Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) gyáliSanyi válasza toro22 (#9750) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Na akkor mégegyszer:
A tápom 450-es, de 250-et vesz fel alapesetben.

A kérdésem az, hogy ez akkor egy óra alatt hány kWh?

Live poor, die ritch.

(#9752) forceberg válasza gyáliSanyi (#9751) üzenetére


forceberg
veterán

Honnan tudod, hogy annyit vesz fel?
250W ---> 1 óra alatt:0,25kWh. Tehát 4 óra alatt eszik meg 1kWh-t.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9753) ataribalint


ataribalint
csendes tag

Sziasztok!

Én szeretnék venni a gépembe egy MOduláris tápegységet, mert a moddingolásnál véleményem szerint zavaró a sok kábel, még ha azok le is vannak harisnyázva, ezért szeretném a Moduláris megoldást, hogy csak a szükséges kábelek legyenek "láthatóak" és csak azok legyenek a tápon.

nekem 20-25 Ft értékben 3 táp lenne kilátásban!

1. CORSAIR - HX520
2. COOLERMASTER - Real Power RS-520-ASAA-A1
3. CHIEFTEC - CFT-560-A12C

a PH! s Elit véleményét kérdezném, vagy azokat akik otthonosan vannak a témában, hogy melyiket érdemes megvenni...

Válaszotokat előre is köszi!

(#9754) bandus válasza ataribalint (#9753) üzenetére


bandus
veterán

én a corsair hx-520, at venném ;) seasonic bél van benne, nem foghatsz mellé :) a chieftecet nem tudom, a cm-ben acbel polytec van emlékeim szerint, ami szintén nem rossz, de akkoris a corsair a legjobb. szvsz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9755) SimonYana válasza ataribalint (#9753) üzenetére


SimonYana
addikt

Ahogy mondja bandus kolléga! Corsair a nyerő !
Itt nézz szét

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9756) ataribalint


ataribalint
csendes tag

Köszi a "segítséget"

Nekem a szívem a CM felé húz, mert tetszik a kábelek kialakítása, az ára is barátságos, és a Corsairral szembe nekem jobban tetszik a CM ben hogy a kábelei levannak harisnyázva, a corsairnak nincsenek :'( tehát ha nekem anyagilag joblenne a CM és esztétikai szempontból, akkor ha számít a tejesítmény is, akkor ha a CM et venném sokat veszítenék a Corsairral szemben, vagy a CM is jó választás ?::D

(#9757) barni00


barni00
tag

Üdv!
Teljesen homály vagyok a témában. Nálunk most viharos szél volt, ilyenkor külső üzemvavar miatt nincs éjszakai áramunk. Gépembe van egy fsp-pnf 350 W-os tápegység. Mostani indításkor néhány másodperc után újraindult a gép, majd kihuztam a tápkábelt, utána pedig levágta a biztosítékot. Eddig jól ment nem volt ilyen hiba. Lehet, hogy az éjszakai áram kimaradása okozza a problémát?

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#9758) emre33 válasza barni00 (#9757) üzenetére


emre33
addikt

HM? Két féle áram van. Normális és a szabályzott (Éjszakai)

Ha nincs éjszakai áram, annak a Normális áramhoz nincs semmi köze.

Zárlatot más okozhatta

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9759) emre33 válasza ataribalint (#9753) üzenetére


emre33
addikt

Enermax Liberty tápt se hagyd ki a sorból.
500Watt-os verziója elég jó áron van az IPON.hu -nál :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9760) ataribalint válasza bandus (#9744) üzenetére


ataribalint
csendes tag

Hali!

Nekem Pont ugyanez volt :D

Csak BlueStorm II 400 W as al, haverral nyáron hobbiból PC ket szereltünk :) És Behoztak egy nagy értékrendben mozgó gépet, amit munkára használtak!, egy Zalman Procihűtőt kellet volna felszerelni. Feltettük a hűtőt, és utána be a vezetéket a táp seggébe, sercegés mikor bedugom, és nemkapcsol be! Mondom mi a f*sz, 5 perce ment! Na a vége azlett hogy elővettünk egy másik tápkábelt és kiderült hogy a tápkábel volt rossz és nem a táp kontakthibás.

Ebből következően neked is ajánlom ha még nincs itt az új táp, akkor próbáld meg egy másik Tápkábellel, mert úgylátom ez ez FSP tápoknál előfordul hogy nemtetszik nekik minden "kábel"

Üdv!

