kéne hozzá. Gondolom egy 400 W-os megteszi, de unokatesóm mondta, h kell hozzá egy 6 tűs PCI-Express tápcsatlakozó. Melyik tápon van ilyen, ill. melyik szolgálná ki jól a gt-t?
Előre is kössz!

(#9407) diegho válasza fecc87 (#9406) üzenetére


diegho
nagyúr

a videókártya dobozában van. 400w-os milyen tápot akarsz alá tenni? fsp 400w pnf tökéletes pl.

(#9408) pk2


pk2
tag

Kösz a válaszokat, akkor azt mondjátok az fsp400-as nagyobb teljesítményű mint a chieftech 450-es? 8800GT-m és am2-es lapom van 4000+os procival ahoz elég, ha később másik procit rakok bele akkor is?

(#9409) Norbi83 válasza diegho (#9407) üzenetére


Norbi83
csendes tag

400W-os fsp bs2-vel volt már dolgod gariztatás ügyben? A probléma az, hogy 3naposan visszavittem az üzletbe mert két nap után elkezdett "ciripelő" hangot kiadni. Van mikor csak halkan, de van mikor elég hangosan. A lényeg, hogy folyamatosan csinálja. Az üzlet rajta ült két hétig majd közölték velem, hogy nem lesz csere mert próbálgatták és náluk semmi baja, tökéletesen működik. Nem hagytam annyiban a dolgot. Erre kitalálták hogy vigyem be a gépet és majd úgy is megnézik. A végeredmény az lett, még nekem kellett munkadíjat fizetni mert ő szerintük semmi féle rendellenes hangot sem ad ki a táp. Hazahoztam és ugyan azt csinálja azóta is. Most már nem tudom hogy mit csináljak vele. Működik egyébként tökéletesen de ez a hang...Mit tegyek? Egyáltalán cserélik ezt garanciában ilyen tünetekkel?

(#9410) diegho válasza Norbi83 (#9409) üzenetére


diegho
nagyúr

erre úgy tudom nincs gar, mivel rendeltetésszerűen működik, attól hogy ciripel még megy szépen :(

(#9411) venember83 válasza pk2 (#9408) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, azt is bőven kiszolgálja.

diegho: Látod, ez is az üzlettől függ, ha törzsvásárló vagy, akkor nincs kizárva a csere.

[ Szerkesztve ]

(#9412) SimonYana válasza pk2 (#9408) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem csak akkor kell felfele váltanod tápot,ha 2 db 8800GT-t teszel bele. ;]
A proci csere miatt biztos nem. ;]

® SimonYana ®

(#9413) Norbi83 válasza diegho (#9410) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Ezek szerint bele kell törődnöm, hogy ez ilyen. :(( Azért egy minőségi táptól nem ezt várná el az ember...
Az egészben igazából az zavar a legjobban, hogy az üzlet még azt sem ismeri el, hogy ciripel.

(#9414) diegho válasza venember83 (#9411) üzenetére


diegho
nagyúr

nem tudom igazából, mert még 5 terméket sem vásároltam személyesen kiskerben, de azok a mai napig tökéletesek, többi nagykerből van és azokkal ha baj van akkor tudom cseréltetni, mondjuk kettétört alaplapot még nem próbáltam, de lehet azt is ki tudnám :D

azért nem minden üzlet tud elintézni minden cserét, ha hülye nagykerből származik akkor csak úgy tudná cserélni, hogy saját költségre.

(#9415) diegho válasza Norbi83 (#9413) üzenetére


diegho
nagyúr

fsp-k szoktak ciripelni, ez ilyen tipikus jelenség náluk sajnos :(

(#9416) Hakudoshi válasza diegho (#9415) üzenetére


Hakudoshi
tag

Az enyém épp csak picit susog. :DD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#9417) SimonYana válasza diegho (#9415) üzenetére


SimonYana
addikt

Nemhiába ajálják a CORSAIR PSU-450VX-t. :R

® SimonYana ®

(#9418) fecc87 válasza diegho (#9407) üzenetére


fecc87
tag

Igazából egy megbízható, és megfelelő tápot szeretnék. Nem sűrűn turkálok a gépben, és szeretnék mindent rendben tudni benne hosszabb időre.
Ehhez a konfighoz kellene:
Gigabyte GA-965P-DS3 alaplap
Intel Core 2 Duo E4500 processzor
Geforce 8800 GT videókártya
Kingmax KLDD48F-A8KB5 2x1GB memória

Mi a véleményed az FSP BlueStorm II. 400W-osról?

