Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) Kombat válasza diegho (#9449) üzenetére


Kombat
őstag

Jajj! Jó, hogy mondod, zalmi még olcsóbb is igaz kevésbé moduláris! :B
Még amit néztem: Be Quiet Straight Power 350/400W
Nézd meg ezt: [link]

(#9452) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Kutyának sem kell a tápom, ezért megtartom! :U
Azért köszi mindent! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9453) diegho válasza Kombat (#9451) üzenetére


diegho
nagyúr

Topower belső... hát fene se tudja.

(#9454) Kombat válasza diegho (#9453) üzenetére


Kombat
őstag

Úgy látom maradok a Nexusnál!
Épp most nézegettem a zalmikat és azokban bizony zalmi venti van amitől azért mégiscsak jobb az adda!

(#9455) venember83 válasza s7evcsenko (#9452) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem kell, küldjed! Egy kis pénzmaggal, természetesen. :DDD Mondjuk várható volt, hogy nem adod el, használt tápot csak nagyon nyomott áron -értsd pl a tied 5-6 ezerért- lehet továbbpasszolni.

Szívesen!

(#9456) Kombat válasza Szten Márs (#9450) üzenetére


Kombat
őstag

1. hsz-ben is benne van! :U

(#9457) venember83 válasza Kombat (#9456) üzenetére


venember83
nagyúr

Hoppá... Kicsit égő :]]]]

(#9458) s7evcsenko válasza venember83 (#9455) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pfff...
Akkor ez nálam fog kipukkadni! :Y

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9459) Szten Márs válasza Kombat (#9456) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:O :W
Asszem lemondok.

(#9460) vadani


vadani
tag

egyszerű kérdés végső elkeseredésben mi van ha 115 voltra állítom a tápot 230 helyett mi történik?

előre is kösz

janissary

(#9461) venember83 válasza vadani (#9460) üzenetére


venember83
nagyúr

Nagy pukkanás. Ne tedd. Különben miért akarnád ezt tenni?

(#9462) vadani válasza venember83 (#9461) üzenetére


vadani
tag

van egy új gépem és nem akar menni de ez itt totál off alényeg annyi hogy az alaplap lámpája világít de a ház bekapcs gombjára nem reagál és ledje semég és nem értem és nem értem ....... :( bocs az offért

janissary

(#9463) Szten Márs válasza vadani (#9462) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért ne gyilkold le a tápod, mert a nagy pukkanás egyben a táp halálát is hozná magával. Jobb esetben csak a tápét :)

(#9464) Huggyos válasza venember83 (#9360) üzenetére


Huggyos
tag

Sokat gondolkodtam milyen tapot, jol megfontoltam az ajanlataitokat, de a vegen azt egy CORSAIR 550VX -t rendeltem.
Ennek +3.3V@30A,+5V@20A kimenete van szoval elvileg jonak kell lennie, ha megse akkor eladom nektek.
Ugye tonkre nem teheti a gepem, ha megse passzolna?

(#9465) Szten Márs válasza Huggyos (#9464) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem fogja tönkretenni. Mondjuk kiválasztottad az egyetlen Corsairt amit nem kifejezetten ajánlunk, leginkább a hangjára volt rengeteg panasz remélem nálad jó lesz.

(#9466) Huggyos válasza Szten Márs (#9465) üzenetére


Huggyos
tag

Arra gondolsz hogy a ventilatora kerepelhet?
Remelem nem, azt gondoltam ez is olyan csendes mint a VX450.

(#9467) venember83 válasza Huggyos (#9466) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem kereplés, egyszerűen pörögni fog eszement fordulattal mint a veszett, a VX550 nem Seasonic belül, hanem CWT, ezért hangosabb. Pont melléfogtál. Ehhez nincs mit hozzáfűzzek. Tedd be s meglátod illetve hallod hogyan fog menni.

(#9468) venember83 válasza venember83 (#9467) üzenetére


venember83
nagyúr

De hátha szerencséd lesz és jó sorozatot fogsz ki. Mondjuk ha rendkívül hangos, akkor vidd szépen vissza az üzletbe s cseréltesd ki egy VX450re vagy amit eleve ajánlottunk, 400as BlueStorm II-re, esetleg FSP PNF-re. Ezek olcsóbbak lettek volna s erősebbek is, mintha, 3,3 és 5 volton.

