Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) sto1911


sto1911
veterán

En megvettem az FSP Saga+ 400W-os tapot, es a regihez kepest eg es fold :) Hangja alig :D es biztos stabil is.

(#8902) cilo9 válasza diegho (#8896) üzenetére


cilo9
aktív tag

Köszi a választ, "nyunyu"nak a képletet!

A hütő dobozán van a 900-2000rpm irva? Alpine 7-est használok és az már számomra nagyon csendesnek számít. Előtte Spire hütőm volt, de ez klasszissal halkabb és csere után a táp hangja lett most a leghangosabb (ami néha zavaró is, mondjuk ha csak töltök és közben újságot olvasok) Neten talált infók alapján a VX450 olyan 20-22dB között van (komoly terhelés nélkül!), ami a képlet alapján az Alpine 7 zajszintjén mozog. :P

Üdv, Cilo

(#8903) Satan_Claus válasza diegho (#8900) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nincs nekem ilyen kütyüm :D Everest.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8904) diegho válasza cilo9 (#8902) üzenetére


diegho
nagyúr

igen előbb néztem a dobozt (én is ilyeneket szoktam adni, ha nem dobozos a proci) azon 900-2000rpm szerepel, szóval kb ott lesz hangra mint a vx450.

(#8905) diegho válasza Satan_Claus (#8903) üzenetére


diegho
nagyúr

mivel a szoftveres mérés nem mérés ezért nem gáz ha 100V-ot ír ki akkor se. annó egyik alaplapom (valamelyik csoda asus) volt olyan szuper hogy 12V-ra mért 17V-ot és ha feltettem a mérőprogiját mindig le akarta kapcsolni a gépet.

(#8906) Satan_Claus válasza diegho (#8905) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

De ha mondjuk igaza van, akkor mit vághat tönkre?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8907) diegho válasza Satan_Claus (#8906) üzenetére


diegho
nagyúr

de egy antec tápnál erre semmi esély, hogy igaza van. everest egy szoftver ami egy szoftverből (bios) olvassa ki az értékeket, ha igaza lenne se lenne belőle semmi gondod, de nincs igaza.

(#8908) Satan_Claus válasza diegho (#8907) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

OK, kösz :DDD :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8909) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Hali!

Azt mennyire kell komolyan venni, hogy a 7800GT-m dobozára az van írva, hogy min. 400W-os táp és a 12V-os ágon min. 26A leadására legyen képes? FSB Bluestorm II 350W lenne hozzá.

(#8910) diegho válasza Matt-OPT (#8909) üzenetére


diegho
nagyúr

FSP és semennyire nem kell komolyan venni, 350-es BS2 bőven elviszi.

(#8911) Matt-OPT válasza diegho (#8910) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Bocs, véletlenül írtam el. Ezt a szégyent... :B

(#8912) diegho válasza Matt-OPT (#8911) üzenetére


diegho
nagyúr

lehet már a front side bus is gyárt tápot, kitudja mire hamisítják át ezeket a kínaiak :D

(#8913) lujo10


lujo10
aktív tag

Hi!

Szerintetek melyik a jobb vétel:
FSP SAGA 450W táp 12cm ventilátor, passzív PFC
Chieftec táp 450W 12cm ,aktív PFC
Árban kb. megeggyeznek, az FSP kicsit olcsóbb.

Ezt kellene kb. elhajtani:
Asus M2N-E alaplap
AMD Athlon 64 X2 6000+
4*1GB DDR2 800MHz Kingmax Mars
320GB Samsung SATA II winchester
80GB Samsung 7200rpm SATA-II
LG DVD-író GSA-H55N
PowerColor HD 3850 PCS 512 MB GDDR3

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8914) Kombat válasza lujo10 (#8913) üzenetére


Kombat
őstag

Én az FSP-t venném, mint sokan mások, de egy 350W-s is elég lenne! :)

(#8915) nyunyu válasza Matt-OPT (#8909) üzenetére


nyunyu
félisten

7900GTO-t boven elvitte egy osregi Chieftec HPC340 is, pedig az csak 15A-t tud 12V-n.
Szoval a BS2-350 tobb, mint eleg oda.
Szerintem a mostani ATX300PNF-ed 22A-ja is boven eleg hozza.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8916) zolynet válasza nyunyu (#8898) üzenetére


zolynet
addikt

én is vhogy így gondoltam, kösz :R

Life is too short to stay stock!

