Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) volvoguy


volvoguy
addikt

tök furi, hogy beszélgettek itt a tápok zajszintjéről...és hát a régi tápom, amiben még nem alul, hanem hátul volt egy pici venti az rettenetesen hangos volt. borzadály volt hallgatni, de ez...ennek semmi hangja....csak azért van a gépnek hangja, mert az első hűtőventinek van egy kis szélzaja a ház oldalában....de a tápnak nuku....
és sztem a hűtést is jól végzi a 12es táp-venti, mert hideg maga a táp amikor megtaperálom, nem mint a réginél, ami azért langyos volt...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8952) Szten Márs válasza Kris87 (#8949) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Válasz így is ugyanaz.
(A házhűtő meg megéri, mert anélkül a tápra hárul a ház levegőjének kipumpálása, pedig nem az ő feladata, nem is tesz neki jót.)

(#8953) tibi.szabo válasza Kris87 (#8949) üzenetére


tibi.szabo
tag

Akkor a Corsair VX450
hangtalan szinte
bekapcsolás után mégnéztem megy e a ventije mert nem hallotam semmit :Y

(#8954) Kris87 válasza Szten Márs (#8952) üzenetére


Kris87
aktív tag

Köszi szépen, akkor Corsair VX450 lesz a nyerő, amúgy a ház oldalát lekaptam, így nem lehet gond a szellőzéssel, majd visszarakom, ha beszerzek néhány "hangtalan" 8-12 centis ventit.

(#8955) tibi.szabo válasza Kris87 (#8954) üzenetére


tibi.szabo
tag

SZIVESEN
máskor is már ha in is segitettem :DD

(#8956) tibi.szabo válasza cilo9 (#8947) üzenetére


tibi.szabo
tag

ird meg mi volt a gond
jöhetprivibe is :K

(#8957) Kris87 válasza tibi.szabo (#8955) üzenetére


Kris87
aktív tag

Igen, neked is köszi:)

szerk: meg mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#8958) tibi.szabo válasza Kris87 (#8957) üzenetére


tibi.szabo
tag

Nem fogsz a vx450 csalodni
ilyen hagtalan tápom még nem volt :C :C :C
és nem utolso sorban brutál jo a tejesitménye
én 450chifit cseréltem le :K

(#8959) nyunyu válasza tibi.szabo (#8944) üzenetére


nyunyu
félisten

HX520-on 8 tus bonthatatlan EPS van, pluszban kulon egy 4 tus ATX12V.
Nem ertem, miert nem birtak ketteveheto 4+4 tus EPS-t rarakni, akkor nem kene kulon ATX12V.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8960) tibi.szabo válasza nyunyu (#8959) üzenetére


tibi.szabo
tag

Ja teljesen egyet értek veled :K :K :K
dehát ez van :O

(#8961) djtoomi válasza cilo9 (#8947) üzenetére


djtoomi
addikt

Nézd meg az összes kábelét, mert van egy 20+4 pines rajta, egy 4+4 pines, és elvileg van egy külön lévő vezetéken egy 4 pines.Legalábbis erről a képröl ez jön le:[link] ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8962) diegho


diegho
nagyúr

(#8963) cilo9 válasza diegho (#8962) üzenetére


cilo9
aktív tag

Pontosan ezek a csatik vanak nekem is (pluszba van egy 4pines, ami linkelt listában nem szerepel). De ha megnézed jobban a 8/4pinest, akkor látszik, hogy a közepén van a pöcök ami bekattan mikor bedugod. A leírás szerint pedig szétszedhető (detacheble).

Szerinted házi barkács nélkül, hogy varázsoljam bele a 4pines 12v aljzatba az alaplapon?

