Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) diegho válasza kircipeti (#8199) üzenetére


diegho
nagyúr

főleg ha jön az el se indul jelenség mert kell a -5V ugyebár.

(#8202) dik


dik
őstag

Esetleg valaki tudna mondani egy olyan helyet pesten ahol van raktáron corsair hx520 táp?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#8203) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Szeretném megköszönni a segítségeteket, mert a mai napon meglett a tápom. Corsair VX450. Eddig el sem tudtam képzelni, hogy létezik halk számítógép. Ez valami döbbenet! Még mindig ki kapcsolgatom a zenét, hogy halljam, valóban nincs hangja a gépnek. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon jó kis tápegység. Köszönet mégegyszer az iránymutatásért. :R

(#8204) mák


mák
tag

ez lenne a következő:

S775 Gigabyte GA-X38-DQ6 DDR2 2xPCX Raid+SATA2 1394 ATX 2.0
SATA2 WD RE2 320GB 3200YS 7200/16
S775 Intel Core2Quad Q6600 2,4GHz Dobozos
DVD ÍRÓ NEC 7173 Black
Pcie BFG 8800GT OC2 512MB Dual DVI+TV
19" Samsung 931C LCD 2ms 300cd/m2 2000:1 DVI
CORSAIR PSU-450VX
CoolerMaster Hyper TX2 s775/754/939/AM2
CoolerMaster VGA Cooler Cool Viva Z1
CoolerMaster RC-690-KKN1 690 BLACK

Elég lesz neki VX450??

előre is köszi?

mákosnudli

(#8205) Kombat válasza mák (#8204) üzenetére


Kombat
őstag

Igen!

(#8206) jorden06


jorden06
senior tag

egyébként mi a különbség az FSP [ezen] és [ezen] oldalán lévő tápok között? csak a név?

(#8207) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nem a mélyvízbe írok, mert itt is olvassák azok, akiknek szól, és legalább nem néz rám senki csúnyán. :)

Ezt valamelyik hozzáértő (stol, Szten, Csaba, öregapám) legyen szíves szakértse meg, mert nekem erős fenntartásaim vannak vele kapcsolatban.

Skynet is real. It's called Google.

(#8208) Szten Márs válasza FehérHolló (#8207) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#8209) Posterm válasza kircipeti (#8199) üzenetére


Posterm
csendes tag

Köszi a választ!
Akkor beruházok egy 300-as modellre. Kiváncsi vagyok rá, mit fog szólni a cseréhez a gép. Remélem minden ok lesz.
Mégegyszer köszi!

(#8210) FehérHolló válasza Szten Márs (#8208) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezt a cikket már akkor is olvastam. De most nem erről az FSP cuccról van szó, hanem "csinálj magadnak adapterből fantomtápot" dologról.

Az FSP BoosterX-nek kicsit komolyabb belseje van, mint egy Powerking adapternek...

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8211) GF király


GF király
tag

hi!

Gondoltam leírom hátha érdekel valakit.

Vettem egy LC Power 550 W tápot 14 cm ventije van és szerintem teljessen korekt
az Árához képest ! 11 ezer ft nagyon csendes szerintem !

A 12 volton van egy 16 és egy 18 Amperes ága maximális terhelhetőség 380w, a régi tápomhoz képest 20wattal kevesebbet eszik alapból. A feszűltségeket kimértem és a 12 volt
az 12 volt az 5 volt az 5 volt benne.

majd az idő meg mondja hogy megérte vagy sem!

szaki

(#8212) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok!

Végigtúrtam a topicot keresővel meg minden, de mégis kérdeznék konkrétan, mert az a biztos...
Egy integrált 945 chipset-es Giga laphoz E2140 procihoz és 3 Samsung 320-as hdd-hez kellene a lehető leghalkabb táp, ami még elviszi biztonságosan.
Az olvasatom alapján Zalman, Corsair, Seasonic jöhet szóba, de pontos típusban és teljesítményben is segítségre szorulok, sőt ha valakinek van jobb ötlete más mákából, azt is szívesen veszem! (a gépet letöltésre, adatok tárolására használom tehát 0 tuning, fő a megbízhatóság, csak mikor építettem volt egy Deer tápom elfekvőben és jobb híján betettem, nem maradt pénz akkor tápra, de egyre joban aggódok és mostmár van "kedvem" kicserélni végre)
Előre is kösssssssssssssssssZZZ!

