Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) diegho válasza Gorneck (#9547) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor ugyanaz mint a zalman 460-as csak fele áron.

(#9552) Gorneck válasza diegho (#9551) üzenetére


Gorneck
titán

~10k-s árért láttam átlagban a kiskereknél...rá is kérdezem hogyé van felénk és lehet ki is próbálom...bár elég érdekes, hogy tulaj még csak akad, de leírás róla semmi...

Gorneck#1239

(#9553) diegho válasza Gorneck (#9552) üzenetére


diegho
nagyúr

nagykerben van raktáron is. estére meg is kapnám, de 6db seasonic-et is kapok, 7.-nek meg nem kell egyelőre.

(#9554) Gorneck válasza diegho (#9553) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig nagyon olvasnék róla vmit...nem akarok beszívni vele, mint a GPS-szel a hangja miatt (venti csere meg annyira nem biztos bejön)...400as FPS BS 2 is gondolkodóba ejtett...lényegesen olcsóbb, mint egy Zalman táp...de vajon melyikkel járnék jobban...460 FSP Gigabyte kiszerelésben vagy a BS2 400as?!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9555) diegho válasza Gorneck (#9554) üzenetére


diegho
nagyúr

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem fogok venni ilyen tápot akkor se :D talán jövő héten, vagy nem tudom, de most a seasonic-eket várom.

(#9556) Gorneck válasza diegho (#9555) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD Akkor Majd Én a hecc kedvéért...:D

Egyébként egyezik a belseje a 460 GLN szériával... :) Ami azé nem rossz...kérdés a hangja...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9557) adalbert1 válasza Gorneck (#9554) üzenetére


adalbert1
veterán

Neked is hangos a GPS tápod? Nekem 400-as van, de nem tudom, hogy csak az eltelt idő miatt döglődik benne a venti és azért ilyen hangos (kb. másfél év), vagy alapból is ilyen volt, csak nem tünt fel eddig a konfigváltás óta...

(#9558) Gorneck válasza adalbert1 (#9557) üzenetére


Gorneck
titán

Eléggé...az a vicc, hogy nem is változik a venti fordulatszáma terhelésre...ha ez a leghalkabb üzeme akkor milyen lehet mikor rákapcsol...Egyébként vicc mert haveromnak is 500as GPS van a gépébe és halk mint atom...
Van itthon egy Noiseblocker SX1 ventim, de félek nem elég a táphoz...amúgy nagyon elégedett használója vok a tápomnak lassan 3-4 hónapja.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9559) adalbert1 válasza Gorneck (#9558) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát nem tudom, meg kellene nézni, hogy mekkora fordulatszám mellett mekkora a légszállítása annak a ventinek... Viszont ventit cserélgetni nekem sincs sok kedvem benne. A tápot még nem szedtem szét, de ha a ventinek nem sima csatija van, hanem forrasztgatni kellene, akkor nálam már bukott a dolog. :(

(#9560) Gorneck válasza adalbert1 (#9559) üzenetére


Gorneck
titán

Forrasztani kell ez szinte biztos...

Gorneck#1239

(#9561) diegho válasza Gorneck (#9556) üzenetére


diegho
nagyúr

biztos? HLN-nek jobban örülnék.

(#9562) Gorneck válasza diegho (#9561) üzenetére


Gorneck
titán

Mi a különbség?

Innét az infó...remélem nem olvastam félre semmit!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9563) forceberg válasza Gorneck (#9558) üzenetére


forceberg
veterán

Hi.
Látom, még Te se cserélted ki a ventit a csifidben.
Hogy elég-e a ventid hozzá? Ha van a tápban hővédelem, akkor max lekapcsol, de van ezekben a "kommersz" cuccokban hővédelem?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9564) Gorneck válasza forceberg (#9563) üzenetére


Gorneck
titán

Elviekben elég kell legyen az SX1. De félek egy kicsit rizikózni..most még nem is, de nyáron...nem véletlen ez a venti benne...bár sztem túl van nem is kicsit biztosítva a dolog.

Gorneck#1239

(#9565) Szten Márs válasza forceberg (#9563) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem arról van szó, hogy túlmelegszik a táp és le kell kapcsolnia a hővédelmének. (Egyébként természetesen van bennük hővédelem.) Arról van szó, hogy ha megemelkedik a tápon belül a hőmérséklet, az csökkenti a kondenzátorok élettartamát és ez nem annyira nyerő dolog.

(#9566) forceberg válasza Szten Márs (#9565) üzenetére


forceberg
veterán

Igazad van, az elkók, ez most hirtelen nem is jutott eszembe.
Majd meghajtom a tápot szétszedve, s nézem, mi milyen meleg benne.
De mintha az én 400-asom nem is meleg levegőt nyomna ki magából, tehát túl van hajtva a venti.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9567) diegho válasza Gorneck (#9562) üzenetére


diegho
nagyúr

THN nagyobb hatásfok, ezért kisebb légszállítású venti is elég lenne neki.