(#8917) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Milyen tapot tudnatok ajanlani a kovetkezo konfighoz?
ABIT IP35V
INTEL Celeron E1200
VisionTek Radeon HD 3850 512MB

Nem ertek sokat taphoz, ami nekem fontos hogy nagyon halk legyen. Van penzem ra, szoval nyugodtan irhattok valami markasabbat is, illetve legyen jo tartaleka a jovore nezve is :B .

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#8918) JoeYi


JoeYi
őstag

valaki erre vamit?

(#8919) Szten Márs válasza Paul Striker (#8917) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Zalman ZM360B-APS, teljesen egyértelműen. Ha durva tartalékokat akarsz, akkor ZM460B-APS. Ajánlott még a Seasonic S12 szériája, ha látsz valahol olyan tápot, vagy a Corsair VX450, de mivel a géped nem igényli a single rail tápot, inkább a Zalmanra szavaznék, hagyományos, szabványos ágkiosztása miatt.

JoeYi: Nem igazán ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#8920) CséZé válasza Szten Márs (#8919) üzenetére


CséZé
őstag

Ennek a Zalminak van olyan halk a ventije mint a VX450-nek? :F

(#8921) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv.
a tápnak nem lesz, illetve van baja attól, hogy olykor olykor..persze nagyritkán a bekapcsolt gépet ott hátul a táp főkaocsolójával állitottam le? mármint hogy hirtelen megszakad az áramellátás...ez okoz bajt?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8922) skulll válasza skulll (#8837) üzenetére


skulll
tag

nah lol, ezt se tudták beszerezni, helyette egy Mercury 450W 12cm Fan,SATA -t tudtak, csak ugye ez a nem ajánlott tápok között van. Szerintetek megbízható-e ez a táp?
Config:
Gigabyte s775 GA-P35-DS3L
Intel s775 Core2Duo E4600 2,40GHz
2 db 1GB-os 800Mhz-es DDR2-es RAM
CM RC-331-KKN1-GP Elit
GAL PCIe 8600GT 256MB HDTV/DVI DDR3
Samsung 250GB 7200rpm 8MB puffer, SATA300
LG DVD Író

A procin szeretnék húzni, de félek hogy majd nem bírja a táp, úgyhogy lehet majd csere lesz vagy nem tom.

(#8923) Gyuri27 válasza skulll (#8922) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor ne ott vedd a tápot!

Amd - Radeon - Ryzen

(#8924) tibi.szabo válasza CséZé (#8920) üzenetére


tibi.szabo
tag

VX450-nem is hallani most raktam be a gépembe nagyon fassza :C :C :C

(#8925) Kombat válasza volvoguy (#8921) üzenetére


Kombat
őstag

A tápnak nem lesz tőle baja, szoftveres problémákat viszont okozhat!

(#8926) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Egy core 2 e2140@3ghz,2gb ram, egy dvd, egy vinyó, és egy 8600gts-hez elég a 300-as fsp? :F :R

Kombat: Biztos? :F

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8927) Kombat válasza djtoomi (#8926) üzenetére


Kombat
őstag

Igen!

(#8928) Paul Striker válasza Szten Márs (#8919) üzenetére


Paul Striker
csendes tag

Koszonom a segitseged, megkonnyitetted a helyzetem :R

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#8929) CséZé válasza tibi.szabo (#8924) üzenetére


CséZé
őstag

Azt én tudom de most a Zalmanra vagyok én inkább kiváncsi :)

(#8930) skulll válasza skulll (#8922) üzenetére


skulll
tag

nah ez még lolabb, most kaptam az üzit a boltostól/Ez előtt azt írta hogy mercury tápok jöttek/: Bocs, más járt a fejemben mikor a levelet írtam, ahogy a telefonba is mondtam Chieftec tápok lesznek.

