Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) GF király válasza diegho (#8297) üzenetére


GF király
tag

Akkor egy kérdésem van !

a 350 Watt még messze van hogy kifeküdjön igaz?

ezt most komolyan kérdezem?

szaki

(#8302) nyunyu válasza GF király (#8296) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapveto problema, hogy a tesztbol kiderult, hogy konnektorbol kivett 350 vagy 400W-nal kiakadt a tap, szoval abszolut nincs tartalekod, ha netan erosebb procit raksz a gepbe, vagy lecsereled a videokalyhadat valami combosabb Ati kazanra.

Raadasul ahogy elneztem a tesztben szereplo fogyasztasadatokat, a teljesen atlagos 70%-os kategoriaba tartozik, mig a modernebb tapok mar boven 80% folotti hatasfokot produkalnak.
400W a konnektorbol*0.7 hatasfok=280W hasznos teljesitmeny.

Ezzel csak az a problema, hogy ennyit egy feleannyiba kerulo ATX300PNF is tud. (300W terhelhetoseg, 70% hatasfok)
De az legalabb nem viszi magaval a gepet, ha lehal. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8303) diegho válasza GF király (#8301) üzenetére


diegho
nagyúr

őszintén szorítok, hogy ez egész gépedet magával vigye hidd el ;) tuningolni próbáltad már erős feszemeléssel? vagy ennyire bátor nem vagy a csodatápoddal? :U

(#8304) diegho válasza nyunyu (#8302) üzenetére


diegho
nagyúr

hagyd... hozzánemértőnek úgyse fogod tudni megmagyrázni... tudod ahogy a parasztnak se lehet, hogy nem gumicsizmába kéne menni discoba :D (jajj most nézem csak a nevét :D ez az utóbbi hasonlat lehet pont jó helyre talált be :DDD )

szorítsunk érte, hogy normálisan tuningoljon és vigye az egész gépet a táp, akkor majd a saját kárán tanul, mi meg legalább röhögünk egy egészségeset ;)

[ Szerkesztve ]

(#8305) Szten Márs válasza GF király (#8301) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem vagy messze, kb pont a határon vagy.

(#8306) szkorhetz válasza szkorhetz (#8298) üzenetére


szkorhetz
őstag

egy 350 wattos fsp vagy egy 580-as stability power?
egyárban

(#8307) diegho


diegho
nagyúr

Stol új coolink-ek milyenek belsőre? ezek árban egész jók, de eddig nem hoztam senkinek ilyent pedig szokott lenni nagykerben.

(#8308) diegho válasza szkorhetz (#8306) üzenetére


diegho
nagyúr

ez vicc volt ugye? :O

(#8309) szkorhetz válasza diegho (#8308) üzenetére


szkorhetz
őstag

vagyis fsp? :D

(#8310) diegho válasza szkorhetz (#8309) üzenetére


diegho
nagyúr

ügyes paci, ezért most kapsz egy kockacukrot :D

(#8311) szkorhetz válasza diegho (#8310) üzenetére


szkorhetz
őstag

akor holnap megveszem olcsóbb mint teljes konfigot cserélni
köszi s egítséget :C :R
így néz ki? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8312) GF király válasza diegho (#8303) üzenetére


GF király
tag

gyakorlatilag egy tök tunning gépbe van ezért nem értem a kételkedéseiteket !

ha most ennyit fogyaszt ( játék alatt 310-320Wattot)akkor már nagy baj nem lehet !
8800gts 620/1512/1900mhz

939 X2 2750mhz

ezt már tovább nem lehet húzni.

szaki

(#8313) diegho válasza szkorhetz (#8311) üzenetére


diegho
nagyúr

így. így is fogják az arcodba adni ahogy a képen van

(#8314) diegho válasza GF király (#8312) üzenetére


diegho
nagyúr

kis plusz fesz a procinak, prime 10-es priority + atitool aztán meglátod miről beszélünk.

(#8315) Kazimír válasza diegho (#8304) üzenetére


Kazimír
őstag

Lekövettem a párbeszéded GF király fórumtárssal, izgalmas volt :D Tipikusan a "mivel még nem történt baj, ezért nem is fog" - mentalítás.
Feszülten várom én is, történik e valami a gépével, bár kétlem, hogy megadóan beismerné, ha egyszer megtörténne a baj :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#8316) GF király válasza Kazimír (#8315) üzenetére


GF király
tag

az igaság az hogy nem foglakoztat az ami még nem történt meg .

egyszer minden elromlik:DD

szaki

(#8317) Egzee válasza Traxx (#8220) üzenetére


Egzee
őstag

Én is egyből szegény 88GT-re gondoltam...

