Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) toro22 válasza stol (#9894) üzenetére


toro22
tag

Hello
Meg tudnád nekem mondani, hogy van a tápoknál ez 12Volton 2 ág dolog 2 különböző Amperrel? Melyik ág melyik vezeték ami kijön a tápból és melyik vezetékek vannak egy ágon? :F
Kösz

(#9902) mukos


mukos
tag

Hello sziasztok olyan kérdésem lenne hogy ezek a tápok milyenek?:
-COOLINK CP5012P 500W PPFC
-GIGABYTE ODIN PRO 550W 14CM 20+4
-GIGABYTE 460W 12CM

[ Szerkesztve ]

(#9903) Traxx válasza toro22 (#9901) üzenetére


Traxx
őstag

Az ATX szabvány egyik pontja szerint az egy ágon kivehető max. teljesítmény 20A lehet. Ettől viszont a mai tápok jóval többet tudnak 12V-on, és erre találták ki az ágakra bontást. Ugyanonnan jön minegyik ágból a 12V, csak szét van kapva. A felhasználónak meg tudtommal nincs befolyása arra nézve, hogy melyik ágról is etesd a cuccost (bár ha jól emlékszem, a moduláris tápoknál lehet :U )
Jah meg tudtommal a procc zabbant az egyik ágról, a többiről meg a többi, de ha valamit rosszul tudnék, a szakik kijavítanak :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9904) Gorneck válasza mukos (#9902) üzenetére


Gorneck
titán

Uccsó kettő jó választás...

Milyen géphez lesz?

Gorneck#1239

(#9905) Skizz válasza Gorneck (#9904) üzenetére


Skizz
addikt

Ha jól emlékszem csak a 450 alatti Coolink tápoknak sz@rok a kondijai, javítsatok ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#9906) ent


ent
őstag

Sziasztok!
Ez elég a következő konfighoz?

Konfig;)5k Premium,E6850, 2Gbram, 8800GTS512 illetve next gen vga :B , 2 vinyó, 1 dvd, 2db 80mm házventi

Örö hála thx

Szerk: tuning soha, default a királyság

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9907) Skizz válasza ent (#9906) üzenetére


Skizz
addikt

Húha, NorthQ beleit még nem láttam, jelölésből se sikerült rájönnöm mi van benne... Bár állítólag elég csendes, de sokan szídják a gyengusz 12-es ága miatt, viszont az ára alapján (elméletileg) nem egy rossz teremtmény.
Szerk.: Most nézem, ez fanless. Szerintem ha venti nélküli tápot szeretnél, akkor FSP Zen.

(#9908) Gyuri27 válasza ent (#9906) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint láthatod ennek a tápnak erős a 3.3-5v-os ága. Ma már nem ez a fő teher viselő. Megpróbálhatod ha ez van most. Ha most akarsz venni van másik, jobb. [link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#9909) ent


ent
őstag

Azaz igazság skacok, hogy van most egy Zalman460W os tápom, aminek szinte semmi hangja, sőt. Viszont a vízhűtés drágaságát kikerülendő eszközöket szeretnék, tehát passzívra mindent. A mostani grafom 8500GT silent, imádom, de kevés, ezért írtam GTS512 kártyát. A vinyók zaj és hőmentesek, a vga zajmentes, a cpu 800rpm en csinál 38°C-t a 6850 re (lehet nem valós, kitudja miért mutatja bios és egyéb programok, de nem érdekel, nem meleg a cpu), de egy nagy ninja rev2 berendelve. Tehát marad táp kérdés, passzívhoz és csak ahhoz, elég 400W?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9910) ent válasza Skizz (#9907) üzenetére


ent
őstag

FSP Zen PH teszt idézet:
" kékség nagyon jól szuperált, és olcsóbb volt konkurenseinél, de problémák is felmerültek vele kapcsolatban. Voltak olyan esetek, hogy túl kicsi fogyasztású számítógéppel nem indult el, pontosabban elindult, de a védelme azonnal le is állította. A másik baj bizonyos alkatrészek magas frekvenciás ciripelése volt."

Ezért inkbb ezt nem.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9911) Gyuri27 válasza ent (#9909) üzenetére


Gyuri27
félisten

Áhh szvsz a zalmit ne cseréld. A cuccnag elég. Mint írtad a hangját is szereted.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9912) Skizz válasza ent (#9910) üzenetére


Skizz
addikt

Ezért nem komálom a passzív tápokat, sok teszt után csak az maradt meg bennem, hogy kerülendők... Ha veszel egy Corsair VX450-et, akkor sem fogsz sokkal több zajt hallani, mintha fanless tápot veszel.