Üdv, Cilo

(#8964) zso73


zso73
veterán

Ha már VX 450: Elbir ez szerintetek egy P5KC,6750,2 DDR2 ram,88GT oc, 2 winya,1odd rendszert? :U
Asus power calc szerint nem! :Y [link]

Krisz: LC power felejtős. Azt mondták a boltban,hogy jó, és nem volt gondjuk vele. De én ne bíznék rá semmit.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8965) Kombat válasza zso73 (#8964) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, bőven elbírja!

(#8966) djtoomi válasza zso73 (#8964) üzenetére


djtoomi
addikt

Bőven elbír, még egy húzott quadot is,gtx-el. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8967) zso73 válasza cilo9 (#8963) üzenetére


zso73
veterán

Nincs +12V 4-es csatid a tápodon? Ez érdekes. Nekem is YX 450 van, és minden tápcsatim van. Kivéve a 8=6+2 PCIE csati. Mert azt nem tudom szétszedni. És használni sem.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8968) zso73 válasza djtoomi (#8966) üzenetére


zso73
veterán

Köszi a választ! /Kombat, DJtoomi./
Most nyomozom,hogy miért nem műxik rendesen a rendszerem.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8969) cilo9 válasza zso73 (#8967) üzenetére


cilo9
aktív tag

Van egy 4pines csati is, de hogy az 12V-os-e azt nem irja sehol a fáma. A leírás szerint a 8pines EATX/12V, csak szétszedhető, elméletben...gyakorlatban nem. A 4pinessel próbálkoztam tegnap, de a windows nem akart feltelepűlni állandóan fagyott.

Lehet az lesz tovább adom és megpróbálok egy másik tápot (mondjuk bluestorm II 400W-osat). Hacsak tudtok valami csodát, amivel megoldom a problemát.

Üdv, Cilo

(#8970) Fel válasza cilo9 (#8969) üzenetére


Fel
addikt

Az a 4-es csati bizony alaplapi kieg csatlakozó, azt kell használnod... ezért ne add már el azt a tápot... :U

A másik kollégának: A vx450-en nincs 8-as (6+2) PCIe tápcsati, csak 6-os (1db), az a nyolcas alaplapi csatlakozó, melyet vmilyen oknnál fogva nem 4+4-re szétszedhetősre csináltak meg... de a Corsairnél tudják biztosan miért.

(#8971) cilo9 válasza Fel (#8970) üzenetére


cilo9
aktív tag

Több órán keresztül próbálkoztam a 4pin-essel, de lefagy állandóan a windfos telepítő. A régi chieftec-vel rögtön feldobta a windowst. Nem tudom mi okozz a gondot, így megoldani sem tudom. Már reseteltem az alaplapot (alapbeállításokra) is és utána is lefagy a telepítő.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#8972) Fel válasza cilo9 (#8971) üzenetére


Fel
addikt

Itten van a PH-s teszt
"Nem lehet panasz a VX kábelezésére. Fő (20+4 tűs) tápcsatlakozója 60 centiméteres vezetéken lóg, tehát azokban a házakban sem bizonyul majd rövidnek, ahol a táp alulra kerül. Ugyanilyen hosszú a 4+4 tűs alaplapi kiegészítő 12 voltos csatlakozó vezetéke is. Egyszerűbb alaplapokhoz készítettek négytűset, melynek kábelkötege 55 cm hosszú. Az egyetlen PCI Express szál többnyire elég szokott lenni, akárcsak 65 centiméteres vezetéke."
Annak a 4esnek kell lennie az alaplapi kiegészítőnek, ha mégis fagyogat a rendszer, akkor lehet hibás tápot sikerült kifogni (meg kellene nézni egy másik rendszerben is a vx450-et).
Nekem vx550 volt, azon a 8ast szét lehetett bontani két részre, de nekem úgy jobban elfért az alaplapon, ha egyben hagytam... esetleg megnézhetnéd, a 8-asal is, csak egyféle módon tudod rádugni, gondot nem kellene okoznia (szerintem), mivel ugyanazt a szerepet látják el.

