Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) venember83 válasza Matt-OPT (#8350) üzenetére


venember83
nagyúr

Nagyon jó, bőven elegendő.

zolszi: Nagyon jó, alacsony árkategóriában szvsz verhetetlen.

wwl: Sajnos bizonyos táppéldányok sercegnek, ez ellen nem sokat lehet tenni. Próbáld meg az üzletben, ha cserélik akkor jó, de szvsz semmi baja, ez ilyen, sercegős. Használd két hdd-al.

[ Szerkesztve ]

(#8352) Kombat válasza zolszi (#8348) üzenetére


Kombat
őstag

Jó táp. A csatlakozók bisztosan jók és a 4 pines ág kb 50 cm tehát el fog érni a helyére bőven! :K
Szerk.: A video karihoz majd átalakítót kell használnod, mert enne a tápnak nincs PCI-E ága!

[ Szerkesztve ]

(#8353) zolszi válasza Kombat (#8352) üzenetére


zolszi
tag

Köszi az infót.
De akkor milyen átalakító kell hozzá, és az kb. mennyi? Lehet jobban járok ha másik tápot nézek hozzá.

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#8354) nyunyu válasza Kombat (#8352) üzenetére


nyunyu
félisten

Biztos eleg hosszu az ATX400PNF madzagja?

Amiket olvastam netes teszteket rola, ott panaszkodtak ra, hogy alig negyvenvalahany a fo tapcsatija+ATX12V-je.

Mert pl. a Zen-nek annyira rovidek voltak a madzagjai, hogy a leghosszabb molex alig ert el a Casetek hazam ket legalso vinyotartojahoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8355) diegho válasza zolszi (#8353) üzenetére


diegho
nagyúr

vga-hoz adnak.

(#8356) nyunyu válasza zolszi (#8353) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem adtak a VGAdhoz?

7900GTO-mhoz jart gyarilag egy 6 tus PEG - 2x molex adapter, meg ra volt irva, hogy a ket molexre ket kulonbozo szalon levo molexet kell radugni, hogy a terheles jobban eloszoljon.
Mondjuk egy molexszel is tokeletesen mukodott, de ahogy nezem a 8800GT picivel tobbet kajal, mint az en kartyam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8357) diegho válasza nyunyu (#8356) üzenetére


diegho
nagyúr

adnak bfg 8800gt oc-hez tuti, legalábbis decemberben még volt a csomagban, talán nem spórolták ki belőle azóta.

(#8358) Kombat válasza nyunyu (#8354) üzenetére


Kombat
őstag

Hitetlenek kedvéért:
i
(Próbáltam egyenesen levezetni az alaplap mellett. Alaplap ATX méretű, ház szélessége kb.16 cm ott bent!)
Ha nekem fentről így leér, akkor lentről is fel fog érni az alaplap tetejéig!

zolszi: Mint azt már előttem is írták, átalakítót kapsz a kártya mellé, ha véletlen nincs a dobozban, akkor visszamész a boltba és kérsz egyet!

[ Szerkesztve ]

(#8359) Egzee válasza Matt-OPT (#8350) üzenetére


Egzee
őstag

Ha később bővítesz akkor végy nagyobbat, de ehhez tökéletes...

(#8360) diegho


diegho
nagyúr

a redtowerről tud valaki valamit? csak ők forgalmaznak silverstone tápokat itthon és egész jó áron van náluk az element 400-as. nem akarok még most azonnal tápot cserélni, de lehet fogok egy 80+ hatásfokúra. 2 év alatt visszahozza az árát és ahogy néztem teszteket 15k alatt ez az a táp ami halk, nagy hatásfokkal bír és megbízható.

(#8361) Gyuri27 válasza diegho (#8360) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az az állitás, hogy csak ők nem felel meg a valóságnak.
Egy szenyornak tessék az ilyenek kijelentésekkel óvatosabban bánni [link]. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8362) diegho válasza Gyuri27 (#8361) üzenetére


diegho
nagyúr

15 alatt csak ők :P mondjuk 18.5k is jó ár érte, nagyon jó hatásfoka van 80 felett minden terhelésnél.

