Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Gyuri27 válasza Skizz (#8650) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem nem volt, de itt az iparosok a 400-t halknak találták.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8652) Skizz válasza Gyuri27 (#8651) üzenetére


Skizz
addikt

egy zalmival vagy korszárral nem lehet összehasonlitani, az meg a másik fele, hogy kinek mit jelent a zaj fogalma.

(#8653) Gyuri27 válasza Skizz (#8652) üzenetére


Gyuri27
félisten

De nem is kerül annyiba. Természetesen a zaj szubjektív dolog.
De ennyiért jó moduláris táp szvsz nem kapható. Aki ár érzékeny ennak ne legyen a füle vájt :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#8654) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Érdekelne, hogy mi a véleményetek a Point of View 500W Black Diamond tápról??? A jelenlegi Codegen 400W helyett kellene az alábbi gépbe: A64X2 4400+, 2GB DDR, 320GB SATA-II Samsung+20GB IDE Maxtor HDD, Gigabyte 7600GT 256 DDR3 passzív, LG DVD-ROM+ Samsung CDRW

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#8655) Traxx válasza Daemon09 (#8646) üzenetére


Traxx
őstag

Szerintem meg ehhez a géphez bőven elég lesz a már sokat ajánlott VX450.

Állítólag a Penryn keveset zabbant, a 3870 vagy a 8800 GT meg nyakam rá, hogy nem fekteti meg a tápot :DDD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8656) pentax7


pentax7
csendes tag

enermaxot vegyetek az biztos jó de drága de jó

3 évente tápcsere az kész

(#8657) Szten Márs válasza pentax7 (#8656) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, termeljen mindenki minnél több hulladékot... környezettudatos gondolkodás rulz :W

Sgt. Chris:
Nem ajánlom azt a tápot. A gépedhez egy FSP PNF 350W a legolcsóbb jó megoldás, amúgy FSP Bluestorm 350-400W szintén nem túl drágán, Zalman ZM360B-APS, ha nagyon halk kell, Enermax Liberty 400W, ha moduláris kell. Egyébként meg lsd: az első hozzászólás tápajánlóját.

(#8658) Traxx válasza pentax7 (#8656) üzenetére


Traxx
őstag

Én inkább 3 évente elvinném stolhoz a tápomat átkondiztatni, és kapok egy műszakilag felújított jószágot cirka 3K-ból :DD (mod.: stoltól bocsi, ha rosszul tudnám, mennyiben fáj jelenleg a művelet :B )

Na melyikünk választása éri meg jobban? ;]

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8659) pentax7


pentax7
csendes tag

Tápok max 85% adnak le vagy még szt se tehát ebből kell kiindulni 400w

Kivétel enermaxot ami komolybb táp

(#8660) pentax7 válasza Traxx (#8658) üzenetére


pentax7
csendes tag

Az uj egyértelmű .
Ha csoró vagyok akkor minden megoldást kihasználok de lehet hogy drágább lesz a vége

(#8661) pentax7 válasza Szten Márs (#8657) üzenetére


pentax7
csendes tag

Igen ha nincs lé jó az olcsóbb de minnél olcsóbb valami annál rosszabb is(Vannak kivételek persze de ez ritka mint a stb)

(#8662) Szten Márs válasza pentax7 (#8659) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Te ezt honnan veszed? :DDD
Atyaég, na ilyet sem olvastam még... :C

Ugye véletlen sem a hatásfokot kevered a leadott teljesítménnyel? :U

Természetesen a jobb tápok a rájuk írt értékeket 100%-osan le tudják adni, egyesek ennél többet is (láttunk már ilyet itt PH-n Zalman és FSP táptesztben). A jobb tápok alatt a tápajánlóban szereplőket értem. A roszabbak meg, mint Q-tec, Codegen, Mercury, stb, a rájuk írt értékek felét. Jobb esetben. De amit írtál, az abban a formában nagyon nem állja meg a helyét :)