[ Szerkesztve ]

(#9913) ent válasza Gyuri27 (#9911) üzenetére


ent
őstag

Köszi neked és Skizz nek is (szerk: a pénztárcámat kimélő válaszokért). Akkor marada többi csere. :R

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9914) Gyuri27 válasza ent (#9913) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egészségedre. Ha mégis cserélsz hálából küld el a zalmit :o ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#9915) Ronnie12


Ronnie12
tag

Hello srácok,

van egy kis gondom a két hónapos FSP BlueStorm II 400W tápommal. Néha egyik pillanatról a másikra nagyon felpörög a tápventim. És nem feltétlenül akkor amikor terhelés alatt van. Ülök a gép előtt, netezek, és egyszer csak szépen begyorsul a venti a tápon. Nem tudom miért lehet. Nincs valami ötletetek, hogy milyen módon lehetne ezt megelőzni?

(#9916) Topa00


Topa00
tag

Megvan az új corsair HX 520W-os tápom! Nagyon meg vagyok elégedve vele! és nagyon csendes is!

(#9917) Gorneck válasza Skizz (#9905) üzenetére


Gorneck
titán

De akkor se FSP. A két táp valszeg FSP beles...

Gorneck#1239

(#9918) Kombat válasza Gorneck (#9917) üzenetére


Kombat
őstag

Csak a Superb 460 FSP beles az Odin CWT!

(#9919) Gyuri27 válasza Kombat (#9918) üzenetére


Gyuri27
félisten

A bs II 500-s belet kapta. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#9920) Vesh


Vesh
csendes tag

Hali lehet h változika konfig és ehez kéne új táp

Asus P5N32-E
Q6600
8800gtx x 2
CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz Fan KIT
1 dvd
1vinyo

Ehez mekkora táp kellene? a BS II 500w ide már nem elég?

(#9921) Kombat válasza Vesh (#9920) üzenetére


Kombat
őstag

Ha nem tervezel tuningot akkor elég a BS II 500!
Tuning esetén viszont Corsair Vx 450 vagy HX 520 javasolt!

(#9922) Vesh


Vesh
csendes tag

ez biztos h elég? [link]

(#9923) Neoteric válasza Vesh (#9922) üzenetére


Neoteric
addikt

jah

PSN: ne0teric_sAN

(#9924) Szten Márs válasza Vesh (#9922) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

8800 GTX SLI konfigod lesz?
Akkor inkább HX520.

(#9925) Vesh


Vesh
csendes tag

:) igen 8800GTX SLI Q6600tanungolva olyan 3000+ ra, inkáb kiadom azta 10 est pluszba ... de ne legyen baj a táppal

(#9926) koki44


koki44
csendes tag

Cserélni szeretném a régi gépemet a következőre, de ez még változhat:
Gigabyte Intel X38-DS4
Core 2 Duo E8400
Zalman CNPS 8700 LED
Geil Black Dragon2 DDR2 800MHz KIT 4 GB (2x2GB)
WD 320GB 7200rpm SATA2 16MB
Samsung SH-S203P OEM SATA fekete
eVGA PCIE 8800GTS 512MB

A kérdésem az mekkora táp kellene, és van egy APC 650 (400W) CS szünetmentesem jó lenne, ha továbbra is használhatnám.

Eddig erre szavaznék:
Corsair VX450W

Jó lenne, ha ilyen szünetmentessel rendelkező is írna. Neki melyik aktív PFC táppal megy gond nélkül?

(#9927) venember83 válasza Vesh (#9925) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor HX520, jó választás ;)

koki44: Igen, nagy valószínűséggel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#9928) jorden06


jorden06
senior tag

Nekiálltam kiírni az utóbbi fél év PH! tesztjeiből jó pár proci és VGA kombó fogyasztását (csak Intel és jobb VGA) egy [Excel-be], hogy megnézzem mégis mennyi a gépek fogyasztása, milyen tápot válasszak. Egy középkategóriás gép - E6700, 8800GT - 128W/206W-ot fogyaszt idle/terhelt állapotban, míg egy QX9770 8800GTX-szel 158W/282W-ot idle/terhelve.

Ezek az adatok mind teljes rendszerre értendők, konektor felöli értékek és a táblázat sem túl részletes, nincsen külön részletezve mik az eredmények tuningolva, régi nagy fogyasztású Pentium D procikat sem néztem, mivel a nm-ek csökkenésével a fogyasztás is csökken és én a jövőre nézve keresgélek.