(#9419) venember83 válasza fecc87 (#9418) üzenetére


venember83
nagyúr

(#9420) nyunyu válasza Norbi83 (#9409) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam 2 Zen is csinalta ugyanezt, elso vegul megdoglott, masodiknal nem vartam meg.
Visszavittem, hogy idegesitoen ciripel, es nem azert vettem akkor meg majdnem 20+faert ventimentes tapot, hogy aztan a nyikorgasat hallgassam egesz nap.

Boltos persze nem sok mindent tudott csinalni vele, mert a nagyker szokas szerint ult rajta 3 hetet, vegul visszakaptam "megjavitva", leragasztva valami Tap Center garimatricaval.
Rakom be a gepbe, mar idleben hangosabban ciripelt a tap, mint "javitas" elott terhelve.

Boltba azonnal vissza, boltos ertetlenkedik, de szerencsere pont volt ott egy felig osszerakott HTPC, Zen berak, aztan a boltos is nezett, hogy miert ilyen hangos.
Nagyker persze probalkozott volna tovabbra is a tap ganyolasaval, de mivel egyszer mar csereltek a Zent, masodik meg ugyanazokat az idegesito tuneteket mutatta, raadasul a szerviz csak rontott rajta, ragaszkodtam, hogy egy az egyben csere Corsair VX450-re.
Vegul HX520-ra rafizetes lett belole, mivel VX450-et akkor nem lehetett kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9421) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ismerősöm próbált meggyőzni hogy a Mercury 450W-os tápja milyen jó .. most vesz 8800GT-t 1GB-al megpakolva az AM2-es konfigjához.

Nem bántam meg, hogy anno az FSP BlueStorm II 400W tápot választottam :B
Gond nélkül elvitte a konfigomat, mely ma szerényebb lesz egy 7950GT -vel:

ASUS A8N32-SLI Delux; AMD A64 X2 4400+; Cooler Master Hyper TX; 4 x 512MB A-DATA Vitesta DDR500; 2 x ASUS EN7950GT 512MB SLI módban; WD 400GB SATA2; Leadtek TV2000XP Expert; Pio 111D DVD-RW; LG DVD-R.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9422) diegho válasza fecc87 (#9418) üzenetére


diegho
nagyúr

jó lesz

(#9423) SimonYana válasza RoyalFlush (#9421) üzenetére


SimonYana
addikt

Gratulálok a barátodnak! Ekkora értéket a Mercury-ra bízni!!!
Vakmerő enyhénszólva! Szerintem abban még túlfesz védelem sincs nem hogy teljesítmény.
Javítsatok ki ha tévedek!

® SimonYana ®

(#9424) Skizz válasza RoyalFlush (#9421) üzenetére


Skizz
addikt

ha majd meg akar szabadulni a géptől, akkor futtasson 1-2 perc prime tesztet. :)

(#9425) RoyalFlush válasza SimonYana (#9423) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ha szeret hazárdírozni .. erre a válasza: Miért, hát 450W-os :U Mi történhetne?
Volt egy Delux 400W-os tápegységem, vettem helyette egy FSP BlueStorm II 400W-os tápot. Megkérdeztem tőle: vajon miért cseréltem le (fizettem ki a ~ négyszeres árat érte), ha csak a W számítana :F

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9426) Skizz válasza RoyalFlush (#9425) üzenetére


Skizz
addikt

egyébként nem hiszem, hogy elfogja vinni a konfigot az a "táp". 200wattos terhelés alatt összecsuklik szvsz, s jobb esetben csak öngyilkos lesz....

