Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) Gorneck válasza Szten Márs (#9684) üzenetére


Gorneck
titán

~10k lesz...szal csak nem faragok rá...:D

Gorneck#1239

(#9702) venember83 válasza kariad (#9699) üzenetére


venember83
nagyúr

Táp hátlapja, illetve lényegében előlapja, láthatóak az aljzatok.

Csak azt csatlakoztatod amelyikre szükséged van, mondjuk pár kábel nem lecsatolható, de ezek úgyis mindenképp szükségesek. Corsair teszt.

dik: hibája

[ Szerkesztve ]

(#9703) dik válasza kariad (#9699) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Nekem van hx 520. Már két hetes lassan. Nagyon halk nem is hallani de ha elkezdi terhelni az ember játék stb. akkor megvadul és melegszik mint állat kicsit ha jobban forogna a ventillátora még azt se nagyon lehetne hallani és nem melegedne ennyire! Dióhélyba ennyi a hibálya amit én kicsit rosznak tartok! De ez se olyan nagy baja birja a meleget leteszteltem! :D
Mindenkinek ajánlani tudom aki áldoz rá ennyit!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9704) kariad válasza Skizz (#9700) üzenetére


kariad
senior tag

Értem bár ezért +5-6K nem ér meg nekem mert a felesleg kábel elfér a DVD volvasó tetején lévő helyre észre se venni!

(#9705) kariad válasza dik (#9703) üzenetére


kariad
senior tag

Mvel tesztelted le, hogy mennyire bírja a meleget? :U

(#9706) debut12 válasza debut12 (#9694) üzenetére


debut12
aktív tag

Erre esetleg tudna valaki valami okosat mondani?

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#9707) venember83 válasza debut12 (#9694) üzenetére


venember83
nagyúr

Attól függ, hogy milyen az a 420as táp. 3870 X2 esetén, látva, hogy mennyit fogyasztott a tesztben pl egy Corsair VX450et ajánlanék, vagy valami 500 watt körüli tápot, Bluestorm II, Chieftec GPS, Zalman 360/460b-aps, ilyesmi. Ajánlott tápok: lásd első hsz.

(#9708) dik válasza kariad (#9705) üzenetére


dik
őstag

Nonstop játékkal! :D :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9709) Zolkabácsi


Zolkabácsi
csendes tag

Szevasztok!
Jövőhéten veszek új masinát: P5b, e6750, 2 giga ram, inno 3d 8800 gt 512, 500 giga hdd.
A problémám a táppal van... Az eladó ezt a konfigot egy codegen 350 W-os házba akarja belerakni, azt mondta, hogy nyugodtan bele lehet, nem lesz semmi gond.
Szerintetek?

(#9710) Gorneck válasza Zolkabácsi (#9709) üzenetére


Gorneck
titán

:Y

Persze...lehet nem lesz gond...addig amíg a táp nem mondja azt, hogy nem bírom tovább...

Vmi 400as FSP, Chieftec azé nem lenne rossz...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9711) venember83 válasza Zolkabácsi (#9709) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem nézz körül s mikor nem lát senki vágd a kereskedő fejéhez azt a micsodát, amit ő tápnak mer nevezni. FSP, Chieftec, Zalman, Corsair, Seasonic, ezek tápok. Bővebben ajánlott tápok ügyében nézz körül az első hozzászólásban, 350-400 watt valóban elég, de minőségi tápot vegyél, mert azok valóban leadják a 350-400 wattot és nem vágják gallyra a konfigot.

(#9712) ANT válasza Zolkabácsi (#9709) üzenetére


ANT
őstag

A ház még csak-csak, de a tápot kidobni belőle! :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#9713) Neoteric válasza Zolkabácsi (#9709) üzenetére


Neoteric
addikt

aza eladó is vmi másfél tánciskolát végzhetett... :DDD

énis aszondom mint Gorneck23
esetleg ha van több zsé rá akk corsair 450w

PSN: ne0teric_sAN

(#9714) Skizz válasza Neoteric (#9713) üzenetére


Skizz
addikt

:DDD

(#9715) Zolkabácsi


Zolkabácsi
csendes tag

Köszöntem a gyors és korrekt válaszokat...

