Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) bartucc válasza kkrisi (#28997) üzenetére


bartucc
addikt

Simán el fogja vinni, ha négymagos cpu és erősebb vga kerül a gépbe akkor is, és tényleg erősebb a VX-450 ;)

(#29000): sztem a Corsair VX-450-nél nem találsz jobbat ennyiért, és erősebb semmiképp se kell sztem, ha csak nem tervezel komoly SLI-s vagy CF-es rendszer erős procival. Ha árral van a gondod, egy CX-400-as is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29002) seckcsongrad


seckcsongrad
csendes tag

Sziasztok!

Egy ilyen confighoz milyen táp kellene?:

alaplap Gigabyte
2x1 giga Kingstone hyper x
500giga samsung vinyo
Intel 4 magos 2,5mhz
Geforce 9800gtx +

most Codegen 400w-os om van de nagy terhelés alatt lefagy a gép. Szerintem a táp miatt lehet.
Egy fps 400w-os elég lenne?

(#29003) medium84 válasza Dyno (#28996) üzenetére


medium84
aktív tag

Nem nagyon fogom bánni ha elszáll, akkor veszek egy teljesen új configot. Viszont most kellene egy új venti.

(#29004) lsc válasza seckcsongrad (#29002) üzenetére


lsc
nagyúr

Elég , ha nincs tuning . Extrém tuningnál a 4 mag miatt lehet hogy kevés .

Az élet kegyetlen .

(#29005) saskaa válasza Dyno (#28996) üzenetére


saskaa
tag

ebben a PHF, CRG témában világosíts fel kérlek egy kicsit. :B
és a SAGA tényleg passzív pfc-s...elnéztem sry..

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#29006) Dyno válasza saskaa (#29005) üzenetére


Dyno
veterán

Olvasd el az első hsz-t elég részletesen leírtam már egyszer.....

medium84:Ahelyett hogy most vennél normális tápot, te dolgod cseréld ki a ventijét...csak azt nem tdom miért kérdezel ha nem fogadod emg a jó tanácsot. :F

(#29007) kkrisi válasza Dyno (#29006) üzenetére


kkrisi
senior tag

és szerinted a Corsair VX-450 az kb milyen hangos a ventije? hány decibeles?

(#29008) bartucc válasza medium84 (#29003) üzenetére


bartucc
addikt

Nem értem miért nem fogadod meg a tanácsot. Veszel egy PNR FSP-t 5k-ért, örök élet, de ez a táp ha tönkremegy a gépedet is tönkreteszi simán, nincs benne megfelelő védelem!

seckcsongrad: örülj hogy nem égett le semmid sem még. Ezzel a táp 4 maggal, és GTX+-al terhelve olyan mint a tüzijáték zsinórja, ha meggyújtod, bármelyik pillanatban leéghet :U

kkrisi: nagyon halk az biztos, dB nem tudok mondani sajnos:(

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29009) kkrisi válasza bartucc (#29008) üzenetére


kkrisi
senior tag

És mi a különbség a VX és a HX között?

(#29010) medium84 válasza bartucc (#29008) üzenetére


medium84
aktív tag

Megfogadom, azért írtam ide, hogy ki mit javasol.

(#29011) bartucc válasza kkrisi (#29009) üzenetére


bartucc
addikt

A HX eltávolítható kábelekkel rendelkezik, moduláris. A VX-nek fixek a kábelei.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29012) nyunyu válasza atesss (#28982) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik a legolcsóbb 80+-os táp (kb. 200W-os is elég lenne)?

SS-300ET kaphato valahol?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29013) seckcsongrad válasza bartucc (#29008) üzenetére


seckcsongrad
csendes tag

Ahan köszi válaszod

Viszont felmerül ez a kérdés hogy ez jó lesz-e?:
FSP SAGA+ 450W ATX/EATX tápegység ?