(#8318) GF király válasza diegho (#8314) üzenetére


GF király
tag

a procinak már így is adtam plusz feszülcséget 1.35 helyett 1.45 volton megy de többet
híába adtam neki nem megy tovább kifagy :((

szaki

(#8319) GF király


GF király
tag

holnap felhívom a boltot és vissza viszem hozok egy chiefteket 550 est az jó??

az igazság az hogy volt olyan is de sajnáltam rá a lóvét:((

szaki

(#8320) Szten Márs válasza GF király (#8319) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó, de feleslegesen nagy. De mindenképp ajánlott táp ettől még.

(#8321) Kazimír válasza GF király (#8316) üzenetére


Kazimír
őstag

azért néha nem árt elővigyázatosnak lenni, főleg, ha drága alkatrészek élettartamáról van szó :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#8322) Egzee válasza GF király (#8316) üzenetére


Egzee
őstag

GF király: Én már úgy voltam vele, hogy megveszem a tápom 17K-ba, nem érdekel lexarom, de az hót zicher, hogy meg is tartom egy nagyon jó ideig... Most azt néztem, hogy a 3870X2 fogyasztása 408W-ra rúgott fel load-on... Hát volt itt pár nagyokos fórumtárs, aki mondta, hogy 550W??? Minek vettem akkorát? Pénzkidobás... Én meg tényleg azért vettem, hogy akármit tehessek a gépbe, ne kelljen félni, hogy nem bírja el a gép... Nomeg a gépem leghalkabb eleme a tápegységem... Pedig egy 12centis CM ventim 800-900RPM-el pörög, és még az is hangosabb nála... Én csak minden alkalommal, mikor ránézek a tápra vagy a dobozára, újra és újra megünneplem magamban, hogy jól választottam! Volt ebből 450-esem is, csak borzalmas nagy villám bebaxott a szomszédba, és az elektromos kisüléstől még a hátamon is végigfutott a szőr... Szégény gépem teljesen meghalt... Még jó hogy friss volt, mert visszavittem mindent...

Végszóként: Az alkaromnyi vastagságú villámnyalábtól, semmi sem véd... Csak a szünetmentes táp, de az is kihal tőle...

[ Szerkesztve ]

(#8323) GF király válasza Egzee (#8322) üzenetére


GF király
tag

Holnap meglátom hogy vissza boltoják az üzletben vagy sem. Remélem igen!

szaki

(#8324) Szten Márs válasza Egzee (#8322) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Most azt néztem, hogy a 3870X2 fogyasztása 408W-ra rúgott fel load-on... Hát volt itt pár nagyokos fórumtárs, aki mondta, hogy 550W??? Minek vettem akkorát?"

Már egy 3870X2-vel szerelt teljes rendszer fogyasztása, azt hiszem nem épp mindegy :U Nézd csak meg a többi fogyasztót mellette, van egy tippem, hogy quad procit tehettek alá. És így is, 80%-os hatásfokkal számolva 326W táp felől. Szóval még mindig azt mondanánk :P

[ Szerkesztve ]

(#8325) nyunyu


nyunyu
félisten

En sem szandekosan vettem HX520-at, hanem azert, mert eppen nem volt VX450, es valamire le kellett cserelnem a masodik doglodo Zent.

En csak egy jol mukodo, _csendes_ tapot akartam, boltos persze nagy lelkesen nekiallt magyarazni, hogy mennyivel jobban jarok, ha rafizetek a 7e-t, es HX520 lesz, de egy legyintessel elinteztem, hogy SLI-t/CF-rol hallani sem akarok; alacsony, 200W alatti terhelesnel a VX450 1dB-vel halkabb (250W folott hangosodik a VX450), meg a modularis felepites is kell a fenenek, plusz egy kontakthuba lehetoseg.