(#9716) Vidori válasza venember83 (#9711) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Nekem egy Enermax EG375AX-VE 370W az nem ajánlott?
Régen jókat írtak róla, elég halk is.
Három éve vettem még 19 ezerért.
Az 1.hsz-ben sem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#9717) kariad válasza dik (#9708) üzenetére


kariad
senior tag

Akkor te adtad fől elöbb, nem voltál kitartó :DD

(#9719) venember83 válasza Vidori (#9716) üzenetére


venember83
nagyúr

De, ajánlott, csak nem soroltuk fel az összes Enermaxot az első hsz-ben, hosszú lenne a lista :DDD A te konfigodnak, ha belevágsz egy sokkal jobb vidkarit akkor is bőven megfelel az a táp, Enermax az rendkívül minőségi. :K

(#9720) d4d


d4d
tag

Sziasztok!
Most először írok ide, a kérdés a téma címében van.

Amit kinéztem, Seasonic S12II-430 (430W) esetleg ZALMAN 460B-APS mindkettő egy árban van kb. Ami fontos halk legyen és megbízható. A ház amibe kerülne Antec P182.
konfig csak nagyjából. E8500, GF 8600, 2GB DDR2 800, 1 HDD, 1 dvd iro semmi extra. Később esetleg egy bikább vga vagy quad proci kerülne bele, semmi tuning.

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#9721) Szten Márs válasza d4d (#9720) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez mindkettő halk és megbízható. :K Ár és szubjektív szimpátia alapján válassz, rosszul nem fogsz járni egyikkel sem. (A Zalmanból elég lenne a 360-as is.)

(#9722) venember83 válasza d4d (#9720) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem árt P182 ház esetén megnézni a gyártó honlapján vagy az üzletben, ha nem netről veszed, hogy melyiknek hosszabbak a kábelei, nehogy ebből utólag problémák legyenek.

Ennyit tudok a Zalmanról:
Az 55 centiméteres fővezetéken 20+4 tűs alaplapi csatlakozó van, amit még egy 4+4 tűs egészít ki. Szokatlan, de a mai SLI-s, CrossFire-ös világban praktikus megoldás, hogy a két PCI Express VGA-csatlakozó egy kábelre került. A perifériacsatlakozók négy kötegen oszlanak szét. Kettőn 2-2 SATA konnektor van, a fennmaradókra pedig 2-2 négytűs és 1-1 floppyetető került. Az első csatlakozók 55 centiméterre vannak a táptól, a másodikak 70-re, a harmadikak 85-re, ami nagyobb házakban is elég lehet, bár láttunk már hosszabbakat is.

Sajnos a Seasonicról semmit sem kaptam.

(#9723) toro22


toro22
tag

Hello
Van valakinek tapasztalata erről [link] a tápról? Hangos? Érdemes megvenni?
Elivinné a következő körülbelüli konfigot?:
AMD s939 3000+-4000+ között
s939 PCI-E alaplap
2*1GB DDR400 RAM
2 db CD/DVD-író
2 db SATA winchi
videókártya, mondjuk legyen 7600Gt körüli szintig (radeonban is)
Amint látható 5 és 3,3 volt együtt csak max 130 W a tápnál.
Köszönöm

(#9724) shteer válasza toro22 (#9723) üzenetére


shteer
titán

elviszi ha nem durvítasz vidkarit. milyen árban van ez?

..szerintem jónak tűnik

(#9725) venember83 válasza toro22 (#9723) üzenetére


venember83
nagyúr

3,3 és 5 volt lényegében nem számít, a pci-e-es lapok 12 voltról táplálkoznak.

(#9726) toro22 válasza shteer (#9724) üzenetére


toro22
tag

5000-ért árulja újonnan Vincentko nevű prohardveres gyerek, de rmiután az előbb felhívtam telefonon, részemről már tárgytalan. Szerintem szélhámos és bunkó is. Azért köszönöm a válaszokat.

(#9727) Topa00


Topa00
tag

milyen tápot vegyek? a konfgomat meg tudjátok nézni, köszi előre is a válaszokat!

(#9728) toro22 válasza venember83 (#9725) üzenetére


toro22
tag

Honnét lehet tudni, hogy mennyit eszik egy alaplap 3,3 5 és 12 Volton? Van erről cikk ahol kimérték?