(#8213) forceberg válasza qw78er89 (#8212) üzenetére


forceberg
veterán

Már 400W körül bármelyik általad írt elég jó.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8214) Topa00


Topa00
tag

sziasztok, légyszi segítsetek.
milyen tápot vegyek?
konfigom: Asus M2N32 SLI DLEUXE
MSI 8800GT OC 512mb
Amd x2 6000+
.....
sajnos nem értek hozzá, jo lenne egy két jo tanács, előre is köszi!

(#8215) Orc válasza pszihó (#8095) üzenetére


Orc
senior tag

IPON 23k alatt, ha neten rendeled.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#8216) anyuka74 válasza djtoomi (#8093) üzenetére


anyuka74
tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek. Minden sikerült. Műxik!!!!! :R

(#8217) diegho válasza GF király (#8211) üzenetére


diegho
nagyúr

semmilyen védelem nincs benne, ergó ha meghal viheti az egész gépet... tehát tuti nem érte meg... egyszerűbb lett volna vásárlás előtt kérdezni, de majd tanulsz te is a saját hibádból.

itt egy teszt 105 tápról amiben ez is benne van hát no comment :D

(#8218) Egzee válasza diegho (#8217) üzenetére


Egzee
őstag

Mé??? És a barátom jobb? Aki egy 8800gt, 6000+, 4gb ram mellé akart venni egy olyan házat amelyikhez adnak egy 400W-os házat??? Úgy kellett elpofáznom neki 3x, hogy vegyen valami normálisat, mert sírni fog... Néhány napja néztem meg a végeredményt... Vett valami aluházas 520W-os tápot, aminek a nevét életemben nem is hallottam... Mondtam magamban: Nah GZ te hülye balf*sz!

(#8219) nyunyu válasza jorden06 (#8206) üzenetére


nyunyu
félisten

fsp-group oldalon vannak a semmi csicsa tapjaik, fsplifestyle-on meg a diszdobozosak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8220) Traxx válasza GF király (#8211) üzenetére


Traxx
őstag

12V-on kb többet ad le a 400-as FSP PNF: adatlap :U Az 18+18A a kép alapján...És még ráadásul olcsóbb is....Meg megbízható, meg stabil. És ahogy diegho is mondta, minden védelem megvan benne, ami az LC Powerről nem mondható el.

Vagy mondhatnám a 450-es Corsairt, ami papíron 100W-al gyengébb ugye, de 396W-ot lead 12V-on...[link]
Igaz, 5 rugóval drágább.

Tényleg megérte ennek tükrében...?

Ezgee: a bankszámlájának megcsappanása majd megtanítja őt is gondolkodni :DD (értsd: elszáll a csodatáp, magával húzza a 88GT-t pölö...vehet újat :D )

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8221) Kombat válasza qw78er89 (#8212) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Ehez a konfighoz 300W is nagyon elég lenne, tehát ami szóbajöhet a halkak közül a Zalman 360W-s tápja vagy a Seasonic S12 380W-sa. Ezek közül tetszés szerint választhatsz! ;)

[ Szerkesztve ]

(#8222) Kombat válasza Topa00 (#8214) üzenetére


Kombat
őstag

1. hsz- t megnézve válassz egy 350-400W-s tápot! ;)

(#8223) Traxx válasza _cirmos_ (#8198) üzenetére


Traxx
őstag

Az Asusokban tudtommal FSP van, a Foxconnban láttam FSP-t, de van, amibe ISO márkájút pakolnak, ami csak névleg utal a szabványra...magyarán kerülendő márka :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8224) pszihó


pszihó
aktív tag

Végre 26 nap elteltével meg jött a gariztatásból (Extrém Digital) a Corsair VX550-es tápom.
Még 1 ilyet nem akartam mert az előző is 2 hét után durrant 1 nagyot. ( A merci is néha elromlik) És vitte magával az Asus P5K-t és a 8600GT (hálisten ezeket már kicserélték garis voltak ezek is csak korrektebb boltban). A lóvét nem akarták vissza adni ezért rádobtam még 5k-t és lett 1 HX 520-as. ;]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#8225) nyunyu válasza Traxx (#8220) üzenetére


nyunyu
félisten

12V-on kb többet ad le a 400-as FSP PNF: adatlap Az 18+18A a kép alapján...

