Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) diegho


diegho
nagyúr

[link]

az összes nem fért fel az asztalra, még egy codegen és a tegnapi stability power volt eddig idén a halottak sorában.

(#9502) diegho válasza SimonYana (#9500) üzenetére


diegho
nagyúr

továbbra se értem miért nekem írsz ilyeneket :F

(#9503) fecc87


fecc87
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: az FSP BlueStorm II. 400W-os tápnak van 4 db IDE tápcsatlakozója? Gondolom a 6 tűs pci-e tápcsat van hozzá. Az a másik, ami fontos lenne.
Ne nézzetek hülyének, nem értek hozzá!

(#9504) Termi válasza venember83 (#9498) üzenetére


Termi
csendes tag

asszem ki fogom próbálni a régi gépemen ezt a dual-powersupply 300+400w by codegen dolgot és ha megy, levédetem és kurva gazdag leszek!! :DD

(vagy a másik lehetőség: egy ilyen arc :( a füstölgő 6600 gt-m felett :))

(#9505) venember83 válasza fecc87 (#9503) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, mindkettő van. Nem nézünk hülyének, voltak "érdekesebb" kérdések is ebben a topikban. :)

Levettem a ház oldalát, hogy megbizonyosodjak. Nem kellett volna, ujjnyi por mindenhol. Megvan a mai program. Úgyis már régóta napirenden van.

Termi: A bátorság és az újítás viszi előre az emberiséget, meg ugye az ember saját kárán tanul a legjobban, tehát hajrá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9506) Termi


Termi
csendes tag

most jut eszembe, hogy van még két codegen tápom ezen kívül, amiből egyenesen adódik
a

three-way powersupply 300+300+400 watt illetve a
crossfire /spider/ powersupply 230+300+300+400 watt

/ötleteket nem ellopni!!/

mottó: azért sem adok 20000 pénzt egy szaros tápért!

(#9507) fecc87


fecc87
tag

Köszönöm a segítséget. Sokat segített! :)

(#9508) Jocy válasza Turmoil (#9233) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nekem ugyanez van 500W-osban,és semmi gondom vele.Tényleg jól mutat plexi oldalas házban,hangját én nem hallom,mivel még nem melegedett annyira fel,hogy a ventit fel kellett volna gyorsítania......Szerintem nyugodtan vedd meg,csendben teszi a dolgát.

(#9509) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Sziasztok!

Jelenlegi árak alapján melyik tápot éri meg megvenni nem húzott X2-höz? Olyat akarok, ami már kellően modern, elég jó hatásfokú, de valamennyire halk (nem kell extrém halk) megbízható. Szóval egy normális tápot:

max ár 12K, teljesítmény: én 350-400W-ra gondoltam

(#9510) Kombat válasza Cs_Laci (#9509) üzenetére


Kombat
őstag

FSP Blue Storm II 350W pont ilyen! :)

(#9511) Zolee11 válasza Termi (#9504) üzenetére


Zolee11
senior tag

Azt buktad öreg, mert én már csináltam ilyet :DDD
és le is védettem, na jó nem :)
Egyik táp az eszközökre volt csatlakoztatava (vinyó, optika, ventilátorok,...), a másik táp az alaplara, a 24 PIN-es és a 4 PIN-es 12V-os ág. Csak a tápot akartam megnézni, hogy megy-e, amelyiket a lapra csatlakoztattam, hisz csak azt kapcsolja be...
És bootolt a rendszer, nézem most miafa.... és mind a 2 táp elindult, ez meg hogy? És a rendszer tökéletesen ment. És mindkét táp le is állt mikor kellett. Csak néztem...
Nem tudom a SATA táp-ág be-ki tudja kapcsolni a tápot? Mert egyszerűen nincs rá magyarázat, hogy hogyan működik a 2 táp szinkronban... :D

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#9512) Termi válasza Zolee11 (#9511) üzenetére


Termi
csendes tag

na végre egy sikeres kísérlet!! :C :C :C

/ezt a szinkron dolgot nem igazán értem, nem vagyok egy műszaki ember, de szerintem egy eszköznek tök mindegy, hogy honnan kapja a naftát, illetve az hogy leáll a gép, az nem azt jelenti, hogy a táp áll le, csak épp az eszköz nem akar több energiát és kész/

(#9513) Cs_Laci válasza Kombat (#9510) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Igen, de első köreben sehol sem találtam ilyet :(
Elgondolkodtam a CORSAIR - VX450W, de 16K az 16K és a 450W-ot sosem fogom megközelíteni.
Nincs más 80% feletti halk 400W alatt?