(#9568) venember83 válasza forceberg (#9566) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugye ezt nem mondtad komolyan, hogy meghajtod a tápod s közben megnézed/méred mi milyen meleg benne? Nehogy kellemetlen meglepetések érjenek... NAGYON kellemetlen meglepetések.

(#9569) forceberg válasza venember83 (#9568) üzenetére


forceberg
veterán

Szakmabeli vagyok, ha ez megnyugtat.
Amúgy inkább arra értem, hogy a melegedését fogom vizsgálni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9570) venember83 válasza forceberg (#9569) üzenetére


venember83
nagyúr

Ok, akkor nem szóltam.

(#9571) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Köszi a tegnapi válaszokat :)
Most az lenne a kérdésem, hogy hosszabb távon szerintetek megéri-e egy Enermax EGLT500AWT Liberty 26e Ft-ért, vagy inkább maradjak egy 16e Ft-os Chieftec 500 W-os tápnál? Melyikkel járnék jobban?

[ Szerkesztve ]

(#9572) venember83 válasza pete_21 (#9571) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

tuti Enermaxxal, de átmenetnek szerintem gondold meg a Corsair HX520-at, kb félúton van az általad írt két táp között, moduláris, halk, 5 év garival.

(#9573) Gorneck válasza diegho (#9567) üzenetére


Gorneck
titán

Ergo, akkor valszeg halkabb venti is kerülhet bele...mondjuk ezé szerettem volna vmit a tápról találni, de nem nagyon van infó róla...
Lehet ventit is cserélt benne a GB.
Viszont ha valóban egyezik a két táp, akkor a BS2 400asa lehet jobb választás lenne...

Gorneck#1239

(#9574) SimonYana válasza pete_21 (#9571) üzenetére


SimonYana
addikt

Annyiért már Corsair 520-as is veszel a IPON -nál!!!
Azért az csak Seasonic! :R

® SimonYana ®

(#9575) diegho válasza Gorneck (#9573) üzenetére


diegho
nagyúr

BS2 400-asban se cseréltek ventit szerintem, én úgy tudom ugyanaz mint a GLN csak kék, meg harisnya és ennyi.

(#9576) FefeeX


FefeeX
veterán

Adott egy Chieftec GPS-400AA-101A tápom, ami relatíve hangos a gépem további alkatrészeihez képest. Kérdésem az lenne, hogy ki lehet-e cserélni benn a ventit egy Glacialtech SilentBlade II-re? Keretes venti van benne? Csak mert még nem bontottam szét. Minden segítséget szívesen fogadok :)

(#9577) Gorneck válasza diegho (#9575) üzenetére


Gorneck
titán

Értem...akkor jó vétel lehet 10k-ért egy 460as Gigabyte/FSP GLN táp?! Vagy ekkora különbség a HLN és GLN között hangban?

Gorneck#1239

(#9578) diegho válasza Gorneck (#9577) üzenetére


diegho
nagyúr

szerintem jó választás lehet, de mindez attól függ giga milyen ventit használ. GLN amúgy a Green jelölése és a Green teljesen ugyanaz mint a BS2 belsőre. amúgy meg megrendeleg egy boltban neten és úgy veszed meg, akkor x nap után is visszaviheted, hogy nem tetszik a szine. x=? magyarán megveszed, meghallgatod és ha hangos visszaviszed.

(#9579) Gorneck válasza diegho (#9578) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt így meg lehet csinálni tápnál?! 400as BS2 elég halk több ember állítása szerint...3-4k-t fognék rajta a Giga táppal...a csicsa nem köll...:D

Gorneck#1239

(#9580) Gyuri27 válasza FefeeX (#9576) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért érdemes lenne megnézni (összehasonlitani) a két szélkerék levegő szállitási adatait, és zaj értékeit. Mert szerintem a silent nem lesz megfelelő. Inkább Scythe, SilverStone, és hasanló minőségű ventiket kellene nézegetni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9581) Gorneck válasza Gorneck (#9579) üzenetére


Gorneck
titán

Pár kép róla:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Gorneck#1239

(#9582) diegho válasza Gorneck (#9579) üzenetére


diegho
nagyúr

én úgy tudom mindennel meg lehet, de olyan boltba veszed ahol ki lehet próbálni. ennyi az egész. nem tudok ilyen boltot előre szólok.

(#9583) Gorneck válasza diegho (#9582) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy csak rendelésre hoznák kimondottan nékem....:D

Viszont a venti az egy brutál Yate Loon 120mm - D12SH-12... :W Ez van a chieftekben csak jól feltekerve...:D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9584) diegho válasza Gorneck (#9583) üzenetére


diegho
nagyúr

az felejtős így viszont, igaz jól leszabályozva még okés lehet, kérdés mennyire van leszabályozva a giga tápban.

(#9585) Gorneck válasza diegho (#9584) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor ezek szerint mégis csak FSP BS2 400? :D

Gorneck#1239

(#9586) FefeeX válasza Gyuri27 (#9580) üzenetére


FefeeX
veterán

bár a Silent Blade 900at fordul percenként, levegőszállítása 43,6 CFM, mennyinek kell ennek lennie, hogy a táp biztonságban legyen? :)

(#9587) FefeeX válasza Gorneck (#9585) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem is az a másik lehetőségem, ha nem tudok venticserével halkítani :)

(#9588) venember83 válasza Gorneck (#9585) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem igen, nem olyan drága s tuti halk.

