Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Kriza válasza Szten Márs (#2000) üzenetére


Kriza
őstag

Ha ezt Gorneck23 hallaná... ;]

Egyébként még egy fórumtárs jelentkezett a Giga topicban, akinek dettó ugyanez a problámája volt egy 500W-os hőcsöves Zalman táppal.

Hát igen, a gari ilyen esetben elég reménytelen. Azért nem is gariztatok, hanem próbálom eladni a cuccot minimális veszteséggel.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2002) Szten Márs válasza Harti (#1999) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem feltétlen ajánlott, ezrt az árért kapsz jobbat.

(#2003) Gyuri27 válasza Ebit (#1997) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mondok mást. Probiker biostar lapja nem ment egy 350-s fsp táppal. Pedig jó volt mindkettő. Szomorú ugyan, de ilyenek vannak. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2004) Gorneck válasza Kriza (#2001) üzenetére


Gorneck
titán

Különösképp nem érdekel...helyi nagyker 3szor, ha nem 4szer annyi Asus lapot gariztat...nem azért mert annyival többet is ad el...havi 180-200 giga lap is ment már el a megyében...ebből alig van garis probléma. Ami ezt követi a sorban az az AsRock. Közel annyi lap megy el ezekből is, mint a Gigabyte-ból. Utána Asus és a végén kullog az Abit.

P35-ös lapból pontos számot nem tudok, de viszik azt is elég becsülettel...gariztani még egyet se kellett...
Ezt nem is egy tbányai bolt alátámassza...Nekem ez bőven megfelel/elég...


Amúgy mégegyszer feltenném a kérdést...

FSP BlueStorm II 18,5k-ért 2 év garival megéri a pénzét vagy 1k-val drágább Chieftec CFT-500-A12S tápot válasszam amin 3 év gari lenne +2 db molex csati 2 ventinek amit a táp szabályoz (Ez nem lenne rossz).

Kell-e ekkora táp az alábbi két konfighoz:
1.
3hdd
1odd
1 ventiszabályzó panel 5-6 ventivel.
GA-P35C-DS3R
E6550@3640
2GB/1066+ A-Data
X300
2.
3hdd
1odd
1 ventiszabályzó panel 5-6 ventivel.
GA-P35C-DS3R
4 magos penryn
2GB/1066+ A-Data
2900XT/Pro.

Gorneck#1239

(#2005) Harti válasza Szten Márs (#2002) üzenetére


Harti
senior tag

:(

Pedig a zajszint miatt ez lett volna a best nekem, de láttam Stol videóját az 500W-os tesóról és igy nem kell ez a NorthQ...

Összegezném akkor amiket eddig tudok:

A Zalman ZM360B-APS nagyona jánlott teljesítményben és zajszintben is!
Ugyanúgy az FSP Blue Storm 2, az viszont kicsit hangosabb!

Még mindig a Zalman felé hajlok a Mistrálnál de csak kifejezetten a zajszint miatt...

Az az 5db különbség hallható nagyon?

mod: Hallottam egy olyat hogy a Zalmikban nem is biztos hogy az FSP-s belső van, valaki tud erről infót?

[Szerkesztve]

(#2006) Gorneck válasza Harti (#1999) üzenetére


Gorneck
titán

NorthQ teszt...ugyan nem a Te általad választott táppal...[link]

Gorneck#1239

(#2007) Harti válasza Gorneck (#2006) üzenetére


Harti
senior tag

:R

(#2008) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Szerintetek ez milyen tápnak számít?
Tipusa:Levicom VP500B.BL
[link]
[link]
[link]
A táp kb. 2éves nem volt vele semmi gond, de lehet, hogy lecserélném mert 1-2hónapon belül váltok q6600-ra és még idén érkezik egy 8800gtx/2900xt színtű vga is.

(#2009) Kriza válasza Gorneck (#2004) üzenetére


Kriza
őstag

Vedd meg az én S12-II tápom ha mered! ;]

Bőven elég lesz bármelyik géphez. :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2010) Gorneck válasza Kriza (#2009) üzenetére


Gorneck
titán

Nem merem...ellenbe veled Én tuti beletaposnék a házba! :D

Okka...de akkor melliket? FSP elég halk...ezt már több helyen is olvastam...1k-ért kapok viszont kapok +1év garit és 2 szabályozott molex csatit...

Gorneck#1239

(#2011) Kriza válasza Gorneck (#2010) üzenetére


Kriza
őstag

Én ha eladom a Seasonicot, akkor csífteket (lehet, hogy CTF-est) fogok venni... :U

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2012) Gorneck válasza Kriza (#2011) üzenetére


Gorneck
titán

Pont ezt az 500ast?

