Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) kicsitomi88 válasza Enszuke (#4000) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Egy FSP Bluestorm II 500w 16kert sztem boven sok is lenne.

90 87.5 87.8 87.5

(#4003) kicsitomi88 válasza Enszuke (#4002) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ezt így kategorikusan nem jelenteném ki, de az FSP egy jó táp, ahogy a Chieftec is jó táp. En attol h FSP-t ajanlottam meg nem jelenti azt h jobb, csak ugy lattam h FSPben abban a kategoriaban amit te akarsz van egy jó vétel.

90 87.5 87.8 87.5

(#4004) oliba válasza Enszuke (#4002) üzenetére


oliba
őstag

Olcsóbb és "jobb"

(#4005) VaniliásRönk válasza Enszuke (#4002) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jó volna ha leírnád milyen az a játékgép, a végén lehet kiderül hogy egy 300W-os táp is elviszi. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4006) D.Csaba válasza d@minator (#3990) üzenetére


D.Csaba
tag

Szia,

Még nem tudom, hogy újraindul-e mert még nncs összerakva, de már csak a táp a kérdéses a konfigban. Mindent összevetve FSP lesz, azt hiszem ez a jó választás, mert több pénzem nem lesz rá.... A Bluestorm-ok a színben és az aktív PFC-ben különböznek csak a "síma" FSP-ktől (mert Szegeden egy árlistában a FSP BlueStorm II 350W Active PFC csak 1000,-Ft-tal drágább,mint a FSP ATX-400PNF 400W 12cm FAN.

Ezek közül akkor melyik lenne jobb nekem? Előre is köszi!

http://www.green6.hu

(#4008) VaniliásRönk válasza Enszuke (#4007) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyen konfig alá inkább Corsair VX550-et vegyél, 20k-t ne sajnál tápra egy 200k+-os gépnél.

Szerk.: Bár az SLI lehet 7300GT is, de gondolom min. 8800GT. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4010) venember83 válasza Enszuke (#4009) üzenetére


venember83
nagyúr

Kentsfieldek jobban szeretik tuning esetben tapasztalatok alapjan, mivel egy 12es agon adja le az erejet.

(#4011) Amazonas válasza JohhnyStyler (#3997) üzenetére


Amazonas
senior tag

A garancia a táp működőképességére vonatkozik, nem pedig arra, hogy milyen stabil feszeket ad le az egyes terhelési körümények mellett. Nem a garanciaévek száma és az ár alapján kell megítélni egy tápot - persze jó ha sok év garit adnak rá.
Az FSP és a Csifi közismerten stabilak a feszültségértékek szempontjából, és jók a védelmeik.
Működőképes lehet egy táp akár 8 évig is, csak lehet, hogy közben félévente fekszenek meg a vinyók alatta. (Hitachi HDD-t legalábbis semmiképpen ne kössél rá.)
A logikád mentén inkább cserélek akkor 1-2 évente 8-10k-s tápot, mint félévente 20k-s vinyót.

(#4012) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Kitörölheti a hátsóját az ember a 3 év jótállással, ha havonta kell javíttatni a terméket. A jótállásnak nincs közvetlen köze a termék minőségéhez.

(#4013) bossistu


bossistu
csendes tag

Üdv.!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Következő a problémám:- van egy Chieftec GPS-550 AB-A
típusú tápom, szeretnék venni egy szünetmentest a masinámhoz, de állítólag ez a tápegység, és a szünetmentes nem képes megfelelően együtt dolgozni. Milyen tápot ajánlotok?

Konfig:Intel p35c-ds3r, Core2 6750, MSI 8800 GTS, Geil Ultra ddr2 800 mhz cl4, Nec 7173 S

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Üdv.

(#4014) JohhnyStyler válasza Amazonas (#4011) üzenetére


JohhnyStyler
csendes tag

vágom amit írtok:) akkor szerintetek jobban járok egy 350W-os FSP táppal? erre gondoltam a spire helyett: FSP - ATX-350PNF!

Szerintetek akkor ez jobb vétel lenne?

