Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) volvoguy válasza Szten Márs (#8849) üzenetére


volvoguy
addikt

hát nyilván az a hiteles, amit a mérőmüszerrel te magad mérsz meg. ezekszerint a bios is hamis iylen téren?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8852) Traxx válasza cilo9 (#8850) üzenetére


Traxx
őstag

FSP Bluestorm II
Zalman 360B-APS
Corsair VX450
Seasonic S12 II 380 vagy 430W-os tápja (bár talán ezek a legborsosabbak, és kevés helyen kapni).

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8853) pentax7


pentax7
csendes tag

8000ezer körül dir tápot vegyetek

(#8854) szacsee válasza pentax7 (#8853) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ides ecsém ha nem hagyod abba, horpadni fog a homlokod... :P
Lötték a pizsamát, mennyé aludni... :((
Légyszíves a játékos topikokba szemetelj, azt is hozzászólásnak veszi a RI/OS motor.
Minden tiszteletem, ha hallgatsz az uccsó mondatra.. :K
Lécci...lécci... :R

(#8855) Szten Márs válasza volvoguy (#8851) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, a BIOS is, egyébként meg első hozzászólásban ott van ;)

(#8856) cilo9 válasza Traxx (#8852) üzenetére


cilo9
aktív tag

Köszi Traxx! :R

Holnap bevetem a goglét, megnézem mit tudnak. Ha tudtok még párat mondani, szívesen veszem a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#8857) Füge007 válasza Traxx (#8852) üzenetére


Füge007
senior tag

Seasonic S12 II 380 vagy 430W-os tápja (bár talán ezek a legborsosabbak, és kevés helyen kapni).

Viszont évekig jók (az enyémre 3 év gari van), és szinte hangtalanok. Én is morogtam az ár miatt, de nem csalódtam benne, a konfigom nem két fillér volt, és nem mindegy mi látja el szuflával ;)

A többi táp is nagyon jó, a kolléga szereti a minőséget és nagyon igaza van :R

[ Szerkesztve ]

Füge

(#8858) diegho válasza pentax7 (#8853) üzenetére


diegho
nagyúr

takarodj már el innen te... már bebizonyítottad, hogy totál semmi közöd az informatikához, ezzel a hozzászólásoddal fel is tetted a pontot az i-re. ajánlgass csak védelem nélküli tápot okoska... remélem te is ilyent használsz... ha egyátalán van géped... bár ha van is nem hinném, hogy láttad már belülről :DD

(#8859) KMT


KMT
addikt

Nem kéne pentax hsz-eire reagálni, hátha abbahagyja. De úgy is valaki beszól neki.
Ban? ;]

(#8860) tibi.szabo válasza pentax7 (#8853) üzenetére


tibi.szabo
tag

ÉS azt hol kapok?
segitesz???
Benned és a szaktudásodban bizok :C :C

(#8861) Grungy


Grungy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Új tápegységet szeretnék vásárolni a régi gépemhez, mert Vga cserét tervezek ( pixel shader támogatás miatt) és tapasztalatból tudom hogy a jelenlegi táp ami egy acorp 300W ( tudom, tudom papírnehezéknek való szemét, de már 5-6 éve jól működik kop-kop) már nem igazán bírja az "újabb" Vga-kat( 6600Gt-vel teszteltem). Márkásabb tápokra godolok amik kompatibilisek a jelenlegi géppel.

Jelenlegi konfig: socket 370-es alaplap (ACORP 694TA, VIA VT82C694X pro133 chipset)
1.3@1.5 tualatin proci
768MB Kingston Pc 133 cl3
Asus Geforce4Ti 4200 128Mb 4x Agp
160Gb hdd
Pioneer 112D DVD-író
Sound Blaster Audigy hk.
Logitech Rx1000 egér
Usb hub
bill, hangfalak...
és a geforce 6xxx vagy a 7xxx szériábol szeretnék választani ( tudom hogy nem tudná rendesen kihajatani a gép, de csak Shader model 3.0 miatt kéne).