Aprobetut sem artana elolvasni, aszerint osszesen 29A-t tud a ket agon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8226) nyunyu


nyunyu
félisten

Valaki kerdezte a HX520 elerhetoseget: ha jol latom, ismet van a Corsair forgalmazo nagykerben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8227) gs20


gs20
tag

Éjjel elborult az agyam a ciripelő BS2 miatt és szétborítottam a gépet. Mivel a tápot a gépből csak úgy tudom kivenni ha az alaplapot előtte kiveszem ezért teljesen szét kellett kapnom. Ha már így alakult összedugtam mindent asztalon próbálni. És itt nem hallottam semmit!!! Erre újra összeraktam a gépet. Végre összemerem, bedugom, bekapcs, 5 perc múlva: ciripciripcirip... Mivel eléggé le voltam fáradva már (fél 3 körül volt már... :(( ) ezért elkapott az ideg. elkeztem rángatni-cibálni a dolgokat (persze csak ésszel) és lőn: ha a tápot felfelé feszítettem a tücsök elhallgatott. gyors kikapcs, táp meglazít a ház lemeze és a táp közé kis gumilap berak csavarok megszorít... és azóta csendben van :DD Tehát valószínűleg a ház valamelyik lemeze "interferált" a táp rezgésével. Remélem tényleg ez volt a hiba és nem jön elő más hibajelenség.
És köszönöm mégegyszer a BS2 ajánlását, mert egyébként tényleg csendes meg minden...

E=MZ²

(#8228) gs20 válasza diegho (#8217) üzenetére


gs20
tag

Hű nagyon fata ez a teszt :)) de én csak a számokat tudom nézni, mert nem beszélni franci... inglish-ül nem tudsz valami hasonlót? :DD

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#8229) nyunyu válasza gs20 (#8228) üzenetére


nyunyu
félisten

De :))

[off]Kaaar, hogy se a Babelfish, se a Google online forditoja nem kezeli rendesen a PHPt, igy csak az elore, hatra nyilak mukodnek, a direkt oldalvalasztas nem. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8230) joco81


joco81
csendes tag

Erre valaki tudna mondani valamit?

(#8231) Traxx válasza nyunyu (#8225) üzenetére


Traxx
őstag

Igazad van, ezt benéztem...de ettől függetlenül a PNF 18+18A-e több, mint az 550W-os LC 16+18-a :D :R

Mod.: az LC honlapját megsasolva meg nem írnak a 12V-os ágak összterhelhetőségéről semmit, csak az ágankéntit, ezért is vettem a PNF-nél ugyanazt...jobban utánanézni meg nincs időm perpill.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8232) qw78er89 válasza Kombat (#8221) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Köszi a segítséget, ezek szerint egyre gondoltunk, akkor a Zalman ZM360 jó választás!
:R

forceberg: és persze neked is :R

[ Szerkesztve ]

(#8233) gs20 válasza nyunyu (#8229) üzenetére


gs20
tag

Ohh, köszi, erre nem is gondoltam :R :R :R

Amúgy sajnos az előbbit elhamarkodtam, kb 5 óra működés után újra elkezdett ciripelni a BS2 :Y . Jövő héten megy vissza gariba, remélem cserélik :U

E=MZ²

(#8234) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#8198) üzenetére


_cirmos_
őstag

#8198? :F

(#8235) Kombat válasza _cirmos_ (#8234) üzenetére


Kombat
őstag

#8223? :F

(#8236) Gerter


Gerter
csendes tag

Helló!

Gigabyte Superb 460W - GE-R460-V1
Egy ilyen tápot szeretnék venni, tud róla valaki valamit?
Ezt a konfigurációt bírja?:
E6750, Gigabyte p35 ds3p, WD 400 GB, 2GB Geil Ultra...

Ha tudtok esetleg segíteni, akkor légyszi most, mert mennem kellene megvenni. Bocs a sürgetésért, de fontos!
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8237) _cirmos_ válasza Kombat (#8235) üzenetére


_cirmos_
őstag

vak vagyok :W köszi, ezek szerint az asus nem rossz választás!