(#8663) pentax7 válasza pentax7 (#8661) üzenetére


pentax7
csendes tag

Ja és a gépeben vagy öszeálitott alkatrészek fogysztására még dobj rá 30% pluszt és ugy vegyed a tápot

(#8664) nyunyu válasza pentax7 (#8663) üzenetére


nyunyu
félisten

Es lehetoleg tapkalkulatorral szamold ki, mennyit fogyaszt a geped, meg veletlenul se fogyasztasmerovel. :U

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8665) sto1911


sto1911
veterán

Mi a velemenyetek a HKC-tapokrol?

Sata tapcsatit at lehet alakitani IDEsre?

(#8666) Szten Márs válasza pentax7 (#8663) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahamm, te a hatásfokra gondolsz. Tehát arra, hogy a konnektorból felvett fogyasztás az alkatrészek összfogyasztása * (1/ táp hatásfoka). Például, ha 150W-ot kérnének az alkatrészek, de 80%-os a táphatásfok, akkor a fogyasztás 150 * (1/0,8) = 187,5W, ahol a 37,5W a táp által elpazarolt hulladék lesz. Ha roszabb a hatásfok, akkor még többet vesz fel a konnektorból, ha jobb, akkor kevesebbet.
Viszont, ami fontos, a tápokon feltüntetett értékek a leadott, nem pedig a felvett értékeket jelentik. Azaz, ha egy táp 350W-os, akkor 350W-ot tud leadni, akkor is, ha ehhez adott esetben 440W körül kell felvennie konnektorból. Magyarul tápvásárláskor, a teljesítmény behatárolásánál a hatásfokot nem kell figyelembe venni. Más kérdés, hogy a pénztárcánknak jó, ha kevesebbet fogyaszt a konnektorból.
Ez minden tápnál így van, még az Enermaxnál is ;) Nem mintha rossz hatásfokú tápjaik lennének, de nem 1 a hatásfok ott sem. Egyébként jelenleg legjobb hatásfokkal az FSP Zen rendelkezik.

sto1911:
A táp nem ajánlott, a kereső használata ajánlott ;)
Sata -> IDE tápcsatlakozó átalakítóról nem tudok, ettől persze még létezhet simán.

[ Szerkesztve ]

(#8667) Traxx válasza pentax7 (#8660) üzenetére


Traxx
őstag

Értelmezd már amit írtam könyörgöm...
Gyakorlatilag TELJESEN új tápot kapsz az átkondizás után, ami minőségileg SEMENNYIVEL SE rosszabb, mint a vadiújak. Csak az a "pici" különbség van, hogy én 3 rugóból megúszom, te meg vegyél 20-ért újat.

A tápokról alkotott látószöged meg enyhén beszűkült. Nézz meg egy FSP-t, Seasonicot, Zalmant, Corsairt, és ha azután azt mondod, hogy SOKKAL jobb az Enermax, akkor kalap le. :D Egyvalamiben lehet jobb: modulárisban 400W-os méretben máshol nem kapsz tápot. Minden másban (értsd: hang, műszaki felépítés, hatásfok, megbízhatóság, és úgy általában minőség) semmivel sem rosszabbak az általam felsoroltak, mint az Enermax.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8668) Neoteric válasza Szten Márs (#8666) üzenetére


Neoteric
addikt

bluestorm 1 400w hol áll kb? :)

PSN: ne0teric_sAN

(#8669) nyunyu válasza Szten Márs (#8666) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztan ezt meg oszd el a PFC aramkor altal (nem) biztositott cosfi-vel, mert ugyan nem neked kell kifizetni a meddo miatti halozati veszteseget, de attol meg az is terheli az elektromos rendszert.
Szunetmentes meretezesnel az is szamit am!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8670) Neoteric válasza Traxx (#8667) üzenetére


Neoteric
addikt

figy hagggyad, ez ott folytatja megin ahol tegnap abbahagyta, az eredmény meg megin az lesz hogy lesz neki +30hsz, a topic meg megin tele lesz hulladékkal :DDD

PSN: ne0teric_sAN

(#8671) sto1911 válasza sto1911 (#8665) üzenetére


sto1911
veterán

A FSP Saga 400W-os tapnak milyen csatlakozoi vannak?