(#9469) SimonYana válasza diegho (#9449) üzenetére


SimonYana
addikt

SEASONIC a nyerő ez nem kérdés.Az a kérdés,hogy meg akarod e azt fizetni.Nakam 4 évig volt egy S12 600w-os.Itt adtam el 5.évesen 15-ért és az illető még 18-ért.Nekem semmi gondom nem volt vele egyszersem.Most is azért váltottam,mert olykor olykor már kezdet kicsi lenni és amúgy is egy 5-6 éves konstrukció.Nekem meg nagyon sokminden van a gépemben.Így lett Corsair 750. ;] Szóval én mivel seasonic-os voltam így a 450w-os Corsaire(seasonic-al szerelt) esküszöm és valamivel olcsóbb mint a seasonic.
:R

® SimonYana ®

(#9470) Szten Márs válasza SimonYana (#9469) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Izé, nem akarlak lelombozni, de a Corsair TX750-ben speciel nem Seasonic bél van... :U

(#9471) venember83 válasza Szten Márs (#9470) üzenetére


venember83
nagyúr

Így elrontani valakinek a reggelét. :DDD

(#9472) Szten Márs válasza venember83 (#9471) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudom, tudom, velejéig romlott, gonosz alak vagyok :O :D
Amúgy meg szoktál te aludni valamikor? Bejegyzés 3 órakor, 7 órakor, vagy épp sztrájkol az álommanó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9473) Adrián29 válasza Szten Márs (#9470) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Gondolom az álmosság lehetett az oka,hogy ilyet irt :)

(#9474) Merlini


Merlini
tag

ziasztok!

Jelenleg egy DTK 300W tápot használok (aszem P3007-es).
Letöltő/HTPC jelegű szinte 24 órában üzemelő gépbe kellene egy kicsit jobb hatékonyságú táp.

A gépben ECS G31 lap, integrált X3100 VGA-val, E2160 proci (egyenlőre tuning nélkül) 2*1GB ram + egy winyó van.
Alapon 48-50W eszik a gép (procimagokat lekapcsolja 1,2GHz-re), ha filmet játszok le (HD) DVD-ről akkor megy fel 70-75W-ra a fogyasztás, konnektorba dugós fogyasztásmérő szerint.

FSP 350W 350PNF passzív PFC tápra v.
Gigabyte Superb 460W (szürke) aktív PFC tápegységre gondoltam
ill. még mit ajánlotok ebben az árkategóriában (6-10eFt)?

Aktív vagy passzív PFC takarékosabb egy ilyen alacsony fogyasztású konfigban?
:))

(#9475) Kombat válasza Merlini (#9474) üzenetére


Kombat
őstag

FSP 300 PNF is elég vagy 350-es Blue Storm II (halkabb mint a PNF)!

(#9476) diegho válasza SimonYana (#9469) üzenetére


diegho
nagyúr

majd meglátom melyiket veszem végül, hajlok a seasonic felé.

(#9477) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Már elegetek lesz belőlem, de csak megkérdem mégegyszer!
ASUS P5KE Deluxe/Wifi-AP
Intel Core 2 Duo E6550
PQI DDR2-800 1GB CL4-4-4-12 (x2)
BFG 8800 GTS OC
Western Digital WD3200JB
Venember83 szerint elég ehhez, egy 400-as FSP BS II de abba a konfigba még egy Gigabyte 8800GT volt!
A BFG szerint ennek a kártyának (8800GTS) 425 wattos tápegység kell!
Szerintetek elég a 400W?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#9478) diegho válasza toth_janika (#9477) üzenetére


diegho
nagyúr

szerintem egy 300-as fsp vígan vinné tuning nélkül, szóval a 400-as bőven elég.

(#9479) toth_janika válasza diegho (#9478) üzenetére


toth_janika
őstag

Ezért imádom a PH!-t!
:R :R :R :R
Ezer köszönet mégegyszer!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#9480) diegho válasza toth_janika (#9479) üzenetére


diegho
nagyúr

amúgy ha 15k körül vennéd a bs2-t akkor inkább corsair vx450-et vegyél az halkabb.

(#9481) nyunyu válasza Merlini (#9474) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egyaltalan ertelme?