(#9427) venember83 válasza Skizz (#9424) üzenetére


venember83
nagyúr

A videókártyát sem szabad hagyni lazítani ;]

(#9428) Norbi83 válasza nyunyu (#9420) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Az a baj, hogy szerintük nem is ciripel. Ezzel erősen megkérdőjelezték számomra azt, hogy kipróbálták.Nem szeretem ha hülyének néznek. Mennyivel egyszerübb lenne ha azt mondanák, hogy valóban ciripel, de ez nem indokolja a cserét. Ezzel szembe még le is tagadják a dolgot. Megpróbálok mégegyszer beszélni az üzletbe az eladókkal, és talán sikerül elérni azt, hogy előttem próbálják ki, mert egyre csúnyább hangokat ad ki a táp. Ez azért mégse szokványos dolog. :W

(#9429) RoyalFlush válasza Skizz (#9426) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Először ABIT s939 lapja volt, AMD A64 3000+ procival, 2x512MB DDR1 rammal, Sapphire X600PRO videokártyával, 160GB-os winchesterrel, DVD író, olvasó. A videokártyát cserélte: ASUS 7950GT 512MB -ra. Következő lépésben: ASUS M2N (AM2) lap, AMD A64 X2 4800+ proci, 2GB Kingmax DDR2 ram, 200GB winchester. A táp ugyanaz maradt .. És a napokban érkezik a 8800GT 1GB RAM-al :)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9430) nyunyu válasza Norbi83 (#9428) üzenetére


nyunyu
félisten

Kerits a probagepbe egy combosabb videokartyat, aztan futass veluk 3DMarkot.
Akkor hangosabban fog ciripelni, hatha akkor a botfuluek is meghalljak ;)

Legalabbis a Zenem mindig akkor volt a leghangosabb, amikor izzott a VGAkartya.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9431) venember83 válasza nyunyu (#9430) üzenetére


venember83
nagyúr

Okés, de Zennél nyilvánvaló volt, hogy kussolnia kell, hisz orbitális betűkkel szerepelt rajta, hogy 0 dB(A). De itt ez nem érvényes, ha nem okoz hangorkánt, akkor nem fogják cserélni, nem szabad többet onnan vásárolni, oda kell menni, ahol rendesebbek a boltosok, ennyi.

mod: off.

[ Szerkesztve ]

(#9432) Skizz válasza RoyalFlush (#9429) üzenetére


Skizz
addikt

Ha azt a faja kis vga-t rábízza arra a "táp"-ra, akkor őszinte részvétem.:) Vegyen ahelyett az ipari hulladékkal megtöltött doboz helyett egy tápot, pl. ha nem akar sok pénzt szánni rá, akkor egy 350-es pnf-et, ha van rá pízmag, akkor mehet 360-as zalmi, 400-as bs2, stb... :)
imádom az 1gb rammal szerelt vgákat, vakulj paraszt.:D

[ Szerkesztve ]

(#9433) Norbi83 válasza nyunyu (#9430) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Köszi! Annyit akkor még megpróbálok csinálni, hogy elviszem ismerőshőz neki komolyabb gépe és videokártyája van aztán kiderül egy kis 3DMark terheléssel, hogy mit mutat. Ha valóban így van, hogy hangosabb akkor lehet az ő gépével viszem be prezentálni a dolgot.

(#9434) Norbi83 válasza venember83 (#9431) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Mondjuk ebben van vmi! Az az egy biztos, hogy a jövőben nem fogok onnan többet vásárolni.

Bocs! Nem off-olok többet.

[ Szerkesztve ]

(#9435) RoyalFlush válasza Skizz (#9432) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ő a nagy számok embere :D No de majd ha bedobja a táp az unalmast ;] Azért bízok benne, megfogadja a tanácsomat és beszerez előtte egy minőségi tápegységet

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9436) Zolee11 válasza Norbi83 (#9433) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szia.

Olyan nincs, hogy nem cserélik ki, nekem olyan gondom volt egy sirtec táppal, hogy amikor bekapcsoltam, amíg a vinyók indultak, ciripelő hangot adott ki, de menet közben nem, még tehelve sem. Természetesen a szervizesek nem hallották, (nem is értem ez hogy lehet?) és át se akarták venni.
Mire én: ha én hallom, akkor önök miért nem? Rendben akkor elviszem így de adnak róla most egy papírt, hogy a táppal semmi gond nincs annak ellenére, hogy én ezt jeleztem. És ha 2 nap múlva visszajövök, hogy magával vitte az alaplapot, a winchestert és még mit tudom én, akkor szépen lehet nekem fizetni... Rendben?
Ööööö ezt így nem lehet... bla bla
A lényeg, hogy mégis átvették, és hoppá csere lett belőle... Mégse voltam olyan hülye...