Elegge erdekesen neztek erre a boltban, tuti holdkorosnak neztek. :DD

Tap viszont kellett, ugyhogy kenytelen voltam belemenni.
Igy utolag mar nem banom, ez legalabb quazan tuningnal is halk marad.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8326) nyunyu válasza GF király (#8319) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha mar az uj, CFT jelzesu Chieftec, akkor jobb, mint a korabbi GPS-550.
Mondjuk az utobbi is fenyevekkel komolyabb, mint az LC-6550-ed, csak itt a topikban sokan panaszkodtak rajuk, hogy hangos a ventijuk, meg kozismerten haklisok az olcso, kerek helyett szogletes aramot produkalo szunetmentesekre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8327) nyunyu válasza Egzee (#8322) üzenetére


nyunyu
félisten

Sokan persze valtig allitjak, hogy a piros kalyhak ar/ertek aranya jobb, mint a zoldeke, na az ilyenek szoktak figyelmen kivul hagyni a villanyszamlat ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8328) nyunyu válasza Egzee (#8322) üzenetére


nyunyu
félisten

Most nezem csak az alairasodat, ha jol latom, neked mar a CFT-550 van?
GPS szeriat Smart Power neven toltak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8329) Egzee válasza nyunyu (#8328) üzenetére


Egzee
őstag

A dobozra Super Power van írva... Ez a legnagyobb a GPS szériából... A ventie olyan mint az álom, akárki akármit is mond... Legalábbis mikor megvettem az volt... De télleg Smart Series, csak az van a dobozára írva... Azóta kiadtak egy 650-est is...

[ Szerkesztve ]

(#8330) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ahogy látom pár embernek vannak problémái a VX550el, a VX450el esetleg bármi neminduló gép, cicegés vagy hasonlóval találkozott már vki?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8331) Symbio válasza Dare2Live (#8330) üzenetére


Symbio
senior tag

VX450 tényleg nagyon halk. Nekel ráadásul alul van, így terheléskor sincs szinte hangja (legalábbis én nem hallom)

(#8332) Traxx válasza GF király (#8285) üzenetére


Traxx
őstag

Miért, talán az LC-dnél te nem elméleti maximumot írtál? :D

Gyakorlatban az a 18+18A-es 12V-os ág jó esetben 300W környékén kifinghat, de majd a műszerész szakik megmondják, hogy mennyire sejtem jól.

Egy dolog mindenesetre tuti: NEM EMLÍTHETŐ egy lapon az LC Power az FSP-vel. Nagyon nagy minőségbeli különbség van a kettő között...és nem az LC javára...

Amúgy meg enyhén szólva nagy marhaság, hogy egy normális táp 20-30 rugótól indul...a Corsair VX450, 400-as Bluestorm II pl. szerinted 16 ill. 13K-ért hol hulladék kategória??

5 év garit adnak a Corsairre ember... mennyi jár az LC-re? 1 év? :U

Utána kéne nézni előbb a dolgoknak, mielőtt osztod az észt... :W

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8333) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hali van egy micase 350w os tápom és most veszek egy ga p35 ds3p alaplapot és egy intel e2180as procit a videókari marad(msi 7300gs) majd 1 hónap mulva újitok jobbra és akk veszek tápot is. Egyenlőre elég ez a micase amíg nem cserélek jobbra?---> bluestrom 2(400w) vagy egy Corsair VX450. corsair-on több csati van? megéri azt venni a bl 2 helyett? THX all

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#8334) Szten Márs válasza Dare2Live (#8330) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A VX550-el azért voltak/vannak problemek, mert más belet használ, mint a többi Corsair. A VX450-ben Seasonic bél van, attól nem kell félni, jó vétel ;)

Zolexx:
Bátor ember vagy, hogy ezzel a táppal akarod hajtani a gépedet egy hónapig... :U
Egyébként a te konfigod még a 400-as Bluestormot sem használná ki, a 450-es Corsair pedig teljesen feleslegesen túlméretezett lenne, szóval azt mondom maradj a Bluestormnál.

(#8335) Az-X


Az-X
őstag

Üdv mindenkinek!

Sajnos úgy néz ki megmakkant az Enermax Liberty 400-as tápom. Ahelyett nézegetek most valamit. Korábban láttam olyan tápokat amikhez volt ilyen 3,5-es vagy 5,25-ös helyre beszerelhető fogyasztás mérő, de sajnos nem emlékszem, hogy melyik tipus volt.