(#29014) 14adam válasza seckcsongrad (#29013) üzenetére


14adam
addikt

igen jólesz,ha nemlesz tuning

(#29015) bartucc válasza seckcsongrad (#29013) üzenetére


bartucc
addikt

Bár ennyiért sokkal jobb választás a Gigabyte SuperB 460W

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29016) kkrisi válasza bartucc (#29015) üzenetére


kkrisi
senior tag

és a gigabyte nem lenne jó esetleg egy corsair táp helyett? vagy az többet fogyaszt és kevesebbt ad le? és jóval hangosabb?

(#29017) bartucc válasza kkrisi (#29016) üzenetére


bartucc
addikt

Hangosabb, bár viszonylagos, halknak mondanám, de nem a leghalkabbnak. Erőben sok mindent elbír, de neked inkább a CX-400-at ajánlanám :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29018) kkrisi válasza bartucc (#29017) üzenetére


kkrisi
senior tag

és elég lesz a configomhoz? esetleg majd a későbbiekben erőműcsere lesz egy erősebb configra akkor azt is el fogja bírni?

(#29019) Chaser válasza saskaa (#28995) üzenetére


Chaser
titán

APFC vs PPFC...Magyarországon jelenleg teljesen mind1. Mi a netto fogyasztásért fizetünk, a többit az elmű állja:) A PFC csak javítja a bruttó fogyasztást, ebből a szempontból magasabb hatásfokú az aktív, áramkörös megoldás, viszont 1úttal újabb meghibásodási forrás is a passzívval szemben, amit megoldanak egy vasmaggal. 450-es saga kb egy 350-es PNF..azért drágább mert fehér színű és fekete a ventirács benne, meg kapsz hozzá egy dobozt:) Ennél sokkal jobb megoldás egy 5k-s FSP-PNR -az ára miatt- 7-8k-s PNF -elnyűhetetlen-, vagy 10-11k-ért egy GB 460SuperB ami szintén FSP, de GLN, jobb hatásfokú, APFC-s, ha annyira ragaszkodsz hozzá. A 450-es saga van vagy 13-14k, szóval hagyd ki.

szerk: #29013 seckcsongrad: A fentebb leírtakat olvasd el te is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29020) kfron válasza Chaser (#29019) üzenetére


kfron
aktív tag

"450-es saga kb egy 350-es PNF..azért drágább mert fehér színű és fekete a ventirács benne, meg kapsz hozzá egy dobozt:)"

Jaja! A Saga az k@ka! ;)

(#29021) bartucc válasza kfron (#29020) üzenetére


bartucc
addikt

Ár/értékben nagyon nem jó helyen van. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29022) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok

Ma volt táp csere a gépben. (LcPower550W --> CorsairVX450)
Csak onnan tudom, h működik, h megy a gép. :D

(#29023) bartucc válasza Zoli1222 (#29022) üzenetére


bartucc
addikt

Igencsak halk a "picike" :C :C

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29024) 14adam válasza Zoli1222 (#29022) üzenetére


14adam
addikt

helyes választás :K

(#29025) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok újra srácok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy egy adott konfignak: Intel Core i7 920 @ 3.8 GHz, Gigabyte X58 Extreme, 2x 1024MB OCZ DDR3 Platinum @ 1140 MHz 6-6-6-19, WD Raptor 740ADFD 74 GB, Sapphire HD 4890 1 GB GDDR5 videókártyával kb. olyan 340W csúcsban a fogyasztása akkor ha még tovább tuningolom a procit is és még mellé a vid. karit is akkor kb. mennyivel emelkedhet a fogyasztás, olyan tuningra gondoltam amikor az ember a rendszere határait keresgéli v. extrém OC-ről van szó tesztekhez :F
És ha pl. egy jó fajta tápot (Corsair) annyira leterhelek már hogy nem tudja azt a teljesítményt leadni amire a rendszernek szüksége van akkor egyszerűen lekapcsol és ennyi vagy esetleg valaminek lehet ilyenkor baja :F
Jah és még annyi lenne hogy mennyire szokták a Corsair tápokat túlméretezni teljesítmény szempontjából :F :U