no brain, no problem

(#9437) diegho


diegho
nagyúr

gép bejön kb 30 perce, hogy pukkant egy nagyot és se kép se hang... előre röhögem, mert codegen ház volt :D és igen ott virít bene a codegen táp. nem mellékesen 1 kiló por a gépben, de mondom jólvan, van egy 450-es stability power raktáron még (más mindent elvittek) meg az én pnr-em pont most hoztam be nagyvizitre unaloműzésképpen átnézegettem meg visszatoltam bele a régi ventit mert megy fel a polcra tartalék tápnak. a lényeg bekötöm a stability-t kapcsoló a tápo fel erre pukk :W na mondom jólvan az egyetlen működő "tápomat" is kinyírja az ügyfél gépe, lefotóztam még a beavatkozás előtt a gépet, mintha éreztem volna, hogy baj lesz vele, utána pedig összekapartam pár rossz tápot, az idei termésből.

(#9438) SimonYana válasza Zolee11 (#9436) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem olykor-olykor hatásos lehet ,ha azt kéri az ember...jó akkor írjon egy jegyzőkönyvet és mész vele a fogyasztóvédelemhez.Szerintem mikor jegyzőkönyvezni kell,akkor már kezesebb lesz mindegyik. ;]

® SimonYana ®

(#9439) Kombat válasza diegho (#9437) üzenetére


Kombat
őstag

Szabad tudni, hogy mire cseréled a PNR-t? :)

(#9440) diegho válasza Kombat (#9439) üzenetére


diegho
nagyúr

seasonic lesz úgy néz ki. bár még nem tudom, hogy 8 év fsp-zés után feladjam-e az elveimet :D

[ Szerkesztve ]

(#9441) Norbi83 válasza Zolee11 (#9436) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Visszaviszem aztán majd lesz vhogy. Majd meglátom, hogy állnak a dologhoz. Ha továbbra is parsztok lesznek akkor én is erélyesebben fogok föllépni.

(#9442) Kombat válasza diegho (#9440) üzenetére


Kombat
őstag

Azzak se jársz rosszul, bár nekem sem volt még!
Lehet, hogy én is cserélni fogom a 400PNF-et, mert picit hangosabb mint kéne.
A következő is FSP beles lesz, de ADDA ventivel! :))

(#9443) venember83 válasza diegho (#9440) üzenetére


venember83
nagyúr

Engem is csábított kegyetlenül egy S12, 380as, de aztán körülményes és főleg drága lett volna a beszerzése, így maradt a BlueStorm II. Nem bántam meg. Bár azért egy Seasonic csak más lenne, érzésben, hangban úgyis hangosabb a Freezer64.

(#9444) diegho válasza Kombat (#9442) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor te biza zalmant veszel úgy látom :C

(#9445) Kombat válasza diegho (#9444) üzenetére


Kombat
őstag

Nem talált! :DDD

(#9446) diegho válasza venember83 (#9443) üzenetére


diegho
nagyúr

6db-ot fogok kapni szerdán, vagy inkább csütörtökön és egyik marad nálam szerintem. :B

(#9447) diegho válasza Kombat (#9445) üzenetére


diegho
nagyúr

bs2?

mondjuk sok lehetőség már nincs: nexus, ocz, sharkoon? :))

[ Szerkesztve ]

(#9448) Kombat válasza diegho (#9447) üzenetére


Kombat
őstag

Nexus 8040-et néztem ki, csak drága! :O
De mindegy, nem sürgős ugyhogy spórolok rá!

(#9449) diegho


diegho
nagyúr

csak nem NX-8040 400W lesz a befutó? :B

nédda eltaláltam :D

mellesleg ez ugyanazzal az új belsővel van mint a zalmik, szóval akár egy zalmi is megteszi, mert halál ugyanaz a bél van benne ;)

[ Szerkesztve ]

(#9450) Szten Márs válasza diegho (#9449) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Nexusoknak FSP bele van? Na ma is tanultam valamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.