Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Hequila válasza ROBERTOH (#1000) üzenetére


Hequila
őstag

Ha megfelelő teljesítményű a táp, akkor lehet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1002) ROBERTOH válasza Hequila (#1001) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi a választ!

ez a kedvenc aláírásom

(#1003) poffsoft válasza Hequila (#1001) üzenetére


poffsoft
addikt

üdv!
picit ez is off lehet:
300w-os kodegány nem erőlteti-e túl magát a köv konfigon(hosszú távon), ill mi a tápigénye vajon ennek:
2,4sepmron(+venti), a7v8x-x, r9550(+venti), 40gb +80gb maxtor dm8/dm9, lg dvd-rw, giga cd-rw 1,44 nec.
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1004) Amazonas válasza poffsoft (#1003) üzenetére


Amazonas
senior tag

300 W bőven elég.
Sőt. Hasonló konfigot vitt nekem is egy 300 W-os Codegen valamivel több mint két évig, vagyis a konfig jóval kevesebbet fogyasztott 300 W-nál.
/Codegen-t aztán lecseréltem, mert a rémtörténetek után félve kapcsoltam már be. Kipucoltam, és eltettem tartaléknak (narancs matricás, belül tisztességes méretű bordákkal)./

MOD: Mindenesetre Codegen helyett: [link].

[Szerkesztve]

(#1005) poffsoft válasza Amazonas (#1004) üzenetére


poffsoft
addikt

[kép]
megnyugtattál. :)

[ Szerkesztve ]

(#1006) EQMontoya válasza poffsoft (#1003) üzenetére


EQMontoya
veterán

350es fsp-t vegyél, bőven elég a 300as táp is, csak azt má nem nagyon lehet kapni a márkásabbak közül.

Same rules apply!

(#1007) poffsoft válasza EQMontoya (#1006) üzenetére


poffsoft
addikt

:DDD :R köcce!
A táp adott, a konfig lett berhálva!
Ez egy sikeres kérdésem volt, asszem! :)

[ Szerkesztve ]

(#1008) Amazonas válasza poffsoft (#1005) üzenetére


Amazonas
senior tag

Viszont ha száll a táp, akkor sanszos hogy viszi magával a gépet is.
Ja meg tud „csendes gyilkosságot” is: pl. nem fog neked szólni, hogy „Öreg, 12 V helyett jó ideje atom mást tolok a winchester-eidnek!” :)

(#1009) poffsoft válasza Amazonas (#1008) üzenetére


poffsoft
addikt

most mit mondjak? Sulinet.
azér everest nyöszörög, ha elmásznak a feszek, enm ? vagy az teljesen más kör, az a 12v?

[ Szerkesztve ]

(#1010) old gray válasza Szten Márs (#998) üzenetére


old gray
addikt

Hequila:

Oké, oké nem kell leharapni a fejem, gyorsan kellett cselekedni és ez a táp volt kéznél. :B
A codegen helyett meg jön holnap egy FSP 350W.

Szten Márs: kérek majd másik sata-s hdd-t, ogy kipróbáljam. De hogyan jön képbe az, hogy PATA vagy SATA ebben az esetben? Am. kipróbáltam sata csatival (sata-pata átalakítóval) ill. a hagyományos tápcsatival is, eredmény u.az.

Lehet a maxtor annyival többet kajálna, hogy azt nem bírná, a wd-t meg igen?
Még annyit fogok kipróbálni, hogy az én gépembe teszem bele a maxtort, hátha.
Igaz a probléma ettől nem oldódik meg. Hibás a táp vagy nem szerintetek?

Poffsoft: hogy a 3,14csába bírod 3 óra alvással? :U

[Szerkesztve]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1011) Ebit válasza old gray (#1010) üzenetére


Ebit
addikt

Azt irtad, hogy ha részenként rakod össze, egy vinyo okozza a problémát, még ha másik gépben megy is valami nem korrektezzel a hdd-vel.