DE ami érdekel, hogy mégis miért van mindenhol egy erős géphez 500W és erősebb táp, amikor az értékek szerint egy Zalman 360B-APS is simán elvinné még a GTX-es rendszert is. [Ezen] az oldalon szereplő táblázat szerint a QX9770 136W-ot fogyaszt, akkor a többi teszt mérése szerint hogy lehet teljes rendszerrel GTX-szel 158W?

Milyen géptől van értelme egy 500W-os erős tápnak és mások (átlag userek és tesztelők is) miért használnak 500W-os tápot középkategóriás géphez?

a válaszokat előre is köszönöm :R

(#9929) Szten Márs válasza jorden06 (#9928) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia. Az általad linkelt oldalon megadott Intel gyári adat egy biztonsági okokból túlszámolt abszolút maximális érték, reálisan, valós körülmények között nem fog annyit fogyasztani a processzor.
A PH tesztekben azért van 500W feletti táp - konkréten egy 550W-os CoolerMaster -, mert ezzel a táppal rendelkezik a szerkesztőség, ilyen egyszerű.

500W feletti tápok is kellhetnek valóban, tipikusan tuningolt quad processzor és durvább SLI, méginkább Crossfire rendszer alá. Mondjuk egy Q6600 egy radeon 2900XT Crossfire-vel és durvább tuninggal igencsak szépen fogyaszt, olyannyira, hogy én spec konkrétan egy Corsair HX620-at ajánlanék egy ilyen alá.

(#9930) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok! lehet, sőt biztos, hogy ez nem ide vágó kérdés lesz de nem találtam konkrét Forumot erre... Aggodom mert azt olvastam, hogy ezekre a cuccokra legalábbis hasonlokra nem elég egy 350 Wattos táp nekem pedig az van... GF8600GT, 1 Vinyo, 1 darab 1 Gigás ram, C2d E4400Proci, ASUS P5B alaplap, 1DVD iró semmi más extra nincs a gépbe Codegen 350 wattos táp,,, Nem a legjobb márk... Most akkor kedzjek aggodni, hogy elszáll gépem??? :F :O :O :o És ha igen milyet vegyetek mit tanácsoltok Kérlek válszoljon valaki köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#9931) Szasinka


Szasinka
tag

Halihó,
A fórum olvasgatása után rászántam magam egy FSP ATX-400PNF tápra a házban alapból benne lévő Allied :F táp helyett. FSP ventije a házba nyomatja a levegőt? Jól van ez így megcsinálva vagy én néztem félre valamit? Ha így van akkor célszerü lenne vmi házhütésbe is beruházni? Ezzel a táppal ha jól gondolom egy ideg nem lehet gondom ugye(kop-kop-kop)?

(#9932) Szten Márs válasza sNiP3rFun (#9930) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 350W-al semmi baj nincs, sőt teljesen tökéletes méretezés. A Codegennel annál inkább baj van, szóval igen kezdhetsz aggódni, hoyg elszáll a géped, mielőbbi cserét javasolok.

Olcsó és tökéletes választás egy FSP PNF 350W: [link]

Szasinka:
Igen, valamit elnéztél :) Nem a házba nyomja a levegőt, hanem a házból szívja ki, és hátul, a méhsejtrácson keresztül nyomja ki a levegőt a házból.

[ Szerkesztve ]

(#9933) venember83 válasza Szasinka (#9931) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nem, belülről szívja kifele. Viszont célszerű egy ventit betenni hátulra, kb a procival egy magasságba, ami kiszívja a levegőt, így csendesebb lesz a táp és tovább is fog tartani.

(#9934) Szasinka válasza venember83 (#9933) üzenetére


Szasinka
tag

Aham,

Mondjuk most megnéztem és a méhsejtrácson érződik, hogy jön kifele valami de nem tűnik túl biztatónak... Ebből van egy olyan érzésem, hogy egy venti lesz, pont van is egy hely kb ott ahol írod. :R A tápot nem dobozba szokták adni (külön tápot még életemben nem vettem), mert nekem csak úgy "odagórták"?

[ Szerkesztve ]

(#9935) Szten Márs válasza Szasinka (#9934) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha OEM kiszerelésben vetted, akkor zsemlés zacsiban adják, (vagy néha az is csak extrának számít) ez normális. A legtöbb táp ventije nem forog, mint a megveszekedett, így nem keltenek túl erős légáramot, ez is normális.