(#9761) diegho


diegho
nagyúr

na megkaptam az 5 seasonic tápot, gyorsan ki is próbáltam egyiket. eredmény=kuss. olyan szinten kuss, hogy nem hallani a gépet :C szerintem 5k-t megért darabja :DD

(#9762) barni00


barni00
tag

A windows elindul, majd mielőtt bejelentkezne, leáll.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#9763) d4d


d4d
tag

Sziasztok, megint egy új táppal "jöttem" és asszem ez lesz a végleges mert ennek biztos hogy elég hosszúak a kábelei a házhoz. Erősítsetek meg hogy ez is jó választás a Seasonic S12II és a Zalman 460as mellett. Külsőre is nagyon tetszik.

Corsair VX-450

Köszi az eddigi segítséget is mindenkinek!

elemlampa.blog.hu

(#9764) diegho


diegho
nagyúr

2 óra után is síri csend. játék közben langyos levegőt fúj ki, a táp burkolata is langyon, talán 1-2 fokkal melegebb mint a 350pnr-é, viszont még így is hidegebb a kezemnél. táp típusa: SS401HT 12 centi venti, 3molex, 2 sata, 24pin+4pin, 6pin és 348W 12V-on.

(#9765) Szten Márs válasza d4d (#9763) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tökéletes :K

(#9766) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Kérnék egy tápajánlatot az alábbi konfigurációra 15-20k közötti kategóriában (ha van olcsóbb azt sem bánon, max. örülök ;) )
Tehát a konfig (nevemnél látható egyébként):
AMD 6400+ Bl. E.
ATI X1900 AIW
320 GB Sata vinyó
2*1 GB DDR-800
1 db DVD-író
1 db mobile rack (ide-s)
1 db floppydrive :DDD
1 db hangkari (ez még kialakulóban van, valami X-Fi lesz talán)
2 db 12cm venti
2 db 8 cm venti
Fontos még megjegyeznem, hogy a 4 ventilátor ellenére a táp nincs jól szellőző helyen, ezért a cél egy optimális, halk típus lenne, nem egy túlméretezett (jóleszneked a nyóccáz wattos is) darab, ami azért melegszik mert nincs mit kihasználni rajta.

Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#9767) Daemon09 válasza ChRiS_RS (#9766) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Szerintem egy ilyen elég lenne neked : Corsair VX-450
Jó kis táp.
Üdv!

(#9768) Ronnie12 válasza ChRiS_RS (#9766) üzenetére


Ronnie12
tag

Én is a Corsair VX450-et ajánlom, de nem rossz alternatíva az FSP BlueStrom II 500W sem.

(#9769) gyáliSanyi válasza forceberg (#9752) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Amúgy feszültségmérővel mértem.
Ha 1kWh 32 Forintba kerül, akkor én 8 Forint/óra értékben járatom a gépet (kivéve monitor).
Az nem is olyan sok :D
Mondjuk a monitor az már többet eszik.

Live poor, die ritch.

(#9770) ChRiS_RS válasza Ronnie12 (#9768) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Máris van két ajánlat. Köszi! Ha esetleg valakinek van még ötlete az ne tartsa vissza. ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#9771) gyáliSanyi válasza forceberg (#9752) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Az előzőhöz annyit, hogy köszönöm, hogy válaszoltál.

Fogyasztásmérő occó
Mutat ez mindent. Voltot, ampert wattot, kilowattórát, időt, hertzet, van itt minden mint a moziban.

Ilyet minden boltba lehet már kapni, elég megbízható is. Pontos értéket ad. (+-1w)
Ha a gép fogyasztását méri az ember akkor a fali konnektorba megy, ha csak a táp felvétel érdekel akkor a tápkábeltől kezd. :U
Ez tényleg pontos értéket ad, nem úgy mint a programok. Terhelés közbe (játékkor) csak le kell olvasni az adatot. Akit komolyan érdekel, hogy mennyit vesz fel a gépe annak kell venni egy ilyet.

Live poor, die ritch.

(#9772) nyunyu válasza gyáliSanyi (#9769) üzenetére


nyunyu
félisten

1kWh 43.21Ft...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9773) Traxx válasza ChRiS_RS (#9766) üzenetére


Traxx
őstag

Jó választás a kollégák által mondott Corsair, de egy 400-as Bluestorm II is bőven elég a gépednek. És az olcsóbb, ha ez számít...bár 16K-ért a Corsair se hajdedrága, igaz, nézőpont kérdése...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9774) gyáliSanyi válasza nyunyu (#9772) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Akkor 11forint/óra. (Én általányban számoltam.)
Szóval egy monitorral, hangfallal együtt 20 Forint/óra a netezés díja. (körülbelül)

1kWh=1000Wh=1000W=43,21 Forint

Live poor, die ritch.