(#4015) VaniliásRönk válasza JohhnyStyler (#4014) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A leírt konfig alá egy 300-as is sok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4016) Szten Márs válasza JohhnyStyler (#4014) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, jobban járnál, az FSP PNF tökéletes és olcsó megoldás.

(#4017) D.Csaba


D.Csaba
tag

A Bluestorm-ok a színben, az aktív PFC-ben és néhány + kivezetésben különböznek csak a "síma" FSP-ktől (mert Szegeden egy árlistában a FSP BlueStorm II 350W Active PFC csak 1000,-Ft-tal drágább,mint a FSP ATX-400PNF 400W 12cm FAN. Szóval szerintetek melyiket? :F

http://www.green6.hu

(#4018) Gyuri27 válasza D.Csaba (#4017) üzenetére


Gyuri27
félisten

BSII-re egy szavazat. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4019) D.Csaba válasza Gyuri27 (#4018) üzenetére


D.Csaba
tag

Köszi Gyuri27 :R

http://www.green6.hu

(#4020) Szten Márs válasza D.Csaba (#4017) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Namost ez a hozzászólásod azért több sebből vérzik.
A Bluestormok alatt te jól láthatóan Bluestorm II-t értesz, az első szériás Bluestormok THN-P bélre épültek, passzív PFC-sek voltak. Aztán mi is az a sima FPS? Ami nem fordított? :D
Ok vegyük a sima FSP-t FSP PNF-nek. Ez esetben a Green Power bélre épülős Bluestorm II-ők bőven nem csak abban különböznek a "sima FSP-ktől" mint, amit írtál. Nagyobb hatásfok, modernebb, környezetbarát anyagokból felépülő, ténylegesen ATX2-es bél, meg ilyesmik...

(#4021) D.Csaba válasza Szten Márs (#4020) üzenetére


D.Csaba
tag

Igazad van, ezek szerint Te is azt mondod, jobban megéri a BSII-t venni, mint a fordított :D PNF-et... köszi! :R

http://www.green6.hu

(#4022) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Az alábbi rendszerhez "mekkora" táp az optimális?

D940; P5ND2-SLI; 7600Gt; 2gb ram; 2db hdd (sata;pata); DVD író (sata); esetleg hangkártya;...és még egy-két venti.

Van már elképzelésem, de nem adom a billentyűzeteitekbe a karaktereket ;) , véleményeket várok!

(#4023) m4rek


m4rek
csendes tag

Szevasztok. Milyen tápot javasoltok nekem?
5600x2
m2 crosshair
4*1gb a-data vitesta extreme
8800gt
4 darab sata hdd
dvd-rw
hangkari

Köszi a segítséget.

(#4024) csövi


csövi
tag

helló
Ha a mostani konfigomba beledobnék egy 8800gt kitartana a 350es tápom?

(#4026) oliba válasza ilba (#4022) üzenetére


oliba
őstag

egy jó 350-es elég. 350PNF olcsón megkapod. Ha többet áldoznál rá, akkor BS2-es széria 350W, vagy afölött

(#4027) oliba válasza csövi (#4024) üzenetére


oliba
őstag

Mivel most volt tesz a PH-n a 8800GT-ről és gondolom megnézted a fogyasztási értékeket, ahol a konnektorból felvett W-ok 200-at mutattak, így igen, elég lesz

Mindenki vegyen FSP-t. Minden gépet evisz a 350-es táp is, ahol nincs sli vagy cf és 10HDD.
Ez az utolsó pár hsz-nek írtam

[ Szerkesztve ]

(#4028) Szten Márs válasza Enszuke (#4025) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem hiszem, hogy a raid megsértődne, hogy egy ágon megy a 12V.