(#1012) Deathmatch válasza venember83 (#996) üzenetére


Deathmatch
tag

Tudom hogy annyit írtam először! Csak közben picit változott a helyzet! :F :(

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#1013) old gray válasza Ebit (#1011) üzenetére


old gray
addikt

A saját gépemben is volt a maxtor, ott simán működött, formáztam stb.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1014) Ebit válasza old gray (#1013) üzenetére


Ebit
addikt

Sajna, lehet valami alaplap, táp, és vinyo közötti probléma/és csak az űj konfignál jelentkezik/

[Szerkesztve]

(#1015) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

A következő konfihoz : Gigabyte K8N-NF9 alaplap, AMD Athlon64 939 3000+,Sapphire X700 pro 128 MB,80 GB winyó,(bővítve lesz), két optikai meghajtó, 1024 MB Kingmax ram
kinéztem 1 FSP Bluestorm II tápot , csak nem tudom hogy mekkora legyen (350 vagy 400 W). Vagy még láttam egy Zalmant is :Zalman 360B-APC 360W. Szerintetek melyik a jó választás. Elég a 350 W?

Köszi!

(#1016) venember83 válasza SOAD19 (#1015) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

350 eleg, barmelyik jo valasztas. En szvsz ha nem sokkal dragabb, akkor valszeg a Zalmant vennem, de mindenkepp kikapcsolnam mindig hatul shutdown utan :DDD A zajt leszamitva amit sok esetben stand-by-ban kiad, nagyon jo kis tap s elvileg tobb helyen mar eleg olcson hozza lehet jutni.

[Szerkesztve]

(#1017) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan tápot ajánlani aminek a 12V-os ága igen jó? Tuninghoz kellene Quad 6600 procihoz.Lenne még mellette egy 8800GTS, 3 winyó. Olyan 600W körülire gondoltam.
Kérdem én ezt azért mert a mostani Enermax 470W-os tápom úgy néz ki nem bírta a tuningot,a 4 pin-es csatinál elkezdett furcsán ciceregni,én nem nagyon törődtem ezzel,azt hittem valami kondi az alaplapon,de kiderült hogy nem. Vízhűtésemet szereltem és szétszedtem a gépet,akkor vettem észre hogy meg van égve a 4 pin-es csati és a belőle jövő kábelek. Pontosabban csak be van barnulva. :O
Köszönöm előre is . :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1018) Savage5 válasza vazimódó (#1017) üzenetére


Savage5
senior tag

Egy 600W-os FSP Epsilon? De lehet ám, hogy csak valami kontakthiba miatt barnult be a 4 Pin...

...

(#1019) vazimódó válasza Savage5 (#1018) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszönöm a választ. :R Másik tápos topikban azt mondták hogy valszeg eloxidálódott vagy a lapon vagy a tápon lévő csati és ettől nőtt meg az ellenállás ami hőtermeléshez és így barnuláshoz vezetett.Ki lehet cserélni a 4 pin-es csatit?Nem ismersz valami szakit itt a PH-n? :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1020) venember83 válasza vazimódó (#1019) üzenetére


venember83
nagyúr

stol, Csaba_20_, didyman, strictly random sorrendben irtam :))

(#1021) vazimódó válasza venember83 (#1020) üzenetére


vazimódó
senior tag

:R :R :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1022) Savage5 válasza vazimódó (#1019) üzenetére


Savage5
senior tag

Természetesen (szerintem) ki lehet, ahogy egy pár kondenzátort is az alaplapon, de igazi szakemberrel, villanyszerelővel kell csináltatni. Kondenzátort nekem már cserélt a szomszéd (villanyos), azzal talán már én is boldogulnék, de ilyet nem tudom, hogy rá mernék-e bízni... Itt PH!-n nem sok embert ismerek, aki ilyennel foglalkozna, talán stol vagy Csaba_20_, de nem merek semmi biztosat kijelenteni, mert még a végén én kapom a lehurrogást. Kérdezd meg tőlük, max. kapsz egy NEM választ...

...

(#1023) venember83 válasza venember83 (#1020) üzenetére


venember83
nagyúr

shoot, Hequila is valahogy meg kene maradjon az agyamban vegre :W

(#1024) Savage5 válasza venember83 (#1023) üzenetére


Savage5
senior tag

didyman nekem sem ugrott be. :B:U

...

(#1025) vazimódó


vazimódó
senior tag

Köszönöm srácok.
Stol-al felveszem a kapcsolatot. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1026) Hequila válasza venember83 (#1023) üzenetére


Hequila
őstag

Azért én nem vagyok akkora szaki, csak osztom itt az észt! :D
mod: de talán egy madzagcserével én is megbírkóznék! :)


[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1027) venember83 válasza Hequila (#1026) üzenetére


venember83
nagyúr

Azert jobban ertesz hozza mint nagyon sok eszoszto innen, beleertve magamat is! :B
mod: off

[Szerkesztve]

(#1028) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hali mindenkinek!