(#9729) d4d válasza venember83 (#9722) üzenetére


d4d
tag

A seasonic méretei [itt vannak.]

Az Antec tápokról mi a vélemény? Ezekkel biztos nincs gond a saját házukban :) Azt tudom hogy seasonic belsőt rejtenek.

- Antec TruePower Trio 430
- Antec NeoPower 430
- Antec EarthWatts 430

elemlampa.blog.hu

(#9730) Szten Márs válasza Topa00 (#9727) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

FSP BLuestorm2 400W, Corsair VX450, Zalman ZM360B-APS.

toro22:
Az, hogy az alaplap mennyit fogyaszt az gyakorlatilag mellékes nem ő a fő fogyasztó, hanem a videókártya és a processzor. Ezek pedig 12V-ról fogyasztanak, legalábbis a videókártya a PCIe, a processzor a K8/P4 óta.

d4d:
Én meg úgy tudom, hogy CWT belsejük van az Antec tápoknak. Nem mintha azzal bármi baj lenne, szóval ajánlhatóak nyugodtan. MOD: Na, közben érkezett egy pontosabb válasz is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9731) Kombat válasza d4d (#9729) üzenetére


Kombat
őstag

Nagyon jó tápok!
Nem mind Seasonic beles. Van FSP, CWT és Enhance béllel gyártott Antec táp is!

(#9732) toro22 válasza Szten Márs (#9730) üzenetére


toro22
tag

Úgy akartam kérdezni, hogy az alaplap ill. az alapon keresztül a rádugott cuccok cpu, ram, videókártya. Szóval a CPU 3,3 voltját a 12Voltból állítja elő az alaplap? És ezt valaki le is ellenőrizte vagy ez csak vmi szóbeszéd ? És mi ez ez a 12Volton 2 ág dolog? Melyik az a két ág?

(#9733) Szten Márs válasza toro22 (#9732) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Melyik CPU megy 3,3 volttal? :F Nem láttam még olyat, ami 3,3V-on ment volna. Pl most az én K8-asom 1,4V-on megy.
Természetesen nem "szóbeszéd", megalapozatlan infókat nem terjesztenénk a topicba, azt hiszem ez elég nyilvánvaló :U

A CPU etetéséhez szükséges feszültséget 12V-ból állítja elő egy alaplapi DC/DC konverter.

Ja igen, több ág: mint láthatod a tápok oldalán feltüntetve, a táp a 12V-on leadható maximális áramerősségét általában nem egybe, hanem csak több ágon keresztül képes leadni. Az ATX2-es szabvány szerint egy 12V-os ágon ugyanis maximum 20A áramerősség folyhat. Vannak tápok (pl Corsair HX széria) amelyek csak címkén többágúsították a 12V-jukat, valójában egyágú. (Ez néha jól jöhet, pl quad tuningnál. )

[ Szerkesztve ]

(#9734) toro22 válasza Szten Márs (#9733) üzenetére


toro22
tag

3,3 Volt: lehet hogy elnéztem valamit, bocs.
Arra gondolok, hogy van-e valami cikk ahol ezt részletesen leírják, vagy kimérte-e ezt valaki? Szóval vmi forrás megjelölés kéne, de nem olyan általános cikk, hogy mostanább inkább 12 Voltot használ az alaplap és ennyi. Nem azért mintha kételkednék a hozzászolásotok tartalmában, hanem csak érdekelne, hogy van vmi pontos mérés, hogy mennyit fogyaszt a különböző feszültségeken.
De mi az a két ág (több kivezetés is jön a tápból), melyik Amper hatáérték melyikhez tartozik?

[ Szerkesztve ]

(#9735) Szten Márs válasza toro22 (#9734) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Forrást fejből nem tudok, googleban keres szabványok után, a PCI-express szabványleírásában benne lesz, hogy 12V-on kajál, és a CPU-kéban is.
Az ágakat a táp belsejében válnak szét és kapnak külön vezérlést, meg miegymást, vagy épp nem kapnak, csak papíron.

(#9736) toro22 válasza Szten Márs (#9735) üzenetére


toro22
tag

De melyik ág melyik vezeték ami kijön a tápból és melyik vezetékek vannak egy ágon?