Az elvárásaim egy táppal szemben... először is bírja a konfigot az adataimnál (azt mondták ez az Enermax tuti bírja, úgy néz ki mégsem:( ), moduláris legyen mindenképp, halk legyen (elég annyira, hogy ne halljam :D ), amit fent említettem, ha volna olyan amin van ilyen fogyasztás mérő (de ez nem feltétel), és végül... sok sok gari legyen rá mert azt szeretem :))

:)

(#8336) Kombat válasza Az-X (#8335) üzenetére


Kombat
őstag

Corsair HX 520 - halk, erős, moduláris 5 év gari, nincs fogyasztás mérő! :D

(#8337) Szten Márs válasza Az-X (#8335) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az Enermaxod nem garis még? Nem a túlterheléstől halt meg, szóval nem az volt a gond, hoy nem bírta a géped, ez tuti. Egyébként modulárist ezen kívül, hátööö... csak a Corsair HX520-at tudom ajánlani. Esetleg a Chieftec moduláris tápjait.

(#8338) Az-X válasza Szten Márs (#8337) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm a jelenség a következő volt (bocsi csak bevágom amit már máshová beírtam...

Elkezdett hülyéskedni a gépem :( Menet közben egyszer csak kikapcsol, mintha kihúznám a konnektorból :((( De nem csak vin alatt, volt már, hogy épp csak bekapcsoltam, eljutott addig, hogy felismeri a meghajtókat és klakk... :(
Aztán 6-7 ilyen kikapcs után megnyekken a BIOS, akkor már be sem kapcsol a gép :( BIOS reset és bekapcsol megint, de továbbra is néha kikapcsolgat. Mitől lehet ez :F Tegnap este kezdte el, korábban ilyen nem volt. :(

Közben alakultak a dolgok...
Egyszer csak nyomom a power gombot és nem pörögnek fel a ventik...
82-es hiba (Enable ATX power supply)

Azt a "nem bírta" kifejezést picit cinikusnak szántam. Persze, hogy el kell bírnia, most ideiglenesen egy 350-es csifi viszi. Amúgy még garis, csak a fene tudja, lehet az Enermaxnál is gyengült a minőség? Augusztusban vettem, ennyi idő alatt nem száradhatnak ki a kondik. Por vagy egyéb cucc meg nincs benne. Nem szeretnék még egy olyan tápot ami ezt csinálja. Web design-nal foglalkozom, szétcsap az ideg mikor 15-20 percenként kiakad a gép :(((

:)

(#8339) Az-X válasza Kombat (#8336) üzenetére


Az-X
őstag

Igen, igen volt már a kezemben, nagyon komoly cuccnak tűnik :) Csak gondoltam megkérdem hátha valakinek más a véleménye róla :) No meg ha esetleg lenne olyan ami a fogyasztást is méri :D

:)

(#8340) Szten Márs válasza Az-X (#8339) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vegyél egy fogyasztásmérőt és akkor méri :P
Egyébként akkor visszaviszed az Enermaxot és ráfizetsz egy Corsairre?

(#8341) Superman


Superman
nagyúr

Tudom, hogy a tápszakik, bocs, tápszakértők most majd lehurrognak, hogy a konfigomat vígan elviszi egy 350Wattos táp is, de ez nem igaz. Egyszerűen nem lehet igaz. :DDD

Mert már a 650-esnek is gondjai vannak. A táp egy 650-es FSP. Először nézzük a konfigot és utána a jelenséget, ami miatt azt feltételezem, hogy a táp nem elég:

Asus Maximus Formula
Q6600 1.504Volton (itt már zabál rendesen) 3816MHZ-en
500GB-os Seagate PATA
250GB-os Samsung SATA
500GB-os Seagate SATA2
DVD-író
2x1GB Goodram Pro (1066/1200-on 2.35Volttal)
eVGA GeForce 8800GT 512MB
10db házventi, köztük 3db 12cm-es
+még betettem egy floppy meghajtót és ekkor kezdődtek a gondok. A gépem a fent jeleztt 3.8GHZ-en Prime stabil volt, egészen addig, amíg el nem kezdtem húzni a videokrátyát. Lefuttattam néhány Markot (2006) és mindig belesült a processzortesztbe. Újraindulás (tipikusan az az eset, amikor kevés a feszültség), exe hiba. Amint megnöveltem a Vcore feszültséget biosból ment. De amiint tovább húztama videokártyát, megint lehalt. megint Vcore feszemelés, megint megy. :DDD Lehúztam a floppyt, jobb lett valamivel, de nem az igazi.