(#9775) nyunyu válasza gyáliSanyi (#9774) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen geped van, hogy netezes kozben 250W-ot vesz ki a konnektorbol?
Nekem ez irrealisan soknak tunik.

Modern procik bekapcsolt energiatakarekos funkcioval alig fogyasztanak netezes kozben.
(Bar A64-en ki kellett kapcsolni a CnQ-t, ha kemenyebben tuningolni akart az ember, szerencsere C2D-nel nincs ilyen gond az EIST-vel.)

Egyszer jartam egy csokanal, akinek valami 3GHz folotti Prescott kalyhaja volt AGP-s villanyrezso 1900Pro-val, gagyi tappal, na ott mutatott a konnektorba dugott fogyasztasmero 400W folott, amikor elinditotta a 3DMarkot :))
De siman a Win inditasakor is 200W folott mutatott...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9776) emre33 válasza nyunyu (#9775) üzenetére


emre33
addikt

CnQ az én gépemnél 10Watt -ot jelent, tehát semmit! ki is kapcsoltam

CnQ= 140Watt
CnQ nélkül = 150 watt

Persze monitor nélkül..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9777) forceberg válasza nyunyu (#9775) üzenetére


forceberg
veterán

Nem 400VA volt az? Látszólagos teljesítmény?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9778) stol


stol
addikt

Venticserélgetés elleni elrettentés következik.
Mai "áldozat" egy Chieftec GPS-400AA modell.
Előéletéről illik annyit tudni, hogy 8800GTS, Q6600, 3hdd, 2odd társaságában izzadt a kicsike.
A tulaj hangosnak vélte a tápot a gyári felállásban és kis fórumozgatás utána gyári venti lecserélésénél határozta el magát.
Meg is vette az ultracsendes ventit, be is építette, majd használta a tápot.
Öröm és Bódottá' töltötte be csendéhes szívecskéjét.
Az öröm kb. 2 hónapig tartott, mindsem egyik reggel a powa' gomb megnyomására nem történt semmi.
Előző este masszív party-t nyomott a neten, ezt követő reggelen nem mutatott életjelet a masinéria.
"Semmi gond" kiáltással szétszedte a gépet, majd összerakta, megint nem éledt.
Kisvártatva a tápot cserélte, mire a gép homvából föltámada.
Ekkor a szívében az öröm és bódottá' nagy hirtelen szomorúságba fordúlt át, mivel rá kellett döbbennie, hogy ultrabrutálcsendes tápockája az örök elektronmezőkön kapcsolgat tovább.
Eztán történe, hogy a táp betére Stolbácsi műhelyébe aztán ott boncolás áldozatává vállt.
Az iménti képek ekkor készülének:-->KATT<--
A tápot Stolbácsi gazdasági totálkárosnak minősítette, javítása gazdaságtalan.
Mi ennek az oka? A szenesre pirult áramváltót szinte lehetetlen rekonstruálni úgy, hogy a táp paraméterei ne változzanak.

Konklúzió: Egész nyugodtan cseréljétek ki a gyári ventiket ultrabrutálhalkra így nekem sok-sok évig biztosítotok munkát :DDD

(#9779) Skizz válasza stol (#9778) üzenetére


Skizz
addikt

Szegény, hisz még oly fiatal volt. :O
Komolyra fordítva a szót, most már én is letettem a venti cserélős szándékomról. :U

(#9780) diegho válasza Skizz (#9779) üzenetére


diegho
nagyúr

én vettem 5-ért seasonicokat és nem kell ide semmi venti csere :D fsp meg ott a polcon pihen tartaléknak. mondjuk most már meghallom a zalman 9 centis ventit 5V-ról :Y az egyetlen "hangos" dolog a gépben, de hamarosan kidobom.

(#9781) Skizz válasza diegho (#9780) üzenetére


Skizz
addikt

A 9-es zalmi venti nálam is hallatja a hangját rendest, pedig ott fidel a kábelen az ellenállás, de hangosabb a két 12-es gt ventinél. :U

(#9782) forceberg válasza stol (#9778) üzenetére


forceberg
veterán

Tehát nem véletlenül pörög, mint állat néha. Tudták, hogy kicsit el van méretezve valami.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9783) Gyuri27 válasza stol (#9778) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem értem az egészet. Mert itt ezt a chifit senki se ajánlja. Aki meg ventit akar cserélni annak itt felhívják a figyelmét a venti légszálitására azzal, hogy egy jó venti árán megy egy kis +-n már fsp-t kapni.
Magyarul aki ilyet csinál megérdemli. A táp nem érdemli meg a sorsát, de a tulaj igen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9784) diegho válasza Skizz (#9781) üzenetére


diegho
nagyúr

ellenállás szart nem ér, én átkötöttem 5V-ra de még úgy is hallani.