(#4029) Chaser válasza m4rek (#4023) üzenetére


Chaser
titán

FSP 350 PNF, vagy afölött, lehet a 400-as jobb választás a sok vinyó miatt, bár a 350-es is elbírja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4030) Amazonas


Amazonas
senior tag

Tényleg, mielőtt még szó érné a ház elejét, hogy a topik gyakorlatilag lassan már átvedlik FSP-topikká, szeretném halkan megjegyezni, hogy korántsem arról van szó, hogy az FSP a legjobb tápmárka.
Szerintem pusztán arról van szó (ahogy itt az ajánlott tápok listáját nézegetem), hogy Magyarországon a legtöbb helyen és a legszélesebb körben kapható minőségi táp legtöbbször a Chieftec és az FSP - a kedvező árfekvésükről nem is beszélve. (Az FSP talán annyi hangyaf*sznyi előnnyel indul, hogy ő valóban maga gyártja a tápjait, és ez talán valamennyire több bizalomérzetet kelt.)
Sajnos az a sajátos helyzet, hogy egyes kiváló márkák egzotikumnak számítanak nálunk, és beszerzésük szinte mission impossible - ha egyáltalán jelen vannak a magyar piacon (gondolok itt pl. a Seasonic-ra). (Hozzátenném, hogy más területen is van ez így. Hitachi vinyót sem dobálnak az emberhez úton-útfélen.)

Szóval ez nem FSP-reklámtopik. Egyszerűen csak a magyar viszonyok eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#4031) oliba válasza Amazonas (#4030) üzenetére


oliba
őstag

Szerintem meg azért inkább fsp topic és nem chieftec, mert ár/érték arányában jobb az fsp és mindenhol kapható, így meg minek ajánlgassunk chieftecet, ha az 350-es pnf odatesz a 450-es chieftechnek. Ja a másik nagy probléma, hogy nincsenek rendes tápok a világban, csak szemet gagyi szarok. Így nem nehéz FSP-t ajánlgatni

(#4032) Kop@szQty@


Kop@szQty@
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet akarok össze rakni, és szeretném ha valaki segítene.
Mit tudtok a Gigabyte Odin GT 550 W, vagy Gigabyte Odin Pro 550 W tápegységről.
A gép amibe menne: ASUS P5KC, C2D E6850, Giel ultra 4 GB 800MHz, ASUS 8800 GT 512 MB, WD1600AAJS, WD4000AAJS, NEC 7371 S, Gigabyte Poseidon ház.
Más megbízható javaslatot is szívesen fogadok :R .
Előre is köszi.

P5KR, C2D E6750@3200, 4*1Gb Corsair DDR2 TwinX 800MHz CL4, WD1500AHFD,2*WD3200AAJS, Leadtek 8800GT extreme, NEC AD-7173S, Chieftec 450W, Gigabyte POSEIDON ház ( fekete ), Samsung 223 BW

(#4033) Gyuri27 válasza Kop@szQty@ (#4032) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem rossz az csak minek. 15-17k-ért kapsz egy corsair 450-t az bőven elég.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4034) Termi16 válasza Kop@szQty@ (#4032) üzenetére


Termi16
őstag

Azt tudjuk, hogy egy 400w-os minőségi táppal bőven túlméreteznéd a konfigod igényeit, úgyhogy ennél nagyobbat semmiképp ne vegyél. Nézegess az első hsz-ből és válassz magadnak egy 400w körülit tápot.

Amazonas:
Én egy kicsit ellenkeznék ezzel...:) Nekem ugyanis az a fő szempont, hogy teljesen megbízható tápot kapjak a lehető legolcsóbban. Nem érdekel a csili-vili külső, a modularitás vagy a reklámszöveg...És ha ezt figyelembe veszem, akkor általában a legjobb választás (--->legjobb táp) számomra az FSP. És amíg valaki nem keresi a fenti kritériumok egyikét, addig szerintem nyugodt szívvel ajánlhatja bárki az FSP-t. (arról nem is beszélve, hogy azért az fsp is rendelkezik halk, dizájnos táppal.)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4035) Ferdzsoo válasza stol (#3979) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

2 héten belül tervezek két 8800GT-t sli-be rakni. Valószínűleg akkor megszűnik a cirregés?

