Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) Superman válasza Neoteric (#8495) üzenetére


Superman
nagyúr

Ezzel vitába szállnék, persze nem itt. DS3-am is volt, meg Commando-m is. utóbbi egyáltalán nem volt rossz lap, sőt az egyik legjobb Asus lap volt, amíg el nem kezdtek gagyit gyártani és ontani a selejtes lapokat. Máig azt sajnálom, hogy eladtam....

(#8502) szacsee


szacsee
nagyúr

Szerintem kapott egy User Errort! :DDD
Az elején azért olcsóbb az Asrock mert olcsóbb anyagokkal szerelik, utána meg az intel chipes lapok miért drágábbak az amd-nél (itt nem találtam összeföggést, mivel Asrock-ban is van P35-ös deszka, meg mondjuk DFI-ben, Foxconn-ban is) :F
Lassan a 10 perc letelt, szerintem a guglival nem találta a választ, na mindegy...
Majd jön ala Terminator: Visszatérek! :D

Sry hogy rád támadtunk, de mindenkinek van önérzete, és valakinek képzeld önbizalma is, mivel már csinált ezt-azt (nem magamról beszélek) és ilyenkor kicsit fájó, hogy egy Újonc elkezd büntetni, mint Kimi az F1-ben.. :DDD
Az arcodból kellett volna egy hangyányit visszavenni és semmi gáz..
Szakember van dögivel a Ph-n és nem mindig fórumozik, köztük pl olyanok is, hogy egy példát emeljek ki a sok közül, aki a 400-as Zen-t 580-asra turbózta fel... :)
A másik szaki egyik haverjával (mindketten betegek :D ) pedig állandóan WR-t döntöget... :K

[ Szerkesztve ]

(#8503) Larry303 válasza Neoteric (#8495) üzenetére


Larry303
addikt

(a lényege h a commando drágább de fele annyittud mint a ga, ami egy 10essel olcsóbb volt)
ezt ugye csak amolyan kötlői túlzásként kaptad elő a zsebedből???!!!!!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8505) Armando_19 válasza pentax7 (#8477) üzenetére


Armando_19
őstag

Nemértem mit fárasztas mindenkit ezzel a szakember dologgal. Szerinted a mai informatikában kik a szakemberek, akik vágják a dolgokat? én most leszek 21 éves, békésen boldogan elvagyok egy számtechbolt szervízében, szépen megcsinálok minde nap mindent, sok furcsasággal találkozok, de amilyen hülyeségeket te itt összebeszélsz az már hihetetlen.:D:D
Ja és igen, el lehet tűnteni vinyóról adatot, de még a törölt partíciós tábláról is vissza lehet menteni mindent.(szerintem aki találkozott már adatmentéses problémával, nem mondtál neki semmi újat.)
Szóval, nem megsérteni akarlak, de egyenlőre 10:1-hez mondunk mást veled szemben. Nem tudom, ki nem itt szakember akkor. Vagy nagyon unatkozol, vagy nem mered bevallani, hogy nem értesz hozzá.Itt folyamatosan az anyagi részét fírtatod a dolognak, 1db konkrét esetet sem mondtál 1 konkrét márkával megfűszerezve, szóval szeirntem fölösleges itt a szájtépés!:)
Bye bye

(#8508) diegho


diegho
nagyúr

jujj elolvastam kis "barátunk" eddigi írásait. tipikus tizenéves akinek köze nincs az egészhez, de azt hiszi, hogy a nullszint tudásával arc és név nélkül isten lehet a neten attól, hogy leoszt mindenkit. de legalább egy szakmai hozzászólást látnánk már tőle... úgy érzem erre várhatunk bőven :D

(#8511) nyunyu válasza szacsee (#8496) üzenetére


nyunyu
félisten

24 pines csatiba be lehet-e dugni a 20 pines csatit és ha igen mi történik?

Mi tortenne, mukodik.
Direkt ugy lett tervezve a 24 tus csati, hogy belemenjen a 20-tus, maradek 4 tusken minden feszultsegbol van +1 drot, aminek csak nagyobb teljesitmenyfelvetelnel van jelentosege. (akkor tobb droton oszlik el az aram)

A 4 pines ATX csatit ha nem dugod rá egy alaplapra mi fog történni?