ATX300PNF is 70% koruli hatasfoku, akarcsak a regi DTK, szoval nem nyersz vele semmit.
Ha meg lecsereled egy 80%-os tapra, akkor fog fogyasztani a geped 75W max helyett 75*0.7/0.8=65W-ot.
Ezzel a kemeny 10W kulonbseggel 100 uzemora alatt sporolsz meg 1kWh villanyt, ami most 43Ft.
Ha meg azt veszem, hogy egy 80%-os tap nem nagyon van 9000 alatt, az 9000/43=209, vagyis idealis esetben 20900 ora alatt terul meg a beruhazas, ami 872 nap.
De mivel nagyreszt letoltes megy csak, nem HD video, igy ennel joval tovabb fog tartani, mire a tap ledolgozza az arat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9482) Termi


Termi
csendes tag

sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy kiváltható egy drágább táp vétele két /már meglévő/ olcsóbb ( 1db codegen 400 w és 1db codegen 300 w) táp beüzemelésével mondjuk úgy, hogy a 300 wattos csak a videokarit vinné, a 400 wattos pedig a többit. A küllem nem számít, általában darabokban van a gép.

a rendszer a következő lenne:

asus p5n-e sli
asus 8800 gt 512
e2160 húzva kb 3.2 ghz-re (gyári hűtővel)
2x1 gb geil ultra 800
semmi extra hűtés
(pinnacle tv tuner)

köszi

(#9483) Szten Márs válasza Termi (#9482) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. A tápok miatt és a módszer miatt sem javasolt így üzemeltetni a gépedet.
Vegyél egy normális tápot. Legolcsóbban FSP PNF 350W, ennyit megér az ügy, kb 6,5k. Vagy bármi az első hozzászólásban ajánlottak közül 400W környékén.

(#9484) Superman válasza SimonYana (#9469) üzenetére


Superman
nagyúr

Kár volt ez ide beírnod barátom. :P ;] Minden kötözködés nélkül mondom. Ha összerakod majd az új DDR3-as gépedet, ami - szokásaidat ismerve :DDD (8 vinyó 3DVD író, stb.) - húzással együtt simán üti majd a 600Wattot, vagy többet, bizony el fog kelni az 750-es Corsair. Szerintem.

Mert bár én nem vagyok semmi jónak az elrontója, de a nagy büdös helyzet az, hogy ha beírod majd ide a konfigodat pár szakértő (kivéve Szten-t, mert neki nagyon adok a véleményére) rögtön ki fogja deríteni, hogy még 350Wattot sem fogyaszt. Egyszer megpróbálhatnál egy 350-es tápot poénból rádugni, hátha...:DDD Én próbáltam, nem jött össze. :D

[ Szerkesztve ]

(#9485) Termi válasza Szten Márs (#9483) üzenetére


Termi
csendes tag

jó akkor tovább megyek, a későbbi terv az (ahogy esnek majd az árak), hogy sli -be fog menni két 8800 gt, a proci valami négymagosra változik és a hűtés is komolyabb lesz. Ha már tápot veszek akkor annak el kell bírnia ezeket és max 15000-ből meg kellene úszni.
Mit ajánlotok?

(#9486) diegho válasza Termi (#9485) üzenetére


diegho
nagyúr

én sok szerencsét hozzá.

(#9487) venember83 válasza Termi (#9485) üzenetére


venember83
nagyúr

Elég sokat szeretnél, a szinte semmiért. Ezt vagy ezt vedd annyi pénzért, kevés lesz Quadhoz és SLI-hez, de erősebbet nem kapsz ennyi pénzért.

(#9488) Termi válasza venember83 (#9487) üzenetére


Termi
csendes tag

Chieftec 550W GPS-550AB ATX, BTX, EPS, SATA, SLI, 12cm, APFC (Box) 14 500 Ft 3 év

Chieftec 560W CFT-560-A12S ATX, BTX, EPS, SATA, SLI, 12cm, APFC 17 000 Ft 3 év

Én ezt a kettőt találtam (nettó árak), de igazából nem tudom mi a különbség a kettő között a dobozosság?? :Y -on kívül és azon, hogy a drágább jobban néz ki :))

(#9489) venember83 válasza Termi (#9488) üzenetére


venember83
nagyúr

A drágább nem Delta belet használ, hanem tudtommal CWT belet, erősebb is mint a Delta. Az sem rossz vétel.

(#9490) diegho válasza Termi (#9488) üzenetére


diegho
nagyúr

sokminden. első delta beles, második cwt beles. lényegében az fsp 500w erősebb mint a gps szériás és halkabb a ventije, a cwt papíron erős, viszont a power factorja rettenet és a vantije se a csendes fajta. a 4 szóbakerült táp közül a vx450 a legerősebb, azzal látok esélyt arra, hogy új quad (ami már nem annyira fogyaszt) és 8800gt sli-ben elmenjen vele.