(#9785) Skizz válasza diegho (#9784) üzenetére


Skizz
addikt

én meg kikötöttem... :)

(#9786) forceberg válasza Gyuri27 (#9783) üzenetére


forceberg
veterán

Csak a ciripelő hangja miatt nem ajánlott. Én már egy éve kezdem megszokni, s ha fent van a gép oldala, alig hallani.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9787) Skizz válasza forceberg (#9786) üzenetére


Skizz
addikt

GPS ciripel?! Én még az életbe nem hallottam...

(#9788) forceberg válasza Skizz (#9787) üzenetére


forceberg
veterán

Nem pont ciripel, de a ventijének van hangja alacsony fordulaton is, a golyóscsapágyainak.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9789) Gorneck válasza stol (#9778) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#9790) diegho válasza Skizz (#9785) üzenetére


diegho
nagyúr

most perpill nincs másik ventim ami elég halk lenne a vga-ra. majd silentblade lesz rá 5V-on, de most még csak kettő van, abból egyik a házban, másik vinyón van így kénytelen vagyok a zalmit használni.

(#9791) Skizz válasza diegho (#9790) üzenetére


Skizz
addikt

Miféle VGA hűtő? Accelero S1/2? Mert azon nekem is Silentblade van, csak most perpill 12V-on.

(#9792) diegho válasza Skizz (#9791) üzenetére


diegho
nagyúr

gyári msi hűtő, nekem azon van zalman 9centis venti. [link]

(#9793) Skizz válasza diegho (#9792) üzenetére


Skizz
addikt

Ez se gyenge. :C

(#9794) stol válasza stol (#9778) üzenetére


stol
addikt

Megszántam a szekeret és megjavítottam.
Nem lett olyan szép, nem lett olyan halk, nem lett olyan stabil, de működik és már nem kell neki mesterséges lélegeztetés :DDD
Kapott egy másik kissebb áramváltót, rubycon elkókat, meg egy YateLoon ventit.
Képek:-->KATT<--

(#9795) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Estét !

Sajna meghalt az FSP BlueStorm II 500W Active PFC tápom az IDC-hez köt a garancia és igy kénytelen vagyok onnan tápot venni
kérdésem az lenne melyiket érdemes megvenni a felhozatalból?
A rendszer amit vinnie kell a tápnak:
Abit IX38 QGT, E8400, Galaxy 8800 GTS 512, 3DB HDD, 2 DB ODD, Laing DDC Pro [link]

Chieftec DT550A2 550W ATX2 16 800 [link]
Corsair 450VX 450W 12cm FAN 16 000 [link]
Enermax Liberty ELT400AWT 400W 19 900 [link]

nagyjábol ezek közül választhatok

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#9796) stol válasza Andrej1 (#9795) üzenetére


stol
addikt

Hogy halt meg? Mik voltak a jelenségek?

(#9797) Andrej1 válasza stol (#9796) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Volt 1 GateWatch kijelzöm arrol szabályoztam a ventiket a táp kb minden 3-ik indulásnál más más feszt adott a ventiknek holott már belöttem a GW-on késöbb meg is döglött
2 HDD pukkantott el + 1 alaplapot
a vásárlástol számitva ez a jelenség kb fél év után jelenkezett addig normálisan tette a dolgát
ráadásul akkor még gyengébb konfigom is volt

mod : a táp kapcsoloja ha használtam akkor zizegö hangot hallatott

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#9798) NeRo01


NeRo01
csendes tag

Sziasztok

Tervezem új gépház, táp vételét a mostani helyett(Colors-It 500W).
Azt kérdezném, hogy a mostani konfigomhoz -adataim- elég lenne egy 400W FSP Factory?

Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9799) Kombat válasza NeRo01 (#9798) üzenetére


Kombat
őstag

Igen!

(#9800) Dashes


Dashes
őstag

Ha 24 pines a lap, és 20-as a táp, akkor menni fog? Elvileg nem kell semmilyen átalakító csak jól kell bedugni Pl. . Nekem is csak egy féle képpen megy bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.