(#8973) zso73 válasza cilo9 (#8971) üzenetére


zso73
veterán

Fel kolléga által belinkelt képen ott a csati. A kép bal alsó sarka felé van. Azt kel a proci foglalat melletti csatiba bedugni. /De gondoom ez tnem kell mondani./

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8974) cilo9 válasza Fel (#8972) üzenetére


cilo9
aktív tag

A 8-as sajnos nem megy rá már próbáltam.

Melyik a halkabb jószág?: a vx450 avagy FSP BSII 400W

Üdv, Cilo

(#8975) Fel válasza cilo9 (#8974) üzenetére


Fel
addikt

Kétféle módon próbálhatod rádugni... vagy balra lóg le, vagy jobbra lóg le a csatlakozó az alaplapi fölött... Ebből csak az egyik megoldás jó, mivel csak úgy tudod ténylegesen rádugni, mivel a 4+4 eseknél a +4 kiosztása eltér az eredeti 4esétől... melyiket próbáltad?

(Ha problémás a tápod akkor vidd el gariztatni (de előbb ki kellene próbálni másik gépben is), mert, ha így akarod eladni, akkor csak bosszúságot szerzel az új tulajdonosnak, és a saját nevedet járatod le, ha xart sózol vkire..)

(#8976) cilo9 válasza Fel (#8975) üzenetére


cilo9
aktív tag

Két dolog miatt nem megy rá: 1. mivel egy öntvény a csati ezért nincs elég hely a 4+4 között, az aljzat külső kerete meg vastagabb műanyag. 2. mindkét oldalon van egy-egy kondi a lapon ami miatt nem igazán fér el, ha kilóg a fele. Túzottan erőltetni nem akarom, mert azért se az alaplapot se, se a tápot nem akarom tönkre vágni.

Eladás/gari: nincs most időm gariztatni, meg kedvem se bajlódni vele. Az eladás természetesen csak próbával egybe kötve lehetséges, mert engem is érdekel, hogy másnál mükszik-e, meg átverni se akarok senkit, nem az én stilusom. Ha mükszik akkor valaki jó vételt csinált, ha meg nem akkor kénytelen vagyok gariztatni, de jelenleg ez az utolsó változat.
A melyik halkabb kérdésre tudod esetleg a választ?

Üdv, Cilo

(#8977) Szten Márs válasza cilo9 (#8976) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A melyik halkabb kérdésre elég lenne az első hozzászólást elolvasni:

"Ventis tápok halksági rangsora (adott kategórián belül a sorrend ABC-szerinti)

1) Corsair HX 520/620, Corsair VX 450, Seasonic M12, Seasonic S12 sorozat, Zalman 360/460B-APS.
2) FSP GreenPower, FSP BlueStormII."

:U

[ Szerkesztve ]

(#8978) cilo9 válasza Szten Márs (#8977) üzenetére


cilo9
aktív tag

Jogos! :R

Üdv, Cilo

(#8979) kiskakas75


kiskakas75
csendes tag

sziasztok!
Egy MSI 945PL Neo alaplapom van, ami tudtommal ATX-es, kinéztem hozzá egy Chieftech 450W ATX2 -es tápot, de nem tudom, hogy jó lesz-e hozzá.Vagy csak valamilyen átalakító kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#8980) zso73 válasza kiskakas75 (#8979) üzenetére


zso73
veterán

Lefelé kompatibilisek a tápok. Semmi gond nem lehet./ Szerintem!!/
Egy ilyenre gondoltál? [link]
A képek alapján van minden csati rajta. Max a 20+4-es csatit szét kell pattintani. :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8981) Fel válasza cilo9 (#8976) üzenetére


Fel
addikt

Ez érdekes, hogy nem megy rá... hülék ezek a Corsairnél, h nem raktak rá egy szétszedhetőt, ha már a nagytestvéren olyan van :U (ok az em seasonic belsős)

Szerintem jobban jársz, ha gariztatod, lesz egy remek tápod.. ha így akarod eldani, akkor sokat fogsz bukni rajta..
Nekem a jelenleg használt tápom elődjével volt hasonló bajom... a 20+4 esnél a +4 esben lehetett vmi törés, és ezért nem indult el PCIe alaplapban, de a régebbi AGP-s alaplapommal működött... bevittem boltba, kipróbálták, pár perc múlva vihettem az újat haza.