(#9491) SimonYana válasza Superman (#9484) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerinted!
Egyébként tudomásom szerint a Q6600-nak 3,6-on járatva már jelentős fogyasztása van.
Én megpróbálok előre gondolkodni.Nem szoktam tudorokkal kötekedni,de magamat ismerve az a 3-400 w-os táp nekem csak levelet írni bírná.Arról nem beszélve,hogy már le építettem.Szinte üres a gépem. ;]

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9492) Termi válasza diegho (#9490) üzenetére


Termi
csendes tag

Én nem nagyon értek ezekhez, de ez nem gond az SLI-nél??

corsair 450

"Fő (20 4 tűs) tápcsatlakozója 60 centiméteres vezetéken lóg, tehát azokban a házakban sem bizonyul majd rövidnek, ahol a táp alulra kerül. Ugyanilyen hosszú a 4 4 tűs alaplapi kiegészítő 12 voltos csatlakozó vezetéke is. Egyszerűbb alaplapokhoz készítettek négytűset, melynek kábelkötege 55 cm hosszú. Az egyetlen PCI Express szál többnyire elég szokott lenni, akárcsak 65 centiméteres vezetéke. A perifériákat hat négytűs és ugyancsak hat SATA konnektor várja. Mindkét típus két-két vezetéken ül, a táptól 40, 55 és 70 centiméterre. A két négytűs köteg végén van még egy-egy floppycsatlakozó is."

az 500w-os bluestormnál nem tudom mi helyzet.

(#9493) venember83 válasza Termi (#9492) üzenetére


venember83
nagyúr

BlueStormII 500on két PEG csatlakozó van.

VX450 esetében pedig egy átalakítóval nyerhetsz molex (standard 4 tűs) csatlakozóból PEG/PCI-E csatlakozót.

(#9494) SimonYana válasza diegho (#9490) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem akarok beleszólni,de te tudod.Ha te Quad prociba gondolkozol,meg tudidgot úgysem áljaki az emberek nagyrésze,2 db 8800GT,winyó,stb.Akkor ha így kihegyezed a jövöben még ezt azt beleteszel akkor migint ide jutsz ki,hogy nagyobra cseréld.De ha te szentül megy vagy győződne,hohy a most kihegyezett teljesítményt beépíted és nem nyúlsz többet hozzá,akkor ok.Akiket én ismerek és tuningolnak ,de csak egy videókarival tolják és 1 winyóval,azok is biztonságból zöme az 520-as Corsairt rakták be.Nem olyan sok az a 70W,de mikor csak 20w fog hiányozni akkor majd hálás lesz. ;]

® SimonYana ®

(#9495) Termi válasza SimonYana (#9494) üzenetére


Termi
csendes tag

igen kezdem belátni, hogy ez a buli min. egy 20-asba kerül :W

(#9496) Huggyos válasza venember83 (#9468) üzenetére


Huggyos
tag

Az ara miatt valasztottam [link], sajnos nem tul sokat gondolkodtam a megvetelen. De ha zajos lesz, akkor legfeljebb eladom, es veszek Bluestorm II-t.
Hogy erted jo sorozat meg nem jo? Van olyan amelyikben seasonic belso van?

(#9497) Termi


Termi
csendes tag

De mellesleg próbálta már valaki azt a két tápos elképzelést, miért nem működik a gyakorlatban??

(#9498) venember83 válasza Huggyos (#9496) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, CWT-s. De hátha már újabb revision s javították a hibát. Vagy másnak pechje volt hibás példányokkal s a tied jó lesz. Sosem lehet tudni.

Termi: Mert le kell terheljed mindegyik ágat, valamennyire, hogy működjön a táp. Ha pl egy külön tápot kötsz a videokártyára, vagyis fordítva, akkor az csak 12 voltról fogyasztana, de nagy valószínűséggel a táp ezt nem igazán szeretné. Azt hiszem. Meg eleve problémás megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#9499) diegho válasza SimonYana (#9494) üzenetére


diegho
nagyúr

:F

(#9500) SimonYana válasza diegho (#9499) üzenetére


SimonYana
addikt

Vedd meg a 450-est,de ha 2 GT-d lesz akkor inkább az 520-as és az is seasonic belsővel van.Csak moduláris és drága.550w-os az nem seasonic,de nincs azzal sem semmi baj.Ugyan az az alkatrész mint a 750-es.Csak ha mégis kevés lenne a 450w-os akkor többe lesz és nyűglődés lesz lecserélni.De ez csak a saját véleményem.Nem muszáj rám halgatni. ;]

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.