(#8672) Traxx válasza sto1911 (#8665) üzenetére


Traxx
őstag

Tagként sztem nem ismeretlen számodra a kereső: [link]

Nem igazán ajánlott táp.

Neoteric: oks ;)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8673) Szten Márs válasza Neoteric (#8668) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem rossz, abszolút sorrendet ne kérj tőlem, de a kifejezetten jó hatásfokú tápok közé tartozik, a green power belével.

(#8674) nyunyu válasza Traxx (#8667) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezzel csak az a problema, hogy en pl. hiaba kondiztattam ujra a HPC340-emet, ha a mai gepekhez nem megfelelo az egyes feszultsegeken leadhato aramerossegek eloszlasa.
Igy most nem mernem rakotni a C2D+7900GTO-t.

Szoval nem feltetlenul eri meg egy 5+ eves tap felujitasa, hiszen folyamatosan valtoznak a szabvanyok, nem biztos, hogy a mostani csucs tap jo lesz az akkori gepekhez.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8675) nyunyu válasza Szten Márs (#8673) üzenetére


nyunyu
félisten

Green bel a BS2-ben van, BS1 joval regebbi tervezes.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8676) Neoteric válasza nyunyu (#8674) üzenetére


Neoteric
addikt

hát mondjuk 5 évente azért rá lehet szánni 10-15kt egy új tápra :)

Szten Márs: kössz

PSN: ne0teric_sAN

(#8677) Szten Márs válasza nyunyu (#8675) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vááá, igen ezt nagyon benéztem, nem láttam az egyest ott a név mellett :W

Neoteric:
Bluestorm1-ben THN-P bél van, nos... hát nem annyira jó :DDD

nyunyu:
Tápújrakondizás nyilván az erejének és erőeloszlásának figyelembevételével ajánlható, de ilyen triviális kitételt nem volt arcunk odaírni :D

[ Szerkesztve ]

(#8678) sto1911 válasza Traxx (#8672) üzenetére


sto1911
veterán

Oh, koszi, amugy kerestem, csak nem itt :W

Azert kerdem amugy, mert azt mondtak chieftec minosegu :))

A PERIPHERIAL POWER CONNECTOR = 4tus PATA vinyo tapcsati?
Eleg egy PCI-e tapcsati? ugye azt osszvissz videokartyak hasznaljak, tehat elvileg felesleges a tobb, ill. ha megis kell, akkor lehet "osztani"?

(#8679) Neoteric válasza Szten Márs (#8677) üzenetére


Neoteric
addikt

most akk jó vagy nem jó? előbb aszontad h jók közé tartozik mostmeg h nem... :DDD

amúgy marad ez szal tök mind1, csak gondoltam megkérdem h milyen :)

PSN: ne0teric_sAN

(#8680) Szten Márs válasza Neoteric (#8679) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondom benéztem. :B
Bluestorm2-re gondoltam Bluestorm1 helyett, pedig még oda is írtad, hogy 1...
Ez 7x% hatásfokkal működik, szóval jelentősen alacsonyabbal, mint egy Bluestorm2. Ettől eltekintve remek táp, én is ilyet használok :)

(#8681) Neoteric válasza Szten Márs (#8680) üzenetére


Neoteric
addikt

jah ok :)

PSN: ne0teric_sAN

(#8682) Neoteric válasza Szten Márs (#8680) üzenetére


Neoteric
addikt

amúgy h aktív pfc az miér jó? v miaz egyáltalán? :B :U :DDD

PSN: ne0teric_sAN

(#8683) Skizz válasza Neoteric (#8682) üzenetére


Skizz
addikt

a pfc a kimenő hálozati zavart "csökkenti", tömören.