"It's better to burn out, than to fade away" - Kurt Cobain

(#8862) volvoguy válasza Szten Márs (#8855) üzenetére


volvoguy
addikt

na majd egyszer beszerzek iylen mérőt, apámnak tuti van, aztán majd összehasonlitom....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8863) nyunyu válasza Grungy (#8861) üzenetére


nyunyu
félisten

Multkor anyam CUBX-E+Celeron800-abol halt ki a tap, aztan probaltak Chieftec GPS350-nel eletrekelteni, de meg se nyikkant.
Videki boltban meg Deer 400-as volt a legkomolyabb tap, amivel egyaltalan be lehetett kapcsolni.
(Talan egy fokkal jobb, mint a Codegen, LCPower, ami meg lett volna nekik raktaron :( )

FSP 350PNF-fel egyaltalan elindulnak az ilyen regi lapok?
Bolt persze FSPt nem tart, mert a nepek az occsot keresik. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8864) diegho válasza nyunyu (#8863) üzenetére


diegho
nagyúr

szerezz egy ultra power tápot 320-as bőven elég és csendesebb mint bármelyik másik, létező legjobb hűtési megoldással és persze fsp belsővel. régi gépekhez tökéletes, 3 évig nyúztam egyet, nem értem ilyen hűtést miért nem csinálnak a nagyok, sokkal jobb megoldás lenne mint a 12 centis szutykok...

(#8865) pentax7 válasza Grungy (#8861) üzenetére


pentax7
csendes tag

dir tápot vegyél ha nincs lé 6-8 ezer körül 400w

(#8866) diegho


diegho
nagyúr

na jó bannoltatom.

(#8867) Amazonas válasza diegho (#8866) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ideje volt.

(#8868) rudi válasza pentax7 (#8865) üzenetére


rudi
nagyúr

Meg tudod indokolni, miért vegyen Deer (gondolom ezt jelenti a "dir") tápot, különösen 6-800 Ft környékén, ahol már egészen jó FSP-k vannak? Igaz, nagyjából egy éve láttam belülről Deer tápot, de ami előtte a kezemben volt, az finomanszólva sem volt a toppon a saját árkategóriájában. Nem mondom, hogy azóta nem javulhatott azóta a minőségük, de valahogy nehezen tudom elhinni, hogy utolérték volna mondjuk az FSP-t vagy a Chieftecet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8869) diegho


diegho
nagyúr

amúgy aki nem ismerné az ultra power-t annak itt egy kép, hogy miért is a legjobb hűtési megoldás ez. 2 venti, egy elöl egy hátul, tökéletes légmozgás a táp minden pontján. ráadásul mindez nagyon halkan is megvalósítható. régi gépekhez tökéletes választás, mivel 12V-os ága 15A-es, viszont 3.3 és 5v-on a régi erős felépítés.

(#8870) Grungy válasza diegho (#8864) üzenetére


Grungy
csendes tag

köszonöm a segítséget. Esetleg tudnál pontos modellmegnevezést írni ha ez nem probléma?Lehet még üzletekben kapni újat?( google-ban rákerestem, de nem nagyon találtam régebbi típust)

"It's better to burn out, than to fade away" - Kurt Cobain

(#8871) Szten Márs válasza rudi (#8868) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Úgysem fog válaszolni... minden "akkor magyarázd már meg miért is mondtad azt, amit" kérdést teljesen ignorál...
MOD: amúgy érdemes visszaolvasnod, hogy lásd az eddigi pályafutását, hidd el megéri.

[ Szerkesztve ]

(#8872) Armando_19 válasza rudi (#8868) üzenetére


Armando_19
őstag

áá, ne is próbálkozz nála szerintem. Én már próbáltam neki szépen elmagyarázni, hogy miről is szól az indoklás, példálóztam, mutogattam ezt azt, meséltem személyes tapasztaltot, de semmi eredménye sajna.

(#8873) diegho válasza Grungy (#8870) üzenetére


diegho
nagyúr

Ultra Power 400W ALU pl. itt kapsz is igaz kb annyi mint egy új fsp, de ezzel tuti mennek a régi gépek is.

(#8874) lujo10


lujo10
aktív tag

Hi!

Elkelne egy kis infó. Az egyik cég kínálatában ezt láttam:
Chieftec Delta 450W 12 cm PFC
termékleírás semmi. Nézem a Chieftec honlapot, semmi Delta (van Smart és Green). Szerintetek akkor ez a Delta miféle jószág lehet ?

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8875) diegho válasza lujo10 (#8874) üzenetére


diegho
nagyúr

GPS előtag = Delta belső

hogy milyen? jó is meg rossz is. a belső jó, csak nem szeretei a kvázi szinuszos ups-eket. a táp pedig tudásához képest drága és hangos. fsp 400w pnf olcsóbb, erősebb, halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#8876) Kazimír válasza Szten Márs (#8871) üzenetére


Kazimír
őstag

én a #8853-tól csapkodom már egy ideje az asztalt a röhögéstől. 8 millió egy tápért :DDD :(((

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#8877) diegho


diegho
nagyúr

ultra power ház 400w-os táppal 4650+áfa :F na egy ilyent hozok jövő héten és megnézem mi ez, mert ha az fsp belsős táp van benne akkor olcsóbb gépekbe tökéletes lesz.