(#9589) Gyuri27 válasza FefeeX (#9586) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na ezt kellene megkeresni ill a tápon hátha fel van tüntetve.
De multkor valaki emlitett valami hasonlót és ott ennek majd a duplájáról volt szó.
Szvsz kevés. De mire veszel egy normális ventit már majdnem vehetsz annyiért egy 350-s pnf-t [link] ami tud annyit mint a chifi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9590) Gorneck válasza Gyuri27 (#9589) üzenetére


Gorneck
titán

Az baj, hogy nem elég, hogy drága egy rendes halk venti még olyat is kell találni ami megközelíti azt a légszállítást amit a hangos venti produkál...mert egy forró nyáron nem tudni épp jót teszek e vele, ha vmi gyengébb ventit pakolok bele...bááár lehet rosszul gondolom nagyon...

Gorneck#1239

(#9591) hazo


hazo
csendes tag

Sziasztok!
Jó pár hónappal ezelőtt itt érdeklődtem az iránt, hogy milyen tápegységet érdemes vennem. A tanács akkor az volt, hogy Zalman
ZM360B. Sokkáig töprengtem rajta, hogy rászánjam-e a pénzt. Ma rászántam magam és bementem egy boltba ahol lehet kapni. Rákérdeztem, hogy ugye nem gond, hogy nem pont mai darab az alaplapom (ASUS P4C800 Deluxe) a tápcsati érintkezőinek száma miatt. Azt mondta az nem gond, mert mind a 20-as, mind a 24-est támogatja ez a tápegység. DE az eladó megnézte a tápcsatit és azt látta, hogy nincs benne fehér vezeték, ami azt mondta azt jelenti, hogy nem ad ki magából 5V-ot (nem emlékszem, hogy +5V-ot vagy -5V-ot mondott), mert a mai alaplapok azt már nem igénylik, így a nem mai alaplapom nem fog elindulni vele.
Mi a véleményetek? Ez tényleg így van? Ha igen, akkor nincs megoldás és mindenképpen másikat kell választanom?
Előre is köszi a segítséget

(#9592) FefeeX válasza Gyuri27 (#9589) üzenetére


FefeeX
veterán

És ez lead annyit, mint a 400W-os chieftec-em, amit anno 12ezerért (tehát majdnem dupla ennyiért) vettem??

(#9593) venember83 válasza FefeeX (#9592) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen. A deltás Chieftecek valamiért viszonylag gyengék 12 volton.

hazo: Sajnos nem tudom, hogy az alaplapod igényli-e a -5 voltot, ezt lenne fontos megtudni, kevés lap igényli, de a te lapoddal egykorú lapok közt azt hiszem van olyan, amelyik igen. Megoldás lenne bevinni a gépet s kipróbálni, ha nincs nagyon messze az üzlet. Vagy megbeszélni a főnökkel/eladóval, hogy kifizeted, hazaviszed, de ha nem megy, akkor visszahozod, hátha beleegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#9594) forceberg válasza venember83 (#9593) üzenetére


forceberg
veterán

PNF350-es:
12V(1)=18A,
12V(2)=16A,
12V(1) + 12V(2)= max. 300W.
PNF400-nál: 12V-on max. 348W.

GPS400:
12V(1)=15A,
12V(2)=14A,
A Chieftec honlapján a két ág összterhelésére nincs írva korlátozás, tehát:
(14+15)*12=348W.
Ezek fényében a Chieftec nem gyengébb 12V-on...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9595) Szten Márs válasza forceberg (#9594) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A Chieftec honlapján a két ág összterhelésére nincs írva korlátozás, tehát"

tehát vagy azért nincs odaírva, mert összeadható, vagy csak simán nincs feltüntetve ;)

(#9596) mokus1


mokus1
addikt

Chiftec 500Wos tápről mi a vélemény??ez vagy vx 450 vagy bluestrom 400?

(#9597) Gorneck válasza mokus1 (#9596) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nem gond a hangja akkor jó választás...

All: Erről kinek mi a véleménye? [link]

Gorneck#1239

(#9598) Szten Márs válasza mokus1 (#9596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól függ milyen konfighoz. (Ha nem quadhoz, akkor valószínűleg BS2-őt választanék.)

Gorneck23: Ez meg miez? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9599) mokus1 válasza Gorneck (#9597) üzenetére


mokus1
addikt

hát zavarna. FSP bluestrom 500W.ot 15500alatt valaki tud mondani hol vgemy??

(#9600) Gorneck válasza Szten Márs (#9598) üzenetére


Gorneck
titán

Háááát ez egy Hipro 700as szervertáp (HIPRO HP-W700WC3 LF)... :DDD Potom áron offkorsz...egyik PH-s árul most ilyet...a cégnél elég sok van és nagyon jó minőségnek tartom és persze nagyon halk...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.