(#9737) Szten Márs válasza toro22 (#9736) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt nem az user választja ki, hogy melyik eszköz melyik ágról kajáljon, úgy, hogy ez az ág ehhez tartozik, az meg ahhoz. Ennek pontos hátteréről sokat nem tudok, de ha érdekel kérdezd Csaba_20-t, vagy didymant, vagy stolt, ők a szakik a forumon, biztos segítenek.

(#9738) toro22 válasza Szten Márs (#9737) üzenetére


toro22
tag

Kösz, majd megkérdem.

(#9739) SimonYana


SimonYana
addikt

Újra vannak Corsair tápok,ha valakit érdekelne.
[Egy kép a csomagolásról.]
Nagyon baba,mint a táp is.

® SimonYana ®

(#9740) bandus


bandus
veterán

ez elég látogatott topik, fel teszem itt a kérdést :)
mi a fészkes fene nyírhatja ki a tápot? :W szar a hálózat? vagy valami a konfigban? amik eddig meghaltak azok mind codegen, mercury, ilyenolyan power voltak, de most a greenpowerem mondta be az unalmas, meg se nyikkan :U
valami ötlet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9741) Gorneck válasza bandus (#9740) üzenetére


Gorneck
titán

Adatodnál lévő konfigról van szó? Mennyi idő? Utána el se indult a táp? Füstöl?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9742) dik válasza kariad (#9717) üzenetére


dik
őstag

He he! Dá

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9743) SimonYana válasza bandus (#9740) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem függ a táp minőségéöl is,de valószínű az árrammal van valami gond,amit ezek a gyengéb tápok nem igazán értékelnek.
Ez csak tipp. :R

® SimonYana ®

(#9744) bandus válasza Gorneck (#9741) üzenetére


bandus
veterán

igen, arról.
de már eszembejutott, hogy az egész valószínűleg az én hibám :B
még anno sercegett néha, de ment. akkor itt megállapítottátok, hogy kontakthibás valószínűleg. akkoriban sokat dogloztak rajta anyuék, így mivel ment, nem vittem vissza. valószínűleg ez most üthetett ki rajta.
jól megoldottam :W
de még szerencse hogy garis, viszont ettől én még balfasz vagyok :D

füstölni amugy nem füstölt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9745) pilu69


pilu69
csendes tag

Helo . Most veszek valamikor új gépet és nem tudom milyen tápot is kellene vennem hozzá . Az itteni kiskerekben LCPOWER és Chieftec tápok vannak , szóval ezeknek valamelyik típusa kéne lehetőleg ... . A gép valszleg Így fog kinézni :

- e8400 proci
- Giga DS3 alaplap
- 4*'GB DDR2 1066 MHz kingmax Ram
- 8800 GT vagy 8800GTS(G92)
- 1 DVD(sata) iró és 1 olvasó(sata)
- 1 terratec aureon 7.1 hangkártya
- 1 asus TV tuner
- 1 db 400 és 1 db 500 GBos samsung winyo

Köszönöm szépen :))

(#9746) venember83 válasza pilu69 (#9745) üzenetére


venember83
nagyúr

Valami ~500as Chieftec jó lesz, lehetőleg CFT típusút vegyél, de GPS sem rossz. LC Power kerülendő, óriási ívben!

(#9747) Skizz válasza venember83 (#9746) üzenetére


Skizz
addikt

400-as is bőőőven elegendő.:) Mondom ezt én a 450-esemmel.:D De amikor én vettem sajna csak ez volt raktáron...

(#9748) pilu69


pilu69
csendes tag

Köszönöm . Nah Így akkor már rendben vagyok . A teljesítményt majd még lebeszélem ismerősömmel h mekkorát kéne ;) . Jah és mégegyszer köszönöm :)) :R :R :R

(#9749) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Bocsánat de még egy hülye kérdésem lenne. :DDD :D
Ha a tápegység 250 w-ot fogyaszt akkor az hány w fogyasztás egy óra(60 perc) alatt?
:F

Live poor, die ritch.

(#9750) toro22 válasza gyáliSanyi (#9749) üzenetére


toro22
tag

0,25 kWh (nem W (teljesítmény) hanem kWh (energia mennyiség))
Honnét tudod mennyit fogyaszt? Ami rá van írva az nem a fogyasztás, hanem a max PC felé leadott teljesítmény, ha azt olvastad le a tápról.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.