(#8363) nyunyu válasza diegho (#8360) üzenetére


nyunyu
félisten

VX450 miert nem jo?
Az is boven 82% folott van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8364) diegho válasza nyunyu (#8363) üzenetére


diegho
nagyúr

[link]

itten van ez a táblázat hogy azonos körülmények között melyik táp mennyit kér a konnektorból és az enhance-s belsős akasa, cm real pro, silverstone, silver power dominálja az élmezőnyt. corsair-al sincs semmi bajom, sőt nagyon jó választás, de ha olcsóbban hozzájuthatnék egyhez a fenti 4 közül akkor inkább olyant szeretnék :B

(#8365) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hali
Írtam korábban h van egy 300w-os deer tápom.
Erre azt mondtátok h veszélyben a gépem.
Ezért vettem egy FSP 300-PNF-et, de sajna sokkal hangosabb mint a deer táp volt.
Nem lehet vhogy rajta halkítani?
thx

(#8366) Szten Márs válasza Ferrarer (#8365) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem lehet, hogy berezonál a házad valami miatt és azért tűnik hangosabbnak? Nem lenne szabad hangosabbnak lennie.

(#8367) Ferrarer válasza Szten Márs (#8366) üzenetére


Ferrarer
tag

Hát más helyre tettem lehet h attól...
Vagy csak hangosabbnak képzelem

(#8368) KMT válasza diegho (#8364) üzenetére


KMT
addikt

Hm jó kis táblázat. Vajon mennyire lehet hiteles?
Kár, hogy chieftech nincs rajta, kiváncsi lennék.

Ha jól számolok, akkor a legrosszabb tacens tápnak kb 60%-os hatásfoka van. :Y

(#8369) diegho válasza KMT (#8368) üzenetére


diegho
nagyúr

szerintem hiteles hiteles. (mások szerint is)

(#8370) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Lenne egy kérdésem!
Úgy néz ki, hogy összeállt a konfigom:

Gigabyte P35-DS4
Q6600
2x1 Gb Crutial Ballistix
Inno 8800GTS

2 db HDD (Samsung 500 Gb SATA)
1 db DVD író

1 db D5 Laing szivattyú [link]
...és pár darab 12-es venti...

Nos, ehhez a konfighoz kellene nekem egy olyan táp, ami bőven ki tudná szolgálni, egy komolyabb tuning mellett is! Később még jöhet bele 2Gb ram, ill. mégy egy D5 szivattyú.

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#8371) Szten Márs válasza yakuza.tora (#8370) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Corsair HX520. Ha nagyon túlozni akarsz, akkor HX620, vagy TX650, de az 520-as HX is elég lesz ennek a konfignak komolyabb tuningostól.
(MOD: VX550-et kerüld, sok róla a rossz tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#8372) yakuza.tora válasza Szten Márs (#8371) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Köszi!
Csak a lelkiismeretem megnyugtatása végett kérdezem, hogy a Q6600 tuninghoz ugye ez elegendő lesz?! Olvastam valami olyasmit, hogy a 12V-os ág ennél nincs megosztva? :F
Sajnos nagyon láma vagyok a témában... :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#8373) Szten Márs válasza yakuza.tora (#8372) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért ajánlottam, mert elegendő lesz. Igen, a 12V-os ág nincs megosztva, ez egy jobb kiosztás quad tuninghoz, mint a megosztott 12V-os ág.

(#8374) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek, tapasztalatotok a Cooler Master Real Power M620 moduláris tápegységről?
http://www.coolermaster.com/products/product.php?act=detail&tbcate=251&id=2637
Üdv. Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#8375) Szten Márs válasza Oraculus (#8374) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak jókat mondhatunk róla :K (Habár hozzáteszem sok személyes tapasztalat egyelőre nem gyűlt össze)

(#8376) yakuza.tora válasza Szten Márs (#8373) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Mégegyszer nagyon köszönöm! :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#8377) nyunyu válasza diegho (#8364) üzenetére


nyunyu
félisten

Hajra.