(#9514) Zolee11 válasza Termi (#9512) üzenetére


Zolee11
senior tag

De, mindkét táp elindult és leállt !!!
Az viszont már okozhat gondot, hogy a 2 táp miatt egyik áramkörből a másikba szivárog mert a másikban alacsonyabb a feszültség, és ez akár károsíthatja is az elekronikát. Meret tuti van olyan pont ahol 2 áramkör csatlakozik egymásba...
Ezért ezt szerintem sorolhatjuk a TILOS kategóriába.

no brain, no problem

(#9515) Kombat válasza Cs_Laci (#9513) üzenetére


Kombat
őstag

Van még Seasonic S12 330W-s vagy 380W-s és Zalman ZM 360B-APS!

[ Szerkesztve ]

(#9516) SimonYana válasza diegho (#9502) üzenetére


SimonYana
addikt

Sorry!
Benéztem!
:R :R :R

® SimonYana ®

(#9517) Cs_Laci válasza Kombat (#9515) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Lehet, csak én érzem így, de ezeknél meg már jobbnak tűnik a Corsair VX450, mert a Seasonic 330W szinte beszerezhetetlen, vagy csak én nem találtam sehol, a Zalman-nál meg szinte semmivel sem drágább a Corsair, ami 15800 az Iponnál. Tényleg csak az FSP és a Seasonic gyárt 80+ -os belsőket :(

(#9518) SimonYana válasza Cs_Laci (#9517) üzenetére


SimonYana
addikt

Iparkodjál megvenni,mert már a nagyker felemelte az árát.Ha az IPON újra vásárol az már drágább lesz szerinte. :R

® SimonYana ®

(#9519) Cs_Laci válasza SimonYana (#9518) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Azzal nincs gond :( Elpukkant egy 360-as Chieftec tápom, és ma / holnap kell vennem valamit helyette. Ezért akkora szívás, hogy az egész városban nincs sehol egy nyamvadt Bluestrom II 350W. Van 400-as, de az 13K, és hát akkor már megint a Corsair kezd, előnybe kerülni, de nem akarok 16K-t kiadni tápra.

(#9520) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Juteszembe:
Mennyivel halkabb / hangosabb a Corsair 450VX a 400-as FSP Bluestrom II-nél?
Vagy mi az előnye / hátránya az egyiknek a másikhoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#9521) Kombat válasza Cs_Laci (#9517) üzenetére


Kombat
őstag

330W-s Seasonic, ha érdekel kérdezd meg diegho-t, hátha elpostáz neked egyet!

Más is gyárt 80+os belsőket, csak még drágábban vagy nem igazán beszerezhetőek MO-n! :(((

(#9522) Cs_Laci válasza Kombat (#9521) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Pont most számoltam, hogy egy átlag géphez egy 80+ -os táp a villanyszámlában kb 5.000Ft eltérés 5 év alatt. Kevesebb időre meg nem veszek tápot. Eléggé kiesnek a 70%-os cuccok, mert annyival nem olcsóbbak.

Diegho-nak van valami aprója?

(#9523) Kombat válasza Cs_Laci (#9522) üzenetére


Kombat
őstag

Aprója szerintem nincs! Kicsit visszaolvasol pl. 9502-es hsz-ig és küldesz egy privátot!

mod: Most olvastam vissza és Ő 380-ast fog kapni! Bocsi, rosszul emlékeztem! :B

[ Szerkesztve ]