aktiv pfc: külön vezérlőáramkört kap hogy a bemenő áramkört átalakitsa
passzív pfc: nincs külön vezérlőáramkör, egy vasmaggal alakitgatja az áramhullámot és általában kisebb a meghibásodás esélye aktivval szemben, valamint elvileg a táp picit stabilabb lesz, továbbá kváziszinusos jel feldolgozása se lesz problema neki, viszont fix 230/115v bemeneti feszkón dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#8684) Neoteric válasza Skizz (#8683) üzenetére


Neoteric
addikt

thx, am akkor mér váltottak aktívra a bs2nél? vagy akkora hátrány aza fix feszkón dolgozás?

PSN: ne0teric_sAN

(#8685) Szten Márs válasza Neoteric (#8682) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fontosabb szakmai topicok első hozzászólásában általában szokott lenni összefoglaló az adott témában fontos ismeretekről, érdemes mindig megnézni ezért az első hozzászólásokat. Ennél a topicknál is így van, pl a PFC is meg van ott magyarázva ;)
Egyébként azért váltottak, mert az aktív PFC hatásosabban oldja meg a feladatát.

[ Szerkesztve ]

(#8686) Neoteric válasza Szten Márs (#8685) üzenetére


Neoteric
addikt

jah lol télleg... ok thx :)

PSN: ne0teric_sAN

(#8687) sto1911


sto1911
veterán

FSP SAGA 400W ACTIVE PFC
CHIEFTEC DT400A2 400W AKTÍV PFC ATX2.0 12CM FAN

A ket tap kozul melyiket ajanlanatok egy core2es 8800vga +2 vinyo, 1 od gephez?
Hol tudom megnezni milyen csatik vannak rajta? Gyarto oldalan nem volt fenn.

PLS nehany hozzaerto gyorsan irjon erre vmi okossagot :) Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#8688) Szten Márs válasza sto1911 (#8687) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Chieftecnek jobb a hatásfoka, viszont csak valódi szinuszos kimenetű szünetmentesekkel hajlandó működni. Az FSP-nek nincs ilyen kínja, valamint minden bizonnyal halkabb a Chieftecnél.

Csatlakozókról (és egyebekről) pedig:
[link]
[link]

(#8689) Skizz válasza sto1911 (#8687) üzenetére


Skizz
addikt

az elsőként emlitett fsp tudtommal egy "uj ruhába" öltöztetett pnf, tehát megbízható, és nem túl hangos. az emlitett csifiről most igy másnaposan nem sok minden jut eszembe, de a név kötelez:D csíftek, annyira rossz nem lehet, s az emlitett konfighoz mind2 fasza lehet.
megelőztek :)
Szten: 2x linkelted be ugyanazt :) mod: látom javitotad, akkor oksa. vagy megint a másnaposság és én kattoltam 2x ugyanarra :D
mod2: látom az emlitett csifi delta béllel szerelt. az ember tanúl. meg józanodik.

[ Szerkesztve ]

(#8690) sto1911 válasza Szten Márs (#8688) üzenetére


sto1911
veterán

A DTxx tipusnak es a GPSxxx tipusoknak uaz a csatoloja?

FSP: 4 ide, 2 sata, 1 floppy, 1 pcie
CHieftec: 7 ide, 2 sata, 1 floppy, 1 pcie

UGye jol ertem?

A PCIE csatit csak az uj vgak hasznaljak? Oszthatok tovabb esetleg? Te melyiket ajanlanad?

Bocsi a lama kerdesekert, nem akarok olyat venni ami kesobb nem lesz eleg, a mostanihoz meg nem jo :)

Skizz: Egeszsegedre!