Bocsánat a láma kérdésekért és a válaszokat köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#29026) Zoli1222 válasza 14adam (#29024) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi szépen.
És köszönöm mindenkinek, aki segített a választásban. Főleg Qru-nak. :R :D

(#29027) Chaser válasza kfron (#29020) üzenetére


Chaser
titán

Árához képest nem jó, ahogy Bartucc is mondta, 1ébként nincs vele baj.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29028) kkrisi válasza Zoli1222 (#29022) üzenetére


kkrisi
senior tag

Hello! Nekem is ugyan az a tápom van mint neked volt! Én is gondolkoztam már h a süllyeztőbe dobom és veszek én is egy VX450-t. Neked mi volt a problémád a régi táppal?(csak azért h mire számítsak míg le nem cserélem én is. Mert nekem már a vinyóm mikor dolgozik akkor úgy kerreg mint a fűnyírógép! Nem tudom h ez közre játszik a táppal)

és mik a tapasztalatok az újt táppal a régihez képest?

(#29029) Zoli1222 válasza kkrisi (#29028) üzenetére


Zoli1222
őstag

Szia.

Csak biztosra akartam menni. E6300-ról Q6600-ra cseréltem a procit, meg már egy 280GTX volt a házban, és nem akartam, h véletlenül is elfüstöljön vmi. Több, mit 1 évig volt az előző tápom, de nem volt vele semmi bajom. 6 órája van az új, a gépben, idáig minden okés. Nagyon halk! A vinyók jelenleg a leghangosabbak. Holnap tuningolok, de nem hiszem, h bármi gond adódna majd. De holnap még írok, h hogy bírta a terhelést.

(#29030) gg72 válasza Dyno (#28996) üzenetére


gg72
veterán

Bent is van a gépemben az új Q9400 proci és megy szépen... :K

(#29031) KőkorSzaki válasza bartucc (#28594) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Engem is ugyanez a téma érdekel: OCZ StealthXStream vs Corsair CX-400.

OCZ-ben és CX400-ban egyaránt ADDA venti van amúgy, szinte teljesen ugyanazok (bár más csapágyazású, de ugyanaz a sebesség- és zajosztály az adda termékszámozása szerint).
A hűtőbordák a Corsair-ben meggyőzőbbek, a Seasonic bél nekem egyébként is jobban tetszene (csak szubjektíve), viszont nem tudom hatásfokra mit tud (OCZ 83% körül van).
Ami engem igazán érdekelne, az a fesz. stabilitás. A Corsairről itt van adat: [link], és itt a 12V-os ágon a 11.82V-12.41V fluktuáció nem hangzik túl jól (még akkor sem ha szabvány szerint OK). Lehet h. az ágakra bontás hiányzik. Meg lehet hogy nem. Az OCZ-ről itt van egy teszt: [link], annak ott dicsérik a stabilitását, de nem is teszteltek olyan alaposan.

Ennyit tudtam a témához hozzátenni, gondolom néhány embernek segítettem ezzel - ezek a tápok jelenleg árban hasonlóan elérhetőek (~14k). Ha valaki az én döntésemet tudná további dolgokkal, tesztekkel segíteni, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#29032) KőkorSzaki válasza KőkorSzaki (#29031) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Úgy látom hatásfokra egyformák.
Marad a fesz stabilitás, ami továbbra is érdekelne, ill. a hangjuk (adda ventik ide vagy oda).

(#29033) Chaser válasza KőkorSzaki (#29032) üzenetére


Chaser
titán

Én a 400cx-ből csak szélzajt hallottam, ha ez segít valamit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29034) bartucc válasza KőkorSzaki (#29032) üzenetére


bartucc
addikt

Az OCZ 48W-tal tud többet 12V-on, nem jelentősen erősebb. De a Corsair halkabb picit. A fesz stabilitásban. a Corsair nagyon jó, teszt.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29035) Itome


Itome
tag

Halihó!