(#9936) debut12


debut12
aktív tag

Szerintetek melyiket szeressem???
CHIEFTEC - CFT-560-A12C 560W
CORSAIR VX550W
CORSAIR PSU-520HX

Egy 3870 X2-t szeretnék E6750el hajtani.
Köszi!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#9937) Szasinka válasza Szten Márs (#9935) üzenetére


Szasinka
tag

Köszönöm, megnyugtattál. Nekem nem adtak semmilyen zacsit de akkor nem problémázok ezen végülis teljesen mindegy. Akkor holnap megyek venni egy ventit...

(#9938) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Értem... Rövidesen be is fogok fektetni egy ilyen tápba még nincs féléves a gépem szerintem ninc solyan nagy veszély nem is megy sokat de minél elöbb bele kell h fektessek köszi a tanácsot sokat segiettetél árbanm is tökéletes és FSp ami nem utolso márka :C

(#9939) Traxx válasza debut12 (#9936) üzenetére


Traxx
őstag

Ezek közül én az 520-as Corsairt venném.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9940) Neoteric válasza Traxx (#9939) üzenetére


Neoteric
addikt

agree :)

PSN: ne0teric_sAN

(#9941) jorden06 válasza Szten Márs (#9929) üzenetére


jorden06
senior tag

tehát végülis kijelenthetjük, hogy egy QX9770 proci 8800GTX-szel simán elmegy 360-as Zalman táppal, ha nincsen tuningolva? Viszont amint CPU tuning lép érvénybe már ajánlottá válik a VX450? SLI/CF rendszernél nem Quad tuning CPU-val, ott is elég lenne egy Z360?

és mi a helyzet egy középkategóriás gépnél, ott gondolom tuningal együtt elég a 360-as Zalaman.

(#9942) Neoteric válasza jorden06 (#9941) üzenetére


Neoteric
addikt

kérdés mit értesz közép kateg alatt, deh jah simán viszi

PSN: ne0teric_sAN

(#9943) debut12 válasza Traxx (#9939) üzenetére


debut12
aktív tag

Ha azt mondjátok elég lesz... :DDD
Akkor az ATI dobozán paraszt vakítás a min. 550W???

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#9944) jorden06 válasza Neoteric (#9942) üzenetére


jorden06
senior tag

középkategória pl. Core2Duo E6700 felett 8800GT szintű kártyával.

(#9945) toro22 válasza Traxx (#9903) üzenetére


toro22
tag

Ezt nem értem, egy ág = egy vezeték?

(#9946) Gyuri27 válasza debut12 (#9943) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert az nv kártyáinak a tobozán is hasonló nagy számok vannak. Vedd nyugodtan azt a tápot. Különben is egy 2900 cf-t kihajtott egy 450-s. Tehát jó és elég az 520-s.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9947) Neoteric válasza debut12 (#9943) üzenetére


Neoteric
addikt

sztem azér mer codegány skálán mérik, azér egy 400wos codegeny meg egy 400wos fsp nem egy kateg...

talán ezzel akarják elkerülni h a sok hülye noob beperelje őket mer a 350-400wos codegányuk nem bírja el... hát biztosra mennek :)

(erről eszembe jutott az h egy amcsi nő beperelte a mikró gyártót mer berakta a macskát és megdöglött, és nem volt ráírva a mikróra h nem lehet benne macskát melegíteni...de ami felbaszta az agyam h MEGNYERTE A PERT! :DDD )

PSN: ne0teric_sAN

(#9948) debut12


debut12
aktív tag

Köszi srácok! :R

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#9949) Traxx válasza debut12 (#9943) üzenetére


Traxx
őstag

A vidkarigyártók általában szándékosan felülspecifikálják a kártyáik fogyasztását. Mert ugye azt nem írhatják rá, hogy ha q-tecet veszel, akkor kell 550, ha FSP-t, akkor elég a 450 :DDD

Amúgy itt van, mit vitt egy 360W-os Zalman táp. Van még kérdés? :DD

Neoteric: volt olyan fazon is, aki lakókocsival döngetett a sztrádán és hátrament kávét főzni vagy mi. És a volánt meg nem vette át senki, mert egyedül volt :C Perszehogy az első kanyarban zúgott egy embereset...aztán szintén per, hogy nem hívták fel rá a figyelmét, hogy nem lehet otthagyni a volánt csak úgy, és szintén nyert :D Azóta rajta van a users manualon :DDD

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9950) jorden06


jorden06
senior tag

apropo Zalman 360... nem tudja véletlenül vki, hogy hol lehet ezt a legolcsóbban kapni? szintén keresem a legolcsób boltot Corsair VX450 ügyben is :R :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.