(#8878) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. az oké, hogy sem a bios, sem a szoftverek nem mutatnak rendes feszültségértékeket. bár én ugy gondoltam, hogy a BIOS-nak illene, mivel az az alapalapon van, és több köze lenne a valós értékek mutatásához, mont pl. az everestnek. de nem.
az oké hogy a feszt. egyiksem mutatja pontosan, de a hőmérséklettel hogy állnak? vagy célszerübb berakni a gépbe egy szobahőmérőt?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8879) lujo10 válasza diegho (#8875) üzenetére


lujo10
aktív tag

Köszi az infót !

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8880) rudi válasza Szten Márs (#8871) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, pedig ez egy olyan hely, ahol a "hogyan" és "mit" mellett különösen kíváncsiak az emberek a "miértre" is. Mint a matekban, egy állítás vagy tétel semmit sem ér bizonyítás nélkül.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8881) Superman válasza diegho (#8840) üzenetére


Superman
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, mondtam, félig tréfásan írtam, amit írtam. Ezt jelezték a szmájlik is. Mindenki felfogta, egyedül te nem tudtál normálisan válaszolni. :D Hát sajnálom, szerintem nincs humorérzéked, egyébként a boltos topikban is látszik a hozzáállásod. Egyébként meg Szten Mars-tól eltekintve te is csak a saját meggyőződésedet sugallod, szakmai érvek nélkül.
Mint leírtam, sosem dőltem be a marketingnek, de gondolom szerinted fölöslegesen gyártják ezeket a tápokat. Vagy te még 5 évig elleszel egy 350wattossal? Mert megérdemled, gondolom...

Peace.

[ Szerkesztve ]

(#8882) Superman válasza diegho (#8840) üzenetére


Superman
nagyúr

--------------------

[ Szerkesztve ]

(#8883) simi01


simi01
csendes tag

Hi!

konfig:
Gigabite ga m56 s-s3
2X1gb ddr2 800 ram
GF 8600GT OC
Amd A64X2 4400+
Codegen 400W os áp.......

A problémáim a következők:A gépem játék közben újraindul,lefagy illetve csak akkor kezel a dual c memórivezérlést ha a memóriának adok plusz feszt,illetve ha nem akkor el sem indul,ha a proci feszültségen emelek a gép meg se makkanik c-mos reset után igen.Okozhatja a táp eza problémát.ramot??? már cseréltem tehát nem tudom??milyet édemes venn??Ezt ajánlották sokan: FSP ATX-400PNF, 400W, ATX/EATX, OEM vélemény?

(#8884) diegho válasza Superman (#8881) üzenetére


diegho
nagyúr

milyen szakmai érveket mondjak, mond kérlek.
a boltos topicban is látszik a hozzáállásom? látszik soha nem dolgoztál még ilyen szaküzletben, reméljük nem is fogsz :D
miben fogadunk, hogy 5 év múlva ugyanúgy elég lesz egy felső kategórás géphez tuning nélkül a 350-es minőségi táp mint most? (sőt lehet akkorra már tuningal is elég lesz) kiváncsian várom mi mellett/ellen kéne nekem szakmai érveket felmutatnom.

(#8885) Traxx válasza diegho (#8873) üzenetére


Traxx
őstag

Hurrá :C A régi gépemet amúgy is oda szeretném adni másnak, csak az alaplapomnak köll a -5 V, és nem ártana lecserélni a jelenlegi tápot, mert üvölt, mint a sakál. Ilyen táp meg ugye nem igazán van, ami minőségi is...Mercuryt meg hagyjuk.

Ha FSP belsős, akkor teljesen bódottá vala :DD Köszi

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8886) diegho válasza Traxx (#8885) üzenetére


diegho
nagyúr

igen a régi fsp belsőt használják, legalábbis amikor én hoztam még őket akkor mind fsp belsős volt. a jó öreg 3.3 és 5V-ra kihegyezett széria ultra halk ventikkel, amiknek állítható a fordulatszáma manuálisan (auton nagyon keveset pörög totál hangtalan)

[ Szerkesztve ]

(#8887) diegho válasza simi01 (#8883) üzenetére


diegho
nagyúr

az a "táp" bármelyik pillanatban kinyírhatja az egész gépedet, szóval vegyél gyorsan egy 350w fsp pnf-et, vagy a 400-ast amelyiket előbb kapsz.