Jövök a hülye kérdéseimmel megint :D
Szóval az már biztos,a múltkori kiokosításotok alapján,hogy Corsair tápot veszek. Valószínűleg az 500-ast. Viszont közben találtam egy érdekes darabot:

HP-szervertáp,800W,és van benne kraft rendesen: 55A a 12V-os ágon. 12es venti van benne,amit max lecserélnék egy halkabbra,ha nem elég halk.

Kérdésem az lenne,hogy értelmes-e ilyet venni (azontúl,hogy kissé túlméretezett a teljesítménye),vagy marhaság az egész,és vegyek szépen Corsairt? :D

Ilyesmi egyébként:
800W Hot-Plug Redundant Power Supply Proliant DL580 G2[link]
Input: 200-240V, 50/60Hz 6A
Output:12V 55A, 5V 30A, 3.3V 40A

Series: ESP114
Part No: 192147-001
Spare No: 192201-001


Mondjuk az még kérdéses,hogy van-e neki minden olyancsatlakozója ami azért szükséges egy desktop konfighoz :U csak úgy egyáltalán kérdezem,hogy érdemes-e vele foglalkozni....

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1029) rankesz válasza Nyugdíjas (#1028) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem jó lesz neked az a Corsair 520as is bőven, felesleges túlzásba esni...

MOD: bár jónak mondom... :))

[Szerkesztve]

(#1030) rankesz


rankesz
veterán

Nekem az lenne a kérdésem hogy ajánlott-e kicserélnem a jelenlegi 380-as Enermax tápom ha megjön a 8800GTX?
q6600quazán, 4g ram 1 odd 2 hdd+ majd a héten egy 8800gtx. Tuningolni szeretném a gépet, szerintetek elég lesz a tápom vagy vegyek egy 520as Corsairt én is?

Köszi
Rankesz

(#1031) old gray válasza Ebit (#1014) üzenetére


old gray
addikt

Nem tudom, hogy mi lehet a gond, de a 2 konfigban a 2 táp felcserélése megoldotta a problémát.

Többet kajálna egy X2 3800+ / agp 7800GS mint egy 3700+ san diego / pcie x1950Pro???
Vagy létezik olyan, hogy terheléselosztás és egy sata I-es 160GB/8MB maxtor többet fogyaszt mint egy pata 250GB/8MB wd egy adott kivezetésen???

[Szerkesztve]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1032) Savage5 válasza rankesz (#1030) üzenetére


Savage5
senior tag

Szerintem 4 magos CPU-ra meg 8800-ra, főleg GTX-re elkél egy 500W, vagy afölötti táp mindenképp, pláne, ha még tuning is lesz. :U

...

(#1033) venember83 válasza rankesz (#1030) üzenetére


venember83
nagyúr

Kiprobalod, ha minden rendben, akkor minek cserelni? Szerintem eleg kene legyen, bar nem tudom pontosan milyen ATX-szabvanynak felel meg az az Enermax.

Nyugdijas: szerver tapok azok nagyon minosegiek, de nem biztos, h desktopra jo megoldas. Venticseret nem ajanlom, azt a tapot ugy terveztek, h az a levegoszallitasu venti legyen benne, nem tanacsos kisebbre teljesitmenyu ventire cserelni, s ugye foleg akkor halkabb 1 venti ha kevesebb levegot szallit. En inkabb a Corsairt vennem,bar mondom, az a szerver tap is nagyon jo minosegu. Kerdes mondjuk, h a szerver tap mennyire orul ha 95%ban csak a 12v-ot terheled, tul sok ismeretlenes szvsz az a szervertap (szamomra), de lelked rajta, azt veszed amelyiket akarod. Kulonben az a HP tap valszeg Lite-On gyartmany, ami nem rossz ;)

Savage5: nezd meg az elso hsz-t, nem fogyaszt olyan rengeteget se a GTX se a c2d, a kentsfield meg ugye csak 1 sima c2d megduplazva, szoval semmi ok 500as tapot venni.... Max ha szemelyes okokbol nagyon vagyik mar egyre :))

[Szerkesztve]

(#1034) Nyugdíjas válasza venember83 (#1033) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszi a választ. Igen,nekem is ezért kétséges a dolog,hogy túlsok ismeretlenes az egyenlet :D
Főleg én a vízhűtés miatt hangra is eléggé rámegyek. Egy szervertáp meg nem nagyon hiszem hogy halk lenne. Legalábbis nem annyira amennyire nekem kell.
Venticsere: egy 5let volt,nyilván alaposan utánajárnék,mielőtt megejtem.