Az a masfel szazalek difi nem sokat oszt/szoroz (8W a difi), plane hogy jellemzoen a geped feleennyit zabal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8378) nyunyu válasza Szten Márs (#8375) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak jókat mondhatunk róla

Azt meg mi alapjan? Neten osszesen 1-2 "teszt" van rola, azok is abbol allnak, hogy kivulrol korbefenykepeztek, meg "ramertek" MotherBoard Monitorral, hogy mekkora feszeket mutat az alaplap.
Nagyobb CM RealPowerekrol van egy ket komolyabb teszt, azokbol kiderult, hogy Acbel belsejuk van, ami jonak mondhato, viszont total noname 85C-s kondikkal szerelve. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8379) diegho válasza nyunyu (#8378) üzenetére


diegho
nagyúr

Stol már látott ilyent belülről, szóval onnan tudjuk, hogy jók.

(#8380) diegho válasza nyunyu (#8377) üzenetére


diegho
nagyúr

70w környékére tippelek idle-ben a gépemre, szóval tényleg kevesebbet fogyaszt, de majd meglátom mit tudok beszerezni, ki szeretnék próbálni sok év fsp-zés után valami újat. akasa vagy silverstone lenne a kiszemelt, de vagy nem kapni itthon vagy bűn drágán.

(#8381) Kombat


Kombat
őstag

Itt egy kisebb tesz a Cooler Master M620-ról, ha érdekel valakit! [link]

(#8382) Kombat válasza diegho (#8380) üzenetére


Kombat
őstag

Teszt az Akasa Power80+ 500W-ről (Silverstone eredmények is vannak benne ;) ) [link]

(#8383) diegho válasza Kombat (#8382) üzenetére


diegho
nagyúr

kösz már van teljesen hiteles részletes tesztem mindegyikről meg a 103 másikról is :))

nah silverstone hiányosság: nincs védőharisnya, nincs kézikönyv. mi a francnak egy táphoz kézikönyv? :O

[ Szerkesztve ]

(#8384) diegho válasza diegho (#8383) üzenetére


diegho
nagyúr

hm akasa hiányosság: csak 6 tűs pci-e csati, nincs harisnya, nincs kézikönyv, és sokat fogyaszt kikapcsolva, utóbbi mondjuk érdekes, tényleg elég sokat fogyaszt kikapcsolva a többiekhez képest.

jah most nézem silverstone-hoz van kézikönyv csak hiányos... mi hiányozhat belőle? a hogyan csavarozzuk be a házba? :D

francia oldalon akasa hiányosság: 2év gar, a konkurenciához mérten kevés.

végülis valamit írni kell abba a rublikába is.

(#8385) jenei92


jenei92
senior tag

Sziasztok!Abba szeretném segítségetek kérni,hogymilyen tápotvegyek!most vettem egy új
gigabyte GA-P31-DS3L alaplapot,meg egy aerocool házat.a régi tápom mercury 450W-os tápm nem jó erre az alaplapra.Én egy (FSP blue strom 350W active PFC)tápot néztem ki.Az volt a mercuryval a baj hogy 20spinje vagy milye van az lap meg csak 24est fogad?!segítsetek :F

(#8386) Kombat válasza jenei92 (#8385) üzenetére


Kombat
őstag

Amit kinéztél az jó lesz!