Nah mind1, legalább nem kell másik boltból keresgélni:)

(#8931) lujo10 válasza Kombat (#8914) üzenetére


lujo10
aktív tag

Köszi, lehet, hogy elég lenne, de 1k alatti az árdifi.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8932) sklopp válasza volvoguy (#8921) üzenetére


sklopp
őstag

A tápnak nem lesz baja, viszont nagy valószínűséggel adatvesztést fog okozni előbb-utóbb, tekintve hogy ilyen esetben lehetnek adatok a memóriában, amik nem lesznek visszaírva a tápfesz megszűnésekor.

(#8933) Szten Márs válasza CséZé (#8920) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, van olyan halk.
Egy teszt itt róla a PH-n, ha érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8934) CséZé válasza Szten Márs (#8933) üzenetére


CséZé
őstag

:R

(#8935) cilo9


cilo9
aktív tag

Üdv!

Gyors segítségre lenne szükségem. Most próbálom betenni a vx450-es tápot a gépbe és a 12V-os 4pin-es csatiba, ha jól értelmezem a dolgokat a 8pin-es csatit kéne bedugnom. Na most a vx450 használatija azt irja, hogy simán leválasztom a 8pin-esről a felét és a az igy keletkező két 4pin-es közül a megfelelőt bedugom. DE a csati nem szét szedhető! Mit csináljak? Hogy dugjam be a 8pin-es a 4 pin-es aljtzatba? Segítsetek légysz, mert itt vagyok a szétszedett géppel és megállt a tudományom.

Üdv, Cilo

(#8936) tibi.szabo válasza cilo9 (#8935) üzenetére


tibi.szabo
tag

pillanat :K

(#8937) tibi.szabo válasza cilo9 (#8935) üzenetére


tibi.szabo
tag

én is most raktam be
de nekem külön volt a 2 db 4 pin ami ugy az alaplapra kell :K
biztos nem lehet széthuzni??
jo kábelrészt nézel??

(#8938) cilo9 válasza tibi.szabo (#8937) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nekem van ugye a 20/24pin-es (amiről simán le lehet pattintani a 4pin és igy lesz 20pin-es), egy 8pin-es és egy 4 pin-es. De a leírás szerint a 8pin-es kell szétszedni (de a csati egy öntvény) és a felét bedugni. Ha a sima 4pin-est dugom be, akkor nem indul a windows! Egyszerűen nem értem!!!????

Üdv, Cilo

(#8939) tibi.szabo válasza cilo9 (#8938) üzenetére


tibi.szabo
tag

amit a 24 ről leveszel NEM oda valo be ne tedd oda na most nekem 24 ment a lapra ez tiszta
egy 4 pinest tegyél rá
ne foglalkoz mit irnak :K
nekem 2db 4 pines volt egymás mellett csak külön voltak :K

(#8940) tibi.szabo válasza cilo9 (#8938) üzenetére


tibi.szabo
tag

Nincs más csak a 8 pinest kell szétszedned valahogy lehet valami hibás öntés volt hogy egyben van más nem lehet teni a lapra :U

(#8941) cilo9 válasza tibi.szabo (#8940) üzenetére


cilo9
aktív tag

Most beszéltem a sráccal akitől vettem és ő a 4 pine-est dugta rá. Azt javasolta, hogy tegyem újra windowst mivel a rendszer elindul ha a 4 pinest teszem rá, a windows nem indul (mikor feláll a windows és megjelenik a logo meg a foylamatjelző, akkor a folyamatjelző áll le és ott kampec). Szerinte lehet hogy a windows energiagazdálkodását gajditja meg. Újra telepítés szerinted?

Üdv, Cilo

(#8942) Kombat válasza cilo9 (#8941) üzenetére


Kombat
őstag

Ha a gép elindul, akkor szoftveres probléma lehet!