(#8888) DewiL válasza Superman (#8881) üzenetére


DewiL
senior tag

"Mint leírtam, sosem dőltem be a marketingnek, de gondolom szerinted fölöslegesen gyártják ezeket a tápokat"

neharagudj de desktop vonalon semmi létjogosultsága nincsen az 1000W-os (körüli) tápoknak
egyik gyártó elkezdte a többi meg megy utánna mert milyne az már hogy neki nincs 1kW körüli tápja

és igen ha nem is 350 de maximum 450W os táp később is bőven elég lesz mindenre mivel a gyártás technológia is fejlődik és a gyártók remélhetőleg még jobban arra fognak törekedni hogy energia takarékos alkatrészeket gyártsanak

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8889) diegho válasza DewiL (#8888) üzenetére


diegho
nagyúr

erre legjobb példa ha megnézünk egy régi 830D procit meg egy mostani e8400-at, nagyából felét fogyasztja terhelve, tehát nem ment fel semmit a fogyasztás alapórajelen, sőt csökkent. az intel és az amd terveiben is első szerep a fogyasztás csökkentése, nvidia is ezen dolgozik, szóval 350w-os táp egy egy kártyás gépet a jövőben is ki fog szolgállni teljes mértékben tuning nélkül.

(#8890) DewiL válasza diegho (#8889) üzenetére


DewiL
senior tag

én is ezt mondtam :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8891) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Belefutottam egy Sirtec Xtreme Silencer 360W-os tápba, újonnan 6k mustárban.
Rákerestem a fórumban és írtatok hideget-meleget a Sirtec-ekről, érdemes ezzel foglalkozni, vagy maradjak az FSP 350PNF-nél? (Többet nem szeretnék tápra költeni)

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8892) cilo9 válasza Traxx (#8852) üzenetére


cilo9
aktív tag

Na meglett a kiszemelt áldozat, helyesebben délután lesz meg. 12kért a Corsair VX450-es majdnem 5 év garival. Remélem tényleg halk lesz a jószág!

Tudjátok esetleg, hogy Alpine Arctic 7-es (775-ös) proci hütő, hány dB zajt bocsát ki. Mindenhol így irják a zajszintet: 0,6 sone...ez nekem nem sokat mond!

Üdv, Cilo

(#8893) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megrendeltem az FSP ATX-350PNF tápot.Remélem jó lesz.Ahogy látom még egy 3870 X2 rendszert is elvinne. :))

[ Szerkesztve ]

(#8894) DewiL válasza as_Rock (#8891) üzenetére


DewiL
senior tag

az FSP jobb választás

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8895) nyunyu válasza cilo9 (#8892) üzenetére


nyunyu
félisten

33.22*log10(0.6)+28=20.63dB
De mivel a sone sulyozva van az emberi ful frekvenciaerzekenysegevel, mig a dB skala nincs emiatt +/-2dB elteres lehetseges.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8896) diegho válasza cilo9 (#8892) üzenetére


diegho
nagyúr

megnéztem most a dobozát azon is ez szerepel meg hogy 900-2000rpm szóval halk. nem fogod hallani.

(#8897) zolynet


zolynet
addikt

Mi a különbség a két FPS között? (a csatlakozókon kívül)
FSP 500W ATX/EATX tápegység (FSP500-60GLC)
vs
FSP Blue Storm II 500W tápegység BOX
árban a bluestorm 1K-val olcsóbb
melyiket preferáljátok? :F

Life is too short to stay stock!

(#8898) nyunyu válasza zolynet (#8897) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg ugyanaz az elektronika van bennuk, csak a GLC 8 centis ventivel van szerelve, meg mezei tap kinezete van, nem csilivili kek, meg nincs kabelharisnya.

Szoval a BS2 jobb vetel nala, plane ha az az olcsobb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8899) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

Nemrég vettem egy Antec NSK2480 házat, amiben 380W-os (állítólag 80+) táp van. Viszont a +5V-os ág feszültsége 5,43V. Ez nem gáz? :F

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8900) diegho válasza Satan_Claus (#8899) üzenetére


diegho
nagyúr

kimérted multiméterrel vagy bementél biosba és megnézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.