(#8387) Szten Márs válasza jenei92 (#8385) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem az volt a baj a Mercuryval... a lap fogad 20 pinest is, hiába van rajta 24 pines csati, de a Mercury használatát leginkább az orosz ruletthez tudnám hasonlítani, kb. mindent csak azt ne kategória, jól jársz a tápcserével :K

(#8388) Schanyee


Schanyee
senior tag

Valami halk tápot szeretnék. Ami most van az egy 350W-os FSP, előtte egy 12cm-es (vagy talán 14) Codegen-em volt, ami jó halk volt, de az új gépemet nem akartam már rábízni ezért lett ez a táp. Viszont ez meg most egy kicsit hangos. 10ezer Ft környékén érdekelne kb, 350W is elég (legalábbis szerintem bőven az, a gépem Intel E2160 + Radeon 3850, 2 winyó, 1 dvd, 1 tv tuner, Intel P35)

Amiket eddig kinéztem: a Zalman 360W-os verziója 11 600Ft, illetve találtam NorthQ tápokat még, de azokról nem hallottam még különösebben véleményt.

Ötletek, mit vegyek?

(#8389) BioNiCMaN válasza Schanyee (#8388) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Lásd első hsz ide vonatkozó része:

Ventis tápok halksági rangsora (adott kategórián belül a sorrend ABC-szerinti)
1) Corsair HX 520/620, Corsair VX 450, Seasonic M12, Seasonic S12 sorozat, Zalman 360/460B-APS.

;)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8390) jorden06 válasza BioNiCMaN (#8389) üzenetére


jorden06
senior tag

De ezek meg kicsit drágák nem? (főleg a Seasonic) Én is rengeteget olvastam már ezekről, de az FSP-nek mi az a kisebb Wos (400körül) tápja ami ezeknél olcsóbb, de mégis a lehető leghalkabb?

(#8391) Kombat válasza jorden06 (#8390) üzenetére


Kombat
őstag

A Blue Storm II 400W-re gondolsz szerintem!

(#8392) Schanyee válasza BioNiCMaN (#8389) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kicsit figyelmetlen voltam, köszi :R

(#8393) Schanyee válasza BioNiCMaN (#8389) üzenetére


Schanyee
senior tag

Véletlen kétszer ment el :F

[ Szerkesztve ]

(#8394) jorden06 válasza Kombat (#8391) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem, mert az kb egyárban van (kicsit olcsóbb talán) a VX450-el ami elég jó. Én még ennél is olcsóbbat valamivel, nagyon halk FSP-t keresek.Van még valami esetleg?

(#8395) Szten Márs válasza jorden06 (#8394) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem igazán. Vegyél Zalman ZM360B-APS-t, nem túl drága és nagyon halk. És bivalyerős táp.
(Kifejezetten halkságáról ismert olcsó FSP-ről nem tudok. A PNF-et szoktuk ajánlani, az sem épp hangos, de nem az extrahalk tápok között van. )

[ Szerkesztve ]

(#8396) baleee89


baleee89
aktív tag

hi all! [link] szerintetek meg éri venni ezta tápot tts-nél most 1 20-ér meglehet venni!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#8397) diegho válasza baleee89 (#8396) üzenetére


diegho
nagyúr

én inkább nem is írok semmit :))

[ Szerkesztve ]

(#8398) Kombat válasza baleee89 (#8396) üzenetére


Kombat
őstag

Én nem venném meg, ilyen árban más sok, jobb alternatíva van! (Már, ha nem feltétel a passzív hűtés.)

(#8399) baleee89 válasza Kombat (#8398) üzenetére


baleee89
aktív tag

mod: feltétel a pasziv hütés vagy vmi vizes cuc kéne! mibaj ezzel a tápal?

[ Szerkesztve ]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#8400) s1ru2


s1ru2
senior tag

Heló!

HD 3870 CF hez milyen tápegységet javasolnátok ? Egy P5E ben lenne e6750el ás 2 giga Geil Ultrával. Ahogy nézegettem teszteket 400 wattnál nem eszik többet ez a konfig sőt inkább 300 körül. Előre is köszi a segítséget. Egy általán PCI Exp 2.0 hoz kell külön tápcsati ezeknek akariknak ha CF ben mennek ?

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.