(#8943) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Új tápot szeretnék venni a jelenlegi neméppen highend 650-es q-tec tápom helyett, elsősorban a hangja miatt, másodsorban, mert 1-2 hsz elolvasása után megvilágosodtam, hogy ez egy sz@r. E6750-em van alapfeszen (1.335) 3333 mhz-en, 2x1 giga ddr2, 1 db 500-as samsung vinyó, 1 db dvd író, jelenleg 1 db 3850-es vga, tervezek majd mellé mégegyet. A kitétel, hogy NE legyen hangja, elbírja mind2 videokarit, lehetőleg 10e Ft alatt legyen. A gép 24/7-ben megy, sűrűn terhelve van, (Crysis, video tömörítés, ilyenek), szóval legyen megbízható. Meg akarom kérni a szobatársam, hogy ugyan nézze már meg a gépem, megy-e, mert NEM HALLOM :) A válaszokat előre is köszönöm!Ű

Szerk: Nézegettem az LC POWER LC6550GP tápot, de sokak szerint ugyancsak nem jó az sem... [link]

[ Szerkesztve ]

(#8944) tibi.szabo válasza cilo9 (#8941) üzenetére


tibi.szabo
tag

Szerintem nincs köze hozzá
probáld azt a 8 pinest szétszedni mert gyárilag is szét kell hogy jöjön
ami levan választva a 24 ről az a 4 szerintem nem oda valo

(#8945) tibi.szabo válasza Kris87 (#8943) üzenetére


tibi.szabo
tag

10e alatt nem kapsz minőségi megbizhato CSENDES tápot

(#8946) Kombat válasza tibi.szabo (#8944) üzenetére


Kombat
őstag

Részlet a VX450 tesztből:
"Ugyanilyen hosszú a 4+4 tűs alaplapi kiegészítő 12 voltos csatlakozó vezetéke is. Egyszerűbb alaplapokhoz készítettek négytűset, melynek kábelkötege 55 cm hosszú."

(#8947) cilo9 válasza tibi.szabo (#8944) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nem leválasztva van, az teljesen külön álló kábel. Olyan inkább mintha nem szédszethető lenne a 8pin-es (helyesebben nem szétszedhető), hanem külön van egy 4pin-es meg a 8pin-es attól függően, hogy milyen csati van az alaplapon. Inkább megpróbálom elsőkörben az újra telepítést, mert nem akarok késsel házilag neki esni a csatlakozónak.

Üdv, Cilo

(#8948) Szten Márs válasza Kris87 (#8943) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajnos olyan táp, ami minden feltételnek megfelel és 10ezer forint alatt van nem létezik.
Amit neked is tudok javasolni, az Zalman ZM360B-APS (igen, erősebb, mint a mostani Q-teced), ha találsz valahol. Ha nem, akkor Corsair VX450 lesz a megoldás.
Ha nagyon 10 ezer alatt akarsz maradni, akkor egy lehetőséged van: 400W-os FSP PNF. Nem túl hangos táp, de az előzőeknél hangosabb.

Egyébként két VGA, vinyó (gondolom házhűtő is van a gépedben), meg ilyenek mellett amúgy sem lesz hallhatatlan a géped - bár Q-tec táppal halhatatlan sem :DD

MOD: Igen, az LC power, mint láthattad nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#8949) Kris87 válasza Szten Márs (#8948) üzenetére


Kris87
aktív tag

Köszönöm a választ, igazából most nincs működő házhűtő a gépben, csak a gyári cpu hűtő silent módban, meg a videokari, amikor játszok, nem gond ha kicsit megjön a hangja, mert elnyomja a játékhang. Amikor viszont alszok és tötymörög a torrent, a vga is "hallhatatlan", eléggé le van IDLE módban szabályozva. Na jó akkor a feltételek maradtak, legyen 15K.

(#8950) tibi.szabo válasza Kombat (#8946) üzenetére


tibi.szabo
tag

Nekem külün külőn voltAK a 4 tűsek
és szerintem a lapom nem olyan EGYSZERÜ :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.