(#9524) SimonYana


SimonYana
addikt

Kis történet a Seasonic-ról.
Ez is vagy 3 éves cikk.
Csendes Seasonic tápok
A Sea Sonic Electronics 1975-ben kezdte az ipart elektromos mérőműszerek gyártásával. Öt évvel később már az Apple II és IBM PC-k tápjait készítette. Több, mint két évtizedig csak beszállítóként szerepelt, gyűjtötte a tapasztalatokat. Végül 2003-ban saját márkanév alatt is elérhetővé váltak a Seasonic tápok, azóta a legjobbak közé írják nevüket.
A gyártó fő célja, hogy hatékony termékeket készítsen. 2000-ben az elsők között jelentkeztek takarékos, aktív PFC funkcióval ellátott tápokkal, melyek magas hatásfokuknak köszönhetően kevesebbet fogyasztanak, és nem terhelik zavarokkal az elektromos hálózatot.
A Seasonic legfrissebb eredménye a környezetvédelem terén, hogy új termékei közül több is elnyerte a 80 Plus minősítést, ami annyit jelent, hogy áramforrásaik 20%-os, 50%-os és 100%-os terhelés mellett is legalább 80 százalékos hatékonysággal dolgoznak. Az átlagos tápok - különösen alacsony terhelésnél - sok esetben közel sem gazdálkodnak ilyen jól.
Mai tesztalanyaink a Seasonic S12-es család képviselői. Az öt táp közül a három nagyobb, nevesen a 430 W, az 500 W illetve a 600 W névleges teljesítményű járt nálunk, de létezik kisebb, 330 és 380 wattos modell is.
Ahogyan a márka többi tápja, az S12-esek is mentesek mindenféle manapság divatos hóborttól. Nincs rajtuk világító ventilátor vagy kapcsoló, házuk diszkrét matt fekete fényezést kapott, feltűnés nélkül teszik a dolgukat. A gyártó szerint két meghibásodás között átlagosan 100 000 óra telik el; a forgalmazó 3 év garanciát vállal.
Az S12 rövidítés a csendes (silent) üzemű 12 centiméteres ventilátorra utal. Már a korábbi Seasonic tápoknál is jól vizsgázott az SSFC (Smart & Silent Fan Control), mely a szokásos ventilátor-szabályzókhoz képest sokkal intelligensebb vezérlést hajt végre, továbbá a belső felépítés is a halkságot célozza meg. Ugyan a legelső S12-esekben még csúszócsapágyas Yate Loon ventilátor dolgozott, az újakban már dupla golyóscsapágyas AddA keveri a levegőt.
Mindhárom Seasonic táp szép dobozban és ugyanazzal a gazdag felszereléssel érkezett. A csomagban a táp mellett két kábelkötegelő műanyagtekercset kapunk, melyek színtelen áttetsző anyaga is jelzi, hogy nem a szépészet, hanem a praktikum volt az elsődleges. Szintén nagyon hasznos az öntapadóval ellátott vastag kábelfogó és a bilincsek. Ha kifutnánk a háromtűs ventilátorcsatlakozókból, használhatjuk a mellékelt, molexre köthető hármast. A táp paramétereit egy többnyelvű (magyarul épp nem beszélő) könyvecskéből olvashatjuk ki. A készletben találunk még egy Seasonic matricát, ezzel hirdethetjük, mi dolgozik gépünkben.

® SimonYana ®

(#9525) Szten Márs válasza SimonYana (#9524) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A link is elég lett volna :P
[link] - sőt itt még képek is vannak :D

(#9526) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Azt hallottam a Chieftec tápok valójában nem Chieftec belűek 400 vagy 450 W felett.
Ez valóban így van?

(#9527) Kombat válasza pete_21 (#9526) üzenetére


Kombat
őstag

Egyik Chieftec táp sem Chieftec beles.
A kisebbek leginkább Delta gyártmányok a nagyobbak meg AcBel vagy CWT!

[ Szerkesztve ]

(#9528) SimonYana válasza Kombat (#9527) üzenetére


SimonYana
addikt

Amelyik CWT az tuti jó.

® SimonYana ®

(#9529) Szten Márs válasza SimonYana (#9528) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A többi sem rossz :) A Sirtecek nem voltak a legtopposabbak, a többi gyártóval nincs baj.

(#9530) MaSzKa válasza Kombat (#9527) üzenetére


MaSzKa
senior tag

mivel Chieftec nem gyárt tápot közvetlenül hanem beszállítóktól veszi készen

(#9531) Ólommentes


Ólommentes
csendes tag

AMD athlon XP 2600+
120as hdd
két DVD
Gef2.
350-nek el kéne vinnie, ugye?
előre is kösz.

ecks dee

(#9532) Skizz válasza Ólommentes (#9531) üzenetére


Skizz
addikt

Bőven.

(#9533) Dr.Én válasza Ólommentes (#9531) üzenetére


Dr.Én
veterán

Persze, egy normális megbizható táp(márkás) elviszi

WOT: kissio

(#9534) forceberg válasza Dr.Én (#9533) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ez az. Pont a lényeget hagyta ki, hogy milyen is az a 350-es? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9535) Dr.Én válasza forceberg (#9534) üzenetére


Dr.Én
veterán

Pont ezért irtam oda, mert nem írta oda hogy milyen :)

WOT: kissio

(#9536) Skizz válasza forceberg (#9534) üzenetére


Skizz
addikt

Egy ilyen kis fogyasztású gépet valószínűleg egy Codegen, Mercury stb... is kihajt, más kérdés, hogy mikor dobja föl a talpát a konfiggal együtt, de a kérdés nem erre irányult. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9537) barni00


barni00
tag

Üdv!
Egy fsp pnf 350W elviszi a következő konfigot?
abit kn9+5200+ brisbane+ 1 winyó+sapphire hd 3870+1 dvd.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#9538) Gyuri27 válasza barni00 (#9537) üzenetére


Gyuri27
félisten

El. Bővebben: simán el. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#9539) kosturica


kosturica
őstag

Sziasztok!A Gigabyte superb 460w-os tápról mi a véleményetek?Jó?

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#9540) hazo


hazo
csendes tag

Sziasztok!