[ Szerkesztve ]

(#8691) Skizz válasza sto1911 (#8690) üzenetére


Skizz
addikt

hogy a 400-ason mennyi van, azt én nem tudom, de párszár forintos elosztoval teremthetsz több molexet is. pcie csatit azok a vga-k használják, melyek fogyasztása 70w fölött van, mivel tudtommal pcie sínről ennyit képes felszívni egy vga.
köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#8692) sto1911 válasza Skizz (#8691) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor ez kb ugy mukodik, mint a 220as eloszto? Ha 20fele kell osztani, akkor ket 10est osszekotok? Ez mukodik minden fajtaju csatival? Gondolok arra, hogy 2 vga lesnne benne, ahhoz 2 csati kell, de csak egy van?

Te mit ajanlanal?

Aki tudja, hogy a fentebb emlitett Cheiftec tapon pontosan hany csati van, ne tartsa magaban!

[ Szerkesztve ]

(#8693) Szten Márs válasza sto1911 (#8690) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bízom benne, hogy össze tudod számolni a csatlakozókat (főleg, hogy oda is írják, hogy melyikből mennyi van), szóval valószínűleg jól érted (gyök kettő per kettővel megy a netem épp :(( )
PCIe csatit a PCIe VGA-k használják (meglepő módon) és azok, amelyeknek kevés az a teljesítmény, amit a slotból fel tudnának venni (szintén meglepő módon)

Valószínűleg tovább oszthatók, de amúgy is van átalakító, amivel tudsz PCIe csatlakozót kreálni.
Én leginkább egy Zalman ZM360B-APS-t vennék a helyedben :DDD
(A kettő közül egyébként az FSP-t választanám)

Skizz:
Mint látod nincs szerkesztve az a hozzászólásom, így eredetileg is jól linkeltem, szóval még vannak ott bajok :P :D

(#8694) Skizz válasza sto1911 (#8692) üzenetére


Skizz
addikt

tápfüggő, hogy meiken mennyi pcie tápcsati van, de amelyik vga igényli, ahhoz csomagolnak, tehát ha 2/több kártyás rendszer esetén egy adott tápon foglalt a pcie tápcsati, de te beraksz teszem azt még 1-2-3 kártyát (sli-triSli-quadsli vagy ugyanez cf-ben) akkor előhalászod a dobozábol a pcie-molex átalakitot bekötöd és ennyi, az megint más kérdés, hogy meik táp mennyi vga-t birna el teljes terhelés esetén, de ez a kérdés nem erre irányult. :)
remélem jól értelmeztem a kérdést. :)

(#8695) sto1911 válasza Szten Márs (#8693) üzenetére


sto1911
veterán

jojo, mondtam, hogy lama vagyok, csak nem akarok rafazni :)

csak az volt a furcsa, hogy a gyarto oldalan nem talaltam egy nyamvadt listat...

Koszi a valaszokat es a turelmet (bar ugy latom kezdett elfogyni :DD)!

Skizz: kezdesz jozanodni, mert jol ertetted a kerdest :DD Koszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#8696) Skizz válasza Szten Márs (#8693) üzenetére


Skizz
addikt

jééég dupla viszkivell. :D

(#8697) Loretto


Loretto
veterán

Pentax picit próbáld összeszedni a gondolataidat ha kérhetem, mert attól félek Dydiman nem biztos, hogy ilyen nyájas lesz.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#8698) Daemon09 válasza Traxx (#8655) üzenetére


Daemon09
őstag

Köszi az infót! De ez moduláris? :F
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#8699) Shkiz0 válasza Daemon09 (#8698) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

a vx-ek nem.
csak a HX sorozat. (hx520, hx620)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8700) pentax7 válasza Traxx (#8667) üzenetére


pentax7
csendes tag

OKOSKA ÉRTEM AMIT MONDASZ CSAK VANNAK BUKTATÓI A TE ÁTKONDIZOTT TÁPODNAK AZOKAT PEDIG NEM OLDOD MEG KONDICSERÉVEL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.