(#8238) Kombat válasza Gerter (#8236) üzenetére


Kombat
őstag

Igen bírni fogja, bár jó lenne tudni milyen VGA lesz a gépben!

(#8239) Kombat válasza _cirmos_ (#8237) üzenetére


Kombat
őstag

Nem rossz, de azért, ha lehet nézd meg, hogy milyen van benne, ha FSP vagy esetleg Asus akkor jó!

(#8240) Traxx válasza pszihó (#8224) üzenetére


Traxx
őstag

Egy ilyen kaliberű tápnak azért sztem nemnagyon kéne alkatrészt is magával húznia, ha döglik... :( Vagy ez olyan, hogy egy a millióból jelenség? Valamelyik szakitól erre kíváncsi lennék... :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8241) diegho válasza Traxx (#8231) üzenetére


diegho
nagyúr

mit lovagoltok ennyit LC poweren? kukába való ez a lényeg. Huntkey "belső" :C enyhén vicces nem? :DD a linkelt tesztből is látszik mennyire bírja a terhelést :D

(#8242) diegho válasza Kombat (#8239) üzenetére


diegho
nagyúr

Asus nem gyárt tápot, csak matricázza a Delta vagy Acbel belsőket.

(#8243) Gerter


Gerter
csendes tag

Bocsi, elfelejtettem...
Gigabyte 8800 GT turbo, ezzel is bírja? Jó minőségű ez a táp?

(#8244) Traxx válasza diegho (#8241) üzenetére


Traxx
őstag

Jólvanna :P

Amúgy efféle nagyon átfogó tápteszt englisül nincs valahol még? Vagy esetleg még a némettel is beérném :B :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8245) need


need
addikt

Üdv..

lehet hogy nem jó helyen kérdezek.. bocsi mindenkitöl

gép vásárlás elött vagyok ahonnan vásárlok 420 tápot raknak a konfigba elég-e ekkora táp vagy válaszak legalább 500 W tápot..?
ez lesz a config..

ASUS P5K-C alaplap
Intel Core 2 Quad Q6600 (2.40GHz, 1066MHz FSB, 8MB L2)
4GB (4x1GB) 1066MHz DDR-II PC2-8500 Transcend JetRAM
WD RE2 500GB SATA/300, 7200rpm, 16MB
Samsung S-ATA DVD-író, Lightscribe, DL FEKETE OEM NERO
ASUS EN8800GTS/HTDP/640 M Videókártya (HDCP compliant)
Pioneer 112D dvd iró
pusz még 2 db 12 cm venti és 5 db 9cm venti
2 db Samsung Sata II vinyó.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8246) Traxx válasza need (#8245) üzenetére


Traxx
őstag

Táp márkája? Mert csak a wattérték édeskevés.

Amúgy ez a gép sztem megérdemelne simán egy Corsair VX450-et. 16 rugó körüli összegért nem is drága.

A 640-es GTS helyett meg szvsz a 8800 GT sokkal jobb választás, és árban szinte ugyanott vagy, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8247) Kombat válasza diegho (#8242) üzenetére


Kombat
őstag

Ezt Én is tudom, de ha megnézi a boltban akkor Asus feliratot lát rajta, ezért írtam azt! ;)

(#8248) need válasza Traxx (#8246) üzenetére


need
addikt

A Konfig fix variáláni nem lehet és nem is tudok..
amit a benne lévő táprol tudok csak ennyi

"Foxconn ATX ház 420W, ATX 2.0, 12cm, extra-halk táppal"
nekem nem mond ez semmi de szerintem neked sem..

csak félek hogy ez a táp a konfighoz elég kárcsssúúúúú :(

vagy B variáns a meglévő Chieftec HPC-420-302-DF tápot rakom be.

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8249) nyunyu válasza gs20 (#8233) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor ez valami FSP pestis lesz.

Multkor olvastam itt, hogy valakinek az FSP belu Zalman 360-as tapja csinalta ugyanezt, ram meg 2 nyikorgo Zen hozta az idegbajt, mielott valtottam volna Corsairre.

De ahogy kulfoldi forumokon olvastam, nem csak en voltam megaldva nyikorgo Zennel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8250) raziel01 válasza raziel01 (#8163) üzenetére


raziel01
veterán

Valaki?
#8163

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.