Mivel mindkét cucc (kártya és processzor) a 12Voltos ágat terheli, ezért azt gondolom, hogy a táp egyszerűen kevés.

Ha most valaki megint azzal jön, hogy 240-et kajál a gépem, rituálisan seppukut követek el. :DDD

(#8342) Szten Márs válasza Superman (#8341) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem kell seppukut elkövetned, de nem is a 650W kevés. Ami a gond, az az, hogy bontott, limitált 12V-os ágai vannak a gépednek. A processzor lefoglal egy 12V-os ágot, arról kajál, de azon (ATX szabvány ajánlás szerint) nem tudja felvenni a 12V-on leadható összteljesítményt, csak x részét, így hiába erős a táp 12V-os ágakon, nem ér semmit ez az erő. Egy 520-as Corsair HX megoldaná a gondjaidat, mivel a teljes 12V-os teljesítményt le tudja adni egy 12V-os ágon (akkor is ha címkéne bontott az ág), azaz 40A-t.

(Egyébként teljesen szokványos gond sajnos quad tuning esetén, ilyenkor tényleg single rail tápot kell venni és öröm boldogság :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#8343) Az-X válasza Szten Márs (#8340) üzenetére


Az-X
őstag

Olyan konektoros fogyasztásmérőm az van :) Csak milyen faszán nézne ki a ház elején...
Még nem tudom mi lesz az Enermax-szal. Először kipróbáljuk még másik gépben is. Illetve azt pl nem tudom, számít e, hogy szünetmentes táp vanalatta. Mert pl régen olyanokat is olvastam, hogy van táp ami nem szereti ha nem teljesen szinuszt kap (ez a lehetőség most jutott csak eszembe). Ha hazaérek ezt még kipróbálom.
Cserélni nem hinném, hogy fogják Corsairre. Max adnak egy újat amit eladok és veszek egy Corsair-t.

:)

(#8344) Superman válasza Szten Márs (#8342) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor az ajánlat egy Corsair HX? Pedig bíztam az FSP-ben.

(#8345) Szten Márs válasza Superman (#8344) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pontosan, Corsair HX. Az FSP követi a szabvány ajánlását, ami általában jó dolog, de quad tuninghoz pont nem :(

(#8346) diegho válasza Szten Márs (#8337) üzenetére


diegho
nagyúr

rakjuk még oda az új cm moduláris szériát is na ;)

(#8347) diegho válasza Superman (#8344) üzenetére


diegho
nagyúr

nem te vagy az első. sokan bs2 500-assal járták el ugyanezt mint te most. olyan tápot keress amelyik egy ágon képes 35A krül leadni az már bőven elég lesz neked. corsair hx520 pl jó.

(#8348) zolszi


zolszi
tag

Hi!
Mi a véleményetek a köv. tápról:FSP ATX-400PNF
Elég ehhez a konfighoz?
C2D E6550
Hyper TX2 CPU hűtő
BFG 8800 GT vga
WD 320GB 16M winch.
CORSAIR 2x1 GB RAM KIT
CM 690 ház
Gigabyte P35-DS3P alaplap
Elég hosszú vzetékek vannak ill. a csatlakozók jók-e? Ez lehet hülye kérdés volt.
Köszi

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#8349) wwl


wwl
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne
A vélt probléma leírása:
Terhelés nélkül illetve 1 winchesterrel terhelve halk sűrü apró kattogó hang hallható
a tápegységből (nem a ventillátor ér valamihez!). Kettő darab winchesterrel már nem
halható a hang.
A tápot a fekete és zöld színü kábel rövidrezárásával indítottam el.
Tápegységem Corsair HX620.

Léci segítsetek, hogy ez most normális vagy hibát jelent.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#8350) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Heló!

Ehhez a konfighoz passzol egy FSP Bluestorm II 350W táp? (Lehet, hogy később nagyobb VGA + CPU kerül majd bele)

Gigabyte GA-P31-DS3L
Intel Core 2 Duo E2180
GeiL PC2-6400 800MHz DDR2 Ultra Dual Channel Kit 2GB
8600GT
160GB Seagate Sata2 + 250GB WD Sata2
Pioneer DVR-212D SATA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.