Gorneck#1239

(#2013) Ebit válasza Szten Márs (#2000) üzenetére


Ebit
addikt

A tápja garis, és illene ha két friss hardver egyútt tőkéletesen mükődne.

(#2014) Ebit válasza Harti (#2005) üzenetére


Ebit
addikt

Az 5 db jól hallható, a Zalmanok FSP belsővel készülnek,csak a venti és a szabályozása más.

(#2015) Szten Márs válasza Ebit (#2013) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Úgy tűnik a mostani hardverek képzési alaptantervéből kimaradt az illemtan... :U

(#2016) Gyuri27 válasza Ebit (#2013) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért is?
Lentebb irtam példát fsp - biostar ügyben. Nagy ritkán van ilyen. Ha másik lappal müködik a táp, másik táppal működik a lap akkor mi rossz?
Vissza viszi gariba ott rárakják egy lapra (nem az ominózusra) működik. Akkor meg mindenki csodálkozik, hogy jé :o

Kriza: úgy add el a tápot, hogy a vásárló ki is próbálja. ha müködik akkor ööm é bodottá :DDD


Szten Márs: lol ;)

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2017) Bübüke válasza Gorneck (#2010) üzenetére


Bübüke
tag

''FSP elég halk...''

Az FSP hangos, legalábbis a 400 wattos. Két gépemben is ilyen működik, és rendesen csapják a szelet, pedig a 12 cm-es ventinek éppenhogy csendeségben kéne példát mutatnia. Egyébként nem zavar.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#2018) Ebit válasza Gyuri27 (#2016) üzenetére


Ebit
addikt

Remélem Te nem kerülsz ilyen helyzetbe mint Kriza, hogy megveszel két ''ajánlott hardvert'', újat, modernet márkásat,mnimum középárast és nem múkődnek együtt, ez még a gagyinál is rossz. :(

Természetesen pro és kontra lehet irni érveket,de azzal nem múkődik a hardver.



[Szerkesztve]

(#2019) Gorneck válasza Bübüke (#2017) üzenetére


Gorneck
titán

Mellik van neked? BS2 lesz nekem és akiknek van azoknak fülébe maximális megbízok...

Gorneck#1239

(#2020) venember83 válasza Gorneck (#2019) üzenetére


venember83
nagyúr

Szvsz PNF-rol van szo, azt szoktak mezei FSP-nek nevezni :)) Nincs valami csilivilimarketingespiaros neve (pl BlueStorm, GreenPower, Epsilon, stb) s nehez megjegyezni, h PNF, vegulis 3 egesz betubol allo kombinacio :Y

Csapi007: Es? Eddig milyen?

[Szerkesztve]

(#2021) Csapi007


Csapi007
veterán

Ma megvettem a 350W-os BlueStormII-t. :))

"Csak úgy mondom"

(#2022) Uzmany válasza Kriza (#2001) üzenetére


Uzmany
őstag

Nekem is Zalman 500 HP van, de rendben minden.

® visions created with passion

(#2023) Szten Márs válasza Bübüke (#2017) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Az FSP hangos, legalábbis a 400 wattos.''

Még szerencse, hogy csak ötszáznyolcvankét féle 400W-os FSP van, kb ennyiféle hangerővel, szóval jól megaszondtad :C

(#2024) venember83 válasza Uzmany (#2022) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg szerencse, h az alaplapod Gigabyte, sot ugyanaz mint Krizanak, wow! :Y

Szten Márs: meg van aldva a topik szakertokkel, miota nem lattam itt Csaba_20_at vagy didymant... stolt is ritkan latom, de legalabb Ebit meg Hequila neha megfordul itt, de kb ennyi.

[Szerkesztve]

(#2025) Uzmany válasza venember83 (#2024) üzenetére


Uzmany
őstag

nem értem :F

® visions created with passion

(#2026) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Erről a tápről mi a véleményetek:LC Power LC6550B PFC silent? Az eladó nagyon fényzete nekem...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2027) venember83 válasza Uzmany (#2025) üzenetére


venember83
nagyúr

Kriza azt allitotta, hogy az egyik Gigabyte-al es Zalman 500HP-vel rendelkezo usernek is problemai vannak, ergo a Gigabyte nem csak az o Seasonicjat, hanem a Zalmant se szereti. Erre te ideirtad, h neked semmi bajod nincs a Zalmannal. Ezzel semmi baj, egyetlen problema, h hsz-ed nem targyszeru, hiszen neked nem Gigabyte lapod van, hanem, ha jol latom, akkor ASUS. Remelem jol magyarazok s kezd erthetove valni a helyzet...
Tehat nem a Zalman tappal van a baj, hanem a Gigabyte 775os lapjai kozul par nem szereti a Zalmant illetve a Seasonicot.