Jó pár hónappal ezelőtt itt érdeklődtem az iránt, hogy milyen tápegységet érdemes vennem. A tanács akkor az volt, hogy Zalman
ZM360B. Sokkáig töprengtem rajta, hogy rászánjam-e a pénzt. Ma rászántam magam és bementem egy boltba ahol lehet kapni. Rákérdeztem, hogy ugye nem gond, hogy nem pont mai darab az alaplapom (ASUS P4C800 Deluxe) a tápcsati érintkezőinek száma miatt. Azt mondta az nem gond, mert mind a 20-as, mind a 24-est támogatja ez a tápegység. DE az eladó megnézte a tápcsatit és azt látta, hogy nincs benne fehér vezeték, ami azt mondta azt jelenti, hogy nem ad ki magából 5V-ot (nem emlékszem, hogy +5V-ot vagy -5V-ot mondott), mert a mai alaplapok azt már nem igénylik, így a nem mai alaplapom nem fog elindulni vele.

Mi a véleményetek? Ez tényleg így van? Ha igen, akkor nincs megoldás és mindenképpen másikat kell választanom?

Előre is köszi a segítséget.

(#9541) nyunyu válasza Cs_Laci (#9522) üzenetére


nyunyu
félisten

En gepem 110-180W kozott eszik, terhelestol fuggoen, 82% koruli HX520-szal.
Kalkulacio kedveert szamoljunk atlag 130W-ot, hiszen a nap 24 orajabol max 4-5-ot jatszok, tobbiben csak letolt a gep/netezek/filmetnezek/TVzek.
Szoval 130W*0.82=107W, ennyit vesz fel a gepem a taptol.

Ha 70%-os tapom lenne, akkor 107/0.7=153W lenne a konnektorbol kivett delej.
130W@24/7 az havi 4044Ft a jelenlegi 43.21Ft/kWh-s arral szamolva.
157W@24/7 meg havi 4884.
(Ezekre pluszban rajon a monitor, erosito, router, stb. havi majdnem 10k a vegeredmeny :( )

Szoval havi 840Ft-t, eves szinten 10080Ft-t sporolok a minosegi tappal.
Nyilvan nem 24/7-ben jaratva a gepet kevesbe latvanyos a kulonbseg a villanyarban.

Egyebkent most kaptam vissza 1100 pezot az Elmutol, eves elszamolas cimen. Ugy latszik tavaly vagy kevesebbet gepeztem, mint tavalyelott (erosen ketlem :DDD) vagy az oktober ota hasznalt HX520 hatekonyabb, mint a szinten 80+-os Zen. (Ezt is, elvileg az is 82-83% koruli 230V-n)
De az is lehet, hogy a mostani C2D@3200 eszik kevesebbet az elozo A64@2600-nal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9542) nyunyu válasza SimonYana (#9524) üzenetére


nyunyu
félisten

Hol is lattam eloszor ezt a markanevet?
Megvan, '93 karacsonyara kapott Escom 486-osomban volt Seasonic 200W-os tap. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9543) nyunyu válasza pete_21 (#9526) üzenetére


nyunyu
félisten

Chieftec HPC-340/360/420: High Power
Chieftec ATX410: Sirtec
Chieftec DPS-300/GPS-350/400/450: Delta
Chieftec CFT-k: CWT

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9544) Gorneck válasza kosturica (#9539) üzenetére


Gorneck
titán

10k körüli ára nem rossz...550es meg kifejezetten jól néz ki...de kb ennyi amit találtam a neten eddig...

Gorneck#1239

(#9545) finest


finest
őstag

Ehhez milyen tápot?
Giga P35-DS3
E6550 2.33GHz C2D
Nv 8600GT
FSP 400-PNF-er gondoltam, nem túl avitt egy ilyen konfighoz?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9546) shteer válasza finest (#9545) üzenetére


shteer
titán

nem, hacsak nem adsz a designra..

..szerintem jónak tűnik

(#9547) Gorneck válasza Gorneck (#9544) üzenetére


Gorneck
titán

Úgy néz ki, hogy 1:1ben FSP a drága! Gondolom akkor az adatai is egyeznek az FSP tápéval...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9548) MaSzKa válasza barni00 (#9537) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ismerősnek 300W-os LiteOn ami gyárilag van a Compaq gépbe simán viszi az Athlon64 3600+-os 2HDD 1ODD és 1 Sapphire HD3850 256MB-ost

már 2 hónapja müködik faszán neki :C

(#9549) MaSzKa válasza finest (#9545) üzenetére


MaSzKa
senior tag

olvasd el a ph tesztet

nagyon jó táp

én atx-350W pnf-et vettem ismerőseimnek a gépbe

tökéletes, halk

(#9550) finest válasza MaSzKa (#9549) üzenetére


finest
őstag

Olvastam, tudom, h jó a táp, köszi mindkettőtöknek a megerősítést! Az olcsósága miatt gondolkoztam azon, h talán már elaggott kicsit. A dizájn nem számít, mert nem nézegetem a házat, főleg belülről.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.