Elmeletileg a mostani alaplapokon le van valasztva a processzor tapellatasa a rendes tapcsatirol, mar nincs kozositve az ATX12V/EPS-sel, ugyhogy nem kene mukodnie.

Regebben nem volt szetvalasztva, pl. az Abit NF7-S siman elindult ATX12V nelkuli tappal is, Asus A8N-E viszont mar nem.

A 8 pines ATX (EPS, vagy ESP tököm tudja mi a neve) csatiba beledugsz egy PCI-E kieg tápcsatit akkor mi fog történni?

Ha Tarzan eros, akkor alaplap es/vagy tapcsere, ugyanis pont forditva van rajtuk a fold meg a 12V.
Bar ahogy elnezem ezt+ezt, meg csak Tarzannak sem kell lenni hozza, hogy felredugja az ember :(

6 pines PCI-E csatit ha nem dugsz rá egy nagyteljesítményű VGA-ra akkor el fog-e indulni?

VGA fuggo.

Regen a Radeon9800-am el sem indult, ha nem volt radugva a tap, hanem kiirta a kepernyore, hogy villany kell neki.
Mostani Gef7900GTOm viszont elindult tap nelkul is, csak amikor jatszani probaltam volna, akkor dobott egy hibauzenetet a drivere, hogy villany nelkul marpedig nem fog kilepni energiatakarekos uzemmodbol, 3D-t felejtsem el.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8514) smiti válasza diegho (#8508) üzenetére


smiti
addikt

Figyeld meg, holnapra már lelkes lesz :W

(#8515) szacsee válasza nyunyu (#8511) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerinted a többiek miért nem válaszoltak?
Mert nem nekik és neked lett a kérdés címezve.. :DDD

(#8516) diegho válasza Shkiz0 (#8510) üzenetére


diegho
nagyúr

nem baj ő az alaplappal számolja a superpi-t is :D megvolt az első szakmai hozzászólása, szabad röhögni :DD

mondjuk arról írhatna kicsit, hogy egy P35 és egy P35 chipset között mi a különbség, erre nagyon kiváncsi lennék.

(#8519) diegho válasza nyunyu (#8511) üzenetére


diegho
nagyúr

annyit még hozzátennék, hogy pl prescott-os rendszert egyik vevőnknek sikerült már úgy kinyírnia, hogy nem dugta rá a +12V-os 4pin-es csatit. lap meghalódott szépen alatta. érdekes eset volt 2 szer játszotta el :D

(#8521) nyunyu válasza Armando_19 (#8448) üzenetére


nyunyu
félisten

20K-s lap tessék<Check my profil!:) 530FSB++t szerintem még nehány sokkal drágább lap se tud. Nincs baj az olcsó lapokkal.

Sima C2D-hez teljesen jo a DS3L, de megneznem hogy huzol benne egy quazant, ugyanis pont a processzort kakaoval ellato reszt nyirbaltak meg rajta a sima DS3-hoz kepest.

Hiaba raknal ala HX520-at, nem a tap lesz a szuk keresztmetszet, hanem az alaplapodrol lesporolt feszstabok nem fogjak egyenletesen tartani a feszultseget.

DQ6 meg meg a DS3-nal is combosabb feszstabokkal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8526) Kombat


Kombat
őstag

[B]Szeretnék mindenkit megkérni, hogy ha tudjátok (tudom nem könnyű) hagyjátok szó nélkül pentax7 - mondjuk úgy - érdekes hozzászólásait!

Ne Offoljunk szét egy szakmai topikot![/B] :W

:R

[ Szerkesztve ]

(#8527) szacsee válasza nyunyu (#8521) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mod: Off törölve..
Egy kis ON:
Ezekről tudni valamit, hogy pl megbízhatóak vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#8528) Shkiz0 válasza Kombat (#8526) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

megyek szólok egy modinak hogy tegyen egy kis rendet :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8531) nyunyu válasza Kombat (#8468) üzenetére


nyunyu
félisten

OOO, ize, Anus A7N8X/A7V8X szeria?

Mondjuk az nem a VGAt nyirta, hanem a tapot.