Plusz ami tényleg valószínű,hogy nem lesz rajta pl. PCI-e csati (bár lehet valamiből lehetséges az átalakítása,nemtom azon mennyi fesz jön? 5V?)...
No mind1,meglátom mit jelez vissza a srác a szervertáppal kapcsolatban,aztán még lehet annak fényében futok itt vele egy kört,remélem akkor is segítő fülekre,illetve szemekre :D találok....

Köszi még1x :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1035) Savage5 válasza venember83 (#1033) üzenetére


Savage5
senior tag

Hmm, jogos, most nézem a négymagos teszteket netszerte és tényleg nem horrorisztikus a fogyasztás, pedig nagyobbra emlékeztem. A 8800-ra majdnem írtam, hogy mi van, ha később betesz mégegyet a már meglévő mellé, mert ugye SLI póver, de Intel meg az SLI... :U Náluk a CrossFire a powaa, márha a lap is támogatja.

...

(#1036) venember83 válasza Nyugdíjas (#1034) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha hang is fontos, mert vizhutes lesz, akkor szvsz nem erdemes a szervertappal foglalkozni, nem fogod tudni biztonsagosan elhalkitani, szerintem. Jo kis S-flex venti jo lenne, de valszeg ha max fordulaton is menne, megsulne az a tap elobb/utobb. Raadasul 5 ev gari van a Corsairre, ezt se uebereli semmilyen mas gyarto, max AcBel Polytech-ek adnak ugyanennyit a sajat nev alatt forgalmazott tapjaikra, de olyat aztan jo sokaig kereshetsz a kis magyar honban...

Savage5: SLI meg CF mintha vakvagany lenne, jelenlegi driverekkel nagyob sok a sz.pas, folyton jonnek a hirek, h ATi ker elnezest ezert a hibaert, nVidia dolgozik a vmilyen problem megoldasan, dx10 fronton nem kepesek normalis drivereket megirni 1 kartyara, hat meg ha kettorol van szo... Meg ha megy is, nem nyujt 2szeres teljesitmenyt, szoval felejtos, szvsz.


[Szerkesztve]

(#1037) Nyugdíjas válasza venember83 (#1036) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ja,mosmár mindenestre megvárom a fejleményeket vele,de nekem is a corsair felé húz a szívem :) Csak olyan jó hallani is már azt a 800W-ot :D Jó,persze ez csak hülyeség

Amúgy víz az már van,szóval nem szeretném elrontani az összképet/hanghatást egy hangos táppal (igazából ezért is cserélem le a coolink tápomat)... Nagyon háklis lettem mostanába a hangokra :D ,nem nagyon szeretek hinni olyan megállapításoknak,hogy mi a halk,mert ezt elég eltérően ítélik meg emberkék,tapasztalatom szerint. Gyártói adatok meg végképp....
De eddig Seasonic/corsairt egybehangzóan elég halknak mondták... :U

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1038) Savage5 válasza venember83 (#1036) üzenetére


Savage5
senior tag

Erre is bólintani tudok, de szerintem jó lenne mindkét technológia, ha nem az menne a 2 gyártó között, mint az oviban, hogy ''nekem úgyis jobb van, vagy jobb lesz :P'', ilyen feszített tempónál nem csodálkozok a rakatszám felbukkanó hibákon. Az is természetes, hogy nem 100%-ot hoz a sebességen a Dual VGA-s móka. Eleinte így volt ez a 64 bites processzorokkal meg a DDR2-vel is, de ha ezeket sikerült kikovácsolni, akkor remélem, hogy VGA-téren is összedobnak valami kézzelfoghatót.
Vagy ne legyek ennyire optimista? Mert kíváncsi leszek a nemsokára érkező 8700-ra, ha ez lesz a neve, meg az AMD hasonló kategóriás megoldására, ha valamit fel tudnak mutatni számomra, akkor beruházok egy új rendszerbe.