Köszönöm azt nem tudam hogy alacsony terhelésen hallható ehet egy táp... :B

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4036) Csákk válasza Ferdzsoo (#4035) üzenetére


Csákk
senior tag

Ezaz, én egynek is örülnék :DD

^^

(#4037) Amazonas válasza Termi16 (#4034) üzenetére


Amazonas
senior tag

??????

(#4038) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#4035) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah mondjuk lehet hogy énse kapok... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4039) robesz87


robesz87
tag

Üdv!

Erről a tápról tudtok valamit, mert én nemsok infót találtam.
Powerlab (USA corp.) 480W
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire jó mondjuk tuninghoz.
Érdemes lenne lecserélnem egy Corsair VX 450 re?

(#4040) Goldye


Goldye
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz kinéztem egy tápot (FSP BS II 400w):
Intel Core 2 Quad Q6600
Gigabyte P35DS4
Geforce 8800GTS, vagy vele egy teljesítményű ATI
SB Audigy X-Fi
2 DVD-író, vagy 1 író és 1 olvasó
160gb Samsung SATA
+4db 12cms venti(low rpm) és egy ventiszabályzó

Ezt a cuccot szeretném majd húzni, és később ha ATI kártyám van akkor mégegyet berakni crossfire-be. Szóval a kérdésem elég e a 400w vagy inkább 500w?

Előre is kösz!

Szerk.: Majd lefelejtettem: 2x1gb Crucial Ballistix Tracer PC2-8500 1066mhz

[ Szerkesztve ]

(#4041) oliba válasza Goldye (#4040) üzenetére


oliba
őstag

Állítólag a Q6600 procinak olyan táp kell, amelyik 1db 12V ággal rendelkezik, mert kevés szokott leadni a felosztott 12V ág, főleg tuningnál. Így mindenképpen a Corsair terméke felé invitállak. VX550-es táp, ha később esetleg SLI-t is tervezel, de a sima 450-es is elviszi a konfigodat.

robesz87: én nem hallottam róla, de minden tápot érdemes lecserélni egy corsairra, szóval a cserét megéri mindenképpen!

[ Szerkesztve ]

(#4042) Goldye válasza oliba (#4041) üzenetére


Goldye
aktív tag

crossfire-t, nem sli-t :) Mennyire hangos az a táp?

(#4043) haralambusz


haralambusz
tag

Hello!

Újabb kérdésem lenne...

Melyik a legnagyobb passziv táp? Vagyis én eddig 500W felett még nem láttam, csak hallottam hogy van. Esetleg valaki tudna mondtani 600W körüli passziv tápot?

(#4044) Ragadozó válasza Goldye (#4042) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nagyon csendes...ADDA ventivel szerelt....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#4045) haralambusz válasza oliba (#4041) üzenetére


haralambusz
tag

Hmmm... Erről én még nem is hallottam! :(

Felvilágositanál kicsit?

Mert hiába Corsair nagyon jo... mégsem egy modding táp... Pedig van akinek ez is fontos!

(#4046) haralambusz válasza Goldye (#4042) üzenetére


haralambusz
tag

ADDA ventivel szerelt tápok tényleg nagyon halkak... Lásd: Seasonic----> sztem a leghallkabb táp

(#4047) Ragadozó válasza haralambusz (#4045) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Corsair Seasonic belsős ;)
Quad gépeknél jön elő főleg, extrém tuningnál, a korlátozott ágak nem elegek...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#4048) Termi16 válasza haralambusz (#4046) üzenetére


Termi16
őstag

És a hab a tortán, hogy a corsair-nek is seasonic bele van... :DDD

lassú, sorry

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4049) haralambusz válasza Ragadozó (#4047) üzenetére


haralambusz
tag

Eztet nem tudtam...

Csak hogy a Seasonic 5-10K-val drágább :Y:DDD

És akkor mien tápok jók quad core-hoz? Merthogy lassan énis azt szeretnék... bár tuningra nem vetemedem...

(#4050) stol válasza Ferdzsoo (#4035) üzenetére


stol
addikt

Ha a VGA VRM nem alulpufferelt, akkor igen, megszűnik! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.