Anus ugyanis volt olyan hulye, hogy az osszes K7-es lapjan 5V-bol etette a procit, nem 12V-bol, igy picit komolyabb tuningnal szepen megegtek az alaplapi tapcsatin az 5V labak, aztan a prociterheles fuggvenyeben osszevissza ingadozott az 5V 4.7-4.9V kozott :(
Namarmost nekem egy Chieftec HPC340-et fektetett majdnem ki az A7N8X Deluxe, akkor vajon mit muvelhetett egy Codegennel?

(ATX12V-vel megaldott NF7-S-re cserelve erdekes modon megjavult a tap, sot sokkal halkabb lett.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8534) Neoteric


Neoteric
addikt

egy sima mezei atx házba semmi rezo védő, semmi szigetelés, szal csak úgy kopaszon meik a hangosabb táp?

bluestorm v bluestorm II? (mind2 esetbe a 400wos példány)

mod: és egy 300Wos codegány hol van a 2höz viszonyítva? (zajszintbe, nem teljesítménybe és megbízhatóságba... :DDD )

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#8535) bim válasza Armando_19 (#8513) üzenetére


bim
veterán

ácsokat nem bántani! :((

(#8536) szacsee válasza Neoteric (#8534) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem a BS1 hangosabb, nálam a BS2 halk volt a Quad megérkezéséig. :B
Mennyi keret lenne rá? Más típus nem érdekel esetleg?
Havernak 400-as Codegen van és kb egy hanszintet produkál, de az én gépem 100W-al többet kajol a konnektorból (így a Quaddal), viszont nálam hideg levegőt fúj a táp, nála forrót, ergo a megbízhatóságra nem nagyon adtak, mivel a viszonylag hideg házból meleg levegőt okád, amit gondolom a táp belsejéből merít...ezzel az alkatrészek élettartamát csökkenti.

[ Szerkesztve ]

(#8537) Kombat válasza Neoteric (#8534) üzenetére


Kombat
őstag

Elvileg a BS 2 halkabb, mert magasabb hatásfokkal dolgozik és így kevesebb hőt kell megmozgatnia!

(#8538) nyunyu válasza Neoteric (#8534) üzenetére


nyunyu
félisten

egy sima mezei atx házba semmi rezo védő, semmi szigetelés, szal csak úgy kopaszon meik a hangosabb táp?

bluestorm v bluestorm II? (mind2 esetbe a 400wos példány)

BS2 elvileg hatekonyabb bellel rendelkezik, mint a BS1, igy kevesebb villanyt fut el ugyanakkora terheles mellett, igy kevesbe melegszik, vagyis lassabb venti is eleg lenne hozza.
De hogy tenylegesen melyikbe raktak halk ventit/melyiknek jobb a ventiszabalyzasa, arrol passz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8539) Armando_19 válasza bim (#8535) üzenetére


Armando_19
őstag

Dehogy bántom őket!:D Tetszik a munkályuk. Csak hirtelen ez jutott eszembe.

(#8545) Neoteric válasza szacsee (#8536) üzenetére


Neoteric
addikt

hát aza igasság h most van a codegány, meg megvettem a bs1et egy két hete használtan, még nem raktam be, mer majd csak az újba akarnám.

amit hajtanaz vhogy így nézne ki

p35c ds3r
e8400
2x1gb 800mhz kingmax
galaxy 8800GT 512mb (coolermasteres)
mostmég egy seagate 80gbos, majd később cserélem aztis 2x250es wdre
1combo meg 1 dvd író
meg lehet h 1 év múlva még belrakok 2x1gb ramot

engem a hangja csak azér izgat mert éjjel megy a gép torrent miatt, aztán fater elég ideges mikor látja h megy még este is... ha halk akk meg nem veszi észre :DDD
mondjuk tesóm 400wos codegánya az enyimhez képest (300wos) nagyon hangos

PSN: ne0teric_sAN

(#8550) stol válasza Neoteric (#8545) üzenetére


stol
addikt

A villanyszámlán még mérgesebb lesz :DDD
Amíg a géped _csak letölt_ ~200-250W-ot ránt ki a konnektorból. Ami ~150kW/hónap, azaz ~5ezer HUF... Egy általányos féléves/éves elszámolásnál lesz meglepi :DD
JAvaslom rakj össze egy kis passziv P3-at letöltősnek, ami eléldegél csőgázon 100W-ból konnektor felől :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.