Ha megse sikerult elmagyarazni, mert tulkomplikaltam, akkor bocs, majd remelem masnak osszejon ;)


MZsoltee: ha vallal(na) ra a kisker/nagyker normalisan garanciat akkor sem ajanlanam, de jelen helyzetben foleg nem. Gyenge, vedelmek kisporolva, gyenge kondik. Utos parositas! Maradj az elso hsz-ben ajanlott tapoknal :)

(#2028) stol válasza MZsoltee (#2026) üzenetére


stol
addikt

FOS; bővebben, goto kereső.

(#2029) MZsoltee válasza venember83 (#2027) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen csak hiánycikk pécsen az FSP 400Wos táp és a Cheiftechet pedig drágállom 11kért... :(

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2030) Uzmany válasza venember83 (#2027) üzenetére


Uzmany
őstag

Világos,értem.
De mi lehet a megoldás? Lehet, hogy a GB lappal nem stimmel valami?

® visions created with passion

(#2031) venember83 válasza Uzmany (#2030) üzenetére


venember83
nagyúr

Valszeg mindketto teljesen rendben van s egyszeruen nem szeretik egymast. Mint anno hynix d43as ramok es az nforce II. Nincs mit tenni, ez a pc atka, hiaba torekednek a kompatibilitasra, nem lehet minden mindennel 100%ig kompatibilis.

MZsoltee: akkor goto ipon.hu, megrendeled a 300/350es PNF-et, hazhozszallitassal is nagyon boven 10k alatt vagy.

[Szerkesztve]

(#2032) Gorneck válasza Uzmany (#2030) üzenetére


Gorneck
titán

Írtam privátot...lehet mind2 hw rossz, de egyben jó is...kettő együtt nem megy...ennyi...

Gorneck#1239

(#2033) Uzmany válasza Gorneck (#2032) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm, válaszoltam.

venember83: Közben átraktam a fiam gépébe a Zalmant, neki egy GB P35C lapja van, és azzal normálisan működik.

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#2034) Kriza válasza venember83 (#2027) üzenetére


Kriza
őstag

Valószinüleg kb. minden ezredik ilyen konfigban fordul csak elő a probléma. Szerintem.
Csak amilyen szerencsétlen vagyok, én az ezrediket vettem mindkettőből. :W :W

De kicsit kellemetlenül érzem magam miatta, hogy ennyien foglalkoznak már itt ezzel (okos ötlet persze nincs). Eladom a tápot és ezzel remélhetőleg megoldódott a probléma. Vesztettem 1-2 ezer forintot meg szétb@szott az ideg és ennyi.
Ha az új táppal is csinálja majd, akkor megy a mikróba az alaplap aztán meg vissza gariba (akkor legalább egyértelmű lesz a gari).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2035) Kriza válasza Uzmany (#2030) üzenetére


Kriza
őstag

(...)
Írtam a Seasonic supportnak egy levelet de még csak válaszra sem méltattak eddig.
Ahogy Gorneck23 is mondta, külön-külön mindkettő jónak tűnik, de együtt a bekapcsolásnál mégsem szeretik egymást. Ha a bekapcsolás után elindul, onnan már nincs gond.

Sok szaki sem tudott mit mondani, pedig több topicban is próbálkoztam. Persze nehéz is az ilyen esetben a távdiagnosztika. Meg aztán az S12-II sem egy túl elterjedt táp még.

Én azt a megoldást találtam, ami jelenleg az aláírásomban is van. :(

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2036) Ebit válasza Kriza (#2035) üzenetére


Ebit
addikt

nehéz is az ilyen esetben a távdiagnosztika

Ez kihivás lenne, abban az esetben is ha eredetben látja az ember, és gondolom te sem szivesen vinnéd a garis tápot bevizsgáltatni.