Szeretnék új tápot venni, de nem tudom melyik lenne a "legjobb" választás (a legjobb ugye relatív)
Szal, jókat hallottam a Corsair tápokról, pl a VX450-ről, de ajánlották már az Enermax Liberty 400-at is. Véleményeket tudnátok mondani nekem ezekről?
Természetesen más megbízható tápok is érdekelnek, ilyesmi árfekvésben (~20k)

Előre is köszi! :))

(#29036) 14adam válasza Itome (#29035) üzenetére


14adam
addikt

Mind a kettő táp helyes választás.Az Enermax az halkabb egy picivel.Az Enermaxnak Enermax belseje van,ami az egyik legjobb a piacon.A Corsairnek Seasonic,ez is nagyon jó belső,a legjobbak közé sorolnám.
A Liberty az moduláris(lecsatolható kábelek)A vx az nem.

(#29037) Gyuri27 válasza 14adam (#29036) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha ez a régi liberty akkor nem halk. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#29038) bartucc válasza Itome (#29035) üzenetére


bartucc
addikt

Hát a liberty tudtommal nem a legújabb széria, inkább a Crosairt ajánlanám :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29039) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok,

Enermax Revolution tápcsaládról mi a véleményetek?

Üdv!

(#29040) Dyno válasza 14adam (#29014) üzenetére


Dyno
veterán

Tunningal is bírná neki......gondolom Q9300-as van neki az emg aztán nem kajál sokat.

(#29039) -XadAnuX+:Eléggé méretesek ezért nem sok embernek van, amúgy mihez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#29041) -XadAnuX+ válasza Dyno (#29040) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Nem az volt a kérdésem, hogy mihez kellene, hanem, hogy mi a véleményetek erről a tápcsaládról :K ;)

Üdv!

(#29042) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok
A HTPC-m be kellene egy csendes, jó táp. A gép fogyasztása kb max 65W lesz. Ha moduláris lenne az + pont de nem feltétlenül szükséges. Úgy 15-16k szánnék rá.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#29043) venember83 válasza gothic20 (#29042) üzenetére


venember83
nagyúr

CX400? Esetleg 330-as Seasonic.

(#29044) Dyno válasza -XadAnuX+ (#29041) üzenetére


Dyno
veterán

Vélemények vanna róla biztos, de tapasztalatok nem igazán és inkább azok kellenének......

Szerintem jó tápok halkak, mert egyet hallottam már de ennyi......magas hatásfokuak, megkapták az ezüst minősítést, de túl vannak méretezve sajnos.

(#29045) gothic20 válasza venember83 (#29043) üzenetére


gothic20
aktív tag

A cx400 egész jó és csak 14k . Seasonic 330-ast viszont csak egy helyen találtam17k-ért az kicsit sok. Néztem még egy FSP Everest 400W-os tápot moduláris 14.5k erről mi a véleményed?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#29046) venember83 válasza gothic20 (#29045) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem rossz, de nem az igazi, ha a halkság a fő szempont, a Corsair CX ebből a szempontból jobban teljesít.

(#29047) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv, véleményt/tapasztalatot szeretnék kérni a következő tápocskára:
OCZ StealthXStream 500W

(#29048) venember83 válasza Davidof92 (#29047) üzenetére


venember83
nagyúr

Képek alapján ugyanúgy FSP gyártmány, mint a hatszázas változat, ami nagyon jól sikerült táp. Szvsz mindenképp ajánlott, de én inkább a hatszázast venném, ennél nagyon spóroltak a kábelekkel. Csak 2 SATA és 4 db IDE csatlakozó? Kevés.

[ Szerkesztve ]

(#29049) bartucc válasza Davidof92 (#29047) üzenetére


bartucc
addikt

Jó tápok, FSP belsővel, de ebben a kategóriában kicsit jobb a Corsair CX-400, alig gyengébb 12V-on, de halkabb. De jó vétel ettől függetlenul az OCZ ;)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29050) bartucc válasza gothic20 (#29042) üzenetére


bartucc
addikt

Időlimit :(((

Hát sztem vmi kis HTPC-s tápot keress esetleg, lehet hogy alulterhelve lesz a Corsair. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.