(#8982) cilo9 válasza Fel (#8981) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nekem mondod, hogy érdekes! Éjszak fél 3ig szivtam és mindezt pár dB-ért...tiszta őrület.

Bukni nem fogok, mert én is 12k-ért vettem, ennyiért is adnám tovább...meglátjuk, valami biztos lesz.

Most azon filozom, vajon melyiket próbáljam ki a konfigommal a Zalman360B-APS-t vagy az FSP BSII 400-ast. Mérőmüszer nélkül majdnem hitelesen ki lehet sakkozni mennyi fogyasztásra van szüksége a masinának?

Üdv, Cilo

(#8983) zso73 válasza kiskakas75 (#8979) üzenetére


zso73
veterán

Miért nem 965-ös lapot veszel?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8984) kiskakas75 válasza zso73 (#8983) üzenetére


kiskakas75
csendes tag

Az alaplap adott, csak tápot kell cserélnem az új videókártya miatt.

(#8985) zso73 válasza kiskakas75 (#8984) üzenetére


zso73
veterán

Az más. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8986) diegho válasza zso73 (#8980) üzenetére


diegho
nagyúr

ez nem teljesen igaz. régi gépbe ami még nem 12V-ról kéri a tápot pl. asus a7n8x 3200+ bartonnal 6800ultrával 3 vinyóval lehet nem elég neki egy corsair vx450 mert az a lap még nem 12V-ról kéri a kakaót.
másik ha kell a -5V az alaplapnak akkor megint csak nem jó az újfajta táp.

jelen esetben az msi 945-ös laphoz viszont tényleg jó bármelyik új táp.

(#8987) zso73 válasza diegho (#8986) üzenetére


zso73
veterán

:R Nézd el tudatlanságomat. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8988) pinnacle válasza diegho (#8986) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Vettem egy FSP 350PNF tápot, és azt szertném kérdezni, hogy a 865-s alaplapomnál az nem probléma, hogy nincs -5V, 12V max 300W míg a 3,3V + 5 V max 130W?Ugyanis amikor kicserélték a tápot, a BIOS nem akart betölteni, még akkor sem ha mindent kivettek.Aztán egyszer csak megjavult, de, hogy miért, azt senki sem tudja.Remélem hogy nem túl modern a táp a gépemhez.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8989) nyunyu válasza pinnacle (#8988) üzenetére


nyunyu
félisten

865 relative nem olyan regi chipset, raadasul P4-hez van tervezve, azoknal meg mar a kezdetek ota eloirta az Intel az ATX12V-tol valo tapellatast.
Szoval a gyenge 3.3V+5V ag nem problema, ha egyszer valahogy elindult, akkor a -5V se lehet gond.

CMOS torles volt mar? Hatha a BIOS lett rosszul beallitva, azert nem indul.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8990) pinnacle válasza nyunyu (#8989) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Egyszerűen nem derült ki, hogy mi volt a gond (CMOS törlés is volt).Indításnál minden ventilátor pörgött, de a BIOS sehogy sem akart betölteni.Mindent kivettek, de egyet sem sípolt betöltésnél, és semmi sem történt.Végül beleraktak egy régi 32MB MX kártyát, azzal beindult, és a továbbiakban minden működött.Rejtély, hogy mi okozta a problémát.Igazából én azért cseréltem tápot, mert 4,5 éves azon kívül a feszültség 1,465V és 1,525V között ugrált.Most sem stabil, 1,488V - 1,504V az FSB és a proci is állandóan változik.Lehet, hogy felesleges volt a csere, bár szerintem ennyi idő után belefér.