...

(#1039) Ebit válasza old gray (#1031) üzenetére


Ebit
addikt

terheléselosztás - úgy terhelték egymást, hogy az problémát okozottm remélhetőleg nem valami meghibásodás előjele.

(#1040) darvak


darvak
senior tag

Szasztok!
Fogalmam sincs a tápokról,de kb mennyitől kezdődnek a passzív.igazán jó hatásfokú tápok?
Mondjuk mennyibe fájba 1 olyan táp passzív illetve sima ventis tápból,ha mondjuk a következő generációs gépekhez gondoljuk?vagyis több gépet is kiszolgálna.
köszi,üdv :))

(#1041) venember83 válasza darvak (#1040) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

[link] - passziv, tuti eleg kov generacionak

[link] vagy [link] - ventis, tuti eleg kov generacionak

[link] - illetve ugyancsak ventis, rendkivul halk, bitang eros, modularis, jelenlegi kedvencem :B

Szivesen.

Savage5: 300as Zen sajnos felejtos, sokak gepet el se inditja, mert nem tudjak elegge leterhelni, illetve nem nema, mert cicereg, kellemetlen meglepetes.

[Szerkesztve]

(#1042) Savage5 válasza darvak (#1040) üzenetére


Savage5
senior tag

[link], [link], mint passzív, [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], mint aktívok. Olvass, mérlegelj, hogy milyen konfigurációt építesz, válassz...

[Szerkesztve]

...

(#1043) Savage5 válasza venember83 (#1041) üzenetére


Savage5
senior tag

Sajnos ahhoz nem volt élőben szerencsém, de erre sem gondoltam, hogy azt nem lehet leterhelni annyira, hogy elinduljon. :Y Remélem, hogy 400-asnál valahogy kiküszöbölték ezt, mert én is elkezdtem gondolkozni rajta, szeretnék halkítani a gépemen, amennyire csak lehet (persze nem magam miatt, én nem vagyok annyira háklis a zajra). :)

[Szerkesztve]

...

(#1044) darvak


darvak
senior tag

Kösz szépen srácok,ezeket átnézni eltart 1 ideig, szasztok. :C

(#1045) Savage5 válasza darvak (#1044) üzenetére


Savage5
senior tag

Olvasd csak, sokat lehet okulni, tanulni belőlük, megéri. :))

...

(#1046) venember83 válasza Savage5 (#1043) üzenetére


venember83
nagyúr

Olvasd el a 400as tesztjet s rajossz, h kikuszoboltek-e ;) De szvsz kar annyit kiadni 1 gep halkitasara, hacsak nem full passziv vagy vizhuteses a gep, mert 1 FSP BlueStormII - GreenPower, Zalman zm360b-aps, Seasonic S12 (barmelyik generacio) is rendkivul halk, sokkal de sokkal olcsobban, s akkor csak a viszonylag olcsobb kategoria kepviseloit emlitettem.

A linkelt 300as Zen tesztjenel nezegesd a hozzaszolasokat, tanulsagosak.

(#1047) old gray válasza Ebit (#1039) üzenetére


old gray
addikt

Köszi az infokat! :R

Rem. semmi komoly, nem szeretném ha elfüstölne a gépem.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1048) darvak


darvak
senior tag

[link]

A Zalman ZM360B-APS akkor 433W-ot teljesít?Ezt jelenti :F üdv

[Szerkesztve]

(#1049) venember83 válasza darvak (#1048) üzenetére


venember83
nagyúr

nem, elvileg 360 wattot ad tovabb a szamitogepnek, de kozben tobbet vesz fel a konnektorbol, mivel van veszteseg az aram atalakitasanal, ez a veszteseg hove alakul s emiatt melegszik a tap.

433Wattot vesz fel a konnektorbol, ennek 85%a megy a gepnek (~368 watt), tobbi 15% veszteseg, ho formajaban a venti segitsegevel tavozik a tapbol s hideg teli esteken bemelegiti a szobat.

[Szerkesztve]

(#1050) darvak válasza venember83 (#1049) üzenetére


darvak
senior tag

Mondasz valamit,igen így logikus. :DD
Akkor most konkrét leszek a ZALMAN ZM360B-APS jobb -e a FSP GreenPower FSP400-60GLN-nél???
Hehe,üdv :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.