(#2037) stol válasza Kriza (#2035) üzenetére


stol
addikt

Ha kisidőre megindul(moccant a ventin), de megáll, akkor van remény.
El kell kezdeni terhelni az 5V és 3,3V-os ágat valamivel.
Lehet izzó, ellenállás, bármi, csak 30W felett legyen.
Zen szindróma rulez :DDD

[Szerkesztve]

(#2038) elfelejtette válasza stol (#2037) üzenetére


elfelejtette
veterán

Inkább csináljon 10 vinyóból álló Raid tömböt! :DDD

Még a rendszer is pörgősebb lesz! :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2039) Kriza válasza stol (#2037) üzenetére


Kriza
őstag

SZóval nem elég neki a terhelés az 5 és 3,3V ágakon a 12V-hoz viszonyítva?
Mert ebben a konfigban vígan indul: 3Ghz Celeron, 256+512MB DDRII, 80GB Maxtor HDD, LG-DVD-ROM, meg valami VIA chipsetes alaplap, int. VGA. Itt gondolom azért megy, mert jobb a terheléseloszlás. :F

elfelejtette: szerintem az olyan RAID tömb megterheli a 12V-ot is, szóval lehet nem vagyok előrébb. Merg drága is. :DDD

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2040) Harti


Harti
senior tag

Felhívtam a Budapesti Mistral-t a Zalman 360B-vel kapcsolatban, azt mondta a központ hogy van nekik a boltban!

Kérdeztem hogy esetleg a fehérvári boltban van e belőle, erre a válasz az volt hogy már csak a pesti az egyetlen működő boltjuk...

Ha megszűnik az utolsó bolt is 2 éven belül amig a gari tart akkor b@szhatom?

(#2041) fasyrt válasza Harti (#2040) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem mondod, hogy mingyárt végük? :)
[link] :)

Sz.: Miért, eddig volt garijuk? :)

[Szerkesztve] :)

[Szerkesztve]

(#2042) Harti válasza fasyrt (#2041) üzenetére


Harti
senior tag

Tök jó hogy ez ennyire köztudott volt számodra de számomra nem!

És nem tudom hogy volt e garijuk, sose vásároltam náluk...

Viszont ilyen jó áron sehol nincs Zalmi 360as jelenleg!

[Szerkesztve]

(#2043) ovw


ovw
tag

Sziasztok,

azt az információt kaptam egy szervízestől (aki nem érdekelt az eladásban :D ), hogy
a mostani Mercury tápokat már normálisabb belsővel szerelik, mint eddig, és
megbízhatóak. Tud erről valaki valami pontosabb infót?

Előre is köszi, üdv,

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#2044) elfelejtette válasza ovw (#2043) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ha olcsó tápot akarsz venni, akkor szánj rá 7k-t egy FSP 350PNF-re. Ha ennyit nem ér meg a géped biztonsága, akkor vegyél Mercury-t.
Én szóltam.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2045) venember83 válasza ovw (#2043) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

kerdezz szvsz PH!-s valoban eladasban partatlan tap-szervizeseket, pl stol, Csaba_20_, didyman, stb stb, akkor jobb kepet kapsz.

Kulonben Mercuryt semmikepp se vennek, sokat kell meg nekik bizonyitani, h tapnak lehessen nevezni a gyartmanyaikat.... Olcson van 300-350es tap, pl amit elfelejtette ajanlott. De te dolgod, nem vagyok ma meggyozos kedvembe, sry.

[Szerkesztve]

(#2046) Ebit válasza Harti (#2040) üzenetére


Ebit
addikt

Ha megszűnik az utolsó bolt is 2 éven belül amig a gari tart akkor b@szhatom?

Mistral alapból egy év garit ad, elméletileg a gyártó képviseleténél, tudod a további garit intézni.

(#2047) Harti válasza Ebit (#2046) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi ez jól hangzik!

Akkor nem maradok gari nélkül ha a Mistral elszáll!:)

Nagyon belestem ebbe a Zalmiba, muszáj ilyet vennem!:)

(#2048) Gyuri27 válasza Harti (#2042) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] nem akarlak megbántani, de itt a ph-n mindent megtalálsz [link]. Amit nem az nem létezik. Amire itt nem tudják a választ azzal a kérdéssel nem érdemes foglalkozni. :DDD
Mivel így van ezért [link]. Tudom, hogy 3k-val drágább viszont itt korrektek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2049) Harti válasza Gyuri27 (#2048) üzenetére


Harti
senior tag

:R

Vagy Mistral lesz belőle holnap mert már nem bírom ki, vagy jövő hónapban akkor az általad ajánlott bolt,köszönöm!

Ha megveszem holnap, írok vasárnap a tapasztalataimról!

(#2050) Ebit válasza Gyuri27 (#2048) üzenetére


Ebit
addikt

Nem a vita kedvéért, te rendszeresn az Ipont ajánlod, mint beszerzási forrást, és pont az általad linkelt forumban negativat irnak róla.
Most mi a helyzet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.