[ Szerkesztve ]

(#8991) nyunyu válasza pinnacle (#8990) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem felejtettetek el az X800XT-re radugni a molexet?
Attol is csinalhat ilyet a gep.

Legalabbis nalam a 9800 nem hagyta elindulni a gepet, hanem kiirta a kepernyore, hogy tapot ker.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8992) Martinjoe


Martinjoe
csendes tag

Sziasztok!
Ehhez a géphez szerintetek elég lenne egy 450W-os Mercury táp?
MSI P35 Platinum Combo
Intel Core2 Duo E6850
INNO3D GeForce 8800GTS 512MB
Geil 4GB
Samsung SpinPoint P80 SD 160 GB
Maxtor 120GB
Köszi a segítségeket!

(#8993) pinnacle válasza nyunyu (#8991) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Rádugták, de ha kivették a memóriát, VGA-t, minden lekapcsoltak,akkor sem jött be a BIOS, nem sípolt, csak a ventik pörögtek.

[ Szerkesztve ]

(#8994) Kombat válasza Martinjoe (#8992) üzenetére


Kombat
őstag

450W bőven elég, de Mercury :O :W
Nézd meg az 1. hsz-t!

mod: Én 400W-s FSP Blue Storm II-t ajánlok!

[ Szerkesztve ]

(#8995) Martinjoe válasza Kombat (#8994) üzenetére


Martinjoe
csendes tag

Veszélyes a Mercury?:)
Akkor lehet kár volt még anno venni de mostmár ez van(azér az üzletbe ezt nem mondták:D) :O

(#8996) Fel válasza Martinjoe (#8995) üzenetére


Fel
addikt

Az üzletben szeretnék, ha gyakran visszajáró vendég lennél... ritka gonosz egy boltos banda lehet.
miért a tápon kellett spórolni azok mellett a hardverek mellett :U
"ez van" ... szerintem sürgiben cseréld le vmi rendes védelemmel ellátottra..

[ Szerkesztve ]

(#8997) stol válasza Martinjoe (#8992) üzenetére


stol
addikt

Javaslat.

350-es FSP, 6,7k
P35 chipsetes fapadosabb lap.
NEM Inno 8800GTS, pl. 256/320MB-os.
Rammal egyetértek, Samsunggal nem :D

Ha ennek ellenére Mérkúríval etedet és megdöglik, JÓL KIRÖHÖGLEK, MERT MEGÉRDEMLED.

Alaplapra, CPU-ra, VGA-ra fussa, tápra meg nem.
Aki tápon spórol, megérdemli, hogy köddé válljon a gépe és ne garizzák.

A Gép, max 210-230W-ot kajál, a "táp" pedig kifingik huzamos 200W terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8998) Szten Márs válasza Martinjoe (#8995) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az meg még nagyobb kár lenne, ha nem dobnád ki azonnal a p.csába... ne használd a géped azzal a szutyokkal.

(#8999) Martinjoe válasza stol (#8997) üzenetére


Martinjoe
csendes tag

Még csak tervezem ezeknek a hardvereknek a vásárlását(a samsungon kívül) és a táppal voltam bajba h megtartsam-e de akkor kuka...
Am. ezt nem értem: P35 chipsetes fapadosabb lap.
NEM Inno 8800GTS, pl. 256/320MB-os. :)

[ Szerkesztve ]

(#9000) stol válasza Martinjoe (#8999) üzenetére


stol
addikt

Innoval elég sok a garis ügyintézésünk, továbbá egy Gigabyte P35 D3S-al többet érnél.
NEm kell 512-es 8800GTS, mert nagyobb felbontáson lenne csak értelme >1280...
32bit XP csak 3GB ramot fog látni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.